Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (368. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (2 Mobil) - 12 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11.462
Cevap
593
Favori
2.276.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 366367368369370
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Katı sabunlarda mineralli deterjan var. Kaplamalarına çözerek zarar verir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bebe şampuanıda zarar verirmi camlara.
  • shakircan kullanıcısına yanıt
    Çerçeve güzelmiş kullanımı nasıl hocam rahat mı? Modeli Emporio Armani Ea1059 3001 53 bu mu?
  • Renegade Havoc R kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam EA1059 doğrudur. Kullanımı çok rahat hafif sağlam çerçeve tavsiye ederim. Kahverengi versiyonu da var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

quote:

Bulaşık deterjanı da sürmeyin kaplamayı attirabiliyor çok kimyasal olduğu için.. 

Çok zararlı değil, ama eğer uçucu narenciye yağlı ağır yağ sökücüler içeriyorsa yıpratır, denmiş.
    Bulaşık deterjaninin kalitesine bağlı fairy gibi güçlü kimyasal şeyler içeren deterjanlar muhakkak zarar verir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • revengefire44 R kullanıcısına yanıt
    Cam çok yağlanmadikca normal su tercih edebilirsiniz çok yaglanirsa gözlükçülerin verdiği temizleme spreylerinden yararlanabilirsiniz..

Aslında camın kaplama özelliğine ve markasına göre temizleme içerikleri değişiyor..

Essilor firması kolonya ile temizlenebilcegini söylüyor başka firma aseton ile temizlenebilcegini söylüyor yine bu içeriklerle temizledikten sonra durulamaniz gerekicek yoksa leke şekilde kalabilir..

Ayrıca kolonya aseton gibi şeyleri cercevenize denk getirmeyin çerçeveye gelirse bazı materyallerde leke yapip kalmasına neden oluyor. veya cerceve kaplamasina zarar vermektedir

• Adana da bu işleri hakkıyla yapan işin tekniğinden anlayan bir gözlükçü tavsiye edecek var mı. Adama soruyorum şu marka var mı diye bana çalıştığı markanın ürününü satmaya çalışıyor. Teknik değerlerden bihaberler. Abbe indeks diyorum. O ne der gibi bakıyor.

• Hct18116 kullanıcısına yanıt
    https://www.researchgate.net/post/What_is_the_best_solvent_for_cleaning_optical_lenses_with_coating
    Denatüre alkol, kolonya, olmaz. İsopropil alkol olur diyorlar, aseton olmaz yayar diyorlar. Yeşil sabun olur diyorlar. Bizim dediğimiz de o.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba , ben ozellikle sol gozde gorme keskinligi sorunu yasiyorum artik gozumden mi camdan mi vs bilemiyorum sag goze gore biraz kltu goruyor astigmat yuksek ama tek basian sebep.olamaz doktorlarda tembel diyip geciyor neyse ben olabildiğince iyi bir gorus elde etmek istiyorum kemikli bir cercevem var bu net gorus icin hangi ozelloklere dikkat etmeliyim sakaryada yasiyorum guvenebilcegim opmar ve atasun var atasun essilor , opmar rodenstock kullaniyor benim birde sikayetim camin kenarlarina bakinca goruntu bozuluyor veya kafayi cevirince goruntu bulaniklasiyor ozellille astigmati yuksek olan gozde birse antrefle kaplamasi sanirim cok onemli bu konuda numaralarim sa g goz 2 miyop 0.5 astgmat , sol goz 0.50 miyop 2.25 astigmat bu numaralar icin nasil bi inceltme ve gozluk cami onerirsiniz 1.5 inceltme yeterlimidir birde bu numalarin toplami mi hesaplaniyor inceltme yaparken tavsiyelerinizi bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: wquzun

sizde benimle aynı durumdasınız çok Progresif gözlük aldım memnun kalmadım tv yi genelde yatarak izlerim sorun oldu geri verdim (memnunuyet garantiliydi)şu anda tv izlerken ve dışarıda uzak gözlük pc başında yakın gözlük kullanıyorum ama telefonda araç kullanırken sorun yaşıyorum uzak cam +1.5 yakın cam +3.5 kullanıyorum tekrar Progresif cam almak istiyorum siz 3 gözlük kullanarak sorun yaşıyormusunuz (sıksık gözlük değiştiriyor diye soruyorum) Progresif cam ne önerirsiniz şimdiden teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Sorun yaşamıyorum. Çünkü yakın gözlük dedim ama doğrusu orta mesafe gözlüğü olacak. Sadece PC de ve gerekli olan yerlerde yani evde kullanıyorum. Uzak gözlüğü ise divan üzerinde uzanmış şekilde Tv seyretmek için kullanıyorum.Dişarıda ise sadece uzak yakın (Progresif) gözlüğü kullanıyorum.Aslına bakarsanız bir de güneş gözlüğü kullanıyorum. Onun da camlarını uzak gözlüğü ölçüsünde yaptırıyorum. Yani toplam dört gözlük. Ama bir tek uzak yakın bir arada olan gözlüğü marka cam yaptırıyorum. Hoya gayet iyi. Yalnız o cam markası ile çalışmayan optikçilerin bazıları kötülüyebilir. İki gün evvel fiyat aldım. Tabi fiyat numaraya ve cam inceliğine göre değişiyor. Bana 3500 tl teklif verdiler. Adeta küçük bir servet. Araştırmak lazım. Bu sektörde kar marjı o kadar yüksek ki. Dediğim gibi optikçileri dolaşmak lazım. Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

https://www.researchgate.net/post/What_is_the_best_solvent_for_cleaning_optical_lenses_with_coating
    Denatüre alkol, kolonya, olmaz. İsopropil alkol olur diyorlar, aseton olmaz yayar diyorlar. Yeşil sabun olur diyorlar. Bizim dediğimiz de o.
    Ben birebir firmaya sordum bu durumu

Essilor firması kolonya ile silin demektedir.
    Hawk firmasi hem aseton hem kolonya ile temizlebildigini söylemektedir..

Katı sabun camın yuzeyiyle sürtünme durumu oldugu için çizilme olasılığı olabileceği kanısındayım kendimce..

• Hct18116 kullanıcısına yanıt
    Ben de size verdiğim rehberde öyle 'diyorlar' dedim. Ama bakın bende trivex cam var. Ne olsa etkilenmiyorum, yine de terden etkileniyorum. Asiti nötrleştirmem gerekiyor.
    Katı sabun da değil söyledikleri. Bunlarda elde sabun köpürtme olayı yok. Sıkıyorlar yıkıyorlar. Bu yeşil sabun da dedikleri antibakteriyel el sabunu, amerikalılar mavisini yağ çözücülü bulaşık sabunu diye zihinlerinde kodladıkları için sırf bu ayrıma gidilmiş. Fairy dediğimizle bu aynı marka. Yine de bu inceliğe değinilmiş. Fairy'de kostik soda var. Gelgelelim kimyasal direnç skalasında aseton, amonyak daha önce sırada yer alıyor. Yine de, silerken isopropil alkol de olur eğer denatüre alkolünüz 'saf' değilse deniyor. Önce asetonla silin ama en son denatüre alkolle silin. İz yapmasın diye isopropil alkole de başvurabilirsiniz diyor ama bu dediklerinin HİÇBİRİ bizi ilgilendirmiyor. Bizim derdimiz cilt kiriyle. Adamlar o kadar eldiven kullan, asla çıplak elle değme diye kasıyorlar. Cilt sebumu silmeye kalktığınızdaysa aseton çabuk buharlaşır etrafa sıvar hiçbir işe yaramaz diyor. Yeşil sabun, yani bizim fairy, burada kullanılacak diyor! Konu bu kadar net. Fairy'den korkuyorsanız birkaç korku teması oluşturayım da tam ödünüz patlasın.
    https://chemistry.stackexchange.com/questions/53760/concentration-of-naoh-to-dissolve-glass
    CHEMICAL COMPATIBILITY WITH POLYCARBONATE

A. Chemicals

Safe

Not Recommended

Prohibited

Acetic acid, up to 10%

Allyl alcohol

Acetaldehyde

Acetylene

Cyclohexanal

Acetone

Alumen

Cyclohexane

Acrylonitrile

Aluminum chloride anhydrous, saturated solution in water

Dinonyl phtalate (softener)

Ammonia

Aluminum alumen potash, saturated solution in water

Dioctyl phtalate (softener)

Ammonia water

Aluminium oxalate

Diphyl 5.3

Ammonium sulphide, saturated solution in water

Aluminium sulfate, saturated solution in water

Formic acid

Amyl acetate

Ammonium fluoride, saturated solution in water

Isopropyl alcohol

Benzaldehyde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 7 Şubat 2020; 13:48:39 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar.
    Sağ: Miyop 3.0 Astigmat 1.25 axe 45
    Sol: Miyop 4.0 Astigmat 0.75 axe 120

Tek odaklı öncelikli tercih olmak üzere 1.74 indeks öncelikli en kötü 1.67 gözlük camı arıyorum.
    Kullandığım çerçeve Rayban RB 3447. Şu bildiğimiz Harry Potter gözlüğünden, çok ince bir çerçeve yani. Şu anki camlarım 1.6 ve çerçeveden çok dışarı taşmış durumda bu canımı sıkıyor.

Memurum, tüm günüm bilgisayarda geçiyor. Mesai dışında ise sınavlara hazırlanmaya devam ettiğim için ders çalışıyorum.

Daha önce Essilor cruzial kullandım ancak pek memnun kalmadım, kısa bir sürede derin çizikler oluştu ve toz kir ve parmak izi kaplaması gerçekten çok vasattı. Şu an için Hoya, Zeiss veya Seiko düşünüyorum. Tabi bilgi sahibi olmadığım başka markalar varsa da tavsiyeye açığım.

Bilgi sahibi değerli kardeşlerimden öneri istiyorum.

Teşekkür ederim şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otebostan -- 11 Şubat 2020; 19:19:57 >

• otebostan O kullanıcısına yanıt
    Aşağıdaki testi yapmanızı tavsiye ederim, sürekli pc başındaysanız ve bütçenize uygunsa Sync 3 camları seçmek yararlı olur. Daha ucuz cam alırsanız kesinlikle mavi ışığı kesen olmasına dikkat edin.

https://sync.hoyaiselect.com/
  • Testi yaptım sync ııı diyor. Bir sorayım optikçiye fiyatlarını. Teşekkür ederim @Renegade Havoc

• quote:

Orijinalden alıntı: otebostan

Testi yaptım sync ııı diyor. Bir sorayım optikçiye fiyatlarını. Teşekkür ederim @Renegade Havoc
    Sync 3 almadan dikkat edin alt kısmında hafif büyültme oluyor ve alt tarafa bakınca netlik azalıyordu ben alışamadım başımı döndürdü, testte Sync numarası çıkıyor onu optikçiye söylemeniz lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GENERAL006 -- 9 Şubat 2020; 12:32:41 >
  • GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! Dairenin kenarlarındaki sayılardan mı bahsediyorsunuz? Teşekkür ederim bilgilendirme için. Zeiss için ne düşünüyorsunuz bir öneriniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otebostan -- 9 Şubat 2020; 17:43:9 >
  • Sizde Sync 5 yazıyor o kısım, benim aldığım camda 5'di. Zeiss pahalı olduğu için araştırmadım ama onunda ihtiyaçlarınıza göre camları var.
  • Siz o 5 rakamına dikkat etmeden yaptırdığınız için bahsettiğiniz problemle karşılaştınız sanırım doğru mu anladım?

• arkadaşlar 1 senedir filan gözlük takmaya başladım uzaktakiş yazıları gölgeli görüyordum devamlı olarakta gözlerim yorgun oluyordu dr miyopi demişti sol 0.25 sag 0.50 gözlük vermişti 1 haftadır gözlerim şiddetli agrıdıgından başka dr gittim bana astigmat teşisi koydu gözlük yazdı reçetede yazan sol cyl 0.25 aks 45 sag cly 0.75 aks 100 dünden buyana gözlügü takmaya başladım çogu şeyi yamuk egri görüyorum ilk gözlükte öyle bi sorun olmamıştı bide uzagı gözlükle net görsemde tlf da bişey okurken gzölükle net olmuyor çıkarıp okumak zorunda kalıyorum
  • 
Sayfa: önceki 366367368369370
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.