Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (290. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (2 Mobil) - 13 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11.462
Cevap
593
Favori
2.276.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sol gözüm 2,25 sağ gözüm 3,00 numara bozuk. Miyop sorunum var bana en uygun gözlük camı ne olur? Camın mümkün olduğunca ince ve sağlam olmasını istiyorum? Ayrıca fiyat olarak ne kadar öderim bilgi verebilir misiniz?

• Merhabalar

Bilindiği üzere Gözlük camı rehberi adlı konumuz Forum donanım haber deki üyelerimizin bilgilerini,önerilerini ve tecrübelerini paylaştığı bir konu başlığıdır.Konu içersinde satış amaçlı mesaj yazmak forum kuralları gereği yasaktır.Konudaki bilgi akışının etkilenmemesi adına ve bu kuralları ihlal eden üyelerimizin çeşitli yaptırımlara maruz kalmaması adına bu hususlara dikkat etmenizi rica ediyorum.
    İyi forumlar dilerim.
  • Renegade Havoc R kullanıcısına yanıt
    Mrb. Bu numatalarda 1,61 cam öneririm hem sağlam hem uv 400 korumalı camdır. kaanhakan@hotmail.cım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba gözlük ve gözlük camları ile ilgili sorularınız olduğu taktirde "pm" dışında instagram adresimdende size yardımcı olacağım.Beni takip edebilirsiniz.

"4lleafclover" kullanıcı adıyla dm yoluyla bana ulaşabilirsiniz.Takip etmeyi unutmayın ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lion_koc -- 24 Ağustos 2017; 13:37:41 >
  • Selam Beyler,

Kadıköy tarafında, güvenilir işinin ehli gözlükçü bilen varsa pm atabilir mi ?

Şimdiden teşekkürler
  • Ben güneş gözlük almak istiyorum fakat önceki aldığım güneş gözlüğünde carlz size simgesi vardı ve 465 tl aldığım gusto marka bir gözlüktü. Şimdi 200 tl civarında bir gözlük almak istiyorum fakat bende uzağı az görme sıkıntısı var. Normal numaralı gözlük kullanmam gerekiyor ama büyümemesi için çok ta ihtiyaç duyuracak kdr büyük olmadığı için numarası normal bir güneş gözlüğü düşünüyorum. Aynalı bir gözlük ile normal bir gözlük arasında ne fark var ? İkisi de uv korumalı ? İkincisi bu güne kdr çok hiç güneş gözlüğü kullanmadığım için doktor mutlaka güneş gözlüğü ile dolaş diyor. Aldığım güneş gözlüğünde polirize özelliği olmalı mı ? İzmir sıcak ve güneşli bir sonuçta. Tavsiyesiniz birde hangi gözlük markasını tercih etmeliyim.

Öncelik aynalı mı normal mi ? Hangisi daha sağlıklı ve iyi ?

İlla polerize olmalı mı ?

Gözlük camı hangisini tavsiye edersiniz?

Birde son günlerde camın çevresi mavi plastik kaplamalı olanlar var. İçinde metal olan tipler. Bunlarda bir sorun ortaya çıkar Mı ?

@lion_koc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raist_can -- 25 Ağustos 2017; 2:50:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Raist_can

Ben güneş gözlük almak istiyorum fakat önceki aldığım güneş gözlüğünde carlz size simgesi vardı ve 465 tl aldığım gusto marka bir gözlüktü. Şimdi 200 tl civarında bir gözlük almak istiyorum fakat bende uzağı az görme sıkıntısı var. Normal numaralı gözlük kullanmam gerekiyor ama büyümemesi için çok ta ihtiyaç duyuracak kdr büyük olmadığı için numarası normal bir güneş gözlüğü düşünüyorum. Aynalı bir gözlük ile normal bir gözlük arasında ne fark var ? İkisi de uv korumalı ? İkincisi bu güne kdr çok hiç güneş gözlüğü kullanmadığım için doktor mutlaka güneş gözlüğü ile dolaş diyor. Aldığım güneş gözlüğünde polirize özelliği olmalı mı ? İzmir sıcak ve güneşli bir sonuçta. Tavsiyesiniz birde hangi gözlük markasını tercih etmeliyim.

Öncelik aynalı mı normal mi ? Hangisi daha sağlıklı ve iyi ?

İlla polerize olmalı mı ?

Gözlük camı hangisini tavsiye edersiniz?

Birde son günlerde camın çevresi mavi plastik kaplamalı olanlar var. İçinde metal olan tipler. Bunlarda bir sorun ortaya çıkar Mı ?

@lion_koc

Merhaba aynalı almanı tavsiye ederim.UV özelliği için gözlükçünle konuşup yaptırabilirsin + özellik olarak.İkinci olarak polarize gözlükleri kullanmanı da tavsiye ederim. Yansımaları azaltmış gözünü rahatlatmış olursun.

• Yaş 30

Miyopum.

-1.25

-1.50

Doktor reçete yazdı.

Bugun gidip Bornova elit optikte bir çerçevede karar kılıp 70 tl de anti reflektif inceltilmiş cam seçip siparişimi verdim.

Orada da odak noktasi vb ölçümler var yapmıyor musunuz diye sordum. Artık odak ölçümüne gerek olmuyor eskiden odak camın ortasında oluyordu ölçmeye gerek oluyordu artik ona gerek kalmadı yeni camlarda odak bütün camın her yerinde aynı dedi. Ayrica doktor reçetede yazmış bizim ayrıca ölçüm yapmamıza gerek yok dedi.

Doğruluğunu merak ediyorum.

Yarin gözlüğü alacağım , bir sorun olduğunu nasil anlayabilirim.?

Bu iki üç ölçüm işlemini atasun optikte yapmışlardı bir önceki alışverişimde. Kafam karıştı biraz doğru ve kesin bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse cok memnun olurum

• quote:

Orijinalden alıntı: pudinkk

Yaş 30

Miyopum.

-1.25

-1.50

Doktor reçete yazdı.

Bugun gidip Bornova elit optikte bir çerçevede karar kılıp 70 tl de anti reflektif inceltilmiş cam seçip siparişimi verdim.

Orada da odak noktasi vb ölçümler var yapmıyor musunuz diye sordum. Artık odak ölçümüne gerek olmuyor eskiden odak camın ortasında oluyordu ölçmeye gerek oluyordu artik ona gerek kalmadı yeni camlarda odak bütün camın her yerinde aynı dedi. Ayrica doktor reçetede yazmış bizim ayrıca ölçüm yapmamıza gerek yok dedi.

Bu iki üç ölçüm işlemini atasun optikte yapmışlardı bir önceki alışverişimde. Kafam karıştı biraz doğru ve kesin bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse cok memnun olurum

odak ile ilgili sorunu anında anlarsınız.Gözlüğü takın bulabildiğiniz bir bilgisayar monitörünün mesela saat kısmına bakın

1) yakın testi yapın

2) uzak testi yapın

ikisindede problem yoksa odak noktanızda problem yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: lion_koc

quote:

Yaş 30

Miyopum.

-1.25

-1.50

Doktor reçete yazdı.

odak ile ilgili sorunu anında anlarsınız.Gözlüğü takın bulabildiğiniz bir bilgisayar monitörünün mesela saat kısmına bakın

1) yakın testi yapın

2) uzak testi yapın

Cevap icin tesekkur ederim

Gozlukculer genelde almıyor mu bu ölçüleri acaba?

Biz israrla odak testi dedik ama gözlükçü ısrarla gerek yok dedi. Kafama takıldı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lion_koc

quote:

Yaş 30

Miyopum.

-1.25

-1.50

Doktor reçete yazdı.

1) yakın testi yapın

2) uzak testi yapın

Cevap icin tesekkur ederim

Gozlukculer genelde almıyor mu bu ölçüleri acaba?

Biz israrla odak testi dedik ama gözlükçü ısrarla gerek yok dedi. Kafama takıldı

gözlükçüler genellikle ilk sefer alıyolar ama almadıkları da oluyor.

• Yansıtıcı kaplaması kılcal çiziklerden dolayı bozulan gözlük camlarının onarımı münkün mü?
  • crashday kullanıcısına yanıt
    Mrb mümkğn degil. Camı yenilemeniz gerekir. kaanhakan@hotmail.com vizyon optik

• pudinkk kullanıcısına yanıt
    Mrb. Her numara için ve her gözlük yapımında odak alınması ve camın odaga göre kesilmesi gerekir bu şarttır. kaanhakan@hotmail.com vizyon optik

• Herkese merhaba.

Progresif...uzak&yakın cam için 1300 lira trion 3d cam fiyatı var.

Bu cam; sadece uzak cam olarak sipariş edilirse fiyat ne kadar aşağı çekilir?

...

İyi günler dilerim.

• Selamlar.

6.75-7.00 numuara miyop ,1.25-1.50 astigmat ve kaç numara olduğunu bilemediğim hipermetrobum var " çünkü cep telefonundaki yazıları okuyamaz hale geldim.Yaş 45
    geçenlerde muayene oldum ve gözlük yaptırdım %60 inceltilmiş cam ile. yaklaşık 500 tl verdim Atasunda.
    Gözlüğü taktıktan sonra biraz netlik kazanmıştım ama yanmalar ve yakını görememeler devam ediyor.
    No touch lazer için muayene oldum ve ameliyat günü aldım.Bayram sonuna ama okuduklarımdan sonra gerçekten irkildim ve şuan vazgeçme konumundayım.

Şimdi hal böyleyken;

ne bu ölçülerde doğru cam öneriniz mevcutmudur? Bu yanmalar ve yakını görememe durumları son bulurmu?
    No touch lazer hakkında ne dersiniz.? Ön çalışma için 300 Tl para verdim.

İvedilikle cevaplarınızı rica ediyorum."Günde Neredeyse 13-14 saat pc başındayım."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainbowdivx -- 31 Ağustos 2017; 13:28:10 >
  • Merhabalar. Birkaç gün önce kendime yeni bir cam çerçeve aldım. Çok anlamasam da az biraz biliyorum. Cam olarak kaliteli bir şeyler istediğimde. Hoya camları bana sundu gözlükçü. Ben se kaliteli marka olduğu için ondan tercih yaptım. O satın alma sırasında ufak bir bilgi karışıklığı oldu ve daha sonrasında bu aklını çok kurcalıyor.

Göz numaram 6.5 miyop her ikisi de astigmat 1.75 ve 2.0 diğeri.

Bana ilk başta iki cam sundular sanırsam ikisi de hoya. Birinin fiyat 300₺ diğeri ise 700₺ civarı. Bu diğer pahalı olan camda çift taraflı bi kaplama (ismimi tam çıkaramadım) olacağını ve daha düz bir görüntü elde edeceğimi söylediler. Her neyse tanıdık bir gözlüklü olduğu için baya indirim yaptılar devlet de biraz ödüyor 600₺ye cam çerçeve aldım. Çerçeve çok pahalı değil yanii iki cam 450-500₺ civarı bir şey tuttu.

Benim eski gözlüğüm bu kadar pahalı ve kaliteli değildi ama ben dediği kadar cam farkını hissedemedim. Yine gözlüğüm yanlarına bakınca görüntü hafif ovalleşiyor.

Bana gözlüğümdeki kaplama vs hakkında bilgi verebilirimisiniz?

Mor bir paketi var sağ üstünde EYNOA yazıyor altta büyükçe NULUX 1.67 yazıyor Hoya marka sanıraam %40 inceltilmiş.

Model numarası : NL1.67HVL-75

Bunalr yeterli mi bilmiyorum ama bana gözlük camların hakkına verebileceğibiz bir bilgi varsa mutlu olurum.

• İyi kalitede ( göz sağlığı için ) bir çift cam günlük kullanım için tercih edilecek ve miyop astigmat rahatsızlık için kullanılacak. Astigmat 3.0, 140 derece. Öteki göz 1.50

Cam fiyatı ortalama kaç lira olur?

Kurban Bayramınız Mübarek olsun.

• Mrb. Hoyanın en iyi camlarından almışsınız. 1,67 demek yüzde 55 inceltilmiş oluyor
  • firat74 F kullanıcısına yanıt
    Mrb. Hoyanın en iyi camlarından almışsınız. 1,67 demek yüzde 55 inceltilmiş oluyor. kaanhakan@hotmail.com

• 
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.