Şimdi Ara

{GÖZ TANSİYONU-GLOKOM YARDIMLAŞMA TOPLANALIM]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
4
Favori
3.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • GLOKOM HASTASI VEYA YAKINI OLAN ARKADAŞLAR BUYRUN TOPLANALIM BİLGİLENELİM TECRÜBELERİMİZİ YAŞADIKLARIMIZI PAYLAŞALIM.

Arkadaşlar yaşım daha genç 2 yıldır glokom hastasıyım lazer uygulandı 35 40 olan g.tansiyonu 25 lere düştü damlalar kullanıyorum,ve düşmüyor ameliyat olma durumum var ve korkuyorum glokom hastalığı olan ameliyat geçiren varsa doktor hastane tedavi önerisi söyleyebilirler,

Konya Meram Tıp'ta Doktor Mehmet Okka tarafından önerilen lazer orada uygulandı 1 yıldır onun kontrolü altındayım ve 300km tepip asistanlarla uğraşmak canımı sıkmıyor değil her seferinde 6 saat bekletilip 2-3 dk asıl doktoruma gösteriliyorum(gerçekten 2-3 dakika lafın gelişi değil 120 180 sn olan süre zarfı) ,Bazen gösterilmiyorum bile o zaman çok ayrı bir dert zaten,ayrıca ameliyatında riski ve bıçak altına yatmaktan çok korkuyorum,Ayrıca doktorum o gün mü öyleydi ne bir sorun yaşadım asistanla şikayete yazınca tepki gördüm,dediği şu;
    ''Biz size hiçbir karşılık beklemeden yardım ediyoruz teşekkür edeceğinize şikayet yazıyorsunuz ''
    Her seferindede Kolay gelsin,teşekkür ederim kolay gelsin derim yani , belki o güne özel birşeydi normalde gayet sempatik ve düşünceli bir doktor olduğunu düşünmekteydm.
    Hastalığımın tanımı Dar açılı glokom.(2 gözümdede var)
    Ayrıca yüksek hipermetropi hastasıyım 15 yıldır.

Göz tansiyonu konusunu oldukça çok araştırdım bende sizlere kısıtlı bilgilerimi aktarablrm.

UNUTMAYIN GÖZ TANSİYONU ÖMÜRLÜK BİR HASTALIKTIR AMELİYAT BİLE BU TEDAVİNİN SONUCU DEĞİL PARÇASIDIR.

Bu başlık altında toplanırsak yeni yakalanmış olanlar içinde bir bilgi birikimi paylaşmış oluruz,
    Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yalnizkimse -- 6 Eylül 2014; 4:12:30 >

• Geçmiş olsun, bende 2,5 yıldır damla kullanıyorum ve 6 ayda bir kontrole gidiyorum şuan için bir sıkıntım yok ama sürekli kontrole gitmem ve damlamı kullanmam gerekiyor
  • Arkadaşım çok geçmiş olsun benim uzun bir glokom hikayem var bazı doktorlar var bazıları yok dedi her gün üzülüyorum kaybederim diye
  • Geçmiş olsun bence kontrol altında olduğunuz ve varsa ilaçlarınızı düzenli kullanıyorsanız çok korkulacak bir şey olduğunu sanmıyorum. yeterki ihmal etmeyin
  • bugün ölçümlerim dr. bişey demedi. sol yüksek değilmi?
    ölçüm tarihi 2 mart 2015 saat:10.00
    RİGHT 21.3, LEFT 13.3

Ulucanlar Göz hastanesi ölçümleri.

Neye dikkat etmeliyim, yoksa ciddi bir durum sayılmaz mı.
  • big_printer B kullanıcısına yanıt
    Sag yksek hcam.
    Kornea kalnlgıda onemli.ilaç tedavisi onerir doktor
    uygulayn aksatmyn lutfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.