Şimdi Ara

GÖZ MUCİZESİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: C4
    yanlış tedavi=hasta ölümleri

hem de binlerce ...

bence bu ifadelerini kitaplarının en başına yazmalı ...

demeli ben yüzde 100 olan aklın yolunu değil yüzde 0 a yakın olan bir yolu tercih ediyorum ...

ondan sonra yazmalı yazılarını ...

belkide evrimi öyle okuyan arkadaşlar bu kadar evrimi savunmazlar belki de hiç inanmazlardı ...
  • SAYIN FORUM AHALİSİ,

TARTIŞMANIN BAŞLANGICI BİLMİYORSANIZ YORUM YAPMAYIN,

BU MATRİX DENEN ŞAHIS ALPAR NİCKİ İLE BİR TOPİK AÇIYOR, VE YAZIYOR

2- Bu proteinin Evrimle yani tesadüfen oluşma olasılığı % 0 olduğunu kabul edersek, diğer ihtimali yani % 100 ü Yaratılış gerçeğini de kabullenmek zorundayız.

Ve altına Ali Demirsoy diye yazıyor. Ben itiraz ediyorum. Ali demirsoy bunu ne zaman söylemiş diye. Arkadaş o zaman deep impact'ın söylediği gibi "Bu sözlere yazılmış bir yorumdur" diye bir açıklama getirmiyor da. Söylemiş işte ne diye inkar ediyorsunuz diye kışkırtmaya devam ediyor (Çünkü sadece copy paste yaptığı için meseleyi bilmiyor bile, bilmesi de gerekmiyor karşıdakini kışkırtacak ya) ben israr ediyorum Ali demirsoy ne zaman, sayfada böyle söylemiş diye. Sonra benim itirazım arada kaynıyor.

Bu arkadaş yine harun yahya copy-paste leri ile kışkırtmaya devam ediyor. En sonunda eleştiri fazla gelince dayanamıyor ve başlıyor bana hakaret etmeye. Yok ben eleştirilere cevap veremeyince hakaret ediyor muşum. Rica ederim, bu tartışmaların orijinalinin geçtiği topiği bulun ve konuşmaları oradan takip edin. O zaman bir nebze olsun anlarsınız.

Dün gece gerçekten bunları duyunca çok sinirlendim, kahroldum. Nasıl böyle birşey olabilir diye.
    Beni açıkça kışkırtıp benim de seviyeyi düşürmem mi amaçlanıyor hala anlamadım. Ben neden sinirleniyorum, çünkü duyarlıyım, çünkü hassasım. gülüp geçemem ben. O arkadaşa o kadar söyleniyor eleştiri getiriliyor, gülüp geçiyor da ben gülüp geçemem. Ben ciddi ve samimi olmayı insanlığın bir gereği olarak görürüm. Bu nedenle bana yapılan bir haksızlığı ve ithamı sanki geyiğe vurur gibi gülüp geçemem.

@WISHNE,
    quote:

bi konuyu adam gibi tartışamayacaksanız tartışmayın ve mesaj yazmayın arkadaşlar.

Öğüt veriyorsun ama bana yapılan hakaretlere karşı birşey yapmıyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaotika -- 28 Aralık 2005 13:22:31 >

• %100 olan akıl mı?
    Akıl zaten bilim demek.
    Oysa inanç, gönül ile, kalp ile özdeşleştirilir. Bilim zaten yüzde yüz akıl bazlı çalıştığı için birçokları tarafınızdan dinsiz olarak itham edilmiyor mu. Şimdi eğer çözümü akılda arayacaksak, akıl almayan , hiç bir örneği görülmemiş, mekanizmaları açık olmayan, kimsenin gözlemlemediği bir anda yaratma hikayelerini direk saf dışı bırakmak gerekir. Bilim de bunu yapıyor.

Diğer topik e yazdığım şeyleri aynen buraya da yapıştırıyorum.

Bilimsel Bilginin Özellikleri

* Bilim olgusaldir. Olgusal olmak demek bilimin gözlenebilir olgulara dayanmasi demektir.
    * Bilim mantiksaldir. Arastirma sonuçlarinin kendi içerisinde tutarli olmasi gerekir.
    * Bilim genelleyicidir. Bilim tek tek olgularla degil olgu türleriyle ugrasir.
    * Bilim nesneldir (Objektif). Bilimsel bilgi, bireyin kisisel görüsünden bagimsizdir.
    * Bilim elestiricidir.

• kaotika kafayı taktığın şeylere bak

ama samimiyetle söylemem gerekirki, bu matrix034, cerende, alpar, xmetu nicki herneyse bu arkadaşla tanışmak isterdim çünkü ben bunun kadar inatçı, vurdumduymaz, alınmaz adam görmedim. bundaki azim ve sebat, gayret bende olsa dağları delerdim. adam yılmak nedir bilmiyor, vur kaç taktikleriyle rakibin sinir sistemini felç edip sonuca ulaşmaya çalışıyor.

bu arkadaşıda tebrik etmek lazım. ne demişler, savaşta her yol mübahtır. buda o yolu izliyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: pacman

%100 olan akıl mı?
    Akıl zaten bilim demek.

Ali Demirsoy da öyle diyor ...

Akıl diyor bir doğa üstü gücü gerektirir ancak biz onunla ilgilenmiyoruz diyor

yani akla zıt hareket ediyor ve olma ihtimali sıfıra yakına yöneliyor ...
  • deep

söylediklerin bir mühendise hiç yakışmıyor:) bilmiyormusun ne demiş hoca: "ya tutarsa?"
  • İnsanlara faşist, satanist, ataist ,emporyalist devletlerin soykırımlarını gerçekleştiren kominizm tarih boyunca vahşet yaşatan saptırık ve aklın alamayacağı fikirleri aşılayan Darwin bile göz hakkın da şunu demiş gözü incelediğim de inanmadığım o varlığa( Allaha)inanasım geliyor.
    Tabi insan çevresine bakınca gözden daha ilginç çok şey var darwini şaşırtan bu olmuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: C4

deep

söylediklerin bir mühendise hiç yakışmıyor:) bilmiyormusun ne demiş hoca: "ya tutarsa?"

tutturamayacaklar
  • quote:

Orjinalden alıntı: oktrates

İnsanlara faşist, satanist, ataist ,emporyalist devletlerin soykırımlarını gerçekleştiren kominizm tarih boyunca vahşet yaşatan saptırık ve aklın alamayacağı fikirleri aşılayan Darwin bile göz hakkın da şunu demiş gözü incelediğim de inanmadığım o varlığa( Allaha)inanasım geliyor.
    Tabi insan çevresine bakınca gözden daha ilginç çok şey var darwini şaşırtan bu olmuş.

Yazmayayım, yokmuş gibi davranayım dedim ama başaramadım. Daha yazılışını bile bilmediğin (olabilir) kelimelerle bizi aydınlattığın için sağol. (ataist, emporyalist , kominist , saptırık) Bu kelimeler herşeyi açıklıyor.
  • Yazdığım kelimelerin yazılışları yalnış olabilir. Bu kelimelerin anlamlarını bilen bir insan, örneğin sen: yanlışta olsa ne demek istediğimi anladın. Bu kelimeleri hiç bilmeyen insan bunu okusa ne okumasa ne, anlamını öğrenmek istesede en fazla araştırdığı kelimenin doğrusuyla karşılaşıryazılan kelimenin doğrusunu bulur ve sorun hal olur
    ben bu kelimeleri emperyalist değilde emporyalist diyorum ateist değilde ataist diyorum yani ama anlamlarını ve nerde kullanacağımı biliyorum. ama doğrusu yazsaydım daha iyidi tabi senden azar işiteceğimi bilmiyodum. pacman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktrates -- 28 Aralık 2005 20:26:42 >

• konu nerelere gelmiş yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacrima -- 28 Aralık 2005 20:37:41 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.