Şimdi Ara

Görüntü İşleme Konusunda Kaynak Dosyalar ve Mantıklı Fikirler Arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Merhaba Arkadaşlar ,

Öncelikle bitirme projem : Android tabanlı el falı uygulaması
    Detay : 1 - Kullanıcı uygulama arayüzünden kamera ile elinin fotoğrafını çekecek ve yorumlanmasını isteyecek.
    2 - Çekilen fotoğraf web service aracılığı ile programa iletilecek(program : c#,pyhton,java,....vb.)
    3 - Görüntü işleme ile avuç içindeki çizgiler belirlenecek ve çizgilerin anlamlarına göre kullanıcıya bir yorum döndürecek.

C# ve android alanlarında kendimi geliştirmekteyim.

İlk Sorum :

Yabancı dilim kötü durumda , görüntü işleme ile alakalı bilgi birikimim yok , mevcut Türkçe kaynakları inceliyorum mantığını anlamaya çalışıyorum ama
    bu mevcut Türkçe kaynaklar hep aynı konular üzerine , birbirinden kopyalanarak yazılmışcasına bir durum var. Bildiğiniz , yardımı olabileceğini
    düşündüğünüz kaynaklar varsa paylaşabilir misiniz ?

İkinci Sorum :

Benim ilk olarak bu çizgilerin ne anlama geldiğini tanımlamam gerektiğini ve daha sonra görüntü işleme ile kullanıcın gönderdiği fotoğraftaki
    çizgileri tek tek tespit edip ona göre bir yorum oluşturmam gerektiği düşüncesindeyim. Bu yorumu oluşturabilmem için makine öğrenmesi gereklimi yoksa
    zaten elimizdeki çizgi çeşitleri sınırlı sayıda olduğu için bunu normal if,else mantığıyla yorumlayabilir miyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eakdemir7 -- 14 Ekim 2017; 15:31:49 >

• Machine learning yapman gerekiyor. Training data ile sisteme ogreteceksin, bir yapi kuracaksin. Bu da supervised learning kategorisine giren bir classification problemi. Logistic regression ile de yapabilirsin, decision tree ile de yapabilirsin, Bayesian yontemleri ile de olur neural network ile de olur. Bu senin elindeki imkanlara gore. Datayi guzel reprezente etmek gerekiyor, bodoslama image gonderirsen performansi cok dusuk olur. Ben olsam hangi yontemle ilerleyecegime karar verdikten sonra bunu yapardim. Bilerek ingilizce karsiliklarini yazdim ki bu keyword lerle arayarak bir seylere ulasabil diye. Turkce kaynak bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mephalay M kullanıcısına yanıt
    cevabın için teşekkür ederim , çok uğraştıracak gibi duruyor büyük ihtimalle başka bir konu düşünmem gerekecek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.