Şimdi Ara

★★★GOOGLE NEXUS 4 KULLANICILAR KULUBU (İLK SAYFAYI OKU-SOR)★★★ (432. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.911
Cevap
149
Favori
1.066.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 430431432433434
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: thebaboli

Eyvallah Arda teşekkür ederim. Madem telefon yeni yeni sim karttan alalım.

Birden şunu en uygun ve hızlı şekilde tedarik edersem süper olacak.

http://www.amazon.com/Google-Ringke-Selling-Premium-Package/dp/B00B7QGT6U

Parmak izi bırakmayan görüntü canlılığını bozmayan susuz sabunsuz uygulanan çıkarttığımızda leke bırakmayan güneşte ekranı görebileceğimiz bir ekran koruyucu da bulursam deymeyim benim keyfime Tabi ona da uygun ve hızlı ulaşmam lazım. Birde bu ekran koruyucu sensörleri kaparsa sıkıntı yaratır mı?

Şimdilik önerilen telefonun ekran koruyucusunu kullanmam ama yedek de olsun demi?

Bir arkadaş önerdiği şu üründen başka öneri alamadım.

http://www.amazon.com/SPIGEN-SGP-SGP10086-Steinheil-Protector/dp/B00AEU4OEE

Yardımcı olursanız sevinirim.

bunlar bu telefona hiç yakışmıyor ya :( artık telefona birşey olacağı varsa olsun yapacak birşey yok hayatta kullanmam bu tarz şeyler

• YDaha önce sorulmuş olma ihtimaline rağmen sorayım dedim acaba bu alet bizim telefona uyarmı??

http://www.nokia.com/tr-tr/urunler/aksesuar/md-100w/

Edit:zaten bluetoothla bağlanıyormuş onu görmemişim. Ben müzikleri de nfc üzerinden veriyor sandım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psyduck17 -- 25 Mayıs 2013; 0:16:26 >
  • Telefonu bu akşam kullanmaya başladım ve yağ gibi neden dendiğini çok iyi anladım Her anlamda akıyor kayıyor bu telefon. Böyle olunca da hem bu kadar güzel bir telefonu kaybetmemek için korumam gerekiyor hemde kaymasın diye arkada farklı bir yüzey kullanmam gerekiyor.

Bu durumda bu bence mükemmel bir tercihhttp://www.amazon.com/Google-Ringke-Selling-Premium-Package/dp/B00B7QGT6U/ref=sr_1_1?s=wireless&ie=UTF8&qid=1369345295&sr=1-1&keywords=Google+Nexus+4+Ringke

Oklar olmasa üstündeki ekran koruyucu da güzel ama mecbur orayada birşey bulucaz artık :)

Bu arada hayatımdaki ilk android telefona bu kadar saygı ve sevgi duyacağımı beklemezdim kendimden

Normalde pimpirikli bir adamım. Telefon arkasından cızırtı geliyor sallayınca (bunu yaparken ne hayal ediyorlar ne maksatlı yapıyorlar anlamış değilim ama empati için bende salladım ) ses geliyor. Ama umrumda değil cihaz süper bence

Başlangıç olarak 2 sorum var.

Cihaza root yapmayı düşünüyorum. Bu garantiyi bozar mı? Root yaptıktan sonra herhangi bir işlem yaparak root yapmamış hale getirebilirmiyim telefonu?

• quote:

Telefonu bu akşam kullanmaya başladım ve yağ gibi neden dendiğini çok iyi anladım Her anlamda akıyor kayıyor bu telefon. Böyle olunca da hem bu kadar güzel bir telefonu kaybetmemek için korumam gerekiyor hemde kaymasın diye arkada farklı bir yüzey kullanmam gerekiyor.

Bu durumda bu bence mükemmel bir tercihhttp://www.amazon.com/Google-Ringke-Selling-Premium-Package/dp/B00B7QGT6U/ref=sr_1_1?s=wireless&ie=UTF8&qid=1369345295&sr=1-1&keywords=Google+Nexus+4+Ringke

Oklar olmasa üstündeki ekran koruyucu da güzel ama mecbur orayada birşey bulucaz artık :)

Bu arada hayatımdaki ilk android telefona bu kadar saygı ve sevgi duyacağımı beklemezdim kendimden

Normalde pimpirikli bir adamım. Telefon arkasından cızırtı geliyor sallayınca (bunu yaparken ne hayal ediyorlar ne maksatlı yapıyorlar anlamış değilim ama empati için bende salladım ) ses geliyor. Ama umrumda değil cihaz süper bence

Başlangıç olarak 2 sorum var.

Cihaza root yapmayı düşünüyorum. Bu garantiyi bozar mı? Root yaptıktan sonra herhangi bir işlem yaparak root yapmamış hale getirebilirmiyim telefonu?

hocam o üstte işarediklerin uygulama güncellemeleri telefonu açtığında 4.2.2'ye güncellemişsindir zaten. bildirim çubuğunu indirip güncellenecek uygulamaları da görebilirsin telefonun hayırlı olsun

• Öncelikle teşekkür ederim.

Google asistanı kullanmaya çalıştım bana ülkenizde kullanılamıyor dedi. Dili hem amerikan hem ingiliz ingilizcesi yaptım yine benzer uyarıyı yaptı. Telefonu kapattım açtım yine değişmedi. Hala kullanamıyorum google asistanı. Dediğin gibi sürüm 4.2.2.

Bu asistanı nasıl kullanabilirim?

Birde kaptıp açınca üstteki o işaretler gitti. O işaretler çıktığında ne yapmalıyım peki? Biraz detayı bilgilendirebilirmisin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_0017

YDaha önce sorulmuş olma ihtimaline rağmen sorayım dedim acaba bu alet bizim telefona uyarmı??

Edit:zaten bluetoothla bağlanıyormuş onu görmemişim. Ben müzikleri de nfc üzerinden veriyor sandım

qi ile kablosuz şarj olur, bluetooth ile sesi iletir

• quote:

Orijinalden alıntı: Hüsnü008

quote:

YDaha önce sorulmuş olma ihtimaline rağmen sorayım dedim acaba bu alet bizim telefona uyarmı??

Ben 200-300 lira civarı bekliyordum almayı planlamadım değil.. 799 liraymış.. 100 lira daha koyup ikinci el nexus 4 alınır o paraya ya

• quote:

Öncelikle teşekkür ederim.

Google asistanı kullanmaya çalıştım bana ülkenizde kullanılamıyor dedi. Dili hem amerikan hem ingiliz ingilizcesi yaptım yine benzer uyarıyı yaptı. Telefonu kapattım açtım yine değişmedi. Hala kullanamıyorum google asistanı. Dediğin gibi sürüm 4.2.2.

Bu asistanı nasıl kullanabilirim?

Birde kaptıp açınca üstteki o işaretler gitti. O işaretler çıktığında ne yapmalıyım peki? Biraz detayı bilgilendirebilirmisin?

Parmağınızı ekranın en üstünden aşağıya doğru çekerek bildirim çubuğunu indirin ve ardında oradaki bildirimleri sağa veya sola kaydırarak yok edin.

• Teşekkürler o kısmı hallettim. Sırada asistan ve root sorum kaldı
  • quote:

quote:

quote:

Ben 200-300 lira civarı bekliyordum almayı planlamadım değil.. 799 liraymış.. 100 lira daha koyup ikinci el nexus 4 alınır o paraya ya

ben de 200-300 civarı sanıyordum hiç araştırmamıştım, o paraya eğer sesi bir z906 (yada eşdeğer stereo sistem) gibi değilse alınmaz zaten

• oyun oynarken telinizin sicaklığı nasıl arkadaslar? spartan wars oynuyorum 2,3 dkka tel hemen 40,44 arasi biraz fazla değil mi . ( kılıflı slikon, kapalı ortam ev ortamı değeri )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Teşekkürler o kısmı hallettim. Sırada asistan ve root sorum kaldı

Asistan için dili ingilizce yapıp telefonu yeniden başlatın daha sonra asistana girip istediğinizi sorabilirsiniz(ingilizce olarak)

Root kısmını bana sormayın bootloder kilidini açtım fakat rottlayamadım baktım olmuyo bootloaderı kapadım ve stock kullanmaya karar verdim fakat google a nexus 4 toolkit yazarsanız p program size yardmcı olur

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben de 200-300 civarı sanıyordum hiç araştırmamıştım, o paraya eğer sesi bir z906 (yada eşdeğer stereo sistem) gibi değilse alınmaz zaten

Bir z906 alıp üzerine ekstradan wireless şarj aleti koymak daha mantıklı :D

• Sizce en iyi rom hangisi? Paranoid android ve matr1x kernel kullaniyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bozoo1903

quote:

Orijinalden alıntı: alpvahit

quote:

Orijinalden alıntı: tugtim

Micro Sim çıkarttım ve telefonu kullanıyorum 1 haftadır. Yalnız şöyle bir sorun var. Whatsapp da yazışmalar çok geçikmeli geliyor ve gidiyor. İlk aldığım anda böyle bir sorun yoktu. Şimdi bu rahatsız edici sorunla karşılaştım. Nedir acaba sıkıntı tam olarak bilmiyorum.. Ne yapmam gerekir?

bu whatsapp ın kendi sıkıntısı whatsapp maalesef bozdu kendini geçen bana gönderilen mesaj 3g üzerinden 45 dakika sonra geldi

Whatsapp kaynaklı bir sorun değil bu.

Tamamen JB kaynaklı. Bizzat test ettim. Daha önce HTC One X ICS var iken hiç bir problemim yoktu, JB update işleminden sonra farketmiştim ve bu konuyu Whatsapp ve Google'a ticket ile bildirdim. Whatsapp konunun OS ile olduğunu belirtmesine karşın Google cephesinden 1 yıldır cevap yok :) Dediğim gibi ICS'de bu problem yokken JB sonrasında bu problem ortaya çıktı.

Saygılarımla.

bende jb root yok tamamen whatsapp kaynaklı

• quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

Sizce en iyi rom hangisi? Paranoid android ve matr1x kernel kullaniyorum.

İlk denediğim rom Rootbox oldu, üstüne matr1x 8.5 yükledim. Ufak tefek sıkıntılar mevcut gördüğüm kadarıyla, benim seçiciliğimden kaynaklanıyor ama çok ufak da olsa takılmalar mevcut, stock romdaki performansı alamıyorum diyebilirim. Rootbox+stock kernel ile Real Racing 3'te ufak takılmalar oluyordu. Matr1x ile bu sorun ortadan kalktı. Şimdi ekran renkleriyle oynamaya çalışıyorum ama henüz stock renklere yaklaşamadım bile. Renk konusunda tavsiyeniz var mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bozoo1903

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tugtim

Micro Sim çıkarttım ve telefonu kullanıyorum 1 haftadır. Yalnız şöyle bir sorun var. Whatsapp da yazışmalar çok geçikmeli geliyor ve gidiyor. İlk aldığım anda böyle bir sorun yoktu. Şimdi bu rahatsız edici sorunla karşılaştım. Nedir acaba sıkıntı tam olarak bilmiyorum.. Ne yapmam gerekir?

bu whatsapp ın kendi sıkıntısı whatsapp maalesef bozdu kendini geçen bana gönderilen mesaj 3g üzerinden 45 dakika sonra geldi

Whatsapp kaynaklı bir sorun değil bu.

Tamamen JB kaynaklı. Bizzat test ettim. Daha önce HTC One X ICS var iken hiç bir problemim yoktu, JB update işleminden sonra farketmiştim ve bu konuyu Whatsapp ve Google'a ticket ile bildirdim. Whatsapp konunun OS ile olduğunu belirtmesine karşın Google cephesinden 1 yıldır cevap yok :) Dediğim gibi ICS'de bu problem yokken JB sonrasında bu problem ortaya çıktı.

Saygılarımla.

bende jb root yok tamamen whatsapp kaynaklı

Android kaynaklı sorun, tüm push notification'lar gelmiyor çünkü. Ayrıca bazı custom kernel'larda sorun çözülüyor, yani tamamen Android'in(kernel) sorunu, whatsapp'ın değil. Google Play'deki push notification fixer ile de düzeltebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: canocan_07

quote:

İlk denediğim rom Rootbox oldu, üstüne matr1x 8.5 yükledim. Ufak tefek sıkıntılar mevcut gördüğüm kadarıyla, benim seçiciliğimden kaynaklanıyor ama çok ufak da olsa takılmalar mevcut, stock romdaki performansı alamıyorum diyebilirim. Rootbox+stock kernel ile Real Racing 3'te ufak takılmalar oluyordu. Matr1x ile bu sorun ortadan kalktı. Şimdi ekran renkleriyle oynamaya çalışıyorum ama henüz stock renklere yaklaşamadım bile. Renk konusunda tavsiyeniz var mı?

Hocam stock renklerden ben hoşlanmıyorum ama Trickster Mod'un içinde gömülü olarak stock renk ayarları var ordan ayarlayabilirsiniz.

@Gamlı Baykuş

Paranoid Android kullanıyorum ben de, bi ara Carbon denedim, performans olarak PA'den daha iyi geldi bana ama PA'in özelleştirmeleri ne yazık ki tam anlamıyla yok, en azından bana uymadı.

Kernel: Franco r140 batarya ömrü ve stabilite için tercih ediyorum. Matr1x'e ısınamadım bi türlü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psychedelicamel -- 25 Mayıs 2013; 3:17:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: psychedelicamel

quote:

Orijinalden alıntı: canocan_07

quote:

Hocam stock renklerden ben hoşlanmıyorum ama Trickster Mod'un içinde gömülü olarak stock renk ayarları var ordan ayarlayabilirsiniz.

@Gamlı Baykuş

Paranoid Android kullanıyorum ben de, bi ara Carbon denedim, performans olarak PA'den daha iyi geldi bana ama PA'in özelleştirmeleri ne yazık ki tam anlamıyla yok, en azından bana uymadı.

Kernel: Franco r140 batarya ömrü ve stabilite için tercih ediyorum. Matr1x'e ısınamadım bi türlü

Bir süre matr1x deneyip sonra Franco da deneyeceğim. Şu an 1 hafta kadar sanırım matr1x kullanır sonra geçerim franco'ya. Ben Trickster Mod yükledim fakat ekranda stock renkle ilgili profil çıkmıyor. Yardımcı olabilir misiniz acaba? Siz donate key mi yüklediniz?

• 
Sayfa: önceki 430431432433434
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.