Şimdi Ara

Google Maps

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, google map üzerine eklenmiş/ işaretlenmiş (marker mı desem bilemedim) yerlerin altidute ve longitude değerlerini almak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Temsili resim;
    İşaretlenmiş kırmızı noktaların enlem ve boylam değerlerini çekmek istiyorum.

Google Maps

•  
    <!DOCTYPE html>
    <html>
    <head>
    <script
    src="http://maps.googleapis.com/maps/api/js?key=AIzaSyDY0kkJiTPVd2U7aTOAwhc9ySH6oHxOIYM&sensor=false">
    </script>

<script>
    var map;
    var myCenter=new google.maps.LatLng(51.508742,-0.120850);

function initialize()
    {
    var mapProp = {
    center:myCenter,
    zoom:5,
    mapTypeId:google.maps.MapTypeId.ROADMAP
    };

map = new google.maps.Map(document.getElementById("googleMap"),mapProp);

google.maps.event.addListener(map, 'click', function(event) {
    placeMarker(event.latLng);
    });
    }

function placeMarker(location) {
    var marker = new google.maps.Marker({
    position: location,
    map: map,
    });
    var infowindow = new google.maps.InfoWindow({
    content: 'Latitude: ' + location.lat() + '<br>Longitude: ' + location.lng()
    });
    infowindow.open(map,marker);
    }

google.maps.event.addDomListener(window, 'load', initialize);
    </script>
    </head>

<body>
    <div id="googleMap" style="width:500px;height:380px;"></div>

</body>
    </html>

• Merhaba, cevap için teşekkür ederim. Sanırım bu marker'leri tek tek el ile işaretleyip pozisyonlarını elde edeceğiz. Bunu otomatik olarak yapma imkanımız yok mu? Kusura bakma böyle çok hazırcı gibi oldum pek bir bilgim yok.
  • Cigarette Smoking Man kullanıcısına yanıt
    merhabalar sizin isteiğiniz şu şekildemi mesela

ben kordinat 'x' ve 'y' yi vericem orası otomatık cıkıcak

http://www.burhaniyedetatil.com/gonder.php

bunun gibi bir sayfa mı ıstıyorsunuz
  • Hocam yukarıda verdiğim resimdeki kırmızı noktalar bir sitede hali hazırda mevcut. (Üzerine tıklıyorsunuz size o nokta hakkında bilgi veriyor, burada şu var gibi. Aslında bu marker değil sanırsam özel bir simge/icon kullanmışlar. Örneğin bir camii gibi.) Ben sadece bu noktaların latlng'lerini otomatik çekip bir yerde depolamak istiyorum.

Bunu otomatik yapma sebebime gelirsek +10k adet var, tek tek pozisyonları alıp bir yere kaydedersem afedersiniz amelelik hem de programlama mantığına ters düşer. Javascript yönüm çok zayıf şu an onun üzerine eğiliyorum, bitince GMap API'sine geçeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cigarette Smoking Man -- 23 Temmuz 2014; 12:59:55 >
  • Cigarette Smoking Man kullanıcısına yanıt
    anladım hocam ama bu drum benı aşar yani elimden pek birşey gelmez hocam
  • Tamam ilginiz için teşekkür ederim.
  • Merhabalar;

Neler yapıyoruz?

Google Maps'e Belirttiğiniz Konuma İşletmenizi Ekliyoruz. ( Kısa Sürede Doğrulanmış biçimde )

Maps üzerinde konum eklemek istiyorsunuz ve doğrulama yapamıyorsanız bu işlemi biz sizin için yapıyoruz.
    Başvurunuzu yaptınız ama pin kodunuz gelmediği için doğrulayamadınız, Biz sizin için başvuruyu yapıyor ve pin gelmesini beklemenize gerek kalmadan doğruluyoruz.
    Şirketiniz yok ama konumda çıkmak istiyorsunuz, bu işlemi de gerçekleştirebiliyoruz.
    İstediğiniz her alanda maps üzerine eklemeler yapabilmekteyiz. XYZ içerikler dahil ( Yapılmış örnekeleri mevcut ) . Fakat bu içeriklerde kullanıcıların şikayeti üzerine kaldırılma ihtimali söz konusu. XYZ konularda garantimiz yoktur.
    İşlem bilgiler iletildikten sonra 3-7 gün içerisinde tamamlanmaktadır.
    İşlem tamamlandıktan sonra konumları size ait işletme hesabına aktarabiliriz.

Kısaca My Business ile alakalı tüm işlemleri 3-7 GÜN süre içerisinde tamamlayıp teslim ediyoruz.

İletişim : forumtanitim@outlook.com skype - mail

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.