Şimdi Ara

Google İşletme Kaydı Nedir Avantajları Nelerdir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Google İşletme Kaydı Nedir Avantajları Nelerdir


  Bilgisayar ve internet teknolojisinin gelişmesi ile beraber daha fazla insan bu iletişim aracını kullanmaktadır. İnternetin milyonlarca insana kolay bir şekilde ulaşması sebebiyle birçok kurum ve ticari firma da bu teknoloji içerisinde yerini almaya başlamıştır. Özellikle ticari firmalar ve ekonomi içerisinde faaliyet gösteren şirketler, internet üzerinden web tasarım aracılığı ile hem reklamlarını yapmakta hem de daha fazla insanın ilgisini çekmeye çalışmaktadır. Google şirketi sunduğu imkanlarla, özellikle ticari firmalar için bir takım avantajlar sağlamaktadır. Bu çerçevede hizmete sunulan google işletme kaydı adlı servis, internet üzerinden faaliyet gösteren ticari firmaların daha iyi tanınmasına ve reklam yapmasına imkan sağlamaktadır.

  Daha önceleri Google İşletme Merkezi olarak bilinen bu servis, son düzenleme ve güncellemelerle birlikte Google Rehber adını almıştır. Bu hizmet eski dönemlerde telefon rehberi adı verilen ve sarı sayfalardan oluşan hizmetin sanal ortama aktarılmış halidir. Ticari hayatta faaliyet gösteren her türlü işletmenin bir nevi reklamını yapan bu servis, o ticari firmanın hakkındaki bilgileri, google üzerinden paylaşmaktadır. Bu hizmeti kullanmak isteyen ticari firmalar kesinlikle ücret ödemeden bu servisten yararlanabilmektedir.

  Bu hizmeti sağlayan google, ticari firmaya web sitesi sahip olma zorunluluğu da getirmemektedir. Yani bir firma web tasarım sitesi sahibi olmadan da bu hizmetten pek ala yararlanabilmektedir. Bu servis, google maps adı verilen bir diğer hizmet ile ortak çalışmaktadır. Bu hizmetten yararlanmak için öncelikle google rehber adı verilen siteye giriş yapmak gerekmektedir. Bundan sonraki süreçte ise yeni işletme ekle adlı bölüme tıklayarak, ortaya çıkan sayfadaki bölümler dikkatli bir şekilde doldurulmaktadır. Burada firmaya ait bilgiler girilmektedir. Firmanın adresi, adı, nerede yer aldığı, hangi saatlerde açık olduğu, telefon numarası gibi bilgiler bu bölüme girilmektedir. Bu açıdan bakıldığı zaman kayıt bölümüm son derece önemlidir.   Google İşletme Kaydı Nedir Avantajları Nelerdir


  Burayagirilecek olan bir yanlış bilgi, firmanıngoogle aramalarında yanlış bir haritada gösterilmesine sebep olacaktır. Eğer firmaya ait resimler varsa, onları da bu bölümü kullanarak kaydetmek mümkündür. Böylelikle firmanın künyesi bu hizmet sayesinde kaydedilmiş olmaktadır. Bunlara ek olarak ticari firmanın sattığı ürünler de burada gösterilebilir. Ne tür ürünlerin satıldığı ve bunlara ait olan resimler, google işletme kaydı ile internet dünyası içerisinde gösterilebilmektedir. Ürünün satışı sırasında hangi yöntemler ile ödeme yapılıp yapılamayacağına kadar ince detayların bile bu servis adı altında belirtilmesi mümkündür. Bu servise kayıt olurken kesinlikle atlanmaması gereken bir diğer nokta ise kategori seçimidir. Ticari firma hangi kategoride faaliyet gösteriyorsa o kategoriyi seçmeli ve o bölüm üzerinden kayıt yapmalıdır. Böylelikle o işletmenin faaliyet alanı çerçevesinde, ne aradığını bilen internet kullanıcılarının istediğini bulması daha kolay bir hal almaktadır.

  Kayıt işlemi bittikten sonra google başvuruyu incelemekte ve geri dönüş yapmaktadır. Son dönemde yoğun bir ilginin olması sebebiyle başvuru işlemleri iki ya da 3 hafta içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Başvuru onaylandıktan sonra kayıt olunurken girilen telefon numarası google tarafından aranmakta ve sesli bir şifre ile bildirim yapılmaktadır. Bu şifre kartpostal ya da sms şeklinde olmaktadır. Bundan sonraki süreçte ise google işletme servisi, google maps hizmeti ile bağlantı kurmakta ve ticari firmaya ait olan bölgeyi belirtmektedir.

  Yapılan google aramalarında ticari firma, yanında google maps özelliği ile sonuç ekranında gösterilmektedir. Firmaya ait tüm bilgiler ve firmanın olduğu bölge harita üzerinde belirtilmektedir. Böylelikle firmanın reklamı bedava bir şekilde yapılmış olmaktadır.


  Bu makale Web Tasarım Kuralları sitesinden alınmıştır... • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.