Şimdi Ara

Google'ın sesli asistanı Majel yıl bitmeden yayınlanabilir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
5.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

Siri kadar başarılı olacağını düşünmüyorum.

ben de siri den daha başarılı olacağını düşünüyorum hatta tr desteği bile önce gelecek, bir firma Türkiye yi other a alırken diğer bir firma ise bilmem ne ülkesindeki telefonunda (galaxy nexus)bile ilk açılışında Türkçe dil desteğini görüyoruz . Umarım anlatabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnInvited_Guest -- 17 Aralık 2011; 19:11:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K_Spartakus

quote:

Orijinalden alıntı: carnador

Google altyapı itibariyle daha güçlü..Daha kapsamlı çıkarması muhtemel fakat Apple'da eli armut toplamıyor ki..

Google translate uyumu denmiş te..Çevirileri komedi resmen native olsa ne yazar?

bu konuda haklısın , google translate'in tercümeleri kötü olsada zor anlarınızda üç aşağı beş yukarı yardımcı oluyor , haksızmıyım

umarım zamanla google bu translate problemini çözer .

Haklısın tabii..Google da olmasa bu işe el atacak cesur firma çıkarmıydı bilemiyorum.

• Yakinda nokia da bisey cikarir dicm kesin N harfi ile baslar bnden soylemesi :)
  • Tüm Android uygulamaların incelemelerini bulacağınız tek adres:http://androidsistem.net/ Hergün yeni bir Android Uygulama ve Android Oyun tanıtımı yapılmaktadır.
  • güzel sistem google tebrik ediyorum çok rekabetçi bir firma.
  • Türkçe dil desteği Google daha önce getireceği kesin .Ama şöyle bir şey var Siri kadar başarılı olmayacağı kesin.Google bütün android cihazlara bu desteği nası verecek server bağlantısı olmayacak bence.Server merver kalmaz kaç milyon android cihaz var.Siri daha ufak kesime hitap ediyor.Hizmetide kaliteli olacaktır google göre.

Nerde çokluk orda ..... derler ya o hesapÇok büyür bir kesime hitap eden bir sistem kaliteli hizmet vermesi imkansız bana göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: ideosx5

Türkçe dil desteği Google daha önce getireceği kesin .Ama şöyle bir şey var Siri kadar başarılı olmayacağı kesin.Google bütün android cihazlara bu desteği nası verecek server bağlantısı olmayacak bence.Server merver kalmaz kaç milyon android cihaz var.Siri daha ufak kesime hitap ediyor.Hizmetide kaliteli olacaktır google göre.

Nerde çokluk orda ..... derler ya o hesapÇok büyür bir kesime hitap eden bir sistem kaliteli hizmet vermesi imkansız bana göre

burda google ın serverından bahsediyoruz apple ın kinden değil :) sence google bunun üstesinden gelemez mi :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Osuran telefonun patentini kim alacak bakalım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: assasin44

quote:

Türkçe dil desteği Google daha önce getireceği kesin .Ama şöyle bir şey var Siri kadar başarılı olmayacağı kesin.Google bütün android cihazlara bu desteği nası verecek server bağlantısı olmayacak bence.Server merver kalmaz kaç milyon android cihaz var.Siri daha ufak kesime hitap ediyor.Hizmetide kaliteli olacaktır google göre.

burda google ın serverından bahsediyoruz apple ın kinden değil :) sence google bunun üstesinden gelemez mi :D

Tek kelime ile Hayır. Bu iş google arama motoruna benzemez. Yakında görecez zaten microsoftun wp7 lerinde olan bir sistem olacak.

• Kendim için gereksiz görüyorum açıkcası ama engelli vatandaşlar için baya faydalı olacağı kesin. eee herkes ip alamıyor ama 400-450 liraya androidli tel çok rahat alınabiliyor.
  • siri yi kullananlar 2 günde bir daha yüzüne bakmayacak şekilde kapatıyorlar. Bu doğru ama suç siri de değil. Türkçeye destek vermeyen. Türkiyeye 3. sınıf devlet muamelesi bile yapmayan apple da. ama biz komplexlerimizi kabullenmiş bir millet olduğumuzdan her şeye eyvallah diyoruz.
  • quote:

quote:

quote:

Tek kelime ile Hayır. Bu iş google arama motoruna benzemez. Yakında görecez zaten microsoftun wp7 lerinde olan bir sistem olacak.

microsoftunda böyle bir çalışması var zaten .

asıl önemli olan siri'nin hatalarından yola çıkarak daha iyisni yapmak değilmi ?

şimdi apple serverları çökmüyorken google'ın serverları neden çöksün ?

dünya genelinde bir milyondan fazla sunucsu olan bir markanın sunucuları neden çöksün ve neden çökmesini istesin bu kadar yatırımdan sonra ?

android ile İOS'un büyük bir kapışmasından sonra her iki tarafında hata yapmaması lazımki aradan microsoft başarıyla çıkmasın .

şahsen microsftun apple ve googledan daha başarılı olmasını istemem ama bu üç firma ne kadar yenilik çıkartırsa rekabet o kadar heyecanlıda oluyor .

google applea göre bir adım daha önde translate konusunda .

• quote:

quote:

quote:

neyse bir çıksın bakalım google x labaratuarlarından daha neler çıkacak bakalım. Ben google a güveniyorum.

• İşimiz translateye kalırsa vay halimize.O mu bize yardımcı olur biz ona mı bilemiyorum
  • Biz Çinlilere laf ediyoruz çakma mal yapıyorlar diye yani bunu orjinal olarak değerlendirmek ne kadar mantıklı olur anlamam eğer bu telefonu alıcaklar varsa çevresinden büyük tepkiler alabilir yani herkes teknolojiyi takip etmiyor bunun yanında o kadar verdiğiniz telefona Çin malı damgası yiyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrcHestrated

Biz Çinlilere laf ediyoruz çakma mal yapıyorlar diye yani bunu orjinal olarak değerlendirmek ne kadar mantıklı olur anlamam eğer bu telefonu alıcaklar varsa çevresinden büyük tepkiler alabilir yani herkes teknolojiyi takip etmiyor bunun yanında o kadar verdiğiniz telefona Çin malı damgası yiyebilirsiniz.

Kopya ürünle bunu nası aynı kefeye koyuyorsun anlamış değilim.
  • quote:

quote:

Biz Çinlilere laf ediyoruz çakma mal yapıyorlar diye yani bunu orjinal olarak değerlendirmek ne kadar mantıklı olur anlamam eğer bu telefonu alıcaklar varsa çevresinden büyük tepkiler alabilir yani herkes teknolojiyi takip etmiyor bunun yanında o kadar verdiğiniz telefona Çin malı damgası yiyebilirsiniz.

Tabiki aynı kefeye koymuyorum ama bi orjinalliği varmı sence yani tasarımı herşeyi aynı bunun yaplıması bence biraz saçma çünkü telefonu telefon yapan tasarımı sonrasında içeriğidir.
  • google daha iyi yapar bunu...
  • İlk etapta siri kadar iyi çalışmayacağını bilsem de Türkçe desteği vereceğine eminim

Bu yüzden googleyi seviyorum şu anda ses komutları türkçe kullanılabiliyor
  • quote:

quote:

quote:

Tabiki aynı kefeye koymuyorum ama bi orjinalliği varmı sence yani tasarımı herşeyi aynı bunun yaplıması bence biraz saçma çünkü telefonu telefon yapan tasarımı sonrasında içeriğidir.

Google zaten android cihazlarında sesli kontrolü vardı.(Siriden önce)Mevcut sistemin bir gelişmişi ve uygulaması olacak okadar.Bu sesli kontrol çok öncedende vardı orjinallik böyle şeylerde aranmaz bence.Teknolojinin gelişmesi açısından..

Çinlilerin(Hepsini kastetmiyorum) yaptıkları iş Cihazı komple kopyalamak.Bazıları logosunu bile kopyalıyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.