Şimdi Ara

★★GOOGLE GALAXY NEXUS KULLANICILAR KLÜBÜ (JB 4.3) (SSS)(334 ÜYE)(İLK SAYFAYI OKUYUP-SORUNUZ)★★ (1034. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.921
Cevap
88
Favori
699.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10321033103410351036
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sizin adınıza çok sevindim üstadım. Az kalmış gerçekten. Ben de şubat başında teslim oluyorum. Yedek subay-er durumuna göre yeni bir telefon almayı düşünüyorum. O zamana dek fikir değiştirmezsem eğer aklımdaki model xperia z3. Eğer siz de bu modelde karar kılarsanız kendi adıma çok mutlu olacağım
  • beyler şarj soketim bozuldu yenisini aldım taktım şimdi bilgisayara takınca sorun yok ama yine de şarj olmuyor.sorun nerde sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: XsI

beyler şarj soketim bozuldu yenisini aldım taktım şimdi bilgisayara takınca sorun yok ama yine de şarj olmuyor.sorun nerde sizce?

Pilde veya anakartta olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 5.0.1 Lollipop sürümü bizim için de yayınlandı. Hayırlı uğurlu olsun Aşağıdaki bağlantı ile ulaşabilirsiniz.

http://www.ibtimes.co.uk/update-galaxy-nexus-i9250-android-5-0-1-lollipop-build-lrx22c-via-aosp-rom-1480197

Bugün akşam üzeri kurdum, kullanıyorum. İlk anlarda aşırı kasıyordu, carbon'a geri dönecektim fakat dedim kullanayım biraz. Şu an ilginç bir şekilde akıcı çalışmaya başladı

AOSP tabanlı fakat custom rom'lardan alışık olduğumuz hiçbir özelleştirme dahil edilmemiş. Bir nevi saf lollipop olarak düşünebilirsiniz. Şu haliyle bile çok güzel bir deneyim oldu fakat ses tuşları ile ekran açma özelliği olsaydı benim için muhteşem olacaktı.

Lafı uzatmayayım. Recovery sürümünüzü güncelleyin ve kurulumu öyle yapın. Hem flashlama ekrarında hem de ilk açılış ekranında çok fazla bekliyor. Sabredin, pili falan sökmeyin.

Hadi kolay gelsin

• merhaba arkadaşlar, Galaxy Nexus I9250 telefonumda uzun süredir sorun yaşıyorum. imeisi klondu . neyse şuan hat takınca bir operatörü görmüyor. onun için imei atıcam roottan vs. anlamıyorum. nette gördüğüm Engineer mode code , mühendislik mod kodu biliyorsanız söyleyebilir misiniz direk kodu girip değiştireyim yada ankarada bu işi yapabilecek telefoncu tavsiyeniz var mı?
  • brhndrn kullanıcısına yanıt
    Nasıl ilk gün kullanım yorumları? Temel fonksiyonlarda bir sıkıntı varmı? GSM, GPS, Kamera, pil vs..
  • kecan K kullanıcısına yanıt
    Siz de tahmin edersiniz ki şu an mükemmel bir rom değil. Temel fonksiyonlarda sorun yok. Sadece hızlı erişim panelinden fener açılmıyor. Bunun haricinde kamera, gsm falan gayet nizami çalışıyor. Pil ömrü iyi.

Ama şöyle bir durum var. Twitter'da gif açınca uygulama kapanıyor. Vlc player veya mx player 720p film oynatırken zorlanıyor. Kare kare oluyor bazen. Ağır işlem yapınca birkaç uygulamayı aynı anda kullanıp geçiş yaparken donuyor birkaç saniye sonra kendine geliyor falan.

Şu an bence sadece temel fonksiyonlarda yeterli fakat yoğun kullanım için bir süre daha gelişmesi lazım.

En azından yeni sistemi denemek isteyenler deneyip bakabilir.

• Cyanogenmod u bekleyeceğiz desenize...

• Merhaba arkadaşlar ve üstadlar

Nişanlımda bu cihazdan var yaklaşık 2 sene önce mediamarkttan almıştık ve artık garantiside bitti. Cihazda 4.2.1 yüklü ve aşağıda ki şikayetleri mevcut

- Şarj çok az gitmekte (batarya bir iki ay önce değişti serviste)
    - Sürekli donmalar olmakta
    - Biri aradığında malesef kişiler listesi çalışmaya durdurdu hatası vermekte
    Vs vs....

Bu sorunlardan kurtulabilceğimiz çok stabil bir rom var mıdır?
    Costum rom mu yoksa 4.3 ü mü tavsiye edersiniz ?
    Konu başında rehberler mevcut bunlar güncelmidir yoksa başka rehber mi tavsiye edersiniz?

Cevap verirseniz çok mutlu olurum herkese sevgiler saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi floperx -- 27 Aralık 2014; 22:41:56 >
  • Cihazdaki tüm verileri yedekleyip stok 4.3 flaşlayabilirseniz belki sorunları çözersiniz.

Batarya konusunda birşey söyleyemem. Yeni pilde bu sorunların olmaması gerekiyor. Belki kullandığınız uygulamalar aşırı tüketime sebebiyet verebilir. Konum servisleri, sürekli 3G üzerinden internete girmek gibi kullanım şekilleri de pili etkiler.

İlla custom rom olsun diyorsanız ben CarbonRom kullanıyorum, tavsiye edebilirim. Custom ile uğraşmak istemiyorsanız stoktan şaşmayın :)

Konu başındaki rehber işinizi görür fakat Galaxy Nexus Toolkit'in linki varsa muhtemelen en ilk sürümlerden birinin linkidir. Google ile en güncel sürüme ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brhndrn -- 28 Aralık 2014; 0:38:59 >
  • brhndrn kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Telefonu nisanlim kullanacagi icin stabil olmasi gerek o yüzden custom falan cokda ugrasmak istemiyorum acikcasi. En iyi 4.3 kurup rootlamak sanirim sonra kendi uygulamalarini kaldirmak falan filan :)

• floperx kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

Sadece kendi uygulamalarını kaldırmak için root etmenize gerek yok diye düşünüyorum. Uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz. Root işlemi çok gerekmedikçe uygulanmazsa daha iyi olur :)

Kolay gelsin.
    Olurda stok 4.3 derdiniz çare olmaz, cyanogenmod da kurabilirsiniz... 4.3 karşılığı CM10 olarak geçer... CM-10.2.1-maguro.zip olacak tam dosya Adı... Herhangi bir 4.4 rom gönül rahatlığı ile öneremiyorum... Lollipop içinde iyimser değilim, şahsen...

• quote:

Orijinalden alıntı: brhndrn

Rica ederim.

Sadece kendi uygulamalarını kaldırmak için root etmenize gerek yok diye düşünüyorum. Uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz. Root işlemi çok gerekmedikçe uygulanmazsa daha iyi olur :)

Kolay gelsin.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Ama otg kablo ile flash bellek vs bağlarken engelleme olduğu için görmüyor telefon bunuda iptal etmenin tek yolu root diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeytinbey

Olurda stok 4.3 derdiniz çare olmaz, cyanogenmod da kurabilirsiniz... 4.3 karşılığı CM10 olarak geçer... CM-10.2.1-maguro.zip olacak tam dosya Adı... Herhangi bir 4.4 rom gönül rahatlığı ile öneremiyorum... Lollipop içinde iyimser değilim, şahsen...

Merhaba Cyanognmod ile stok 4.3 arasında ne gibi farklar vardır anlatabilirmisiniz acaba?

Birde telefonları bugün değiştirdim nişanlıma nexusu ben aldım. Akşam birşeyler yapacağım. Fakat telefon beyaz ekranda iken ekrandı çizgiler var anlayamadım nişanlım daha öncede farketmemiş bende anlam veremedim bu soruna hep mi böyleydi onuda bilmiyorum...
    Carbon rom gibi bir rom cyanogenmod... Carbon rom ile denk diyebilirim...

• Merhaba Arkadaşlar

Dün galaxy nexus toolkit yardımıyla 4.2.1 den 4.3'e geçiş yaptım. Windows 8 64bit'e driverlarını yüklemem biraz uğraştırdı fakat başardım. Bugünde root yapmayı ve custom rom yüklemeyi deneyeceğim.

4.3 şarj süresi olarak 4.2.1 den çok daha iyi bence başkada bir fark göremedim...
  • cyanogenmod yükleme için tavsiyeleriniz veya uyarılarınız varsa lütfen paylaşın.

Telefonumda root yok sadece stok 4.3 yüklü. Elimde galaxy nexus toolkit'in son versiyonu mevcut ve pc'ye driverlarım yüklü. Nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz ?

Ek: Çok geç olmadan başka rom tavsiyeniz varsa onuda yükleyebilirim.
    Wug's toolkit diye bir araç var. Hem güncel hem de arayuzu daha başarılı.

Cyanogenmod için installer var Web sayfasında telefonu PC'ye bağlıyorsunuz Program hem root ediyor hem cyanogenmod kuruyor. Tek tıkla hiçbirşey yapmaya gerek kalmıyor...

• 
Sayfa: önceki 10321033103410351036
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.