Şimdi Ara

golf alacaklar için öneriler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.137
Cevap
33
Favori
126.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam sizi yordum , kusura bakmayın. ilginize teşekkür ederim.

cam tavanlar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

bakımları , ses , su alma gibi problemler çıkarır mı ? diyarbakırda yaşıyorum bir de çok sıcak bir il biliyorsunuz. 3100 fark vermek yerine highline + far öneriniz daha aklıma yattı açıkçası. ama görünümde çok hoş oluyor . sanırım vazgeçirmenize ihtiyacım var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_dr -- 24 Mart 2015; 22:12:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SILVERSHADOW

quote:

Orijinalden alıntı: niger21

hocam sizi yordum , kusura bakmayın. ilginize teşekkür ederim.

cam tavanlar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

bakımları , ses , su alma gibi problemler çıkarır mı ? diyarbakırda yaşıyorum bir de çok sıcak bir il biliyorsunuz. 3100 fark vermek yerine highline + far öneriniz daha aklıma yattı açıkçası. ama görünümde çok hoş oluyor . sanırım vazgeçirmenize ihtiyacım var :)

Değerli Hocam;
    Panaromik cam tavanlar son derece güvenilir ve sorunsuz.
    Ne su sızdırma ne de trim sorunları var.
    Sizi caydıracak bir iki söz söyleyebilirim ama dostlarımız alınmazlar umarım..
    Diyarbakır sıcak bir iklime sahip sizi klimadan başkası kurtaramaz.
    Eğer nispeten serin illerde yaşıyor olsanız işinize gerçekten yarardı.
    Şasi rijitliği konusu var bana kalırsa aracın metal tavanlı olması ağırlık ve şasinin dengesi ve esnemesini tam dengede tutuyor.
    ama Tarık Hocam bilmem ki ne der? @M.L.Crassus
    Ben aşırı titiz karakterimle toz alır diye cam açmayan biri olarak cam tavana küllen karşıyım...
    Ama cam tavan seven dostlarımdan Serdar Hocam bilakis sizi yoldan çıkartabilir. @Negatiwe

ben serinlemekten ziyade cam tavan daha sıcak yapabilir mi diye düşünmüştüm :)

arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

• Diyarbakir sicagini iyi bilirim. Dicle kralkizinda bir sene bulunmustum ve orada dikili bir agacim var.

Cam tavani yaz sicaginda bizde acmiyoruz aksam uzeri cok keyifli oluyor. Kapaliyken iceri aldigi sicaklik biraz dezavantaj bunda perdenin etkisi var.

İc mekana vermis oldugu aydinlik hissi araca kattigi gorsellik şahsen olmazsa olmazim diyebilirim. Sanirim manzarali balkon keyfine duskunlukten oluyor bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Negatiwe -- 25 Mart 2015; 10:26:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Murat bey bugün itibari ile hangi bayide ne var görebilirmisiniz rica etsem. Siz daha iyi bağlanıp bakıyorsunuz. Biz sizin kadar bilemiyoruz!.. İl farketmez. 1.4 tsi highline manual, cam tavanlı, artı başka extralarda olabilir, Birde bir sonra gelecek olan siparişleri sorabiliyormusunuz? Kusura bakmayın sizi çok yoruyorum ama bende biran önce hayalime kavuşup aranıza katılmak için sabırsızlanıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: TO THE EXTREME

Kırmızı güzelmi sizce alsammı? Özellikleri şöyle: 1.4 tsi highline, cam tavan, 18 durban jant spor suspansiyon, ergo active, bi xenon gündüz led sürüş farları, iç koltuklar siyah 78500 fiyat???

araç hangi bayide tamaş mı? yoksa mez oto mu?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: niger21

Murat Bey , bu ayki indirime yetişemem diyordum , nisan sonuna kadar uzatıldıgını sizden duymak biraz rahatlattı. uzun süren düşünme arifesinden sonra golf 7 de karar kıldım.

alacagım motor seçeneği ve donanım : Golf 1.4 TSI BMT 122 PS comfortline ( max bütçem 70 bin o yüzden opsiyonel donanım seçimi konusunda biraz yardımınıza ihtiyacım var) . sizden istediğim yardım şu mutlaka olmalı tarzında dedikleriniz . yada bu sonradan da takılabilir tarzında ) 2008 den beri clio ya biniyorum o zaman da sıfır ben almamıştım. ilk defa sıfır almak kısmet olacak diyebilirim.

istediklerim :
    *metalik renk : kurşun grisi istiyorum
    Panoramik Açılır Cam Tavan
    Bi-Xenon farlar ve LED gündüz sürüş farları
    17"madrid jant
    sürüş konfor paketi
    kapanır yan aynalar
    composition medya

vakit ayırırsanız sevinirim . teşekkürler.

Değerli Hocam;
    Golf 1.4 TSI BMT 122 PS Manuel Comfortline.........................................................:62.200 TL

1. Kurşun Gri Metalik renk farkı.............................................................................: 1.100 TL

2. Gündüz Ledli Farlar ile Bi_xenon Led Farlar( Basic Bi-XENON Düşülmüş hali ) ........: 3. 310 TL

3. 17" Madrid Alüminyum Jantlar 7.5JX18_Lastikler 225/40 R18.................................: 1.160 TL

4. Tam boy Çelik stepne Tutardan düşülecektir ........................................................: - 176 TL

5. Panoramik Açılır Cam Tavan ...............................................................................:3.100 TL

6. 5,8 " Composition Media (Composition Color düşüldükten sonra).............................: 982 TL

7. Elektrikli katlanır yan aynalar...............................................................................: 872 TL

8. Geri Park Kamerası........................................................................................: 610 TL

9. Yer Tasarruflu Stepne..........................................................................................: 118 TL
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    TOPLAM..................................................................................................................: 73.276 TL
    %5 indirimle......................................................................................................:69.612 TL

Bana kalırsa Highline alın...
    Highline almayacaksanız 1.2 alın, bu farkı Highline almayacaksanız vermeyin.
    Nedeni basit...
    Ne kadar donanım olursa olsun nihayetinde Comfortline olan araçlar arasında satılacak ve fiyatı onlarla denk olacak..
    Düşük bir ihtimal sizin severek kullandığınız donanımlar için bir alıcı tercih edebilir. Ancak bu denli yüksek bir farkı ödemeye yanaşmayacaktır. Belki biraz yüksek olabilir diğer comfortline'lardan o kadar.
    Bu ndenle ikinci bir donanım listesi hazırladım size...
    Highline alınca fazladan pek çok donanım ve dijonlar gelecek nasılsa.... Satarken de Highline....
    Olmazsa olmaz benze U Ledli Bi-Xenonlar...
    Yok nasılsa Basic de olsa Bi-Xeno var cam tavandan vaz geçmem derseniz fiyat yine yaklaşık olacaktır.
    Kararınız ne olursa olsun hayırlısı olsun.

Golf 1.4 TSI BMT 122 PS Manuel Highline...............................................................:69.800 TL

1. Kurşun Gri Metalik renk farkı.............................................................................: 1.100 TL

2. Gündüz Ledli Farlar ile Bi_xenon Led Farlar( Basic Bi-XENON Düşülmüş hali ) ........: 1. 600 TL

TOPLAM............................................................................................................: 72.500 TL
    %5 indirimle......................................................................................................:68.875 TL

Murat bey yine hesabın sonunda %5 indirim yapmışsınız. bunu görünce mutlu oluyorum ama benim fiyatı hesaplarken sipariş arabalarda indirim olmaması doğal demiştiniz. AnlaDığım kadarıyla Kartal bey'in de Arabası sipariş olacak. Nisan sonuna kadar devam edecek indirim sitedeki form doldurularak alınan mıdır?

Ben bu indirim olayını anlayamadım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• yani bu kampanyayla birlikte sipariş olsun ya da olmasin %3 var mi diyosunuz? Ya da ellerine hesap makinesi alip alt alta toplayıp fiyat bu da diyebilirler yani?

• quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

quote:

Kırmızı güzelmi sizce alsammı? Özellikleri şöyle: 1.4 tsi highline, cam tavan, 18 durban jant spor suspansiyon, ergo active, bi xenon gündüz led sürüş farları, iç koltuklar siyah 78500 fiyat???

araç hangi bayide tamaş mı? yoksa mez oto mu?

Altur otomotiv Yenibosna.

• quote:

quote:

Murat bey bugün itibari ile hangi bayide ne var görebilirmisiniz rica etsem. Siz daha iyi bağlanıp bakıyorsunuz. Biz sizin kadar bilemiyoruz!.. İl farketmez. 1.4 tsi highline manual, cam tavanlı, artı başka extralarda olabilir, Birde bir sonra gelecek olan siparişleri sorabiliyormusunuz? Kusura bakmayın sizi çok yoruyorum ama bende biran önce hayalime kavuşup aranıza katılmak için sabırsızlanıyorum...

Değerli Hocam;
    Size aktardığım liste günlük olarak değişmez. Dolayısıyla bu bilgilerde değişiklik olmayacaktır.
    Yakındaki bayilerden de bilgi alabilirsiniz.
    1*Golf 1.4 TSI BMT 122 PS Highline Man. /Saf Beyaz/KA1,PS1,PXB,PXB(PXA) Adana Aykan Otomotiv'de bulunmaktadır.
    2*Golf 1.4 TSI BMT 122 PS Highline Man. /Saf Beyaz/KA1,PS1,PXB(PXA) Adana Aykan Otomotiv'de bulunmaktadır.
    3*Golf 1.4 TSI BMT 122 PS Highline Man. /Tungsten Gri/3LM İstanbul Mez Otomotiv'de bulunmaktadır.
    4*Golf 1.4 TSI BMT 122 PS Highline Man. /Saf Beyaz/3LM araç Afyon Demoto'da bulunmaktadır.
    5*Golf 1.4 TSI BMT 122 PS Highline Man. /Saf Beyaz/3LM araç Antalya Alvın Otomotiv'de bulunmaktadır.

Opsiyonların açılımı:
    1* Geri Park Kamerası, Panaromik açılır cam tavan, Gündüz U Led farlı Bi-Xenon Farlı
    2* Geri Park Kamerası, Panaromik açılır cam tavan, Basic Bi-Xenon farlı,
    3* Opsiyonel donanımsız
    4* Opsiyonel donanımsız
    5* Opsiyonel donanımsız

ve

quote:

İstanbul içi 1.4 tsi highline dsg stoğu olan bayiler:

İstanbul General Otomotiv, Rekor Otomotiv, Doğuş oto Maslak

Sağolun Murat bey.

• 2 yıl önce biraz da beceriksiz satış danışmanları yüzünden alamadığım golf highline'a bu yaz kavuşabilirim gibi. 2013 ylının yaz başında görece makul fiyatlara satılan golf için bir bayideki cam tavanlı beyaz highline aracı bir türlü üretime sokamamıştım. beni 3 hafta oyaladılar. daha sonra bari özel sipariş geçelim dedik. 2 hafta ekran açılmasını bekledik. ekran açıldı ergo active koltukları bir türlü ekleyemedik. o süreçte iki ayrı bayide standart ( çok da gönüllü değildim)highline araçlar için kaparo vermiştim. doğuş oto 2013 yazında 2 kez zam yaptı. benim alacağım araç daha gelmeden ciddi zam yedi. eytere bea diyip bayiden leon fr+ cam tavan aldım. benzer donanım lı bir golf highline 57500tl alınabiliyorken zamlarla fark çok açılmıştı. arada 11bin tl fark olunca mecburen leon aldım.

leon gitti, Volvo geldi. şu anki aracım Türkiye'deki sayılı araçlardan benim bildiğim daha dolusu yok (sahibinden.com klişesi). ancak aklımda hep aşağıdaki araç var:

- u-led+ dynamic light asist
    - cam tavan
    - ergo active ( bel fıtığından dolayı ısıtmalı koltuk şart)
    - keyless go
    - tornado kırmızı

• Peki benim size söylediğim yenibosnadaki Altur oto bayide olan tornado kırmızı ile ilgili görüştünüzmü özellikleri şöyleydi : tornado kırmızısı, ergo active, 18 durban jant, spor süspansiyon, cam tavan, bi-Xenon led gündüz, çarpışma hazırlığı, geri park kamerası. Benim aradığım özelliklerde bunlar + keyless entry + dynaudio v.s, ama ben sadece renkte takıldım çünkü kırmızı tamam çok güzel ama benim düşünmediğim ve bakımı zor bi renk. Sılvershadow üstad kırmızıyı bana tavsiye etti fakat ben kararsız kalmıştım. Çünkü ben gri tonları (öncelikle tungsten gri) düşünüyorum olmazsa beyaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TO THE EXTREME -- 27 Mart 2015; 11:43:38 >
  • quote:

Peki benim size söylediğim yenibosnadaki Altur oto bayide olan tornado kırmızı ile ilgili görüştünüzmü özellikleri şöyleydi : tornado kırmızısı, ergo active, 18 durban jant, spor süspansiyon, cam tavan, bi-Xenon led gündüz, çarpışma hazırlığı, geri park kamerası. Benim aradığım özelliklerde bunlar + keyless entry + dynaudio v.s, ama ben sadece renkte takıldım çünkü kırmızı tamam çok güzel ama benim düşünmediğim ve bakımı zor bi renk. Sılvershadow üstad kırmızıyı bana tavsiye etti fakat ben kararsız kalmıştım. Çünkü ben gri tonları (öncelikle tungsten gri) düşünüyorum olmazsa beyaz.

maalesef, ben arayana kadar araç satılmış. yoksa kaçırmazdım.
  • quote:

quote:

Peki benim size söylediğim yenibosnadaki Altur oto bayide olan tornado kırmızı ile ilgili görüştünüzmü özellikleri şöyleydi : tornado kırmızısı, ergo active, 18 durban jant, spor süspansiyon, cam tavan, bi-Xenon led gündüz, çarpışma hazırlığı, geri park kamerası. Benim aradığım özelliklerde bunlar + keyless entry + dynaudio v.s, ama ben sadece renkte takıldım çünkü kırmızı tamam çok güzel ama benim düşünmediğim ve bakımı zor bi renk. Sılvershadow üstad kırmızıyı bana tavsiye etti fakat ben kararsız kalmıştım. Çünkü ben gri tonları (öncelikle tungsten gri) düşünüyorum olmazsa beyaz.

maalesef, ben arayana kadar araç satılmış. yoksa kaçırmazdım.

Aa üzüldüm sizin adınıza... Benim size haber verdiğim gün daha satılmamıştı demekki ucu ucuna gitmiş, nasip.. Aynı yerde iki hafta öncede ellerinde hazır shıwroomda aynısı vardı bu size söylediğim ise nisan ayının sonunda gelicekti. Demekki Altur tornado kırmızısı ve dolu olan araç sürekli getiriyor. Neyse o zaman istediğimiz özelliklerde araç bulursak birbirimize haber verelim. Sılvershadow üstadta bana birkaçtane araç haberi verdi ama bende arayana kadar satılmış.

• Ustadim benim sormak istediğim konu, müsade ederseniz eğer, arka ön park sensörleri, park asist ve arka kamera ile ilgili. 1.2 tsi dsg comf. düşünüyorum tabi belirtmek lazım. Neyse, arka kamera için 5.8 ekran şart fakat ön arka park sensörleri şart mi? Sadece arka kamera sesli uyarı yapar mi? Ya da park asist alsak ön-arka park sensorune gerek var mi; bi yere yanasirken park asist sesli uyari yapar mi yani dikey yatay park olayının dışında? Benim ilk aracim olacak park konusunda biraz tedirginim o sebeple en optimum donanim ne olur bu konuda? Yoksa hiç asist kamera olayina girme surus konfor paketi isini gorur mu dersiniz? Bir de 1.2 icin sürüş profili seçme listede yok ama?
    tesekkur ederim tavsiyeler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zubrowka -- 27 Mart 2015; 18:02:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zubrowka

Ustadim benim sormak istediğim konu, müsade ederseniz eğer, arka ön park sensörleri, park asist ve arka kamera ile ilgili. 1.2 tsi dsg comf. düşünüyorum tabi belirtmek lazım. Neyse, arka kamera için 5.8 ekran şart fakat ön arka park sensörleri şart mi? Sadece arka kamera sesli uyarı yapar mi? Ya da park asist alsak ön-arka park sensorune gerek var mi; bi yere yanasirken park asist sesli uyari yapar mi yani dikey yatay park olayının dışında? Benim ilk aracim olacak park konusunda biraz tedirginim o sebeple en optimum donanim ne olur bu konuda? Yoksa hiç asist kamera olayina girme surus konfor paketi isini gorur mu dersiniz? Bir de 1.2 icin sürüş profili seçme listede yok ama?
    tesekkur ederim tavsiyeler için.

Geri görüş kamerası için park sensörleri şart değil. Park asistte zaten sensörler mevcut yani aynı zamanda On-arka park sensörünu de kapsıyor. ..kamerayı kesinlikle al derim, diğerleri maddi durumuna bakar.

• Sayın silvershadow. Öncelikle bu kadar aydınlatıcı bilgiler verdiğiniz ve sıkılmadan yaptığınız yorumlar için teşekkürler.
    İistediğim özellikleri yazarak sizden de bir ön fiyat almak ricasındayım. ayrıca ben ödemeyi peşin yapsam dahi artışdan etkilenir miyim? ayrıca adana aykanlar osmaniye de yeni şube açacak bu ay içinde onları mı beklesem yeni şube yeni indirim olabilir mi acaba?
    1.2 TSI Comfortline Manuel
    Panoramik açılır cam tavan
    Sürüş Konfor Paketi (Hız sabitleyicive ön-arka park mesafe sensörü)
    Composition Media Radyo-CD-MP3-WMA çalar, SD kart okuyucu, AUX ve USB Media-in girişi, 5.8" ekran Bluetooth arayüzü)
    Dynaudio Excite Ses sistemi
    Işık Görüş Paketi (Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, coming home-leaving home, yağmur sensörü)
    17 inch "Madrid" Alüminyum Alaşım Jantlar(7J x 17) - 225/45/R17 lastikler
    Yer Tasarrufu Sağlayan Stepne
    Geri Park Kamerası
    Elektrikli Katlanabilir Yan Aynalar
    %65 Oranında Karartılmış arka ve arka yan camlar
    şimdiden teşekkürler...

• tavsiyeniz için teşekkür ederim murat hocam dediğiniz mantıklı ben fazla vergi dolayı ve yakıt tüketiminden dolayı 1.4 istemiyordum. ancak şu haber dikkatimi çekti

http://www.ototeknikveri.com/haber/4248/yeni-volkswagen-golf-10-tsi-bluemotion-detayli-incelemesi

sizce bu araçtaki motor verimlilik ve yakıt ekenomisi açısından tatmin edici olabalir mi konfor olarak spor süspansiyon kullanacaklarmış çok sert mi olur? bu yaz geleceği söyleniyor beklemeye değer mi?
  • çok teşekkür ederim murat abi daha ilk aracım olucak ben spor bi araba olsun görenler wow desin bi araç istedigim için böyle bi kombin yaptım :) spor süspansiyon yerine ne tercih edebilirim ki
  • Murat bey ben de bugün Ankara Çankaya Doğuştan siparişimi verdim. daha doğrusu preorder gibi oldu. pazartesi kesinleştireceğim siparişi

1.4 tsi 122 hp manuel highline
    tungsten gri
    U-led gündüz sürüş farları bi xenon plus
    Ergo-active koltuklar

bunları söyledim ve 71000 TL gibi bir fiyat aldım.

kesinleştirmeden sormak istediğim bir kaç soru

1-indirim yaptıkları için keyless go da eksik kalmasın diyorum bütçem yetiyor. bir yandan da çabuk sıkılacağımı ve verilen para doğrultusunda efektif olmayacağını düşündüğüm için hiç ellemesem dedim sonradan siz ne dersiniz
    2-yer tasarruflu stepneye çok sıcak bakmadılar onu ekletmedim
    3-tungsten griyi çok isteyerek vermedim. aklım pasifik mavide kaldı.
    4- asıl kafama takılan ergo-active koltuklarda boyut ve hacim farkı var mıdır? çünkü üzerindeki standart highline koltuklarıyla bile ideal sürüş pozisyonumda direksiyon en üstteyken bacaklarıma teğet geçiyor. ya da aksine daha çok pozisyon opsiyonu var mıdır daha mı rahat ederim? bir de yan kısımlarının deri olması ilerleyen yıllarda alcantara kumaşa göre daha mı çabuk deforme olup kötü görünür?

çok teşekkürler şimdiden

• quote:

Orijinalden alıntı: ozinho20

çok teşekkür ederim murat abi daha ilk aracım olucak ben spor bi araba olsun görenler wow desin bi araç istedigim için böyle bi kombin yaptım :) spor süspansiyon yerine ne tercih edebilirim ki
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SILVERSHADOW -- 14 Haziran 2016; 18:34:43 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.