Şimdi Ara

Goldmaster Spark HD 1200 (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
471
Cevap
6
Favori
26.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler Spark tarafı 1.2.83 yazılımı mevcut. Spark tarafında hiçbir kanalda donma yaşanmıyor.

Enigma kısmında isehttp://taapat.ho.ua/ linkindekihttp://taapat.ho.ua/Download/openpli-enigma2-5-spark_20160506.zip yazılımı yüklü. Enigma kısmında bazı kanallarda donma yaşanıyor. BER kayıplarını olduğu görülüyor.

Bu fark neden oluşabilir? Spark tarafında donma olmaması fakat enigma tarafında donma olması normal midir?

• digiteng kullanıcısına yanıt
    Sağol üstad verdiğin bilgiler için. Enigma tarafına hızlı olarak şuan hangi backupı önerirsin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Legolas kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ben de gigablue x1 düşünüyorum. Goldmaster spark'la bu ürün arasında kaldım. Arada 2 kat fiyat farkı var. Cihazı önerir misiniz? İneternet ve youtube'da donma kasılma vs oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewre

Bir cihaza bir özellik konulduysa cihaz onun hakkını vermeli!

Bu özellikten beklentim çok az. Normal seyrinde çalışsa bile yeterli ama abartmıyorum 30 saniyede bir komutu işleyebiliyor. Müsait bir zamanımda video çekeyim de görün.

Bu cihaz yalnızca çift işletim sistemine sahip, kaliteli görüntü veren cihaz olarak satılmalı. Opera, Youtube hikaye...

@muhibbi1

• quote:

Orijinalden alıntı: digiteng

spark tarafını zorunlu olmadıkça kullanmadığımdan geçiş yapıp opera hızını kontrol ettim...elbet pc-tablet kadar hızlı değil ama iyi kötü iş görür nitelikte bir hıza sahip...bir de tavsiyem operaya portaldan değil menü/internet tarafından girilmesi...

enigma tarafında ise bugüne kadar pkteam ve ona yakın openatv yazılımını en hızlı olarak değerlendiriyordum ancak nihayet openpli yükleyebildim ve müthiş bir hızla karşılaştım...hız konusu benim için sorun olmaktan kesin olarak çıktı diyebilirim....

e2 için tavsiyem şudur...spark tarafında wltool dan "erase e2" ile enigmayı silin ve ham imaj yükleyin...mümkün olduğunca backuplardan uzak durun...
    yüklemek isteyenler için...http://taapat.ho.ua/

spark tafında da temiz kurulum yapılması tavsiyemdir...elbette kullandığınız pluginlerin de büyük önemi olacaktır...

not:openpli5 te bir türlü oscamı çalıştıramadım o yüzden tekrar openpli4 e döndüm...

Üstad openpli4 linkini paylaşabilirmisin? Yada şuan tavsiye edeceğin başka enigma yazılımı varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 3 Haziran 2016; 23:47:05 >

• Arkadaşlar hepsi digitalden aldığım goldmaster Spark cihazın hediye serveri bitti galiba internetten test amaçlı aldığım serverları file zilla programı ile Keys dosyasının içindeki cccam bölüme yazıyorum fakat olmuyor C: olarak başlıyor server bilgileri bu cihazı kullanan ve server giren arkadaşlar Nasıl yapıyor acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binada Türksat, Hotbird ve Eutelsat antenleri var. Goldmaster Spark almamın ne avantajı olur?

• Arkadaşlar hazır kanal listesi paylaşabilir misiniz. Bir de bunlari nasil düzenlerim cihaza atarim yardimci olursanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: cinquanta

Binada Türksat, Hotbird ve Eutelsat antenleri var. Goldmaster Spark almamın ne avantajı olur?

Hocam cihaz kaliteli. Fakat çok yavaş. Ben kullanıyorum ama menüsünün yavaş olması hiç hoşuma gitmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewre

quote:

Orijinalden alıntı: cinquanta

Binada Türksat, Hotbird ve Eutelsat antenleri var. Goldmaster Spark almamın ne avantajı olur?

Hocam cihaz kaliteli. Fakat çok yavaş. Ben kullanıyorum ama menüsünün yavaş olması hiç hoşuma gitmiyor.

Bana da cok yavaş geldi cihaz kanal geçişleri 3sn falan sürüyor netada yarım saniyedi

• Arkadaşlar

1.2.83 yazılımını bir türlü yükleyemiyorum cihaza. Ya kanal listesi uyumsuz diyor ya da güncelleme tipi hatalı diyor.

Enigma tarafına da geçince hep load olarak kalıyor acilmiyor, acilmiyor diye pluginler icinden e_update vardi onu calistirip Openpli_4.0_gst_1.9.01_aykutadar_back_up bunu yükledim ama yine load olarak kalıyor ekranda gelmiyor

Yardım lütfen

• Merhabalar;

Arkadaşlar öncelikle yardımcı olma yönündeki eksilerini ve artılarını anlatan herkesten Allah razı olsun. Para harcamadan tecrübe sahibi oluyoruz sayenizde, şahsen uydu alıcılardaki çipset özelliklerinden hiç mi hiç anlamam. Bu konuda deneyimli ve bilgili insanların tecrübeleri oldukça yararlı oldu HD 1200 model olan uydu alıcısını alırken. İyikide almışım diyorum ama bazı şeyleri bilmeyenler adına söylemeden de geçemeyeceğim. 1080p özellikli 3D/2D Sony Bravia 106 cm plazmama bağlamak için aldım eski uydu alıcım sadece sd yayın destekliyordu çünkü. Ve şiddetle size tavsiyemdir ilk taktığınızda yorumun şu şekilde olabilir " ıyyy bune böyle çamur gibi görüntü eskisi bile daha iyiydi!" Arkadaşlar büyük puntolarla yazıyorum İÇERİSİNDE ÇIKAN HDMI KABLO AŞIRI KÖTÜ KALİTEDE ben bunu evimdeki hali hazırda bulunan alman malı HAMA marka hdmı kabloyu bağlayınca anladım. Ses ve görüntü okadar berrak hale geldiki sanki başka cihaz bağlıyormuşsunuz gibi etkisi oluyor. Paraya kıyın 5 10 tl lik hdmı sakın bağlamayın gidip teknosadan çok uygun fiyata HAMA kablo alın monster alın sonouros du sanırım öyle bi marka daha var ondanda olabilir. HDMI 1.3 HDMI 1.4 versiyon olması fark etmez HD 1200 için konuşuyorum. Her ne olursa olsun şarttır kaliteli görüntü ve ses için kaliteli kablo. Gel gelelim eksi yanlarına - Cihaz eski sd yayın yapabilen alıcıma göre baya fazla ısınıyor bu bir gerçek ama 200 lira aralığında bukadar net görüntü ve ses veren bi cihaz için görmezden gelinebilir. - Kumandasını alıcı göze direk tutmazsanız algılamıyor buda önemli değil çünkü piyasada bi çok ürün bu şekilde - Açılışı tam kabız edici türden! Cihazı spark modunda kullanıyorum pekte anlamam ama otomatik geldiği gibi kullanıyorum işte.. Rahat 1 dk ya yakın açılması sürüyor Ama onuda işim varken açıp gidiyorum ben geri dönene kadar açılmış oluyor. Bu eksiside önemli değil ziraa açılışı 1 sn olsada bişey değişmeyecek açımdan çünkü zevk için evde tv izliyorum acilen bi işim olmuyor uydu alıcısıyla. Ürün görüntü ve ses kalitesi olarak beni mest etti inşallah şu yüksek sıcaklığı ilerleyen zamanlarda donma restart atma ve kasma sorunları yaşatmaz.

• Arkadaslar vieolarda izledim next minix amigo plus ve redline ts 2500 de ip tv icin 1 tane key giriyorlar bir suru kanal cikiyor. Bu goldmaster sparkta da her 1 kanal icin adres giriliyor. Var mi boyle birsey bu sekilde mi kullaniliyor bu spark in ip tv si?

• hem spark kullanıp hem server aynı anda olmuyormu arkadaşlar illaki enigma tarafımı olmalı server için
  • Üründen bende aldim.kullaniorum görüntü kalitesi güzel ama eksileride çok cihaz çok yavaş açılışı olsun,kanal gecisleri olsun,menusunde gezerken olsun donuyor gibi.ayriyeten çok fazla isiniyor ve kumandasi berbat bi cekim kalitesine sahip.sadece cihazin bir noktasina tutunca çekiyor.

• 185 tl ye alınabilecek en iyi cihaz budur. enigma çalıştırması bile başlı başına artı.
  • gecen hafta cihazı aldım
    goruntu kalitesi ve oscam performansından memnunum
    gercekten bu fiyata alınabilecek en iyisi

hd yayın icin daha pahalı receiver almaya da gerek yok.
  • Ben de bu cihazı yazlıkta kullanmak amacıyla aldım. Cihaz bugün geldi. Daha önce Jameson j-3003 kullanıyordum fakat bozulmuştu.

Genel olarak memunum fakat sanki biraz hantallığı var. Zaten yazlıkta 2,3 ay anca oturuyoruz çok sorun etmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 31 Ağustos 2016; 19:27:47 >
  • arkadaşlar bu cihaz iptv yi destekliyormu aynı zamanda cccam özelliğide varmıdır kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi
  • Cihazı aldık ve kullanmaya başladık özellikle enigma tarafı şahane hem görüntü olsun hem de özellik olsun süper bir cihaz kanal geçiş hızı da süper cam ve iptv olayını denemedim lakin şu anda super

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.