Şimdi Ara

Goldmaster gps kullanıcıları burada toplansın. İlk mesaj güncel. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
2
Favori
41.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Arkidooky

merhaba
    Goldmaster NAV-514 aldim fakat Toolbox uzerinden cihaz taninmiyor, bu sebeple guncelleme yapmak mumkun degil. Bunu cozmenin yolunu bilen varsa, lutfen cevap rica...

şu an desteklenen modeller:

https://www.naviextras.com/shop/portal/devicessupport

GoldMaster models:
    • NAV351
    • NAV431
    • NAV501
    • NAV433
    • NAV503
  • bonus kampanyası dahilinde nav-514 cihazını aldım gayet hızlı ve şık bır tasarıma sahip güncelleme naviextrasta olmadıgını fabrıkaya bıldırdım bana soylenen onumuzdekı hafta gıbı siteye dusermıs cıhazın modelleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: slayte35

bonus kampanyası dahilinde nav-514 cihazını aldım gayet hızlı ve şık bır tasarıma sahip güncelleme naviextrasta olmadıgını fabrıkaya bıldırdım bana soylenen onumuzdekı hafta gıbı siteye dusermıs cıhazın modelleri

quote:

Orijinalden alıntı: Arkidooky

merhaba
    Goldmaster NAV-514 aldim fakat Toolbox uzerinden cihaz taninmiyor, bu sebeple guncelleme yapmak mumkun degil. Bunu cozmenin yolunu bilen varsa, lutfen cevap rica...

Cihaz daha toolbox'a tanımlanmamış,fakat üzerinde 2010.10 harita yüklü,şimdilik güncellemeye gerek yok..
  • Arkadaşlar Merhaba;
    Maximum kart kampanyası ile nav432 almayı planlıyorum, 225 tl 12 taksitle satılıyor. Anlayabildiğim kadarı ile bonus kampanyası ile satılan nav 433 ile aynı özelliklere sahip. Cihazı kullananlar pilinin ne keder dayandığını ve multimediya özellikle mp4 kullanımı hakkında görüşlerini paylaşabilirler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuglaliEfe

Arkadaşlar Merhaba;
    Maximum kart kampanyası ile nav432 almayı planlıyorum, 225 tl 12 taksitle satılıyor. Anlayabildiğim kadarı ile bonus kampanyası ile satılan nav 433 ile aynı özelliklere sahip. Cihazı kullananlar pilinin ne keder dayandığını ve multimediya özellikle mp4 kullanımı hakkında görüşlerini paylaşabilirler mi?

İşlemcileri farklı
    http://www.goldmaster.com.tr/Urun_Gruplari.aspx?q=251 buradan karşılaştırma yapabilirsiniz..
  • Arkadaşlar merhabalar. ben de nav-514 modelini ocak ayının son haftasında bonus kart kampanyası ile almıştım.
    cihazın işlemci hızı gayet yeterli geldi bana. özellikle yeniden rota hesaplama hızı gayet başarılı. Benim dikkatimi çeken negatif özelliklerden biri navigasyon modunda iken multimedya özellikler arka planda çalışmıyor.(müzik vs.) Gerçi başka cihazlarda çalışıyor mu bilmiyorum ama...
    Bir de arkadaşlardan biri de yazmış, Bluetooth'dan telefonla konuşurken ses karşı tarafa düzgün gidiyor ancak karşı tarafın sesi kesik kesik geliyor. Bunu defalarca denedim. cihaz fm üzerinden aracın sisteminden bağlı iken bu sorun oluyor. fm'den araca bağlanmadan doğrudan cihazın hoparlöründen handsfree yaparken sorun olmuyor. Bu konuda bi fikri olan var mı? yoksa diğer modellerde de aynı sorun oluyor mu?

FM transmitterden müzik dinleme başarılı. Filmleri de baya ii oynatıyor. Altyazı oynatmadığı için yazıları divxlere bilg.da bi programla gömüyor öyle kullanıyorum. Takılma vs. olmadı hiç.

Şarjı yaklaşık 2-3 saat aralığında gidiyor. kullanıma göre tabii. fazla kurcalarsanız daha kısa sürebilir :) Bu süre bana sanki biraz kısa geldi. cihazın usb kablosunu veya araç şarj aletini cihaza bağlamazsanız fm transmitter özelliği çalışmıyor. bu kabloları anten olarak kullanıyor.

Piranhanın Fuga modeli de hemen hemen aynı özelliklere sahip sanırım. onun fiyatı da çeşitli kampanyalarda (vatan bilg. vs.) aşağı yukarı aynı rakamlara denk geliyordu. Ancak nav-514 ün tasarımı ona göre çok daha şık. tek beğenmediğim yanı önündeki goldmaster yazısı pek estetik yazılmamış. daha şık olabilirdi. Neyse o kadar kusur olacak artık.

Şimdilik izlenimlerim bunlar. Alan herkese hayırlı olsun...

• birkaç resim... nav-514

Goldmaster gps kullanıcıları burada toplansın. İlk mesaj güncel.
  • 2 resim daha

• resme devam

umarım resimler iş görür.
    :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurboy

Arkadaşlar merhabalar. ben de nav-514 modelini ocak ayının son haftasında bonus kart kampanyası ile almıştım.
    cihazın işlemci hızı gayet yeterli geldi bana. özellikle yeniden rota hesaplama hızı gayet başarılı. Benim dikkatimi çeken negatif özelliklerden biri navigasyon modunda iken multimedya özellikler arka planda çalışmıyor.(müzik vs.) Gerçi başka cihazlarda çalışıyor mu bilmiyorum ama...
    Bir de arkadaşlardan biri de yazmış, Bluetooth'dan telefonla konuşurken ses karşı tarafa düzgün gidiyor ancak karşı tarafın sesi kesik kesik geliyor. Bunu defalarca denedim. cihaz fm üzerinden aracın sisteminden bağlı iken bu sorun oluyor. fm'den araca bağlanmadan doğrudan cihazın hoparlöründen handsfree yaparken sorun olmuyor. Bu konuda bi fikri olan var mı? yoksa diğer modellerde de aynı sorun oluyor mu?

FM transmitterden müzik dinleme başarılı. Filmleri de baya ii oynatıyor. Altyazı oynatmadığı için yazıları divxlere bilg.da bi programla gömüyor öyle kullanıyorum. Takılma vs. olmadı hiç.

Şarjı yaklaşık 2-3 saat aralığında gidiyor. kullanıma göre tabii. fazla kurcalarsanız daha kısa sürebilir :) Bu süre bana sanki biraz kısa geldi. cihazın usb kablosunu veya araç şarj aletini cihaza bağlamazsanız fm transmitter özelliği çalışmıyor. bu kabloları anten olarak kullanıyor.

Piranhanın Fuga modeli de hemen hemen aynı özelliklere sahip sanırım. onun fiyatı da çeşitli kampanyalarda (vatan bilg. vs.) aşağı yukarı aynı rakamlara denk geliyordu. Ancak nav-514 ün tasarımı ona göre çok daha şık. tek beğenmediğim yanı önündeki goldmaster yazısı pek estetik yazılmamış. daha şık olabilirdi. Neyse o kadar kusur olacak artık.

Şimdilik izlenimlerim bunlar. Alan herkese hayırlı olsun...

Hayırlı olsuniyi günlerde kullanın..
    aynı cihazdan bende satın aldım..
    Öncelikle şunu sormak istiyorum av-in özelliğini hiç kullandınızmı?Ben çok uğraştım görüntü almayı başaramadım..

Bluetooth ile ilgili bende aynı sorunu yazmıştım,belki onu okumuşsunuzdur..Direk cihaz üzerinden denemelerimde'de aynı sorunu yaşadım..Zaten cihaz yolda giderken navigasyon esnasında multi medya çalışmadığı için FM vericiyi aktif etmenin bir mantığı yok..

Piranhanın fuga modelinin bu cihazla mukayese edilemez..fuga ıgo8 yazılım kullanır bu cihaz primo,fuga AT IV işlemci kullanıyor bu AT V kasa dizayn tasarım olarak fuga ya göre goldmaster çok daha güzel..

quote:

araç şarj aletini cihaza bağlamazsanız fm transmitter özelliği çalışmıyor. bu kabloları anten olarak kullanıyor.

Bu anten olayına gelince servise sorarsanız anten görevini dikine duran ekran kalemi yapıyormuş (yerseniz)

• Ayrıca Nav 514 cihazın arkasında iki adet ekran dokunma kalemi mevcut.Biri dikey dikeri yatay konumda.aynı bu cihazın kasalarında TVli modeller olduğundan dikey olan aslında tv anten yeri burayı boş bırakmamak için kalem koymuşlar,fakat seyehat esnasında o iki kalemin takıldıkları yerde olan hafif boşluktan dolayı çıkardıkları tırıltı çok sinir bozucu.İki kalemide yerinden çıkarmak zorunda kalıyorum..

Önemli bir ar-ge hatasıda cihazın rom yazılımında.Belki küçük bir ayrıntı ama bana göre önemli,cihazı kapatma tuşuna bastığınızda kapanırken geri sayım ekranındaki soldaki kapatma ikonuna basarsanız uykuya uyku ikonuna basarsanız cihazı kapatıyor..Buda yazılım hazırlanıp final aşamasına geldiğinde bunları kontrol eden yetkilinin dikkat etmemesinden kaynaklı olduğu kesin..
    Birde neden olduğunu henüz çözemediğim bir sorun daha var..ses açık olduğu halde,fm verici aktif olmadığı halde cihazdan ses çıkmıyor yani ikonlora dokunduğunuzda kilik sesini alamıyorum,tekrar açıp kapatınca bu sorun düzeliyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: _İMKANSIZ_

Ayrıca Nav 514 cihazın arkasında iki adet ekran dokunma kalemi mevcut.Biri dikey dikeri yatay konumda.aynı bu cihazın kasalarında TVli modeller olduğundan dikey olan aslında tv anten yeri burayı boş bırakmamak için kalem koymuşlar,fakat seyehat esnasında o iki kalemin takıldıkları yerde olan hafif boşluktan dolayı çıkardıkları tırıltı çok sinir bozucu.İki kalemide yerinden çıkarmak zorunda kalıyorum..

Önemli bir ar-ge hatasıda cihazın rom yazılımında.Belki küçük bir ayrıntı ama bana göre önemli,cihazı kapatma tuşuna bastığınızda kapanırken geri sayım ekranındaki soldaki kapatma ikonuna basarsanız uykuya uyku ikonuna basarsanız cihazı kapatıyor..Buda yazılım hazırlanıp final aşamasına geldiğinde bunları kontrol eden yetkilinin dikkat etmemesinden kaynaklı olduğu kesin..
    Birde neden olduğunu henüz çözemediğim bir sorun daha var..ses açık olduğu halde,fm verici aktif olmadığı halde cihazdan ses çıkmıyor yani ikonlora dokunduğunuzda kilik sesini alamıyorum,tekrar açıp kapatınca bu sorun düzeliyor..

İMKANSIZ arkadaşım tespitleriniz çok doğru. Kalemler hakikaten çok sinir bozucu bi şekilde tıkırdıyor bazen. Aynı şekilde cama yapıştırdığımız vakumlu ayak üzerine takılı iken cihaz yolun hafif bozuk olduğu yerlerde çok titreşime uğruyor. Bundan çıkan küçük plastik sesler de beni rahatsız etti. :) Biraz takıntılıyız sanırım :)

Ben de ilk seferde soldaki kapatma işaretinden kapatmıştım. sonra bi açtım hemen açıldı. şarjı da bitmek üzereydi tabii bi gece öyle durunca. Sonradan fark ettim yanlış yaptıklarını. Komik... başka birşey demiyeceğim bu konuda :)

Ses sorunu bir kere fm transmitteri çalıştırınca oluyor sanırım sonra kapatsanız da sesler geri gelmeyebiliyor. Tekrar açılıp kapanınca geliyor. Her seferinde oluyor mu bilmiyorum ama ara sıra bana da oldu.

Bluetooth transmitter özelliğini de özellikle defalarca denedim hatta sizin mesajınızdan sonra evde ses sisteminin radyosunda denedim. :) fm transmitter kapalı iken tıkır tıkır konuşuyorum. açında karşı tarafın sesi kesik kesik geliyor. :( Umarım buna bi çözüm bulurlar. Yazılımını değiştirme imkanımız var mı bilmiyorum ama ya da bu işlem servis olmadan sadece son kullanıcı tarafından yapılabiliyor mu? (Muhtemelen usb den içindeki dosyaları değiştirince olur herhalde...)

Sorunuza gelince av in özelliğini denemedim. çünkü buna uygun kablom yok. gerçi kameram da yok ama handy cam var onunla deneyebilir uygun ara kablolarım olsa...

Nihayetinde verdiğim ücrete göre performansı ve özellikleri çok iyi bir ürün. Henüz yeni olmasından kaynaklı bir kaç sorun var ama sanırım kullanımının yaygınlaşmasıyla bu sorunlara zaman içerisinde çözümler gelecektir. Biz ilk alanlardanız sanırım :)

Bir de bir an önce naviextras sitesine de bu model girse iyi olur. Firmayla konuştum ama bana sanki yıllardır Türkiyede olan ve güzel işler yapan büyük bir firma temsilcisiyle değil de karşıdaki televizyon tamircisi amcayla konuşuyormuşum hissi verdi karşı taraftaki arkadaş. Belki de gününde değildi :) Neyse...

• quote:

Bir de bir an önce naviextras sitesine de bu model girse iyi olur. Firmayla konuştum ama bana sanki yıllardır Türkiyede olan ve güzel işler yapan büyük bir firma temsilcisiyle değil de karşıdaki televizyon tamircisi amcayla konuşuyormuşum hissi verdi karşı taraftaki arkadaş. Belki de gününde değildi :) Neyse...

Demekki gününde değil
  • Bonus reklamlı cihaz,bu kadar olur ya pes
  • quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Bonus reklamlı cihaz,bu kadar olur ya pes

Adamlar sponsor almışlar... indirimi de beleşe getirmişler herhalde :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Bonus reklamlı cihaz,bu kadar olur ya pes

Adamlar sponsor almışlar... indirimi de beleşe getirmişler herhalde :)

arkadaşlar ben çok memnunum nav 433 igo primo cihazımdan. Navigasyon ve blutoot çok iyi.

Ama yapamadıgım birşey kapalı veya ters yolları sürekli nasıl iptal edilir birde sınırsız güncelleme olacagına nerden bakılır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qqqqqq0 -- 6 Mart 2011; 14:11:11 >
  • arkadaşlar birşey merak ettim. sizler cihazları şarj etmek için usb uçlu adaptör temin ettiniz mi yoksa usb üzerinden bilgisayardan mı şarj ediyorsunuz?
    Bir de ortalama ne kadar gidiyor şarjı ?
  • Araç haricinde ac şarj cihazımla şarj ediyorum,şarj süresini hiç ölçmedim araçta kullandığımda devamlı şarja takılı kullanıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: _İMKANSIZ_

Araç haricinde ac şarj cihazımla şarj ediyorum,şarj süresini hiç ölçmedim araçta kullandığımda devamlı şarja takılı kullanıyorum..

peki bilgisayardan şarj etmekle ac adaptörden şarj etmek arasında teknik olarak bir fark var mı? yani bir avantaj-dezavantaj anlamında soruyorum. (Atıyorum işte adaptörle şarj edince pil daha çok dayanır veya ne bileyim pil ömrü uzar vs. gibi ???)
  • Pil ömrü açısından pek fark olacağını sanmıyorum..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.