Şimdi Ara

Ω | GOD OF WAR | PS4 ANA KONU | GOTY 2018 | Ω (283. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.385
Cevap
96
Favori
694.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aranızda var mı bilen bu dijital-kutulu oyunlarda ülkemizde kaç adet satıldığını İngiltere üzerinden mi haber alıyor Sony Türkiye? yoksa sayaç gibi bir şey mi var kaç adet dijital, kaç adet kutulu satıldığına dair? bir türlü çözemedim aydınlatıcak arkadaşlar varsa buyursun merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dominator0

Arkadaşlar aranızda var mı bilen bu dijital-kutulu oyunlarda ülkemizde kaç adet satıldığını İngiltere üzerinden mi haber alıyor Sony Türkiye? yoksa sayaç gibi bir şey mi var kaç adet dijital, kaç adet kutulu satıldığına dair? bir türlü çözemedim aydınlatıcak arkadaşlar varsa buyursun merak ediyorum.

Sony Türkiye görebiliyor ne kadar dijital ne kadar kutulu satıldığını. Mustafa Yiğit açıklamıştı. Oyunu Amerikan PSN'den de alsan, Endonezya PSN'den de alsan nereden aldığın farketmiyor, Oyunu Türkiye'de ki IP'li bir PS4'te oynadığında veya satın aldığında oyunun Türkiye'den alındığını görüyorlar ve ne kadar satıldığını ve Türkiye'de kaç ps4 te belli bir oyunun oynandığını da görüyorlar.

Kendisi demişti harita gibi hayal edin ve hangi psn den alırsanız alın farketmeden, kaç kişinin oynadığnı ve ne kadarının başka psn den alınmış olsa bile Türkiye üzerinden alındığı oynandığı görülüyor. Ve bu istatistikler toplanıyor.

Sonuçta PSN, PSN'dir ingiltere dende alsan, Amerika'dan da alsan kazanan SONY. Hepsi SONY'nin cebine giriyor burada önemli olan şey rakam ve istatistik. Amerikan veya Endonezya PSN'den oyunu satın alsanız bile siz o oyunu Türkiye'den oynadığnızda Türkiye'de bulunan makinada oynadığnıızda bu Türkiye'nin istatistiğine yazılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nathan.Drake

quote:

Arkadaşlar aranızda var mı bilen bu dijital-kutulu oyunlarda ülkemizde kaç adet satıldığını İngiltere üzerinden mi haber alıyor Sony Türkiye? yoksa sayaç gibi bir şey mi var kaç adet dijital, kaç adet kutulu satıldığına dair? bir türlü çözemedim aydınlatıcak arkadaşlar varsa buyursun merak ediyorum.

Sony Türkiye görebiliyor ne kadar dijital ne kadar kutulu satıldığını. Mustafa Yiğit açıklamıştı. Oyunu Amerikan PSN'den de alsan, Endonezya PSN'den de alsan nereden aldığın farketmiyor, Oyunu Türkiye'de ki IP'li bir PS4'te oynadığında veya satın aldığında oyunun Türkiye'den alındığını görüyorlar ve ne kadar satıldığını ve Türkiye'de kaç ps4 te belli bir oyunun oynandığını da görüyorlar.

Kendisi demişti harita gibi hayal edin ve hangi psn den alırsanız alın farketmeden, kaç kişinin oynadığnı ve ne kadarının başka psn den alınmış olsa bile Türkiye üzerinden alındığı oynandığı görülüyor. Ve bu istatistikler toplanıyor.

Sonuçta PSN, PSN'dir ingiltere dende alsan, Amerika'dan da alsan kazanan SONY. Hepsi SONY'nin cebine giriyor burada önemli olan şey rakam ve istatistik. Amerikan veya Endonezya PSN'den oyunu satın alsanız bile siz o oyunu Türkiye'den oynadığnızda Türkiye'de bulunan makinada oynadığnıızda bu Türkiye'nin istatistiğine yazılıyor.

oo iyiymiş ya benim us psn ile endo psn hesabım da var oradada aldığım yığınla oyun vardı, bu habere sevindim ben sadece TR PSN'den alınanlar yazılıyor diye biliyordum bu iyi oldu.

Mantıklı İP Adresten belli olur her şey.

Peki şeyi biliyor musun bu oyunlar 60-70 euro ve ya 60 dolardan çıkıyor ya bunun dağıtıcısı, geliştirici yarı yarıya mı kırışıyorlar? yoksa Sony'de PS Store'ye koyduğu için bunlardan para alıyor mu?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nathan.Drake

quote:

oo iyiymiş ya benim us psn ile endo psn hesabım da var oradada aldığım yığınla oyun vardı, bu habere sevindim ben sadece TR PSN'den alınanlar yazılıyor diye biliyordum bu iyi oldu.

Mantıklı İP Adresten belli olur her şey.

Peki şeyi biliyor musun bu oyunlar 60-70 euro ve ya 60 dolardan çıkıyor ya bunun dağıtıcısı, geliştirici yarı yarıya mı kırışıyorlar? yoksa Sony'de PS Store'ye koyduğu için bunlardan para alıyor mu?

PSN'de satılan her oyundan SONY'de payını alıyor, Micorosoft'ta XBOX LIVE'da aynı şekilde payını alıyor. Aynı şekilde Valve'de steam'den öyle para kazanıyor.

Bu durum konsollarda biraz daha karlı ve zor, Bir yamayı xbox ve ps üzerinde yayınlamaları bile masraf oyun yayıncısı için ve kontrollerden geçiyor.

• Sony kendi yaptığı oyunlardan daha çok kazanıyordur tabi :) mesela GOW dünya üzerinde kaç adet kutulu-dijital satılıcak kim bilir 70 milyon ps4 kullanıcısı vardı en son açıklandığında şimdi 75 milyon olmuştur her halde diye düşünüyorum. Bunun yarısı GOW alsa zaten yeter artar bile. Ama tabi herkes pre-order yapmaz, indirimleri bekleyen bir sürü insan var sonuçta. Gerçi Sony oyunu bu indirim olduğunda da bile masrafları kurtarırlar.
  • yanlış diye biliyorum.Türkiye Psn den alınanlar sadece PS Türkiye nin yararına Türkçe gelmesi için.açıklamışlardı bunu önceden
    fakat TR Psn den aldık diye PS Türkiye ye para gelmiyor.hepsi UK PSN hesabına yatıyor
    fakat Türkçe altyazı için başvuruda Türkiye Psn den alınan rakamlara göre cevap veriyorlar bize.
    hatta dijital satışlara daha sonra baktıklarını söylemişti Sercan.Kutulu satışlar daha önemli.fakat dijitalde almanız kötü değil.kutulu ve dijital şu kadar satıldı diye başvuruyoruz biz dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nemanja Bjelica

yanlış diye biliyorum.Türkiye Psn den alınanlar sadece PS Türkiye nin yararına Türkçe gelmesi için.açıklamışlardı bunu önceden
    fakat TR Psn den aldık diye PS Türkiye ye para gelmiyor.hepsi UK PSN hesabına yatıyor
    fakat Türkçe altyazı için başvuruda Türkiye Psn den alınan rakamlara göre cevap veriyorlar bize.
    hatta dijital satışlara daha sonra baktıklarını söylemişti Sercan.Kutulu satışlar daha önemli.fakat dijitalde almanız kötü değil.kutulu ve dijital şu kadar satıldı diye başvuruyoruz biz dedi.

TR PSN'den oyunu alsan da para UK PSN'ye gidiyor ama sonuçta UK PSN'de PSN yani başka bir firma değil SONY nin kasaya gidiyor hepsi. Önemli olan Türkiye'den ne kadar ps4 üzerinden ne kadar oyunun alındığı ne kadar para çıktığı istatistiği.

Yani sen ENDO PSN'den oyunu alıyorsun, ama Türkiye üzerinden oyunu aldığını ve oynadığını görüyorlar zaten, bu da Bir oyunun Türkçe edileceği zaman bakın şu kadar Türk oyuncumuz şu kadar oyun alıyor demelerine yarıyor.

• doğru.somali psn dende alsan para Sony e gidiyor
    fakat PS Türkiye Türkçe görüşmelerinde onların sayılmadığını söyledi.o yüzden Türkiye hesabı kullanın.resmi yerlerden alın.sahte amerika adresi verip us psn kullanmayın demeye getirdi.niye yalan söylesinler.sercan yada mustafa yiğit in kazancı yok bu işten.tüm para uk psn e gidiyor.
    Türkiye den alırsan resmi satışa giriyor.ona göre bizim Türkçe istediğimize öyle cevap veriyorlar dediler
    IP den görme konusunda haklısınız.ama onlar ona bakmıyor.yada incelemiyor nereden bağlandığını senin.
    ben Türkiye den başka hesap kullanmıyorum.amerika da yaşıyor gibi göstermek kendini felan yarı legal olmayan işlere girmek istemediğimden.Sony oyunlarını TR den.ubisoft gibi Türkçe oyun yapmayan firmaların oyunlarını us,endo dan felan alanlarıda destekliyorum fakat.neresi ucuzsa oradan almak hakkı herkesin
    fakat bunlar resmi satışlara yansımıyor onu biliyoruz

• quote:

doğru.somali psn dende alsan para Sony e gidiyor
    fakat PS Türkiye Türkçe görüşmelerinde onların sayılmadığını söyledi.o yüzden Türkiye hesabı kullanın.resmi yerlerden alın.sahte amerika adresi verip us psn kullanmayın demeye getirdi.niye yalan söylesinler.sercan yada mustafa yiğit in kazancı yok bu işten.tüm para uk psn e gidiyor.
    Türkiye den alırsan resmi satışa giriyor.ona göre bizim Türkçe istediğimize öyle cevap veriyorlar dediler
    IP den görme konusunda haklısınız.ama onlar ona bakmıyor.yada incelemiyor nereden bağlandığını senin.
    ben Türkiye den başka hesap kullanmıyorum.amerika da yaşıyor gibi göstermek kendini felan yarı legal olmayan işlere girmek istemediğimden.Sony oyunlarını TR den.ubisoft gibi Türkçe oyun yapmayan firmaların oyunlarını us,endo dan felan alanlarıda destekliyorum fakat.neresi ucuzsa oradan almak hakkı herkesin
    fakat bunlar resmi satışlara yansımıyor onu biliyoruz

Hayır hocam, bu soruyu direk Mustafa Yiğite sordular zaten videosu var. Enis Kirazoğlu sormuştu yanılmıyorsam, yani oyunu hangi psn'den alırsanız alın biz onun Türkiye'den alınıp oynandığını görüyoruz buda Türkiye istatistiklermize yazılıyor dedi bizzat.

• ben öyle değil biliyorum.o zaman herkes rus psn açsın derlerdi.türkiye nin önemi yok.haftalık indirimde yapmazlardı istediğiniz yerden alın.nasıl olsa türkiye satışlarına yansır diye demeçlerini ben görmedim.
    sizin dediğiniz olsa tr psn niye var.usa dende alsak türkiye ye sayılıyor.
    türkiye istatistiklerine sayılıyor olabilir.fakat türkçe altyazı için sayılmıyor bence.bu konuda neredeyse eminim
    örneğin Uncharted 4 100.000 sattı.bunlar kutulu ve TR PSN satışları
    bu rakam aslında 300.000 felandır.
    200.000 sayılmayan rakamlar ise; usa,endo psn yerlerden alanlar,spottan sony türkiye nin getirmediği 2.bölge hollanda cd leri vb. birde dijital olarak bir kişi Türkiye den alıyor 100 kişi pri sec olarak oynuyor.sadece 1 tane resmi satış olarak yazılıyor.sizin dediğiniz gibi olsa her pri satışta 1 adet daha resmi satış oluyor.buradan bile bence yanlış bilgi olduğunu anlaşılıyor
    farketmez hocam ne sayıldığı aslında
    sonuçta Türkiye hesabı kullanmak ve oradan oyunları almak oyunların Türkçe gelmesi için çok önemli
    usa psn kullanarak RDR 2 nin Türkçe olmasını beklemek mantıklı değil bence

• quote:

ben öyle değil biliyorum.o zaman herkes rus psn açsın derlerdi.türkiye nin önemi yok.haftalık indirimde yapmazlardı istediğiniz yerden alın.nasıl olsa türkiye satışlarına yansır diye demeçlerini ben görmedim.
    sizin dediğiniz olsa tr psn niye var.usa dende alsak türkiye ye sayılıyor.
    türkiye istatistiklerine sayılıyor olabilir.fakat türkçe altyazı için sayılmıyor bence.bu konuda neredeyse eminim
    örneğin Uncharted 4 100.000 sattı.bunlar kutulu ve TR PSN satışları
    bu rakam aslında 300.000 felandır.
    200.000 sayılmayan rakamlar ise; usa,endo psn yerlerden alanlar,spottan sony türkiye nin getirmediği 2.bölge hollanda cd leri vb. birde dijital olarak bir kişi Türkiye den alıyor 100 kişi pri sec olarak oynuyor.sadece 1 tane resmi satış olarak yazılıyor.sizin dediğiniz gibi olsa her pri satışta 1 adet daha resmi satış oluyor.buradan bile bence yanlış bilgi olduğunu anlaşılıyor
    farketmez hocam ne sayıldığı aslında
    sonuçta Türkiye hesabı kullanmak ve oradan oyunları almak oyunların Türkçe gelmesi için çok önemli
    usa psn kullanarak RDR 2 nin Türkçe olmasını beklemek mantıklı değil bence

Neredeyse eminim diyorsun bende sana bizzat Mustafa yiğitin videoda söylediği demeçi söylüyorum. Nereden alırsan al biz haritadan herşeyi görüyoruz dedi adam. Tabii kimseye gidip başka şeyden alın demiyor alabilirseniz tr psn'den alın diyor ama başka yerden alsanda Türkiyeden alındığını görüyoruz ve bu bizim hanemize yazılıyor diye bizzat kendisi dedi. Daha ne kanıtı bekliyorsun ki?

Pri veya Sec'in farkınıda anlayabiliyor adamlar yani hepsinin bir ID numarası var, Adamın dediği biz harita üzerinden herşeyi görüyoruz, kim hangi psn'den almış, hangi oyun kaç kere farklı ps4 cihazında oynanmış etmiş hepsine Google Anlytics gibi ulaşıp görebiliyorlar.

Çünkü Röportajda bunu sormasının nedenide fiyatlardan dolayı diğer psn'lerden alanlar var bunların Türkiye'den alındığı sayılıyormu demişti ve bunun üzerine evet diyerek bu şekilde cevapları.

Youtube'da ki 2-3 aylık önceki röportajlara bakarsan bulabilirsin videoyu, büyük ihtimal ya Enis Kirazoğlu sormuştu yada Konsol Üssü'nden Murat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SOLID SNAKE -- 18 Şubat 2018; 21:1:59 >

• Vay arkadaş son 60 gün diye sayan var Asıl son 1 hafta çok büyük işkence olacak bizim için. Uncharted 4'ü bekleyenler o heyecanı bilir. Son 1 hafta boyunca tüm spotçular aranır ve "abi geldi mi" diye sorulur
  • Spawn2 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam büyük bir işkenceye dönüşüyor kargocular saolsun o işkenceyi ikiye katlıyorlar birde
  • Uncharted 4'ü koşa koşa kutulu almıştım. Aynı şekil God of War'a da yapıcam çok ekşın oluyor tavsiye ederim.
  • Kutulu sürüm ne zaman ön siparişe açılır acaba ?
  • Kaldı 60 !! hayırlısı ile kavuşmayı nasip eylesin Rabbim hepimize..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dark Saga kullanıcısına yanıt
    Gurbetteki evladı bekler gibi oldu bu dua.

• Öyle oldu biraz hocam ;)

• snakefatih kullanıcısına yanıt
  • On sipariş tamamdır , o tarihlerde kızım olacak, bi kızımı severim bi kratos ile adam keserim :))

• 
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.