Şimdi Ara

go-kart yapalım (698. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
14.131
Cevap
134
Favori
3.331.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 696697698699700
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir de o gostergeyi motora nasıl baglayacagiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: niyazi58

Erenclk kardeş o motorun piyasası nedir bilgi verir misin

suan için bir bilgim yok. ben 3-4 sene önce kelle motor olarak 350 liraya almıştım
  • O 150 cclik motorun max 60 km hızla gidip bayirlarda hiç zorlanmamasi için dişli oranı kaç olmalı
  • niyazi58 N kullanıcısına yanıt
    onu matematiksel olarak senin hesaplaman gerek hızınıda 70 e göre ayarlarsan rahatlıkla 60 yapar rahatlıklada bayırdan çıkarsın
  • Nasıl hesaplarım peki formülünü biliyor musun ?
    formul değil ama dişlilerin oranlarını bilmen lazım ona göre motorun her devrinde tekerleğin kaç tur döneceğini bulucaksın ama dikkat et motor devri dk başına göredir onu sonra saate çevireceksinki hızını bulacaksın.
    forumda fazla ilgilenemiyorum kusura bakmayın arkadaşlar işlerden dolayı

1: olarak motor sişli olarak motorun uzerındeki diş zaten en küçüğüdür onunla oynayamazsın fazla ama mildeki yanı tekerleklerdeki dişliyi en büyük yap oda kros motorlarındaki oluyor 56 diş olması gerek bendeki oylkeydi bu oranlarda yaparsan motorun 60 km hıza ulaşır cok rahat vede bayırlarda tıkanmazsın kı ben kendı aracımda yaptım hıc bır sıkıntı yasamadım
    2: vıdes gostergesı olayı da guzel bırsey oda motor tamırcılerınde bulursun ben oyle yıp basıt bır parca motorda kendı cıkısıvar dırek ona bağlıyorsun 5 li bir soket olması gerek kare tam sımdı hatırlamıyorum basıt bır bağlantısı var
    dişli devır oranları hesabını hıc yapmadım gerek de duymadım acıkcası
  •  go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

en son yaptıgım calısmalardan bı kaç resım

• 4 çeker yapıyosun dimi ? bi sonraki aklımda olan proje :) ama ben motorsiklet motoru yerine şu meşhur vanguardın v twin 18 bg lik motorunu kullanmayı düşünüyorum :) bide aradaki transfer kutusu direk 50 50 mi çalışıyo :)
  • Yav allahini seven yardım etsin. Ben bu tekerleri nerden bulacam. Motorculara gidiyom kapılarının önünde 5-6 tane atv var hurda halde lastiklerini istiyom parası neyse verelim falan diyorum. Salmiyorlar. Sığırlarda çok pahalı sırf lastiği 250 tl diyor birde jant alinacak. O kadarda bütçe yok. Siz nerden temin ettiyseniz banada söyleyince bende kurtuluyum bu dertten.
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba ben 2 kişilik araba yapmak istiyorum minicik bişey bunun üstünü ne ile kapatailirim fazla param yok güzel fikirler verirsenin sevinirim şimdiden teşekkürle
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba ben 2 kişilik araba yapmak istiyorum minicik bişey bunun üstünü ne ile kapatailirim fazla param yok güzel fikirler verirsenin sevinirim şimdiden teşekkürler
  • adınıbulamayançocuk23 A kullanıcısına yanıt
    pleksi bence iş görür veya bodozlama branda falan
  • Tşk ederim stuff2
  • Ya bide bir soru daha sorcam ben go kart şasesi için 30×30×2 şaseyi kaça yaptırırım çok merak ediyorum şimdiden tşk
  • 30×30×2 şaseyi kaça yaptırabilirim sence
  • adınıbulamayançocuk23 A kullanıcısına yanıt
    değişebilir malzemeye kaynağa göre genelde profiller 6m olarak satılır ona göre ücretlendirilir yapılcak kaynak çeşidine görede ayrı ücret olabilir işçilik falan eklenirse yani tavsiyem profili 2mm yaptırma dayanaksız olur en az 4mm kullan
  • Kardeş sen tekerlekleri nerden ne kadara aldın bana bi fikir versen adamlar tanesine 220 diyor sadece lastik birde jant eklenecek. İmkanı yok o kadar para veremem. Bi akıl versen
  • Niyazi hurdacilara da bak scooter parçaları çok oluyor
  • Ve ucuza da bulabilirsin
  • 
Sayfa: önceki 696697698699700
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.