Şimdi Ara

go-kart yapalım (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.131
Cevap
134
Favori
3.331.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • abi ben de arabanın şasesini hemen hemen bitirdim sadece motor ve fren sistemi kaldı inşallah onlarıda halletcem bana yardım ettiğin için çok sağol abi.
  • fazladan yapın da satalım dh adına
  • quote:

Orjinalden alıntı: crazydriver

abi ben de arabanın şasesini hemen hemen bitirdim sadece motor ve fren sistemi kaldı inşallah onlarıda halletcem bana yardım ettiğin için çok sağol abi.

Şanzımanlı ve şanzımansız motor fiyatlarını bir araştır.Kama marka
    motorlar da hesaplı.Elimde 2 adet şanzıman var.Şanzıman bulamazsan,
    aldığım fiyattan verebilirim.
  • İlk arabanızda motoru şasiye, tekerlekleri de süspansiyonla şasiye tutturmuşsunuz galiba. Kasislerde zincirin çıkması gibi bir sorun oluyor mu?
  • hep destek tam destek
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hell_Hound

İlk arabanızda motoru şasiye, tekerlekleri de süspansiyonla şasiye tutturmuşsunuz galiba. Kasislerde zincirin çıkması gibi bir sorun oluyor mu?

Evet oluyordu.Zincire yaylı bir gerdirme dişlisi taktım.Zincir devamlı
    baskıda kaldığı için bu sorun ortadan kalktı.

go-kart yapalım
  • abi şanzımanlı olsa ne oluyo olmasa ne oluyo sanzımansız olsa ne fark eder ???
  • abi bu kama motor gerçekten çok ucuz 5,5 hp 180 ytl.ama bunlar dayanıklı olurmu bide o var.sıfır motor iki günde bozulmasın çin malı heralde bana bilgi verirsen sevinirim sağol abii
  • quote:

abi şanzımanlı olsa ne oluyo olmasa ne oluyo sanzımansız olsa ne fark eder ???

Şanzımanlı dediğimiz yağlı tip kavrama oluyor.Araca kalkışlarda fazla bir güç
    veremiyor.Araç hızlanınca bir problem yok ama her zaman pistte süremeyeceğini düşünürsen
    dur-kalk yaparak çabucak yersin kavramayı.(Bu arada kavrama plaket takımı 160 ytl dir.)

Motorları incelersen, tamamının aynı kalıptan çıktığını görebilirsin.Marka ve renkler değişik olabilir
    ama hepsi birbirinin aynı.Belki Honda farklı malzeme kullanıyordur diyeceğim ama, malzeme
    bilgim olduğundan onu da diyemiyorum.Fark sadece servis ve markadan kaynaklanıyor herhalde.
    Bakımlı kullandıktan sonra problem olacağını zannetmiyorum.
  • abi sanzımansız motor olursa sanzıman alıcaz herlade onu nasıl takıcaz kolay bişey mi?bide motorlarda yağ tankı var bu şanzıman anlamına mı geliyo yoksa şanzımanlı motor diye yazıyomu ???
  • quote:

abi sanzımansız motor olursa sanzıman alıcaz herlade onu nasıl takıcaz kolay bişey mi?bide motorlarda yağ tankı var bu şanzıman anlamına mı geliyo yoksa şanzımanlı motor diye yazıyomu ???

Şanzımanı söküp takmak kolay ama biraz alet edavat gerektirir.O yüzden zorlanabilirsin.
    Sen iyisi mi şanzımansız 5.5 hp bir motor al, bir de kuru kavrama al (montajı çok basittir;
    direkt motor miline takılır) işini en basit yoldan hallet.
    Bu motorlar 4 zamanlı diye geçer.4 zamanlı motorlarda yağlama bahsettiğin yağlama tankından
    yapılır(arabalarda olduğu gibi); şanzımanla bir ilgisi yoktur.
    Kama marka motorlarda şanzıman yok
    Katana marka motorlarda isteğe bağlı (fiyat listelerinde şanzımanlı diye yazar).

Kuru kavrama, resimdeki alet:

go-kart yapalım

• abi peki bu kuru kavramanın fiyatı ne kadar dır ??
  • Abi sadece kasa ne kadara satan bana
  • Abi plan derken sen go kart yaptın ya onun şasesi
    birde ben tvde tak tak gordüm pancar mororu ile anlarsa 4 vites varmış ve bayagı güclü birsey

abi birde parayla go kart sürülüo ya onları sürmek istom nerede sürebilirim
    simdidien yardımlarınız i,cin thanks
  • crazydriver şasenin resmni koysana merak ettim
  • tamam cacasat
    koyarız ama şimdi resmi yok enyakın zamanda koyacam
  • bekliyoruz bakalım 16 yaşındaki bir arkdaşım nasıl bir çalışma yapmış diye merak ediyorum bakalım iş baştamı yoksa yaştamı die =)
  • bende bitane 150 ytl lik janaratör var acaba bunun motoru ile bişeyler yapabilirmiyiz 40-50 km görse yeter oranı falan ayarlasak motor iş görürümü
  • quote:

Orjinalden alıntı: cacasat

bende bitane 150 ytl lik janaratör var acaba bunun motoru ile bişeyler yapabilirmiyiz 40-50 km görse yeter oranı falan ayarlasak motor iş görürümü

Motoru kaç hp? En az 5hp olmalı.
  • sanmıyorum okdarlık bişi olsn
    şu satılık şase hangisi ? msn adresinizi pm atarsanız bir 5 dakika sizinle görüşmek isterim
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.