Şimdi Ara

GM Discovery PC Görmüyor-ROM Atamıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Virüsten dolayı yazılım atmak istedim. Yalnız baktığım sitede anlatan kişi "Prealoader tikini kaldırı" söylemeyi unutunca,bende ilkez Rom atan biri olunca telefon komple gitti. Yaklaşık 2 gün uğraştım. Telefona SP Flash Tool ile 4.2 Jelly Bean atmaya çalıştım. %90 lara gelince hata vermesine rağmen telefon çok şükür açıldı. Ama güncelleme,mobil veri,wife gibi bir çok şey olmuyor.
    Bu yüzden Stock Rom atmaya karar verdim ama maalesef bu seferde PC telefonu görmüyor. 1 gün kadar denememe rağmen onuda yapamadım. Yardımcı olur musunuz ?

• Aleyküm selam
    Acaba stock romu indirip recovery den yüklemeyi denediniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok hayır sadece flash tool da denedim. Çünkü ilk yazılım atmak için baktığım yerde resimli şekilde onu anlatıyordu. Bende yapayım dedim de maalesef preloader dan sonra iş koptu. Bu yüzden de ben sadece flash tool ile ilgili sitelerde araştırma yaptım. Nerdeyse tüm herşeyi denedim olmadı.
    Hiç Recovery denemedim. Onda da telefonu bataryasız mı bağlıyoruz bilgisayara. Çünkü bataryasız bağlayınca görmüyor bundan flash tool olmadı, bataryalı normal şekilde bağlayınca görüyor.
  • Biraz internetten baktım da şimdi bunu mu kastediyorsunuz acaba?

CWM Recovery
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krnlk-Mkn

Biraz internetten baktım da şimdi bunu mu kastediyorsunuz acaba?

CWM Recovery

Aynen ondan bahsediyorum denediniz mi?

• Tam olarak onu kastetip kastetmediğiniz bilmediğim için denemedim ?
    Yalnız merak ettiğim birşey var. Eğer bunu yaparsam tekrar dan normal güncellemelerle kit kat a geçebilir miyim?
  • Ben GM Discovery 4.2 zamanında kullanmıştım sarj soketi arızalıydı.Framaroot veya Kingroot ile root layın Mobileuncle MTK programının içinden CWM recovery yükleyin oradan da stock rom atabilirsiniz. Şimdi Kitkat ta farklımı yapılıyor bilmiyorum ..

• BariscanGNGR kullanıcısına yanıt
    Cevap verdiğiniz için teşekkürler yalnız ben hiç root atmadım. O sebeple daha açıklayıcı yazarsanız sevinirim. Örneğin Mobileuncle MTK programının içindev CMW recovery yüklemek nasıl oluyor ?
    Veya bu linktekini yapsam sizin söylediğiniz işlemleri yapmış olur muyum ? Bunu yaptığım da telefon orjinal haline mi dönüyor? Yani güncelleme yapabilir miyim ?
  • Krnlk-Mkn K kullanıcısına yanıt
    Evet videodaki işlemlerin hepsini yaparsanız güncelleme alırsınız

framaroot apk olarak kuracaksınız sonra super su yu seçerek ileri diyeceksiniz

mobileuncle mtk ile videodaki 13.dk daki yapılan şeyi twrp yada cwm recoveryi seçeceksiniz videoda cwm kullanılıyor ama siz en iyisi gm discovery için cwm recovery ile ilgili rehberlere forumlara bakın mobileuncle mtk programı hatayı affetmez

Recovery attığınız zaman videodaki işlemleri uygulayabilirsiniz

• http://www.generalmobile.com.tr/kitkat15/ Orjinal stok rom burada

• BariscanGNGR kullanıcısına yanıt
    Şimdi videoyu baştan sona dikkatlice tekrar izledim. Anlamadığım şey şu: Ben bu video da yapılan tüm işlemleri yapsam bir sıkıntı olur mu?
    Çünkü sizin dediğiniz TWRP yi kursam pek bir şey fark etmiyor galiba. Sadece kullanımı basit görünüyor.
    Eğer son işlem olarak Mobileuncle mtk ile sadece recovery yüklüyorsak ve telefon kapanıp tekrar açılanca bu recovery ile sadece reboot system now diyorsak, sonra telefon normale dönüyorsa sizce gerek var mı TWRP ye. Çünkü sizin program hatayı affetmez derken tam olarak neyi kastettiğiniz anlamadım maalesef.
  • L3Go kullanıcısına yanıt
    Bilgi için çok teşekkür ederim.
    Ama eğer videodaki anlatım olursa(rom da sıkıntı olmazsa) onu yapıp normal güncelleme ile kitkata geçmeyi düşünüyorum.
  • Öncelikle yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.
    Sorunumu çözdüm. Telefonum şu anda gayet iyi çalışıyor. Sadece sistem güncellemeleri kontrol et derken kontrol etmiyor,ağ hatası veriyor.
    Sorunumu nasıl çözdüm derseniz videodakileri uyguladım. Yalnız CWM ye giremediğim için araştırarak başka bir img dosyası ile CWM ye girdim. Jell Bean e dönünce tekrar dan güncellemeye çalışınca ağ hatası verdi. Bende manuel olarak kitkatı indirdim ve yine cwm den hallettim. Kısaca CWM ile ilk 4.2 ye sonra da 4.4 e geçtim.
    Bu işlemleri yaparken Framaroot,mobileuncle,flashify uygulamalarını kullandım.
    Tekrardan ilgilenenlere teşekkür ederim. İyi forumlar dilerim...
  • Krnlk-Mkn K kullanıcısına yanıt
    forum.pittech vardı General Mobile için romlar programlar fln her şey var istersen bak .
  • Sağolun teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.