Şimdi Ara

Gm 22 pro alınır mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
1.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dediğim gibi arkadaşlar şu anki anlık fiyatına göre alınır mı sizce

• Ben almam. Seni bilemem.

• alınır bu fiyata en iyisi bu

• isokocak kullanıcısına yanıt
    Benim aldığım vakit a33 ile aynı fiyatta ondan a33 aldım şimdi 22 pro hala aynı 5500 ama a33 8300 olmuş :d

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • WereChaos W kullanıcısına yanıt

Ayrıca A33 tam 5 yıl android güncellemesi alacak ama GM 22 Pro 1 tane bile android güncellemesi almayacak. :D

Ben de Plus modeli vardı ve aslında oyunlarda ve bütün uygulamalarda herhangi bir sorun çıkartmadan gayet iyi çalışıyordu ama biraz daha ekleyip te herhangi bir Samsung, Xiaomi bir markanın giriş-orta segmentte ki bir modelini tercih etmediğimden pişman oldum. Çünkü bu bahsettiğim giriş-orta düzeydeki telefonlarda suya, toza karşı dayanıklılık, hızlı şarj, daha iyi kamera performansı, android os güncellemeleri, yonga setinin daha iyi olması (performansı daha üstün olması) gibi bir çok sebepten ötürü çok daha avantajlı.

Kameranın 108 MP olduğuna pek kanmayın. 12 MP Samsung'lar bile daha iyi çekiyor. GM 22 Plus gün ışığında idare eder düzeydeydi ama ışığın biraz bile olmadığı bir ortamda hiç bir şekilde iş yapmayacak bir hale geliyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mutlu.Dal.95 -- 6 Aralık 2022; 10:6:50 >
  • Şahsen yerli marka düşmanı değilim ama güncelleme sıkıntısı ve ekran,kamera gibi faktorleri beceremiyoruz. Ne gm,ne hiking ne casper Reederi saymıyorum zaten. Sadece ucuz telefon üreten Çinli üreticiler de aynı güncelleme getirmiyorlar pek

GM 22 Pro 7000 TL HB.'da ve sözde bakarsanız 10 numara özellikleri var 108 MP kamera vuuu, 8 gb ram vuuu, bilmem ne bilmem ne vuuuu ama gel de şuan GM 22 PRO'ya 7.000 TL ver.....

Mesela Samsung A33 8.700 TL arada 1.700 TL var ve evet az değil ama şöyle bakarsak işin içine

A33'de Super AMOLED Ekran, (GM 22 PRO IPS Ekran) 90 Hertz yenileme(GM22 PRO 60 Hertz), A33 AnTuTu Puanı V9 'da 428.200 Puan (GM 22 PRO 350.000) yani %25 daha güçlü A33 Donanımı, A33 5 yıl 'Android' güncellemelerini alacak (GM 22 Pro Android 11'de ve bir tane bile güncelleme almadı, almayacak) A33 25 Watt hızlı şarj desteği ile gelirken GM 22 Pro 18 Watt, A33'te Çift Stereo Hoparlör varken GM 22 Pro'da mono yani tek hoparlör var. A33'de Suya IPX7, Toza IPX6 dayanıklılık varken GM 22 Pro'da hiç bir şey yok. A33'de çift sim desteği varken GM 22 Pro'da tek sim var.

GM22 Pro'ya 8 GB ram koymuşlar A33'de 6 GB ram var ama gel gör ki hiç ama hiç önemi yok çünkü NETİCEDE A33 daha güçlü donanıma sahip. Neden mi Antutu ve Geekbench testleri HER ŞEYİ ortaya koyuyor. Kamera dersen yemin ediyorum ki A33 daha iyi. Sakın aldanmayın 108 MP olduğuna.

Bu kadar arada fark varken ve özellikle Android OS GÜNCELLEMESİ konusunda. GM 22 PRO 7.000 değil şuan da 5.500'de olsa alınacak telefon değil. Neden mi?

Ben kişisel yönümdeki tercihimle A33 ile kıyasladım ama emin olun ki Samsung M23'de alsanız ki M23'de GM 22 Pro'dan daha iyi ve GM 22 PRO'dan 600 TL daha ucuz.

M23, GM22 Pro'dan örneğin 600 TL ucuz olmasa da 600 TL pahalı da olsa ben yine de M23 tercih ederdim.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/747292-754792/general-mobile-gm-22-pro_samsung-galaxy-a33-5g/ bir inceleyin lütfen

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/747292-757040/general-mobile-gm-22-pro_samsung-galaxy-m23-5g/

NOT: GM 22 PLUS kullanıcısıydım. Çünkü teknolojiyi takip edemediğimden, işten güçten kafamı kaldıramadığımdan üstünkörü teknik özelliklerine bakarak değerlendirmiştim ve ondan dolayı almıştım.

Kullanılmayacak bir telefon değil. Yeterli seviyede güzel bir ürün ama GM22 PLUS'IN 2.750, GM 22 PRO'nunda 4.000 olması durumunda güzel bir ürün. :) Demek istediğim satıldığı fiyatı haketmiyor ve Android güncellemesi almayacağı için 3 sene sonra falan Twitter'a bile giremeyecek. :D Ama dediğim M23, Android 14 güncellemesini bile alacağı garanti ve A33'te toplam 5 yıl boyunca 2027'ye kadar Android güncellemesi alacak. Sonraki 3 sene OS almasa bile 2030'da bile A33 kullanılacak bir cihaz olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mutlu.Dal.95 -- 6 Aralık 2022; 11:25:36 >

• Mutlu.Dal.95 kullanıcısına yanıt
    Hocan haklısınız keşke güzel ürünler ortaya koysalar da alsak azıcık gelissek. Param olsa 2.telefon niyetine alırım ama öğrenciyim yani uzun ömürlü bir şey almam gerekiyordu. Umarım gelişiriz kafa yapısı olarak. Çünkü halen daha *yerli ve milli* lafını yüceltenler var. Benim gözümde ekonomiye azıcıkta olsa katkı sağlaması dışında anlamı yok yerli olmasının. Neyse belki bir gün düzgün bir telefon çıkar cidden.

Bende istiyorum yerli ve milli olsun, YEMİN EDİYORUM ki ama bizim üreticilerin çoğu bizleri cahil yerine koyup mal satmaya çalışıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mutlu.Dal.95 -- 6 Aralık 2022; 11:33:23 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.