Şimdi Ara

Gittigidiyor EFT Yardımı (BEYLER Bİ BAKIVERİN)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İlk başta ödeme seçeneğini havale/eft olarak belirtmiştim ama şimdi garanti atm'den para transferi yapmak istiyorum.
    Seçeneği değiştiremiyorum yani iki türlü(1. havale/eft 2. garanti atm) ödeme seçeneğim olmasına rağmen hala EFT'niz bekleniyor yazısı çıkıyor.
    Ödemeyi Garanti Atm'den yaparsam EFT yerine geçiyor mu?
    Yardım ederseniz sevinirim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furious_x -- 23 Eylül 2009; 12:37:05 >

• Bu işlerden anlayan biri yok mu?
  • cevap verecek yok mu ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furious_x -- 23 Eylül 2009; 12:39:19 >
  • GG yardım bölümünden mesaj atabilirsin gün içinde cevap alırsın
  • Ödemeyi garantiden gitti gidiyorun garanti hesabına yaparsan havale oluyor, başka bir banka hesabına yaparsan eft oluyor. Farklı bankalar arası para transferine eft deniyor.

Gittigidiyor'da havale/eft sistemi şu şekilde işliyor. Sen istenilen hesaba parayı yolluyorsun, sanırım size birde sipariş/referans no veriyorlar ve bunu havala açıklama kısmına yazıyorsun, ama bundan pek emin değilim. Daha sonra paranızın gittigidiyor tarafından onaylanmasını bekliyorsunuz. Kredi kartı gibi anında işleme geçmiyor para.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sambaras

GG yardım bölümünden mesaj atabilirsin gün içinde cevap alırsın

yolladım mesajı erkenden dönerler umarım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: XR9

Ödemeyi garantiden gitti gidiyorun garanti hesabına yaparsan havale oluyor, başka bir banka hesabına yaparsan eft oluyor. Farklı bankalar arası para transferine eft deniyor.

Gittigidiyor'da havale/eft sistemi şu şekilde işliyor. Sen istenilen hesaba parayı yolluyorsun, sanırım size birde sipariş/referans no veriyorlar ve bunu havala açıklama kısmına yazıyorsun, ama bundan pek emin değilim. Daha sonra paranızın gittigidiyor tarafından onaylanmasını bekliyorsunuz. Kredi kartı gibi anında işleme geçmiyor para.

Gittigidiyorun hesabı Akbank, yani bu durumda garanti atm'den yatırdığım para EFT oluyor. Öyle mi?

Havale sistemi aynen dediğiniz gibi işliyor ama benim takıldığım ödeme seçeneğini ATM olarak belirlememe rağmen hala eft olarak beklemesi.
    Yani ben "atm'den ödemeniz bekleniyor" gibi bir yazı bekliyorum. Çünkü EFT/Havale'nin verdiği ödeme koduyla Garanti ATM yoluyla ödeme seçeneğinin verdiği ödeme kodları birbirinden farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furious_x -- 23 Eylül 2009; 12:57:27 >

• Kodlar sürekli değişiyor sanırım, çünkü art arda ödeme kodu istediğimde aradaki fark 20-25 oluyor.

Neyse bu önemli değil, önemli olan ödediğim para boşa gitmesin
    ATM, EFT sayılıyorsa benim için sorun yoktur.
  • ATMden ödeme eft sayılır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: RccP

ATMden ödeme eft sayılır..

teşekkürler @RccP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furious_x -- 23 Eylül 2009; 13:10:04 >
  • gg ye havale ücreti almayan anlaşmalı banka var mı bildğiniz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.