Şimdi Ara

GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.082
Cevap
85
Favori
149.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhaba hocam çok katkı olmasada bir miktar iyileştirme sağlımıştır birde kumandada EQ tuşu var ordan EQ yuda kapatıp deneyebilirsin
  • Selam arkadaşlar,

Surround hopların kablolarını güzelleştirme adına siparişini verdiğim malzemeler nihayet elime ulaştı , bende naçizane çalışmamı belki faydası olur düşüncesiyle paylaşmak istedim.

Malzemeler : Isıyla daralan pvc tüpler, kablo kılıfı ve banana pluglar
     GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI
  • Kablonun başlangıçtaki hali :

GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI
  • Kablo kılıfı geçirilip yaklaşık 4 cm açık bırakılan uçlara mum ile (saç kurutma makinesi yeterli ısıyı sağlamadı) tüp montajı

GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI

• Banana plug montajı ve kılıf birleşim detayı :

GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI

• Ve mutlu son :

GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI

• ileriki zamanda da frontlara ve centera iyi bir kablo alıp aynı uygulamaları yapma planım var. şimdilik bu kadar.
  • asafak76 A kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam öncelikle paylaşımın için teşekkür ederim ellerine sağlık çok güzel olmuş güle güle kullan
  • Yeni kablo ve bananalarınız hayırlı olsun inşallah sese istediğiniz etkiyi vermiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tema59 -- 4 Temmuz 2014; 21:34:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    selam hocam tşk ederim elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalışıyorum, kısmetse önümüzdeki aylarda birkaç farklı çalışma daha olacak
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    selamlar tşk ederim ancak kablo vardı sadece görsellik katayım dedim, front ve centera daha iyi bir kablo alma hedefim var. senden de bekliyoruz hala fotoları
  • Kablolar canavar olmuş elinize sağlık bu tip fotolar gerçekten çok faydalı oluyor paylaşımlarınızın devamını dilerim .
  • Banana pluglar hariç Makaron kablo sıkıştırıcıları Ankarada sanayi caddesinde TAMER elektirik ve Konya sokakta elektronikçiler çarşısı üst katta bulabilirsiniz ve fiyatlarıda çok ucuzdur. Metresi 75 kuruş ile bir lira arası .
    asafak76 kardeş sen banana plugları ve kablo kılıfını nereden tedarik edebildin bilgi verirsen sevinirim Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunhun34 -- 6 Temmuz 2014; 9:37:17 >
  • Herkese selam,
    Forumda yeniyim ama uzun zamandır takip ediyorum. Öncelikle buraya emek verip değerli bilgilerini paylaşan herkese çok teşekkürler. Son 1 haftadır içini dışını getirdim sayılır. Bu sistemlerle ilgili olan bilgimi sıfırdan temel ama önemli olacak bir seviyeye buradaki yazılar sayesinde getirdim.

Kısmetse Eylül ayında evlenip yeni bir yuva kuruyorum. Malum hanım çeyiz derdinde bende uzun zamandır hayalini kurduğum bir ses sistemi kurma düşüncesindeyim.
    20-25 m2 apartman dairesi bir eve taşınacağız. Sistemi öncelikli film amaçlı kuracağım ama müzikalitede de kötü performans versin istemiyorum. Dinlediğimiz müzikler genelde blues, rock.

avr seçimimi az çok karar verdim sayılır, Denon x1000 yada Pioneer xsv-921 olacak. Aralarında çok kararsızım gözü kapatıp birini seçeceğim herhalde.
    hoparlörlerde ise kafam oldukça karışık, apartman dairesine kule tipi ön hoparlörleri olan bir set almaya değer mi değmez mi karar veremedim. Burada ilk soru kule tipi seçersem filmlerde çevreyi rahatsız etmeden standart bir ses yüksekliğinde işi görürüm, bir yandan da müzikalitede kule tipi beni daha çok tatmin eder gibi bir düşüncem var.

Önümde şöyle bir seçenek var, bir arkadaşım yaklaşık 8-10 senelik çok az kullanmış olduğu bir seti 2.750 tl'ye satıyor. İçeriği aşağıdaki gibi.

Bowers & Wilkins 300 serisi 5.1
    Ön haporlörler : DM309http://www.bowers-wilkins.eu/Downloads/Product/Archive/ENG_FP13714_DM309_info_sheet.pdf
    Center : LCR3http://www.bowers-wilkins.eu/Downloads/Product/Archive/ENG_FP12319_LCR3_info_sheet.pdf
    bookshelf speaker : DM303http://www.bowers-wilkins.eu/Downloads/Product/Archive/ENG_FP12297_DM303_info_sheet.pdf
    Subwoofer : asw300http://www.bowers-wilkins.eu/Downloads/Product/Archive/ENG_FT00033_ASW300_info_sheet.pdf

AVR: Pioneer vsx-d711
    400 tl değerinde de yeni alınmış kablo var, ama kaç metre ne çeşit onu henüz bilmiyorum.

Şimdi bu sette amfi benim beklentilerimi karşılamıyor. Bu seti bu fiyata alıp amfiyi 400 tl gibi bir fiyata elden çıkartıp yukarıda yazdığım amfilerden birini alabilirim. Bu senaryo tam bütçemin üst sınırında oluyor ~4000 tl.
    Hoparlörler ise malum B&W oldukça iyi. Fakat 1-2 yerde bu hoparlörlerin film perfomansının kötü olduğunu okudum. Gerçi kime göre neye göre. Bu 10 yaşındaki kaliteli ama eski hoparlörleri almaya değer mi yoksa GSA elektroniğin 3000 tl civarındaki denon x2000 & magnat supreme 1002 serisini alıp geçsem daha mı iyi?

Yada 4.000 tl bütçeme farklı bir hoparlör önerileriniz var mı?

Son olarak taşınacağımız ev 30 yaş üstü eski bir bina. Böyle bir set alınca evin elektrik hattı kurtarır mı kurtarmaz mı, aletlere zarar gelirmi bir ön çalışma yapmam gerekir mi? Ev şuan boş, belki öncesinde elektrik tesisatını yeniden bir gözden geçirebilirim, nelere bakmak lazım. eve gelen kw gücü az gelir mi kontrol etmek gerekir mi? veya bu aletleri koruması için ayrıca bir voltaj dengeleyici almak gerekir mi?

Şimdiden cevap yazan arkadaşlara çok teşekkürler,

• bercekci kardeş , İki konuya dikkatini çekerim , Artık müzik ile dijital sistemler ayrılmaz ikili oldu Anfide İnternet radyo ve digital dosyaları çalabilme özelliği Özelliklede FLAC dosyalarını , olmazsa olmaz bir durum bu sebeple Marantz Pioneer Denon gibi, yeni nesil bir anfi olmadan verimli bir sistem kurmak zor gibi. Bu arada Ses ve Tv kısmına giden elektirik tesisatının ana girişten direk olarak gelip bağımsız bir sigorta ya sahip olması çok önemli .Özellikle eski binalarda elektirik tesisatı çok sorunludur sana tavsiyem "eğer tesisat yenileme masrafına değerse " özellikle ayrı bir hat çektirip diğer cihazlardan etkilenmeyi kaldırmakta fayda var. Selamlar
  • berkcekci B kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam avr olarak bütçeniz uygun olduğu için x-1000 alınabilir ama vsx-921 e girmeyin derim onun yerine 923 alabilirsiniz apartman dairesinde kule tipi kullanlar arkadaşlar var biride benim sese çok fazla yüklenmezseniz sorun oluşturmaz birde müzik dinlemek istiyorsanız kule tipi seçmekte fayda var bw sete gelince genelde müzikal karekterli diye biliyorum ben ama sinemadada kullanılabilir daha önce kullanmadığım için pek bilgi veremeyeceğim forumda bw konusu var oraya yazın bilen birileri vardır diye düşünüyorum birde anladığım kadarı ile avr den çok bir beklentiniz yok gibi duruyor onun yerine hoparlörlere mi önem veriyorsunuz 4000 liraya gsa da 3-4 farklı set var hepside gayet güzel ama bir taraftada bw var açıkçası seçmek için dinlemek lazım diye düşünüyorum elektrik hattı kurtarır diye düşünüyorum ama binaya girmeden önce iyi bir elektrikçi ile tesisatı ve sigortaları kontrol ettirirsin onun haricinde voltaj regülatörü sana kalmış ama akım korumalı priz alırsanda iş görür

30 yas ustu binadaki daire eger kendinize aitse elektrik tesisatini komple yenileyin bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 6 Temmuz 2014; 16:01:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevabınız için teşekkürler, ürünleri araştırırken henüz TR'de satışı çıkmamış yeni bir ürün buldum.
    sanıyorum sistemimi almadan önce bunun çıkışını bekleyeceğim :)

http://www.youtube.com/watch?v=-Brp8Yl3id4
    merhaba hocam beklemenize gerek yok onkyo tx-626 sony dn-840 gibi modellere bakabilirsin bu ürünlerdede dahili wi-fi var vede şuanda satıştalar
  • ben PİONEER VSX-808RDS kullanıyorum. ancak kullanma talımatı yoktu. PDF olarak nette bulabildim.
    lazım olan olursa gönderebilirim
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.