Şimdi Ara

GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.082
Cevap
85
Favori
149.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam sana şans gülmüş,denk gelmiş o fiyata 2.el bile kule hop.bulunmuyor.İş yerinin mobilyacısı gelsin senin çizimleri verip fiyat alacağım.Hanımla küsüz düzelince yaptırmayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Tamam o zaman sorun yok. Bu arada hkts9 duruyorsa arka ve orta olarak onun hoparlörlerini kullanabilirsiniz. Ben de bir süre bu şekilde kullanmıştım.

hkts .9 sattım zaten tek sıkıntım hanımın ortalıkta kablo istememesi heco 601 ayırtım kave rengi 900 tl ama hala aklımda dali conspet 6 var nerden kafama takıldıysa anlamadım okadar inceledim kimse iyi yorum yapmamış boyu biraz kısa 90cm gibi belki ondandır birde sıfır olması beni cezbediyor heralde

tema59
    kardeşim, dali concept 2 kullandım vsx921 ile, yorumum kapalı bir ses almıştım, fakat alt frekanslar iyi idi ben tiz ve mid leri beğenmemiştim, akabinde satmıştım. tabi concept6 nasıldır, hiç dinlemedim, benzer özellik taşıyabilir, tahminim baslarda iyi olur ama üstler ne olur bilemem, tavsiyem dinleme imkanınız varsa dinleyin.
    Hecoları dinlemedim ama yorumlar bayağı iyi alınabilir kategorisinde olduğunu düşünüyorum, ama 702 ler daha iyi dir gibime geliyor..
    Kolay gelsin..

• Evet, Heco'lar konusunda şanslıymışım. İlk dinlediğimde 1200tl idi. 3-4 ay sonra gittiğimde bir baktım ki 700'e inmiş. O zaman tekrar araştırma yaptım ve hemen aldım.

Bu arada ben tv sehpasını mahalledeki marongozda mdf malzemeden 450tl'ye yaptırdım. Çekmece kolları ve ayakları da Koçtaş'tan 50tl'ye aldım. Ona göre pazarlık yaparsınız.

Tema59, sıfırsa 800tl iyi. Sadece teşhir olduğu için güzelce inceleyin. Çok ciddi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam ilgin için teşekkür edrim heco Vista 601 karar kıldım ve aldım kullandıkça yorumlarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

hocam ilgin için teşekkür edrim heco Vista 601 karar kıldım ve aldım kullandıkça yorumlarım

Hayırlı Olsun, tabiki yorumlarını bekliyoruz...
  • Genel bir konu açılması iyi olmuş. Ayrıca segmentin de belli olması bu kadar geniş bir yelpazeye yayılmış ses sistemleri konusunu biraz toparlamış olur diye düşünüyorum.

Ben de aylardan beri film izlemek için sinema sistemi araştırıyorum. Fakat sinemayı en fazla haftada iki kere izleyeceğim. Bazen o bile olmayacak.
    "O kadar para vermişken müzik performansının iyi olmasını istemem yanlış olmaz sanırım." diyerek müzik öncelikli bir sisteme karar verdim.

Benim fikrim şu;
    Odam küçük yada sesi çok açamayacağımdan önlere masaüstü segmentte kaliteli bir çift müzik hoparlörü almak. arka ve center için ise vasat hoparlör seçmek.
    Sub için de 200Watt civarı vasat bir sub almak.

Yani müzik kalitesi vasatın üzerinde fakat sinemada da 3d sesi alabileceğim bir sistem için fikir istiyorum.
    Benim araştırmalarım sonucunda bulduğum ödüllü Bookshelfler var fakat amfi de alacağımdan uyum konusunda tereddütlerim var.

Uyumlu amfi + 5.1 sistem önerirseniz sevinirim.
    Bütçem 2500 - 3500 TL arası.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Hocam amfisi yanınca kulaklık çıkışı da bozulacak diye bir kaide yok. Evde dandik bir Pc hoparlörü yok mu yada komşunuzdan 10dk'lığına ödünç isteyin. Bu şekilde emin olursunuz.

Bir de tivibu'nun arka girişlerinin olduğu bir foto yükleyebilir misiniz? Yada link ona göre tam bir çözüm önerelim. Boşu boşuna dekodere para vermeyin diye söylüyorum bunu.

GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI
    arkası bu

• haryigit H kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam teşekkür ederim sizlerin sayesinde daha iyi olacak şimdi seçim sizde anladığım kadarı ile müzik öncelikle eğer yer varsa tavsiyem aktif monitörle müzik işini halledersin 5+1 ve avr ilede sinema işini halledersin yada avr+hoparlör ile 2 sini bir arada kullanırsın senin dediğin şekilde olmaz önlere iyi alıp arka merkez ve sub için hepsi birbiriyle uyumlu olmaz ise istenilen ses elde edilemez şimdi sizin avr+ hoparlörden beklentiniz nedir kullanacağınız alan kaç m2 ayrıca müzik işini ayırsanız nasıl olur yer var mı eğer öyleyse müzik için kullanılacak ekipmanlar neler dac ses kartı gibi
  • merhaba arkadaşlar birazda sistemimden fotoğraflar yükleyeyim dedim
     GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI

• quote:

Orijinalden alıntı: K@FKASYALI

bende yeni bir set arayışındayım aslında bu magnat ve heco setler kafamı karıştırıyor acaba hangisi daha iyidir
    magnat 1002 den oluşturacağımız bir 5,1 setmi yoksa heco 702 den oluşturacağımız bir setmi, dinleyenlerden yorum almak isterim öncelikli kullanım amacım sinema olacak
    ve bunlara alternatif olarak birde piyasaya yeni çıkan taga audio platinum v2 sistem var çok yeni src elektronikte satıyor kendisiyle görüşmelerimde çok çok iyi performansı olduğunu söylemişti kafa çok karışık

yokmu fikri olan?
  • K@FKASYALI kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam bana göre heco 1 tık önde 702 benim favorim heco kullanıpta memnun olmayan görmedim diğer taga yı daha önce duymadım nasıldır bilemiyorum deneme imkanı varsa deneyip öyle alın ayrıca avr olarak ne düşünüyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba hocam teşekkür ederim sizlerin sayesinde daha iyi olacak şimdi seçim sizde anladığım kadarı ile müzik öncelikle eğer yer varsa tavsiyem aktif monitörle müzik işini halledersin 5+1 ve avr ilede sinema işini halledersin yada avr+hoparlör ile 2 sini bir arada kullanırsın senin dediğin şekilde olmaz önlere iyi alıp arka merkez ve sub için hepsi birbiriyle uyumlu olmaz ise istenilen ses elde edilemez şimdi sizin avr+ hoparlörden beklentiniz nedir kullanacağınız alan kaç m2 ayrıca müzik işini ayırsanız nasıl olur yer var mı eğer öyleyse müzik için kullanılacak ekipmanlar neler dac ses kartı gibi

Merhaba;
    Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkürler.
    Kullanacağım alan 18m2 fakat oda içerisi mobilya dolu. Şöyleki ortada tv önündeki boşluk 6m2 var yok. Ferah bir alan değil anlayacağınız. Dİnleme mesafem ise 2 metreden biraz fazla olacaktır.
    Şu an için bilgisayar hoparlörü ve kulaklık dışında müzik tecrübem yok. Kaliteli sayılabilecek bir kaç kulaklığım var. (Sennheiser ve audio technica). AVR kullanmadım. 5+1 film tecrübem sinemayla sınırlı. Jamo, Dali lektör ve zensor kule tipi hoparlörlerini stereo olarak teşhirde dinledim. Açıkcası bayıldığım söylenemez. Dolayısıyla bekletim bunların üzerinde olacaktır. Fakat bütçem belirttiğim gibi 2500-3500 arasıdır.

• haryigit H kullanıcısına yanıt
    merahaba hocam önemli değil anladığım kadarı ile bu işlere yeni başlayacaksın kullanacağın alan ufak olduğu için birde müzik düşündüğün için raf tipi daha iyi olacaktır diye düşünüyorum ama uydulu setlerde olabilir denemek lazım bookself olarak alman markası olan magnat 202 heco 302 yi öneririm dali zensor 1 de fena görünmüyor ama dinlemişsiniz avr olarak bir şey diyemiyorum çok seçenek var sizin bakmanız daha doğru olur ama bütçeyi genel itibari ile hoparlörlere yatırmak daha mantıklı olacaktır işin büyük kısmı onda bitiyor hoparlör ise dinlenip alınması taraftarıyım hangi şehirdesiniz ona göre bu işi yapan bir firma ile konuşup demo yaparsanız daha sağlıklı olur hem karşılaştırma imkanı kağıt üstünden daha iyi olur herkesin kulak zevki başkadır
  • Kimse darilmasin gücenmesin dost acı söyler; Hama, vivanco vs..vs.. gibi berbat hoparlör kablolarıni bir an önce sistemlerinizden çıkartıp sadece bu iş için üretim yapan daha ciddi markalara ve kağıt ustundeki degerleri daha duzgun kablolara yönelin derim.. Aradaki fark muazzam olacak.. İnterconnect kablolar icin de ayni durum söz konusu bu kablolar için de sakin ekonomi yapmaya çalışmayin çünkü bunu yaparak sadece sisteminizin performansini köreltirsiniz.

• atalayalper kullanıcısına yanıt
    Hocam illaki fark vardır ama ilk etapta kabloya öncelik verilemiyor.İdareten bu markalarla başlamak zorunda kalıyoruz. Hele ki Ankara da hama marka kabloyu bile bulunca öpüp başımıza koyuyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    merhaba sn atalayalper üstadım haklısınız sistem kurmuş arkadaşlar dediğiniz gibi kablo işini elden geçirse fena olmaz peki üstadım bize hangi marka ve modelleri önerirsin sistemlerimizle uyumlu f/P kabloları paylaşırsan memnun oluruz şimdiden teşekkür ederim kalın sağlıcakla
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba sn atalayalper üstadım haklısınız sistem kurmuş arkadaşlar dediğiniz gibi kablo işini elden geçirse fena olmaz peki üstadım bize hangi marka ve modelleri önerirsin sistemlerimizle uyumlu f/P kabloları paylaşırsan memnun oluruz şimdiden teşekkür ederim kalın sağlıcakla

Sy Mecanica nin da benim de gördüğüm. Dinlediğim kadarı ile cok marka ve modelden sonra sadece isviçrede her parcasi her şeyi ile aynı fabrikada üretilen supra markasının pl 3.4s modelini deneyin. Dünya kadar kablodan sonra buna karar kıldık

Atalay üstat sende bir dinle istersen yorumun ne olur bakalım Burak cok ama cok beğendi

• des_955 kullanıcısına yanıt
    Tavsiye edilebilecek bazı f/p ürünleri tabii ki var ilk aklıma gelen hoparlör kabloları; Chord carnival silver screen, Supra ply 3.4, Black rhodium jive vs.. Kağıt üstündeki değerleri de iyidir bu kabloların.. İnterconnect tarafında ise ölü sistemi diriltecek, dirilttikten sonra da koşturacak bir kablo önereceğim bütçesi müsait olanlar Black Rhodium Coda tercih etsinler ikinci el birinci el fark etmez gördükleri yerde bu kabloyu affetmesinler.. Ben kabloyu sisteme dahil ettikten sonra elde ettiğim sonuca ağzım bir süre açık kalarak tepki vermiştim.. Yaklaşık 400tl'lik bir kablo ama sonuç bence çok daha büyük.. Hakan Cezayirli de test etmişti bu kabloyu diğer malum forumların bir tanesinde ve çok beğenmişti.. Eğer bütçeniz bu kabloya yeterli gelmiyorsa yine aynı derece etkili bir f/p ürünü var o da Black Rhodium Opus..

Bu arada bugüne kadar chord, hama, ixos, ttaf, monster, black rhodium, qed, acoustic research, oxypure, vs.. gibi çeşitli markalarda ara kablo ve hoparlör kabloları kullandım sonunda Black Rhodium'a döndüm.. En çok bu kablo ile zaman geçirip tecrübe ettiğim için ben bu markayı öneriyorum.. Yine kağıt üstündeki değerler ve kullanan arkadaşların yorumlarına bakarak Supra Ply 3,4'ün diğer markalar arasından rahatlıkla sıyrıldığını görüyoruz ciden bu kablonun teknik değerleri çok iddialı..

Ama arkadaşlar ne yaparsanız yapın metresi 5-7tl'lik şeffaf kablolardan alıp amplinizden hoparlörlerinize kadar gelen sinyalin kirli, bozuk vb.şekilde gelmesine sebep olmayın.Keza yine kaynak ile ampli arasındaki interconnect kablonuz da mümkünse 5tl'lik olanlardan olmasın.

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Eray bende aslında bundan yaklaşık 1,5-2 sene önce black rhodiumları almadan önce can hifi'a gitmiştim supra ply 3.4 almak için fakat ellerinde üründen sadece 3metre kalmıştı ve bu metraj maalesef bana yetmiyordu.. Ürün gelince daha sonra alırım dedim ama uzunca bir süre ürün gelmedi.. Henüz Supraları dinleyemedim doğru düzgün ama tercih edeni çok fazla, memnun olan da çok bunu Burak'dan da biliyoruz.. Uzun lafın kısası bu kabloları alıp sisteme dahil edenler çok büyük upgrade'lere girmedikleri sürece bu kabloları gönül rahatlığı ile kullanabilirler.
    merhaba sn_atalayalper üstadım öncelikle bilgiler için teşekkür ederim kendim için kabloları listeye aldım diğer arkadaşlarda seçim yaparken dikkat edeceklerini düşünüyorum bilgilendirme için tekrar teşekkür ederim kalın sağlıcakla
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.