Şimdi Ara

Gigabyte hd5830 ile Sapphire 6950'nin soğutucularını değiştirsem nasıl olur???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bende Gigabyte hd5830 var onun fanını sapphire 6950 ye taksamda 6950 nin fanını çıkarsam olur mu yani hangisinin fanı daha kalitelidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzyanik -- 3 Eylül 2013; 12:00:14 >

• oguzyanik O kullanıcısına yanıt
    Buyuk ihtimalle olmaz ama denemesi bedava. Farkli markalarin, farkli serilerinin sogutucularinin birbirleriyle uyumlu olma ihtimali cok dusuk.
    Burada islemci sogutuculari gibi standartlar yok.

Ben gecenlerde Sapphire 6750 kartima sogutucu aldim. (http://www.arctic.ac/en/p/cooling/vga/425/accelero-l2-plus.html)
    Onu bile takmasi cok kolay olmadi. Fanin 3 ve 4 pinli kablolari var, Sapphire kartin uzerine 2 pinli sogutucu koymus. Ayrica bir IDE - 3 pin adaptoru ile fan'i bagladim.

Elimde bir de eski Sapphire 4670 vardi. Meraktan onunda sogutucusunu cikarip baktim, 6750 ile uyumsuzdu.

Benim tecrubeme gore bu iki sogutucunun uyumlu olmasi, piyangodan para cikmasi kadar olasi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oracle8

Buyuk ihtimalle olmaz ama denemesi bedava. Farkli markalarin, farkli serilerinin sogutucularinin birbirleriyle uyumlu olma ihtimali cok dusuk.
    Burada islemci sogutuculari gibi standartlar yok.

Ben gecenlerde Sapphire 6750 kartima sogutucu aldim. (http://www.arctic.ac/en/p/cooling/vga/425/accelero-l2-plus.html)
    Onu bile takmasi cok kolay olmadi. Fanin 3 ve 4 pinli kablolari var, Sapphire kartin uzerine 2 pinli sogutucu koymus. Ayrica bir IDE - 3 pin adaptoru ile fan'i bagladim.

Elimde bir de eski Sapphire 4670 vardi. Meraktan onunda sogutucusunu cikarip baktim, 6750 ile uyumsuzdu.

Benim tecrubeme gore bu iki sogutucunun uyumlu olmasi, piyangodan para cikmasi kadar olasi.

Evet sanırım haklısın bakalım çıkartıp deneyeceğim artık tek kaybım zaman olacak :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.