Şimdi Ara

###Gigabyte GTX670 Windforce 2GB Kapsamlı Kullanıcı İncelemesi### (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
358
Cevap
4
Favori
19.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

Orijinalden alıntı: cenkyyy

quote:

quote:

quote:

quote:

bir dakika bmw bu kartın stok hızı nasıl gtx 680 ile aynı skoru alıyor 3d markta ? 3d mark x puanında bir gariplik var

dostum bu kartın boostu na dikkat et 680 in stok boostu ile aynı yani giga saat hızlarıyla baya oynamış.core nin 980 olduğuna bakma yükde 1215 e çıkıyor default halde.

bu arada kusura bakma hayırlı olsun diyemedim peki kartta voltaj durumu ne ? çünkü 6 serisinde voltajla pek işin olmuyor yani kart nerdeyse 235 mhz boost mu yapıyor ?

Teşekkür ederim, evet voltajı otomatik artırıyor 1,162 den 1,175 e çekiyor mesela yük durumuna göre ayrıca power limiti 111 yaptım ama 100 ü geçtiğini görmedim yükdeyken.OC ile (yani voltajsız oc ) 1335mhz gibi bir değere ulaşıyor yük altında.

power limiti istersen %132 yap voltaj 1.185 e çıkacaktır ama gerçi bu hızında stabil ise sorun olmaz 4 k yı zorlayabilirmisin 3d markta ?

power limit max 111 oluyor bu kartda.Bundan sonrası(performans artışı) artık sürücüyle olur, 4k biraz zor çünkü bellekler iyi oc oluyor ama +600 den sonra bellek oc si getiri sağlamıyor, gpu ya yüklenmek gerekiyor oda belli bir noktadan sonra voltaj istiyor.

anladım tekrardan hayırlı olsun benim 670 lerde yarın elimde olucak bir aksilik olmazsa inşallah takoz çıkmazlar

• quote:

quote:

bir dakika bmw bu kartın stok hızı nasıl gtx 680 ile aynı skoru alıyor 3d markta ? 3d mark x puanında bir gariplik var

dostum bu kartın boostu na dikkat et 680 in stok boostu ile aynı yani giga saat hızlarıyla baya oynamış.core nin 980 olduğuna bakma yükde 1215 e çıkıyor default halde.

Gtx680'in stok boostu ile aynı olsada arada yaklaşık 200 shader unitesi fark var. Bunun pek fark yarattığı söylenemez X puanında
    Belkide driver olarak bir fark vardır..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bu arada kusura bakma hayırlı olsun diyemedim peki kartta voltaj durumu ne ? çünkü 6 serisinde voltajla pek işin olmuyor yani kart nerdeyse 235 mhz boost mu yapıyor ?

Teşekkür ederim, evet voltajı otomatik artırıyor 1,162 den 1,175 e çekiyor mesela yük durumuna göre ayrıca power limiti 111 yaptım ama 100 ü geçtiğini görmedim yükdeyken.OC ile (yani voltajsız oc ) 1335mhz gibi bir değere ulaşıyor yük altında.

power limiti istersen %132 yap voltaj 1.185 e çıkacaktır ama gerçi bu hızında stabil ise sorun olmaz 4 k yı zorlayabilirmisin 3d markta ?

power limit max 111 oluyor bu kartda.Bundan sonrası(performans artışı) artık sürücüyle olur, 4k biraz zor çünkü bellekler iyi oc oluyor ama +600 den sonra bellek oc si getiri sağlamıyor, gpu ya yüklenmek gerekiyor oda belli bir noktadan sonra voltaj istiyor.

anladım tekrardan hayırlı olsun benim 670 lerde yarın elimde olucak bir aksilik olmazsa inşallah takoz çıkmazlar

oc li iken mars 2 tadında bir kart daha ne olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

quote:

quote:

Gtx680'in stok boostu ile aynı olsada arada yaklaşık 200 shader unitesi fark var. Bunun pek fark yarattığı söylenemez X puanında
    Belkide driver olarak bir fark vardır..

+200sp => +200TL olarak fiyata yansımakdan başka bir işe yaramamış bence.

• Çok güzel bir inceleme olmuş ellerinize sağlık. Benim kartlar da gelsin zamanımın elverdiğince birkaç sli bench alıp paylaşacağım karşılaştırma açısından. Ayrıca ivy bridge ile birlikte hd 4000 grafik entegrasyonu katkısıyla bakalım skorlar ne derece artacak. Ama en çok merak ettiğim birçok sitede 6xx serisi kartların sli üzerine hız aşırtma özürlerine ilişkin nasıl bir gelişme olacağı. Son driver ile bu durum ne kadar indirgenmiş görelim.
  • Eline sağlık çok iyi inceleme olmuş.Bu arada meşhurda olmuşunhttps://www.facebook.com/GigabyteTurkiye
  • kart manyak ya, 65 dereceyi geçtiğini görmedim. üstelik fan hızı çok komik hızlarda. yüzde 50 den sonra fan sesli ama en ağır şartta bile yüzde 50 olmuyor fan

ayrıca arkadaşın feyste meşhur olması normaldir ben incelemeden etkilendim kartı tercih etme sebebim oldu. kimbilir daha kaç kişi etkilendi ve etkilenecek. gigabyte ın yerinde olsam arkadaşa bi tane daha bedava bu karttan verirdim sli incelesin diye
  • Şu face sayfasından bi ss atın arkadaşlar. Face üyeliğim olmadığından görmeiyorum. Olay neymiş merak ettim.
  • tekno gene teknolugunu gostermıs kol gıbı fıyatı dayamıs onumuze.bu kartın ederı max 950 dır.alınabılır fıyatı ıse max 850 dır.dıger kartlar ıcın hıc yorum yapmım.
  • $ yükseldi arkadaşlar, bu nedenle de fiyatlar yükseldi.

@B.M.W
    hayırlı olsun hocam, Kepler'in en alınası kartlarından birini kapmışsın.
    iyi günlerde güle güle kullan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 25 Mayıs 2012; 14:20:30 >
  • bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek isterim;

inventusu aradım ve gigabyte kartların 3 yıl garantisi olduğunu teyit ettirdim.

içinden çıkan arena garanti kağıdında ki 24 ay yanlış yazılmış

bilgilerinize..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Şu face sayfasından bi ss atın arkadaşlar. Face üyeliğim olmadığından görmeiyorum. Olay neymiş merak ettim.

seni de üzmeyelim reyiz

###Gigabyte GTX670 Windforce 2GB Kapsamlı Kullanıcı İncelemesi###

• @Just In Time

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

$ yükseldi arkadaşlar, bu nedenle de fiyatlar yükseldi.

@B.M.W
    hayırlı olsun hocam, Kepler'in en alınası kartlarından birini kapmışsın.
    iyi günlerde güle güle kullan.

Teşekkür ederim, vantage gpu skorunda 580 sli ile yarışıyor
  • Resident evil 5 ve dirt showdown testleri eklenmiştir.
  • karti hangi program ile oc yaptiniz acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mad_Wolf

karti hangi program ile oc yaptiniz acaba ?

MSI After burner.
  • Karta Zotac AMP biosu attım, power limit 132 ye çıktı

• Karta AMP biosu attıkdan sonra oc potansiyeli de ciddi şekilde arttı ama bu artış skora pek yansımadı:

biraz testin ardından şu sonuca vardım:

gigabyte default hali ile yükde 1215Mhz core ye çıkarken, bundan tam 118Mhz hızlı gelen AMP 1230Mhz e çıkıyor.Karta amp biosu atıp oc yaptığımda core 1350 ye ulaşıyor, default bios ise 1335 e çıkıyor.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.