Şimdi Ara

Gigabyte GTX 970 G1 Sorunlar ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar benim pc gigabyte gtx 970 g1 taktigimdan beri cold boot sorunu yasamaya basladi. 2-3 gündür var bu durum. Bilgisayari aksam kapatip sabah yeniden acmak istedigimde ekrana hicbirsey gelmiyor ve monitörler standby durumuna geciyor. Yani no signal falan filan bile yazmiyor. Corsair H100i'nin fanlari bilgisayar acilirken bir süre full hizda döner ve daha sonra belirlenmis fan profiline döner ama nedense bu durumda full dönmeye devam ediyor. Bilgisayari tamamen kapatip tekrar acinca sorun olmuyor. Aslinda karti alali 3 hafta oldu ama 15-16 gün tatildeydim ve bilgisayari kullanamadim, bundan dolayi sorunu simdi farkediyorum. Bu tip sorun yasayanlar var gibi nette cünkü cok benzer sorunlar yazanlar olmus ama cözüm yazan yok

Arkadaslar ayrica kartin diger portlarini denedim ama dvi-i ve dvi-d portlari disindaki dp ve hdmi portlarinin hicbirinden görüntü alamadim. Daha sonra tek tek denemeye basladim ve dp-dvi kombinasyonunun calistigini ama hdmi portunun hicbir sekilde görüntü vermedigini anladim. Tek basina yada farkli kombinasyonlarda görüntü vermiyor. Elimdeki diger hdmi kablosu ile de bir deneme yapacagim ama sorunun kablodan olacagini düsünmüyorum. Bu tip bir durumla karsilasan var mi?

Edit: Baska hdmi kablosu ile denedim ama görüntü yok. Asil garip olan dvi-hdmi adatörü ile görüntü alabiliyorum. Bu demek oluyor ki hdmi portu calisiyor ama sistem su anda dvi olarak düsünüyor.

Edit 2: HDMI ile alakali sorun karti slottan cikarip tekrar takinca cözüldüNe alaka diyor insan ama belki de birseyler sifirlandi ve hdmi portundan görüntü alabildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RapscallioN -- 16 Kasım 2014; 15:59:08 >

• bu tip sorunlarla (coil wine yada portlardan görüntü gelmemesi vs) karşılaşmamak için özel seri kartlardan almak lazım mesela : Evga Classified , MSI Lightning , Asus Matrix gibi.. Bu sorunlar saydığım seri kartlarda kolay kolay olmaz.
  • B.M.W kullanıcısına yanıt
    Hocam aldik artik, yapacak birsey yok onun icinGeri göndermeden bu sorunu cözmek istiyorum aslinda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: RapscallioN

Hocam aldik artik, yapacak birsey yok onun icinGeri göndermeden bu sorunu cözmek istiyorum aslinda...

HDMI den görüntü gelmiyorsa yapacak çok birşey yok aslında ama öncelikle, kartın sitesine girip bios update çımış mı bir bakın sonrasında anakartınızın bios sürümünün güncelliğini kontrol edin eğer bunlar çözmezse servise gitmek zorunda kalıyor.
  • Bu tarz sorunları markaya ve modele bağlamak yanlış olur. Bu güne kadar sayısız ekran kartı kullandım en dandik markasından en üst seviyesine kadar hiç birinde böyle bir sorun yaşamadım. Sanırım size HDMI portu sorunlu bir kart denk gelmiş şans işte hiç uğraşmayın direk servise gönderin.

Bu arada HDMI sorunu ile alakasız bir sorum olacak sizdeki kartta coil whine sorunu var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B7C70F6C0 -- 16 Kasım 2014; 12:42:38 >
  • hocam msi combustor calistirinca ancak coil whine duydum, onun disinda acikcasi duyamiyorumBu arada dvi-hdmi adaptör ile hdmi portunu kullandigimda görüntü alabiliyorum. Yani durum biraz sacma gibi. HDMI portu tamamen bozuk olsa bu durumda da calismamasi gerekirdi diye düsünüyorum. Ayrica birde cold boot sorunu var
  • RapscallioN kullanıcısına yanıt
    Çok sinir bozucu bir durum dediğim gibi bence servise verin onca para veripte saçma salak sorunlarla uğraşmayın.
  • Hocam problem su ki eski kartimi dün sattim, simdi yeni kart bulmaliyim bir tane ki eski karti yollayabileyim
    Bir ara benzer bir durum benimde başıma gelmişti fakat servis aynı şehirde olduğu için fazla 3 gün içinde hallettim seninki başka şehir galiba? sırf kargolar, servise girmesi vs bile uzun sürer.
  • Hocam ben 3-4 gün icinde kart degisimini hallederim ama stokta karttan yoksa bilgisayarsiz kalirim. Ayrica anakartin biosunu güncelleyeyim diyorum ama o da olmuyor nedenseYani acaba diyorum anakartin biosu ile alakali mi ama o da mantikli gözükmüyor
    İstersen kartı 2. PCI Ex slotuna takarak bir dene.
  • Onu da deneyelim bakalim. Anakarta bios update icin ugrasmak istemiyorum cünkü daha önceden cok problem cektim. Bu sorunu anakarta ellesmeden halletsem iyi olacak
  • Karti cikarip ayni slota tekrar taktim ve hdmi portu calistiNe alaka hicbir fikrim yok acikcasi

Su anda cold boot sorununu düsünüyorum. Acaba karttan mi yoksa anakarttan falan mi? GTX 670 varken ayni bios ile hic cold boot sorunum yoktu

• quote:

hocam msi combustor calistirinca ancak coil whine duydum, onun disinda acikcasi duyamiyorumBu arada dvi-hdmi adaptör ile hdmi portunu kullandigimda görüntü alabiliyorum. Yani durum biraz sacma gibi. HDMI portu tamamen bozuk olsa bu durumda da calismamasi gerekirdi diye düsünüyorum. Ayrica birde cold boot sorunu var

başka hdmı kablo ile sorun çözülür belki.. umarım çözülür..

ne kadar çok sorun çıkmaya başladı ülkemdeki pc parçalarında aklıma bin tane soru geliyor valla ülkeme bozuk ürün mü gönderiyorlar acaba düşünmeden edemiyorum valla..

çok geçmiş olsun..

• fthyrr1976fy F kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam saolasin. Baska hdmi kablo da denemistim olmadi ama ne hikmetse karti slottan cikarip yeniden takinca her iki kabloda calistiNeyse artik bu sorun cözüldü sayabiliriz

Umarim bu cold boot sorunu da ortadan kalkar ama sanki bu sorun pek fazla kiside yok gibi
  • quote:

Eyvallah hocam saolasin. Baska hdmi kablo da denemistim olmadi ama ne hikmetse karti slottan cikarip yeniden takinca her iki kabloda calistiNeyse artik bu sorun cözüldü sayabiliriz

Umarim bu cold boot sorunu da ortadan kalkar ama sanki bu sorun pek fazla kiside yok gibi

ilk seferde anakarta ekran tam olarak oturmamış olabilir..

fan ayarlarında sıkıntı olmasın fan ayarları ile ilgili ekran kartı programlarını bir kurcala full ayarda ayarlı olmasın save etmiş olabilrisin autoya al bakalım

sevindim sorun çzöüldüğüne

• quote:

Hocam problem su ki eski kartimi dün sattim, simdi yeni kart bulmaliyim bir tane ki eski karti yollayabileyim

ekran kartının onboard'ını aktif etsen iş görmez mi ?
  • cobi C kullanıcısına yanıt
    3930K'nin entegre grafik islemcisi yok hocam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.