Şimdi Ara

Gigabyte gtx 970 g1 gaming vs sapphire amd r9 290x trix oc (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    İşlemciniz nedir?Sürücünüz güncel değilse güncellemeyi deneyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • braVe112 kullanıcısına yanıt
    i7 4790k ve sürücüm güncel
  • MonacoDoom kullanıcısına yanıt
    Hangi oyun ve ayarlarda donma sorunu yaşadınız?

• 780 ile shadow of mordor oynuyorum bir de islemcim 8350 1 saat oyunu oynadim 57 fpsden dustigunu gormedim. Vram kullanimi 2900mb i da gecmedi. Aslinda vram kullanimi karta gore degiisiyor. Gtx 970 kart 4 gb kullanmaya calisiyor 3.5e kadar rahat 0.5 i kullanirken 1/7 hiza dusuyor ve bu yuzden bu da oyuna yansiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Shadow Of Mordor - Ultra + 1280x1024 çözünürlükte devamlı donmalar yaşıyorum, 50-90 arası fps döngüsü var...

COD:AW - Ultra + 1280x1024 bundada aynı şekilde anlık donmalar yaşıyorum, fps 80-120 arası...

@holybody2000 aynen dediğin gibi olay
  • MonacoDoom kullanıcısına yanıt
    Sorununuzun V-ram kaynaklı olduğunu sanmıyorum.Özellikle Cod: aw' da o çözünürlükte kartın 3.5 üzeri v-ram kullanması imkansız.V-sync on yapıp bir de öyle oynamayı deneyin bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braVe112 -- 12 Şubat 2015; 20:37:24 >
    V-sync yaptığım oyunlardan pek performans alamıyorum mesela BF4'te açıyorum 20'lere kadar düşüyor...
  • Bence hiç değiştirme bellek sana çok bişey katmıyacaktır. 290x ile 970 aynı performansı sunan kartlar sayılabilir ama nvidia konforunu yaşamak bence daha mantıklı

• quote:

Orijinalden alıntı: MonacoDoom

V-sync yaptığım oyunlardan pek performans alamıyorum mesela BF4'te açıyorum 20'lere kadar düşüyor...

Sizin sistemde başka bir sorun var sanırım.970 ile bf4'de v-sync açıldığında fps'nin 20'ye düşmesi normal bir durum değil.

• Nvidia'dan Amd'ye gecilmez bunu Amd kullanan biri olarak soyluyorum. Testlerde Amd ezsede cogu oyunun hatta butun oyunlarin Nvidia optimazyonu iyi oldugu icin Amd'yi cop haline getiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ardii

Peki asıl soru şu: 3.5 gb ram önümüzdeki 3-4 sene içinde çıkıcak oyunlarda sıkıntı yaratır mı oyunların vram kullanımı artıcağı kadar arttı mı çünkü şu an r9 290x'in diğer modellerinde hep ısınma sorunu var bu da güç kaynağıyla beraber 970e göre 150 tl daha pahalıya geliyor ve şu anki testlerde middle earth shadow mordor ve diğer birkaç oyunu saymassak 1080pde gtx970 daha iyi

önemli olan 3.5 gb ram olması değil 3.5 gb ı geçince kartın sapıtması ayrıca şu anda bile bazı oyunlar rahatça 3.5 gb ı aşabiliyo 0,5 gb çok şeyi değiştirir bence ayrıca r9 290x genelde daha iyidir dx 12 gelince çok daha iyi olacaktır

• O zaman hep birlikte toplanıp nvdia binasını basıyor ve vramin kalan kısmını kapatmalarını veya beleş 2 oyun vermelerini sağlıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ardii -- 12 Şubat 2015; 22:02:48 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.