Şimdi Ara

GIGABYTE GTX 770 WindForce 3x satışa çıkmış haftaya stoktaymış. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
2.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu, GIGABYTE GTX 770 Windforce' un; normal ve OC diye ayrılan iki versiyonu mu var ? Ben tek OC versiyon olarak biliyorum.Sormamın nedeni; NOVA' da kutu resmi hariç hiçbir yerde OC ibaresi yok.Ekran kartının alım sayfasının başlığında bile, STOK hızlar gösterilmiş ?

Bilgisi olan arkadaşlar varsa, paylaşırlarsa memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 11 Haziran 2013; 0:01:49 >
  • Şuan için 2/4 GB olmak üzere GV-N770OC kodlu bir tane model var.

GV-N770OC-2GD
    GV-N770OC-4GD

Memory: 7010
    GPU: BASE:1137MHz / BOOST:1189 MHz

NOVA'da standart hızlar yazılmış, ama altta yine bu hızlar yer alıyor.

Bellek hızı 7010 olacak, NOVA alttaki özelliklerde 7012 yazmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 11 Haziran 2013; 0:08:28 >
  • selam arkadaşlar bende gigabyte 670 oc WindForce 3x ekran kartımı satıp bu kartan alayım dedim.
    ama sonra testlere baktım
    http://www.hitechlegion.com/reviews/graphics/34993-gb-gtx770-2g?showall=&start=4

aynı testleri unique heaven 4.0 ve valley testlerini yaptım. +100 gpu oc ve +500 memory oc ile aynı sonuçları hatta çok azda daha iyi skorlar elde ettim.
    bu sebeple kartı satıp üzerine 400tl bayılmaktan vazgeçtim.

fikirleriniz nedir değer mi değiştirmeye?.
    sanki 1 adet daha 2 el gxt670 bulursam çok daha iyi olur gibi geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: scerit

selam arkadaşlar bende gigabyte 670 oc WindForce 3x ekran kartımı satıp bu kartan alayım dedim.
    ama sonra testlere baktım
    http://www.hitechlegion.com/reviews/graphics/34993-gb-gtx770-2g?showall=&start=4

aynı testleri unique heaven 4.0 ve valley testlerini yaptım. +100 gpu oc ve +500 memory oc ile aynı sonuçları hatta çok azda daha iyi skorlar elde ettim.
    bu sebeple kartı satıp üzerine 400tl bayılmaktan vazgeçtim.

fikirleriniz nedir değer mi değiştirmeye?.
    sanki 1 adet daha 2 el gxt670 bulursam çok daha iyi olur gibi geliyor.

Gtx 770 680 in yada gk104 gpusunun modlanmış hali desek yanlış olmaz sadece fark voltajın kısmi olarak artırılması gpu boost 2 ile sıcaklığa göre gpu hız ve voltaj dengesi ve bellek efektif hızının sizin yaptığınız gibi 7000 mhz e çıkarılması dışında pek bir yenilik sunmuyor.Extra güç girişi ve voltaj nedeniyle biraz daha iyi oc olabilir bu kart.En iyi sizin deneyiminiz kart hakkındaki düşüncelerinizi belirler testler bazen yanıltıcı olabiliyor.Günümüz tek gpulu kartları bazı oyunları full detayda akıcı şeklide oynatamıyor o nedenle sisteminiz çoklu gpuya müsait ise ikinci 670 neden olmasın şu şartlarda?

• @_Dominic_Toretto_

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

@scerit

Bana sorarsanız; değiştirmenizde hiçbir mantık yok.Elinizdeki kart gayet güzel. Benim gibi, sıfırdan kart alacak arkadaşlar için 700 serisi alınası, yoksa 600 serisi ile (780 hariç) performansları yakın.Tabi yeni driverlar geldikçe ne olur bilinmez.Biraz daha artacaktır performans.Ancak; tekrar söylüyorum, eğer elimdeki kart güncel olsun, satarken kolaylık olur vs. derseniz değiştiriniz, ama peformans ve üzerine vereceğiniz para da olunca pek de gerek olmadığı ortada.Seçim sizin.

• teşekkürler. şimdilik devam o zaman. yalnız bendeki kartta da extra güç girişi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scerit -- 11 Haziran 2013; 1:25:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scerit

teşekkürler. şimdilik devam o zaman. yalnız bendeki kartta da extra güç girişi var.

@mur88

İyi ya değiştirmemeniz için bir sebep daha yok olmuş oldu böylece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

5850'yi 450tl'ye alırken piyasadaki en iyi 2. kartı alıp 1. karta overclock etmeyi planlıyordum. Kart hala sapasağlam takır takır iş görüyor ancak gel gelelim yeni çıkan 1100tl'lik orta sınıf kartlara artık insanlar "fiyat fena değil" demek durumuna ne ara geldik anlayamadım.

+1000000000
  • biz bu kartları bu fiyattan alıyoruz adamlarda bakıyor satılıyor.o zaman ha bire kartların fiyatlarını arttırıyorlar.eskiden hakikaten 600-700 liraya piyasanın en iyi kartı alınırdı.ve insanlar pahalı diye genelde en iyisini değilde 2. seceneği tercih ederdi.şimdi 1000 lira veriyoruz yine en iyisini alamıyoruz.kusura bakmayın bu nvdia ve ati küfürü hakediyor ama neyse.ulan 1000 liralık kartlar yapıyorsunuz bari hakkını verin yaaa.
  • bu arada asus direct cu ıı ve gigabyte windforce 3x in karşılaştırılmasını ben şahsen uygun bulmuyorum.neden derseniz gigabyte özellikle bu son gtx770 de kullandığı windforce 3x, asusun direct cu ıı sinden her yonuyle tartışmasız daha iyi.bir kere gigabyte asusdan 10+dereceye kadar daha serin.ve bunu yaparken seslide değil.bana göre asusdan daha sessiz.gigabyte ve asusun birçok modelini kullanan biri olarak bunları soyluyorum.bazıları gibi birkaç yorum okuyarak yorum yapanlardan değilim.özetle gigabyte serinlik konusunda asusa fark atıyor.sessizlik konusunda çok çok fark yok.o yüzden bariz üstün olan kart gigabyte windforcedur.eğer yanlış biliyorsam.ve konuyu daha iyi bilen arkadaslar varsa fikirlerini almak isteriz tskler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prenss1907 -- 11 Haziran 2013; 2:56:59 >
  • zotac gtx 770 en ucuz eksen bilgisayarda 1028 tlden 12 ay taksitli satılıyor bilginize

gigabyte gtx 770 windforce 3x en ucuz teknobiyotikde 1049 tlden 10 ay taksitli satılıyor bilginize
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.