Şimdi Ara

GİGABYTE ANAKART SORULAR BURAYA YAZALIM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: AbrahamoS

hocam ben anlatamıyorum sanırım :D bios güncelledim pc gayet güzel acıldı :D kullandım sonra kapattım bidaha acılmadı görüntü gelmedi. Bende tekrar bios yazdım görüntü geldi kullandım pc yi bir kaç kez açıp kapattıkdan sonra görüntü gene gitti bende dual bios chiplerini değiştirip. tekrar bios yazdım ama gene bir kaç kullanımdan sonra görüntü gitti bu arada en güncel bios'u yüklüyorum.

yaa arkadaşım sen açılmayan pc ye bios yazıyom diyosun
    sen biosu açılmayan pc ye nasıl yazıyosun.
    bunu bana anlatırmısın.
    hayır yanı anakartına yanlış bios yükleyen arkadaşlarda berki senden bişeyler öğreniriz..

anakartının resimlerini inceledim
    bios sök tak olduğunu göremedim.
    hadi sök tak bir bios sen bios epprom programi cihazı ile yazman gerekir.
    yada ayni model anakart elinde olması gerekir.

hadi onuda geçdim sen diyosun ki dual bios chip de değiştirdim diyosun
    yaa hadi onuda yaptın anakartını tamire götürdüm demiştin ilk msj da

yaaa okadar ekipmana sahipsen anakartını neden tamire götürüyosun ki
    maşallah anakartının herşeyini söküp takabiliyorsun

kusura bakma ama sen şakamı yapıyosun

• Kardeşim sen bilip bilmeden atarlanma buraya sorunlarınızı yazın demişsin tamirci tanıdık olduğu için ekipmanlarını kullanmama izin veriyor senin çözümün varsa yaz yoksa konuşma saçma saçma konuşup insanların canını sıkma çözüm getiremiyorsan bir fikrim yok kardeşim dersin olur biter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kardeşim sen bilip bilmeden atarlanma buraya sorunlarınızı yazın demişsin tamirci tanıdık olduğu için ekipmanlarını kullanmama izin veriyor senin çözümün varsa yaz yoksa konuşma saçma saçma konuşup insanların canını sıkma çözüm getiremiyorsan bir fikrim yok kardeşim dersin olur biter.

sorunlarına ben elimden geldiğince cevaplayıp sana yardımcı olmaya çalıştım.

ama senin tutarsız arıza tanımların ve yaptığın şeyler bana saçma geldi ve bunu sana belirtim.
    buda senin neden zoruna gitdi anlamadım .

madem bu ekipmana sahip bir arkadaşın var ve sende bunları kullanacak yetenekdeysen yazdığın işlerin hepsinide yapa bildiıysen
    sorununu neden çözemediğin çok merak etdım

not: senden ricam bir üst mesajimdaki sorularımı cevaplarsan sevinirim inan çok merak etdim
    bilgi paylaşdıkca çoğalır.
    kolay gelsin

• Hocam umulur ki insan herşeyi bilemez bulamaz bende burda atladığım bir konu varmı veya daha bilgili arkadaşlardan belki başka bir çözüm bulurum diye yazdım. Öncelikle ilk bios bozuldukdan sonra şöyle yazdırdım., BIOS’u rahmetli olan anakartımın takılı olduğu sistemi açıyoruz. Ekrana görüntü gelmeyecektir. Bip sesiyle beraber, Disket Sürücü ışığının yanmasıyla işlem başlayacaktır. 1,5 – 2 dakika arası sürecek bir işlemden sonra, disket sürücünün ışığı sönecektir. Ve sistemi başlattım çalıştı bir kaç açma kapamadan sora gene görüntü gitti bende tamirci arkadaşıma götürdüm oda biosu söküp eeprom cihazında yazdırdık taktık çalıştı ama bir kaç kere açıp kapadıkdan sonra gene gitti chipleri değiştirip yaptık gene aynı sıkıntı oldu. Asıl problemim power swith'in çalışmamasıydı bios güncelleyip problemi çözmek istedim. Ama daha büyük bir problemle karşılaştım umraım cevaplar yeterli olmuştur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hocam umulur ki insan herşeyi bilemez bulamaz bende burda atladığım bir konu varmı veya daha bilgili arkadaşlardan belki başka bir çözüm bulurum diye yazdım. Öncelikle ilk bios bozuldukdan sonra şöyle yazdırdım., BIOS’u rahmetli olan anakartımın takılı olduğu sistemi açıyoruz. Ekrana görüntü gelmeyecektir. Bip sesiyle beraber, Disket Sürücü ışığının yanmasıyla işlem başlayacaktır. 1,5 – 2 dakika arası sürecek bir işlemden sonra, disket sürücünün ışığı sönecektir. Ve sistemi başlattım çalıştı bir kaç açma kapamadan sora gene görüntü gitti bende tamirci arkadaşıma götürdüm oda biosu söküp eeprom cihazında yazdırdık taktık çalıştı ama bir kaç kere açıp kapadıkdan sonra gene gitti chipleri değiştirip yaptık gene aynı sıkıntı oldu. Asıl problemim power swith'in çalışmamasıydı bios güncelleyip problemi çözmek istedim. Ama daha büyük bir problemle karşılaştım umraım cevaplar yeterli olmuştur

oldu sağol.
    eline sağlık güzel anlatdın.
    sorununla ilgili fikrim yok
    kolay gelsin..

• Gıgabyte GA-Z170X GAMiNG 7-EU version 1.0 anakartım. nVidia quatro k2200 ekran kartım. i7 6700 cpu, Corsair sulu soğutma, 2x8 Corsair RAM, 512 GB Samsung EVO 950 ssd, Corsair 650 W psu ana bileşenlerim, Windows 10 Pro işletim sistemim var. Yıllarca sorunsuz çalıştıktan sonra, PCmi kapattıktan sonra tekrar başlatamaz hale geldim. Bildiğin önemli bir değişiklik yapmadım. Anakart üzerinde ECO ve OC ışıkları yanıyor sistem boot etmiyor. UPS kapatıp fişi çektikden sonra sabaha kadar bırakırsam sabah sistem başlıyor ama BIOS ayarları kayboluyor. Belki BIOS update gerekiyordur diye BIOS update yaptım (f22m) netice değişmedi. Belki bileşenlerdendir deyip tek tek sırayla değiştirdim sonuç değişmedi.
    Aklı eren arkadaşlar, sizce neden olabilir?
    Lütfen köre yeşili anlatır gibi bilgilendirir misiniz.

Sorun Çözüldü:
    Bilgisayarın tüm parçalarını anakart dahil kasadan söktüm. Temizledim, yeniden montaj ettim. Güç kaynağımı Thermaltalke 750 W ile değiştirdim. Birde Corsair H115i sıvı soğutucunun radyatör fanlarının yönünü (kasadan dışarı üfleyecek şekilde) değiştirdim. Bilgisayar sorunsuz şekilde çalışmaya başladı. Yıllarca sorunsuz çalışan sistemin bozulması muhtemelen güç kaynağından kaynaklanıyordu. Yurtdışı sitelerde yaptığım taramalarda sorunun güç kaynaklı olduğu belirtiliyordu. Beni şaşırtan açılmayan (booth etmeyen) bilgisayarı bir gece kablosunu da çıkararak bıraktığımda ertesi gün açtığımda BIOS u yeniden default ayarlarda yükleyerek çalışmasıydı. Bu nedenle güç kaynağı ile ilgili olmadığını düşünmüştüm. Hala sorunun ne olduğunu tam anlamış değilim. Sonuç artık ECO ve OC ışıkları yanmıyor ve bilgisayarı kapattığımda yeniden açılır mı acaba diye düşünmem gerekmiyor. Aynı sorunla karşılaşınca yeni güç kaynağı takıp deneyin. Olmadı tüm bilgisayarı söküp yeniden kurun. Çok bilimsel bir açıklama değil ama sonuç alabilirsiniz. Bazı kocakarı ilaçları da böyle değil midir? Kalın sağlıcakla
    Meret

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meretten -- 6 Kasım 2019; 19:25:36 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.