Şimdi Ara

Gif avatar sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Profil avatarına gif resim koyamıyorum . DAha önce yüklü olan avatarımı değiştirip yerine noel şapkalısını koymak istemiştim ama foruma yüklediğim de sadece jpeg tarzı hareketsiz olarak algılıyor. Oysa foruma yüklerken gif formatını desteklediği yazıyor.

Ekleme bu mesajda önizleme olarak bakmak istedim aynı hata yine gözüküyor oysa ben bu resimleri forumun konudışı bölümünden aldım .

• hizliresim gibi bir resim sitesine yüklediğimde dosyada herhangi bir sorun gözükmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ouzqan -- 25 Aralık 2016; 18:38:51 >
  • Merhaba ouzqan;

Evet, mesaj üzerinden Gif yüklemeyi denedim, görüntülemede sorun var ki muhtemelen avatar yükleme sisteminde de aynı hata mevcut. Astekiv'i konudan haberdar edelim, kendisi ilgili yazılımcı arkadaşlara durumu iletecektir.

Dipnot: Avatarlar için izin verdiğimiz azami boyut 15Kb ile sınırlıdır. Bu bağlamda hata çözülse dahi, boyutları gereği bu avatar (32,2Kb) kural dışıdır.

Keyifli akşamlar dilerim;
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • ANDREI kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Ancak sorun profile özgü gibi duruyor çünkü https://forum.donanimhaber.com/avatarlariniza-sapka-ekliyorum-2017-ana-konu--122518663-1 linkteki konuda adam sürekli profil resmi yüklüyor ve sorunsuz çalışıyor.
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Dediğim gibi, foruma yüklenmek suretiyle mesajlara eklenen Gif'lerde de gösterim problemi var şu anda. Bu bağlamda sorun hesabınızla ilgili değil ki vermiş olduğunuz konuda mevcut üye avatarlarına kabaca göz gezdirdim lakin hareketli avatar göremedim. Varsa da farklı sürümler üzerinden yüklenmiş olabilir zira kimi hatalar sürümler arası farklılık gösterebiliyor.

Şimdilik bir dehttps://dhgiris.com/Login.aspx adresi üzerinden yüklemeyi dener misiniz lütfen?
  • ANDREI kullanıcısına yanıt
    1 saat sonra yüklemeyi denerim şu anda halletmem gereken ufak bir sorun var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın . Ama dediğiniz link üzerinden denedim değiştir dediğimde yine normal forum üzerinden yapılan sayfaya atıyor yine de ne olur ne olmaz diye değiştirdim sonuç aynı . Birde sizin attığınız linkte avatarı kaldır seçeneği var onu seçtiğimde de forumun kendi hareketli resimlerinden birini atıyor o gif olarak hareketli oluyor tekrar benim yüklediğim resmi seçtiğimde durum maalesef yine aynı hareketli olmuyor.
  • 15 kb altında bir resim seçildi ve sorun daha da kötü bir hale geldi artık hiç gözükmüyor .
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

O adresi alternatif olarak bir ihtimal diye önermiştim lakin anladığım kadarıyla genel teknik bir arıza var ki mesele bu noktada beni aşıyor maalesef. Yukarıda ilgili arkadaşımızı haberdar etmiştik, umuyorum ki en kısa sürede müdahale edilecektir. Aksaklık için kusura bakmayın lütfen.

Ek olarak görsellerin hareketli biçimleri sınırın üzerinde, şimdilik ilk mesajda eklediğiniz hallerini kullanabilirsiniz. Görseli küçültmüşsünüz ki hatırlatmayı onlar için yazmamıştım, ekleme gereği duydum.
  • 3 yıldır teknik arıza var masraflardan kaçmak için avatara gif koydutmuyoruz demiyorlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANDREI

Merhaba ouzqan;

Evet, mesaj üzerinden Gif yüklemeyi denedim, görüntülemede sorun var ki muhtemelen avatar yükleme sisteminde de aynı hata mevcut. Astekiv'i konudan haberdar edelim, kendisi ilgili yazılımcı arkadaşlara durumu iletecektir.

Dipnot: Avatarlar için izin verdiğimiz azami boyut 15Kb ile sınırlıdır. Bu bağlamda hata çözülse dahi, boyutları gereği bu avatar (32,2Kb) kural dışıdır.

Keyifli akşamlar dilerim;

2 ay önce verilen cevap bu bide bunun en az 1.5 yıl öncesi var
  • Hala devam ediyor bu sorun.Bugün gif yüklemeye çalıştım ama olmadı.
  • Düzeleceği yok ama insan bekliyor işte

Bundan ziyade imzaya konulan gif boyutu olarak sınır biraz arttırılabilirdi

Yanlış hatırlamıyorsam 2005'ten itibaren değişmeyen imza kuralları var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ao Sol -- 8 Ağustos 2017; 1:34:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun ne zaman düzeltilecek?
  • Valla çözüleceğini hiç sanmıyorum hocam

• 1 yıldır nasıl çözülmüyor aklım almıyor gerçekten.
  • Hocam klasik donanım haber işte hadi şimdi düzelttiler diyelim 3 gün sonra yine bozulabilir. O yüzden ben artık pek takmıyorum çözeltisi ne mutlu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Hocam klasik donanım haber işte hadi şimdi düzelttiler diyelim 3 gün sonra yine bozulabilir. O yüzden ben artık pek takmıyorum çözeltisi ne mutlu.

2018'in 2.ayına girdik ve hala düzelmemiş durumda
  • Hocam forum zaten hata gördü mü geçmiş günü geri yükleyip kısa süreli çözümlerle uğraşıyor. Böyle sorunlara çözüm bulacağını pek sanmıyorum.
    Konu sahibi olarak ben bile ümidi kestim.

• Hala aynı sorun var

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.