Şimdi Ara

GETZ VE CORSA KARŞILAŞTIRMASI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
6.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: VEDAT_06

Tam bilirkişi gibi konuşmayayım. Test sürüşü haricinde bu 2 arabayı da kullanmadım.
    Opeli olan arkadaşlardan özür dileyerek kendimce açıklamaya çalışayım.
    Ancak Hyundai Opelden tüm modelleriyle, tüm segmentleriyle bana üstün geldi.
    Getz de Corsa karşısında aynı şekilde.

hiiiiiii sen ne yaptın böyle yandın sen çabuk yazıyı değiştir.yaw burda öyle şeyler söylenmez ayıp yakarlar askerliğini bak

• Ya arabadan anlamaya adama birşey yazmaya gerek yok...Anca gülerim sadece ... Getzin gerçek yüzünü göstereyim mi? İşte Getz in gerçek yüzü...
    Bu arada en alınası oto dediğin aracın hiç bir alınası yanı yok ulask...
    Full Getz 27.5 milyar, Corsa Enjoy 28.200 ...
    Ya Corsa hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız hacı, lütfen şu araç kel şu şöyle falan diye yazmayın...

İşte GETZ in gerçek yüzü:

quote:

Orjinalden alıntı: muratnukan

herkese merhaba forumu yeni gördüm bende yaklaşık 6 aydır getz crdi kullanıcısıyım yaklaşık 3 aydır arka fren balatalarından belediye otobüsü gibi ses geliyor şimdiye dek tuzladaki merkez sevis dahil 4 tane gaha servise gittim koreden geliştirilmiş fren sistemi bekliyorlarmış bu hata 2005 getz crdilerin çoğunda varmış. daha ne kada bekliyeceğim belli değil, ayrıva el freni ayar kaçırıyor, yolcu güneşliği bozuk, direksiyon kitlenmiyor ve en önemlisi 8.9 un altına düşmüyor. genel merkezde yakıt sorunumu söylediğimde aynı km sıfırlar gibi yakıt göstergesinide sıfırlamam gerektiğini zamanla çipin dolup kendini kitlediğin söylediler, hyundai değil 5 , 10 senende garanti koysa beş para etmez. arka frenlerden gelen ses beni mahvetti hergün trafikte evden işe işten eve 100 km yol yapıyorum ve kafam artık iflas etti bu sesten, bu sorunu yaşayan varsa lütfen yardımcı olsun.

Not: bu arabayı almam zoraki oldu çünkü önceki arabam accent 1.5 GT (tek kapı) idi , arabayı 70 binde sattım araba aldığım ilk günden beri 3. vitese geçerken cortluyordu garanti kapsamında ve sonrasında kimse yapamadı, ama allah için arabanın şekli şemali 10 numaraydı, biraz yakıyordu ama iyiydi arıza olmasıydı değiştirmezdim. Araba kupon araba olduğu için kimse para vermedi tabiki herzamanki gibi en iyi parayı yine takasta saydılar. Sonuç: ARIZALI GETZ CRDİ Bana biakıl verin lütfen çok dertliyim!!!!

Bak Fiesta-COrsa-Punto-Polo bunları karşılaştırın ama GETZ bunların stepnesi bile olamaz .
    Ne tipi tip ne motoru motor, ne teybi teyb... Hyundai işte... Accent gibi yürüyen teneke versiyon 2... Bunun Accent tan üstünlüğü ne ki ikiside takoz...

• abi şuraya şöyle yazma getz full 27.500 enjoy corsa 28.200 diye...

corsaya 1 milyar daha ekle... cd çalar ve metalik boya istiyorsan!

sonrada şu enjoyu sunrooflu arabayla karşılaştırma!

karşılaştıracaksan 1 milyar küsur daha koy...

getz 26.500 e alınabiliyor... o vakit 26.500 e 30.400 gibi bir sonuç elde etmen lazım ki fark yaklaşık 4 milyar...

28.200 lük aracı ise 23.800 e alınan tek hava yastıklı sunroofsuz getz ile karşılaştıracaksın ama yine metalik boya ve cd-mp3 çalar ekle 29.300 5 buçuk milyar fark eder... opel corsnın üstünlüğü çift hava yastığı tabi

4 ile 5 buçuk milyar kazık altındasın yani!!! neymiş adı opelmiş...

getz'in dizenilin torku ve gücü daha yüksek

getz 150 kg daha ağır... buna karşın yakıt tüketimi daha düşük

getz 1,2 tonluk ağırlığını 39 metrede ön arka disk frenleri ile durdururken corsanın kampanası kaç metrede duruyor bilmiyorum...

4-5 milyar fazla para ver... daha kötü araç al olacak iş mi?

• Ben sadece şunu söyleyeyim.En basit şeylere dahi 1 er milyar fark isteyen arabayı ben almam arkadaş.Ne o yani bulunmaz hint kumaşımı Opel corsa?Marka ismine takılıp kalmadan eğri oturup doğru konuşmak lazımki bu sefer corsa çetin cevize çatmış.Hem sınıf hemde fiyat donanım oranı ile bakınca getz ne derseniz diyin üstün duruyor.Adam gibi araba olsun da varsın koreli olsun Alman olup şikayetten boğulacağına.Ben marka saplantısına girmem hangi marka iyi araba yapmışsa gider onu alır kullanırım.Sonuçta o iyi arabayı kullanacaksınız yoksa opel ambleminin üstüne binip gidecek halimiz yok.
    No fanatizm.
  • sahi beyler benim verdiğim rakam ve karşılaştırmalar dizel corsa ve dizel getz üstüne...

getzin üstünlüğü dizelde bariz!

benzinli getz'i ise arabadan saymıyorum... 1.3 motorlu araba gitmiyor... çok yakıyor... 2. el temiz bi araba alırım daha üst sınıf benzinli getz alacağıma.

fiyatı pahalı olsa da corsa'nın motoru daha iyi olabilir benzinlilerde...
  • corsa her halükarda daha iyi ne alaka?
    O zaman mercedes Bmw almasın millet pahalı diye...
    HEm enjoy mp3 çalarlı metalik renkli 28 milyar istiyorlar herşeyi var...
    Getz at arabası...
  • yok ata arabası değil! o kadar abartmayın getzi bilader

pazar arabası o pazar!
  • İstanbuldan geliyoruz Ankaraya girişte otobandayız.
    Volvo S 40'la, Corsa'ya hafif bir değdirdik hemen top gibi taklayı attı.
    Getz daha oturaklı gibi duruyor.
    Kg. olarak da bir üst sınıf arabalar düzeyinde.
    Hyundai Accent 20 Milyar, Astra 35 Milyar. Ve bazen görüyorum. Hyundai Astradan bile daha hızlı.
  • heryere aynı şeyi copyliyosun gerizekalılık var galiba
    quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Ya arabadan anlamaya adama birşey yazmaya gerek yok...Anca gülerim sadece ... Getzin gerçek yüzünü göstereyim mi? İşte Getz in gerçek yüzü...
    Ya Corsa hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız hacı, lütfen şu araç kel şu şöyle falan diye yazmayın...

quote:

herkese merhaba forumu yeni gördüm bende yaklaşık 6 aydır getz crdi kullanıcısıyım yaklaşık 3 aydır arka fren balatalarından belediye otobüsü gibi ses geliyor şimdiye dek tuzladaki merkez sevis dahil 4 tane gaha servise gittim koreden geliştirilmiş fren sistemi bekliyorlarmış bu hata 2005 getz crdilerin çoğunda varmış. daha ne kada bekliyeceğim belli değil, ayrıva el freni ayar kaçırıyor, yolcu güneşliği bozuk, direksiyon kitlenmiyor ve en önemlisi 8.9 un altına düşmüyor. genel merkezde yakıt sorunumu söylediğimde aynı km sıfırlar gibi yakıt göstergesinide sıfırlamam gerektiğini zamanla çipin dolup kendini kitlediğin söylediler, hyundai değil 5 , 10 senende garanti koysa beş para etmez. arka frenlerden gelen ses beni mahvetti hergün trafikte evden işe işten eve 100 km yol yapıyorum ve kafam artık iflas etti bu sesten, bu sorunu yaşayan varsa lütfen yardımcı olsun.

Not: bu arabayı almam zoraki oldu çünkü önceki arabam accent 1.5 GT (tek kapı) idi , arabayı 70 binde sattım araba aldığım ilk günden beri 3. vitese geçerken cortluyordu garanti kapsamında ve sonrasında kimse yapamadı, ama allah için arabanın şekli şemali 10 numaraydı, biraz yakıyordu ama iyiydi arıza olmasıydı değiştirmezdim. Araba kupon araba olduğu için kimse para vermedi tabiki herzamanki gibi en iyi parayı yine takasta saydılar. Sonuç: ARIZALI GETZ CRDİ Bana biakıl verin lütfen çok dertliyim!!!!

Bak Fiesta-COrsa-Punto-Polo bunları karşılaştırın ama GETZ bunların stepnesi bile olamaz .
    Ne tipi tip ne motoru motor, ne teybi teyb... Hyundai işte... Accent gibi yürüyen teneke versiyon 2... Bunun Accent tan üstünlüğü ne ki ikiside takoz...

• +1000000000000000000000000000000000000

olayı bitirmiş bir mesaj bu.
    getz ile corsa aynı sınıfta olabilir ancak , corsanın getz fulle yaklaşan donanımı ile aradaki afrk 8 milyar lira.
    o kadar paran avrsa git corsa al. biz fiyat performans kalite güvenlik bakımından konuşuyoruz. sana basmayan bu antikkalas.

quote:

Orjinalden alıntı: ulask

en son rakamlar liste fiyatları! 1 milyar daha düşüğünü düşünün...

Corsa 5 Kapı

Model Motor Tip Anahtar Teslim Perakende(TL) Kampanya(TL) Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyat(TL) Anahtar Teslim Perakende(YTL) Kampanya(YTL) Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyat(YTL)

Corsa 5 Kapı 1.3 CDTi Dizel Cosmo 33.266.000.000 TL 2.000.000.000 TL 31.266.000.000 TL 33.266,00 YTL 2.000,00 YTL 31.266,00 YTL

Corsa 5 Kapı 1.4i Twinport Cosmo 31.312.000.000 TL 3.000.000.000 TL 28.312.000.000 TL 31.312,00 YTL 3.000,00 YTL 28.312,00 YTL

Corsa 5 Kapı 1.0i Twinport ECO 25.798.000.000 TL 3.000.000.000 TL 22.798.000.000 TL 25.798,00 YTL 3.000,00 YTL 22.798,00 YTL

Corsa 5 Kapı 1.2i Twinport Enjoy 27.474.000.000 TL 3.000.000.000 TL 24.474.000.000 TL 27.474,00 YTL 3.000,00 YTL 24.474,00 YTL

Corsa 5 Kapı 1.3 CDTi Dizel Enjoy 30.700.000.000 TL 2.000.000.000 TL 28.700.000.000 TL 30.700,00 YTL 2.000,00 YTL 28.700,00 YTL

Corsa 5 Kapı 1.4i Twinport Enjoy 28.746.000.000 TL 3.000.000.000 TL 25.746.000.000 TL 28.746,00 YTL 3.000,00 YTL 25.746,00 YTL

Corsa 5 Kapı 1.0i Twinport Essentia 23.742.000.000 TL 3.000.000.000 TL 20.742.000.000 TL 23.742,00 YTL 3.000,00 YTL 20.742,00 YTL

Corsa 5 Kapı 1.2i Twinport Essentia 24.837.000.000 TL 3.000.000.000 TL 21.837.000.000 TL 24.837,00 YTL 3.000,00 YTL 21.837,00 YTL

Corsa 5 Kapı 1.3 CDTi Dizel Essentia 28.718.000.000 TL 2.000.000.000 TL 26.718.000.000 TL 28.718,00 YTL 2.000,00 YTL 26.718,00 YTL

Corsa 5 Kapı Opsiyon Fiyatları

Model Motor Tip Anahtar Teslim Perakende(TL) Kampanya(TL) Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyat(TL) Anahtar Teslim Perakende(YTL) Kampanya(YTL) Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyat(YTL)

Corsa 5 Kapı Essentia CD30 Radyo CD/MP3 Çalar 522.000.000 TL 522.000.000 TL 522,00 YTL 522,00 YTL

Corsa 5 Kapı Essentia / Enjoy/ Cosmo Easytronic Şanzıman 1.700.000.000 TL 1.700.000.000 TL 1.700,00 YTL 1.700,00 YTL

Corsa 5 Kapı Enjoy / Cosmo Elektrikli Sunroof 1.112.000.000 TL 1.112.000.000 TL 1.112,00 YTL 1.112,00 YTL

Corsa 5 Kapı Essentia/ Enjoy/ Cosmo Metalik Renk 543.000.000 TL 543.000.000 TL 543,00 YTL 543,00 YTL

Corsa 5 Kapı Enjoy Spor Paket 950.000.000 TL 950.000.000 TL 950,00 YTL 950,00 YTL

Corsa 5 Kapı Cosmo Xenon Paketi 1.501.000.000 TL 1.501.000.000 TL 1.501,00 YTL 1.501,00 YTL

metalik boya, cd-mp3 çalar için bile fark veriyorsun!!!
    farksız olarak 23.800 e aldığım alt model dizelde bile standart bu 500 + 500 fark verdiğin metalik + cd-mp3

neymiiş xenon far varmış!!!

farlar xenon... arka frenler kampana! getz de tabi ki arka disk fren de standart...

5. vites dişli oranı: getz .73 opel .76 niye? getzin torku 190 opelin 170...

yakıt tüketim değerleri ise aynı...

sahi xenon far paketi 1,5 milyar lira...

valla hesabını yapamayacağım... 30 küsur milyarlık corsa 23.800 lük getz! corsanın tek artısı yolcu hava yastığı da var

getzin full u 26.500 e alınırken sunroff için 1 kusur milyar daha veriyorsun opelde!

yedek parçası bakımı daha pahalı!

cdti 5 kapı corsa 1060 kg...

getz 1198 kg... evet dışarıdan bakınca yada kaportayı elleyince 800 kg. gibi durabilir ama 1,2 ton! (39 metrede duruyor ama 100 km hızla giderken!)

ama yakıt tüketim değerleri aynı!

rakamlar ortada, hesap biraz karışık!

her şeyi opsiyona bağlandığı için corsa karışık tabi! getz'in 4 hava yastığı ve sunroof olmak üzere üst donanımlı fiyatı 26.5 tek yastıklı olan 23.8

anlamıyorum ki kazığı dışında nesi üstün opel in? rakamlar ortada!

• quote:

Orjinalden alıntı: düttürüleyla

heryere aynı şeyi copyliyosun gerizekalılık var galiba
    quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Ya arabadan anlamaya adama birşey yazmaya gerek yok...Anca gülerim sadece ... Getzin gerçek yüzünü göstereyim mi? İşte Getz in gerçek yüzü...

quote:

Ulan yeter ama ha ne terbiyesiz adamsın
    Rezil oluyorsun hakaretle mi üste çıkacaksın ?
    Her halükarda en az senin 2 katın zekiyim, ölçtür IQ nu.Bende yollayım sana IQ nu , ama benden zeki olacağını sanmıyorum çünkü benden zeki çok adam yok TÜrkiyede hakaretlerini ona göre yap Zeka olayına hiç girme derim ben...
    Allah keşke sana da benim gibi akıl verseymiş...
    Forum diye hayatında muhattab olamayacağın adamlarla böyle konuşuyorsun işte ... Ağzı olan konuşur...

Ben burada birinde bir imza vardı o da özlü bir söz bundan sonra bunu uygulayacağım:
    "Aptallarla asla tartışma, dışarıdan gören sizi aynı seviyede sanabilir."
    Olay budur...
    Benim laubali olmam hata, bu kendime antiochos sana

• Ben bundan sonra sen ve senin gibilerle tartışmayacağım çünkü tartışmayı bilmiyorsun...
    Ne dersen haklısın ne yazsan haklısın Getz sınıfının en iyi arabası hatta üst sınıf , sınıfından çok çok üstün...
  • Tabi ki abi.. S80'le t.şak geçebilen kaç tane dizel B segmenti araba var ki piyasada değil mi? Polodan kaliteli, Clio'dan güvenli, Corsa'dan şık, Punto'dan donanımlı..
  • hocam Getz S80 le nerde t.sak gecsin. S80 Getz'le t.şak gecer. ( bu atla eşşegi karsılastırmaya benzer :)
    Benim yazdıgım olayı diyosan tekrar okumanı tavsiye ederim. Forumda bulamazsın diye tekrar yazayımda bu s80 muhabbeti kapansın.
    Ben dizel arabaların yuksek torkuna alısık degildim.Yeni arabamızla ilkdefa uzunyola cıkıyoduk. Otobanda ensol seritte gidiyordum(130-140 la). Sag serittede siyah bir araba gidiyodu. Arabayı sollamaya calıstım, adamda hızlanmaya baslamıs bi baktım hız ibresi 170 olmus ben ayagımı gazdan cektim adam sagdan bastı gecti gitti beni. Gecerken baktım araba neymiş diye S80 oldugunu gordum. Adam heralde Getz'e gecilmek istemedi dedim, cunku beni otobanda sagımdan gecti.
    Hani yarıssak istesemde gecemem S80'i bunu biliyorum

http://forum.donanimhaber.com/m_3043310/mpage_2/key_/tm.htm

Birde Getz ne sınıf lideridir nede uçan tenekedir. Bu gereksiz tartısmalar bi son bulsun lutfen.

• Ehh sen de haklısın bir bakıma ama etrafta gerçekten çok fazla getz başlığı yok mu sencede angaralı? tartışma amaçlı söylemiyorum ama söylenilenlerin özellikle bir kısmı çok saçma.. Son dediğin de doğru, sınıf lideri değil, uçan teneke de değil çünkü o accent'in lakabı
  • ya beyler fiyat donanım olarak en uygun araba hyundai getz az parası olana....
    piyasadaki en az yakan dizel!!!

iyi de araba donanımı güzel...

bunu diyoruz... alıp corsa ile karşılaştırdıgın zaman corsadan çok üstün ve ucuz...

mesela kia cerato dizel'in motoru var, mitsubişi colt'un dizeli var.... bunların motorları azıcık daha fazla yakıyo ama getz den çok daha yüksek performanlı motorlar....

ben demiyorum ki onlarda iş yok, en iyisi getz diye!

param olsa biraz daha fazla verir colt alırım cerato alırım daha yüksek performans için...

ama iş opel corsaya gelince... corsada bi bok yok herşey opsiyon 4-5 milyar daha pahalı üstelik...

getz

test değerleri ile en az yakan!
    polo ile birlikte en kısa mesefede duran! abs ön arka disk
    klima, genişce hacimli güzel bir araba!
    26.500 verene 4 hava yastıgı ve sunroof lu modeli olan diğer saydıklarım alt modelde de var
    opsiyonları ekleyince fiyatı palio multijet ile aynı olan
    ama motor hacmi dolayısıyla vergisi paliodan yüksek, bakımı da biraz daha yüksek paliodan

güzel bir araba!

kimse en iyi araba getz demiyo...

ama fiyat/performans/donanım olarak piyasanın en iyisi...

bazı arkadaşlar illa yerin dibine sokmaya kalkıyorlar... yada dalga geçiyorlar akıllarınca s 80 le karşılaştırıp

biz hyundai ile anlaşmamız oldugundan değil, en iyisi en uygunu nedir araştırdık o yüzden getz aldık! beklediğimiz gibi de çıktı şimdilik, bir sorun yok... ve bu begenimizi aktarıyoruz

sorunları payalaşıyoruz... ilk kalkışta 1. viteste yavaş kalıyo filan diyoruz...

ben bu kadar sen bu kadar yakmışsın vs....

az parası olan en iyi araba getz dir! para vardı da mı 4 çeker 2 kusur litrelik benzinli turbolu araba almadık!!

• evet getz topikleri biraz fazla ama napalım yeni topik acmayın mı diyelim.Zaten farkı kişiler acıyor getz topiklerini bizde cevap yazıyoruz. Cok fazla getz topigi olmasının nedeni forumda cok fazla getz kullanıcısı oldugunu gosteriyor heralde.
    Ama 1 kişi bircok getz topigi acarsa bu arkadası uyarabilirsiniz ama dedigim gibi genelde yeni acılan topikler farklı kişilerce acılıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ulask

ya beyler fiyat donanım olarak en uygun araba hyundai getz az parası olana....
    piyasadaki en az yakan dizel!!!

iyi de araba donanımı güzel...

bunu diyoruz... alıp corsa ile karşılaştırdıgın zaman corsadan çok üstün ve ucuz...

mesela kia cerato dizel'in motoru var, mitsubişi colt'un dizeli var.... bunların motorları azıcık daha fazla yakıyo ama getz den çok daha yüksek performanlı motorlar....

ben demiyorum ki onlarda iş yok, en iyisi getz diye!

param olsa biraz daha fazla verir colt alırım cerato alırım daha yüksek performans için...

ama iş opel corsaya gelince... corsada bi bok yok herşey opsiyon 4-5 milyar daha pahalı üstelik...

getz

test değerleri ile en az yakan!
    polo ile birlikte en kısa mesefede duran! abs ön arka disk
    klima, genişce hacimli güzel bir araba!
    26.500 verene 4 hava yastıgı ve sunroof lu modeli olan diğer saydıklarım alt modelde de var
    opsiyonları ekleyince fiyatı palio multijet ile aynı olan
    ama motor hacmi dolayısıyla vergisi paliodan yüksek, bakımı da biraz daha yüksek paliodan

güzel bir araba!

kimse en iyi araba getz demiyo...

ama fiyat/performans/donanım olarak piyasanın en iyisi...

bazı arkadaşlar illa yerin dibine sokmaya kalkıyorlar... yada dalga geçiyorlar akıllarınca s 80 le karşılaştırıp

biz hyundai ile anlaşmamız oldugundan değil, en iyisi en uygunu nedir araştırdık o yüzden getz aldık! beklediğimiz gibi de çıktı şimdilik, bir sorun yok... ve bu begenimizi aktarıyoruz

sorunları payalaşıyoruz... ilk kalkışta 1. viteste yavaş kalıyo filan diyoruz...

ben bu kadar sen bu kadar yakmışsın vs....

az parası olan en iyi araba getz dir! para vardı da mı 4 çeker 2 kusur litrelik benzinli turbolu araba almadık!!

Artık sallamaya başladın sen, test verilerini incele demişsin bakıyoruz işte 1.5crdi 5.2 yakıyor denmiş, aynı sitede corsa cdti 4.8 yakıyor gözüküyor, renault motoru 4.9 gözüküyor, Ayrıca tutup da getz'i maddi imkanımız yetmedi diye aldık da demeyin, 26-27 verebilen insanların çoğu 30-31 de verebilir. Aradaki farkı işçilik-kalite'ye bağlıyorum, kesinlikle opel amblemine değil! Donanım zengin ama neye göre? Adam sana her şeyi opsiyon sunuyor demişsin de arkadaş kusra bakma xenon far da standart olmayıversin.. Getz'de çift optik far bile yok. 4 havayastığı ve sunroof da donanımdan sayılmaz.. Sunroof opsiyonel corsada ki gayet mantıklı herkes öyle isteyecek diye bir şey yok. 4 havayastığı zaten 27-28'lik corsalarda da vardır.

Al örnek sana: Corsa 1.3cdti enjoy donanım (baz değil dikkat) 28.700 YTL

Opsiyonlara gelince:

-Easytronic şanzıman (gayet doğal)
    -Sunroof (aynı şekilde doğal)
    -Metalik renk (doğal)
    -Spor paket var bir de onun ne olduğunu bilmiyorum.

1.3cdti cosmo alırsan 31.266 YTL ödüyorsun ve spor paket hariç yukardaki opsiyonların hepsi mevcut, bir de xenon paket var opsiyon olarak, Cosmo'nun donanım seviyesi getz'in her modelinden çok daha yüksek emin olabilirsiniz sunroof hariç.

Şimdi burdaki karşılaştırmaya göre ödül almış, kalitesini kanıtlamış düşük hacimli ama yüksek performanslı Corsa 1.3cdti almak daha mantıklı bence, baz donanım da 26.718, onu karşılaştırmaya katmadım bile..

Getz 1.5crdi 4 havayastık, manuel klima, abs, sunroof = 27.350 YTL, senin dediğine göre 4-5 milyar daha pahalı. Ortasını aldık 4.500 ekledik 31.850 etti= Cosmo + 600ytl, sen full donanım corsayla karşılaştırmaya kalkarsa böyle olur...

Şimdi, Getz'e göre kıyaslama yaptığım Njoy donanımlı 28.700 YTL'lik Corsa'da:

- ABS
    -4 airbag
    -hıza duyarlı direksiyon
    -Deri direksiyon simidi
    -Dijital bilgi ekranı (saat, dış ısı, tarih, radyo)
    -Direksiyondan kumandalı cd-mp3 çalar
    -klima
    -elektrik kumandalı ısıtmalı aynalar
    -gövde rengi tamponlar kapı kolları ve aynalar,

standart.. Aradaki fark 1.350 YTL, Cosmo'da ise bunlara ek olarak:

-Perde havayastıkları
    -ışığa duyarlı iç dikiz aynası
    -tam otomatik klima
    -aluminyum jantlar
    -ısı yalıtımlı ön cam
    -sis farları
    -yağmur sensörü vs. var, cruise-control, xenon far, easytronic şanzıman, metalik boya, sunroof opsiyonel.

Getz'in avantajı nedir şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Janjan -- 24 Temmuz 2005, 3:44:34 >

• ya arkadaş metalik boya ve cd-mp3 çalara bile fark veriyorsun!!!

test verisi çok önemli değil. standart testi var 90 sabit ona göre en düşük getz. 3.7 test verisi testi yapana ve yapışına göre değişir... rodajlı olup olmamaya göre değişir vs.

bir enjoya geçiyosun bir cosmo ya...

yakıt tüketimini fındık motor, performansı çok litrelikten vermey benziyor...

corsanın 10 tane donanım çeşidi var!

4 hava yastıgı olan hangisi? fiyat verdiğin hangisi... en iyi özellikleri tek arabada toplayıp yazıyosun!!!

getzden üstünlüğü corsanın yolcu yastıgı standart, getz de sadece şöför var alt modelde

motor da corsadan üstün! Güç olarak
    yakıt da üstün!
    frenler de üstün!
    güvenlik de üstün!
    parası da ucuz!

dur böyle lafla olmuyo bir gireyim de opele tekrar tek tek yazayım buraya!!! sinir ettiniz adamı ya!

kalkar dersin ki getze para vermem!! mitsubishi colt var...

motoru getz den üstün güç tork
    getz gibi ncap 4 yıldız değil 5 yıldız!
    tipini de daha çok begeniyorum!!! dersinnn

fiyatı da acık fazla olsun normaldir dersin! eyvallahhh derim

ama kalkıp boktan corsayı markası opel diye getz den iyi diye yutturmaya kalkarsan dur derim arkadaş dur!

sallama bu kadar!!!

• Nereye sallıyorum, internetten direk alıntı yapıyorum kaynağım sağlam bir kere, resmi site Bu bir
    Corsa'da 3 donanım çeşidi var ben sana Njoy ve cosmodan bahsediyorum, aslında njoy yeter, aradaki fark 1.350 YTL sadece, ama sen 4-5 milyar fark var dediğin için cosmoyu da kattık işin içine bu 2, 4 airbag bahsettiğim tüm modellerde mevcut, üstteki mesajım gayet ayrıntılı okusan yeter.. Corsa'dan gücü üstün ama daha da ağır! corsanın malzeme kalitesinin getzden çok daha yüksek olduğunu ve işçiliğinin de daha özenli olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim, bizzat yaptığım karşılaştırmaya göre:

Corsa 1.3cdti Njoy Getz crdi'den çok daha mantıklı bir seçim oluyor, yukarıda kanıtladım o kadar donanım yazdım. Tabi sen kafadan sallayarak 4-5 milyar fark var dedin, onu da yazdım.. Getz'den ne kadar daha donanımlı olduğunu gör diye.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.