Şimdi Ara

Gereksiz Cpu Kullanımı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, bir kaç ay önce kmspico ile windowsu etkinleştirdim. Ama sanırsam 2019'da kmspico kapatılmış ve internette olan kmspico indirme dosyaları ise virüslüymüş (bunu bir videodan duymuştum) Bilgisayarın ayarları en düşük olacak şekilde valorant oynuyorum ve fps drop sorunu oluyor, bilgisayarım çok iyi değil ama bir kaç hafta önce sabit 60 fps oynayabiliyordum, fakat şimdi çatışmalarda veya ara sıra fps'im 30-40 arası düşüş yaşayıp geri 60 a geliyor, bu sorunu bir kaç haftadır yaşıyorum, oyunun güncellemesinden dolayı mı yoksa bilgisayarımdan dolayı mı hiç bir fikrim yok, fakat kafamın karışıklığı benden daha düşük bir ekran kartı modeli kullanan kız arkadaşımın bilgisayarında kıyaslama yapmamla başladı, ben windows 10 kullanıyordum (en güncel sürümü) o ise windows 7, benim ekran kartım 740m, onunki ise 525m ve onun bilgisayarı oyunda sıkıntısız daha yüksek kalite ile 60 sabit fps oynatabiliyor, yani sanırsam oyun ile ilgili bir güncellemeden dolayı değil, bilgisayarım daha iyi performans verir diyerek windows 7'ye çektim bilgisayarı format ile, fakat fps imde olan kayıp yine aynı şekilde devam etti, kız arkadaşımın bilgisayar ayarları ile kendi bilgisayar ayarlarımı aynı hale getirmeye çalışırken, CPU kullanımını gördüm, sadece discord açık iken onun cpu kullanımı: %1-%5 arası, benimki ise; %10-%30 gibi bir değişiklik yaşıyor, oyun açılırken ise onun CPU kullanımı; max 1-2 saniye %50-80 gibi rakamları görüp geri %20-30 arası sabit git gel yapıyor, benim bilgisayarım ise yarım dakika %100 lere kadar çıkıp sonrasında %60 larda falan takılıyor ve oyun sırasındada büyük ihtimalle yükseliyor, donanımdan veya yazılımdan hiç anlamıyorum fakat yediğim drop bundan kaynaklı, ve belki bu durumdan nasıl kurtulacağımı bilen biri yardımcı olur diye yazmak istedim, hiç bir şekilde yeni pc alacak durumda değilim, ve tek aktivitemde ara sıra en düşük ayarda drop yemeden oyun girebilmek. KMSpico olayını başta açıklama sebebim ise şu; Bu kmspiconun virüslü yazılımları (videodaki adamın anlattığına göre); Bilgisayarları twitter, youtube botu olarak kullandırtarak robotlaştırıyormuş, ve ben kendi hazırladığım format usb leri ile her format attığımda windowsumun tekrardan aktif bir şekilde geldiğini, ekstra bir etkileştirme ile uğraşmadığımı da buna eklemek isterim, ve sanırsam benim bilgisayarımdaki fazladan cpu kullanımı da bununla alakalı, bu benim kendi tahminim tabiki dediğim gibi bilgisayardan hiç anlayan biri değilim, eğer burada bilgi sahibi biri varsa, bundan nasıl kurtulabilirim, bilgisayarcıya sıfırdan bir format attırsam sorun çözülür mü, açıkçası arkadaşlarım onların attığı formatın rufus ile usb hazırlayıp atacağım formattan farklı olmayacağını söylüyor fakat elimde hiç bir şey kalmadı, boş yere 50-60 tl format parası vermek de istemiyorum, bilgisayarcıya da güvenemiyorum. Tek ricam bu problem neyden kaynaklıdır, artık oyun oynamayı bırakmam mı lazım bilgisayarım mı dayanmıyor, yoksa bilgisayarımın içinde bir virüs vb. yazılım mı bulunmakta? Yardımcı olabilecek biri yardım ederse gerçekten çok teşekkür ederim, derdimi anlatabilmek için biraz uzun tutmak zorunda kaldım, fakat buraya kadar okuyan her kim varsa teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.