Şimdi Ara

Gerçek 7.1 Kulaklık Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
8.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, uzun zaman önce bozulan Logitech g430 kulaklığımın ardından oyunlara geri döndüğümden yeni bir kulaklık almak istiyorum. Bu sefer g430'dan çok daha fazla bütçem var ve ilgimi gerçek 7.1 kulaklıklar çekiyor ancak tavsiyelere ve bir kaç soruma cevaba ihtiyacım var.

Öncelikle şunu sormak istiyorum. Gerçek 7.1 kulaklık almaya değer mi ? Bütçem var diye boşa harcamak istemiyorum o yüzden eğer gerçek 7.1 alacaksam bunu hak ediyor olmasını isterim. Genelde online fps oynuyorum ve bunun için surround şart ancak gerçek 7.1'ler sanal olanlardan oldukça pahalı acaba buna değer mi ?

Eğer değiyor olduğunu söylüyorsanız hangi modeli almalıyım ? Şu anda asus rog centurion'a yakınım. Bildiğim zaten 3 gerçek 7.1 kulaklık var onlardan kalan ikisi de asus strix 7.1 ve razer tiamat. Marka olarak razeri pek sevmiyorum o yüzden strix ve centurion arasındayım denebilir. İkisi arasında 350 tl fark var sizce hangisini tercih etmeliyim ?

Yardım edebilirseniz çok sevinirim iyi günler.

• Gerçek 7.1 ler öyle reklamı yapıldığı gibi değil. İçinde birden fazla sürücü olmasına rağmen hemen kulagınızın dibinde olduklarından hoparlör ile kurulan çevresel ses gibi fark hissedilmiyor. Ayrıca sürücüler arası ses geçilmesi de olabiliyor. Çoğu karşılaştırmalı incelemeye bakarsanız sanal surround un gerçekten daha iyi olduğunu yazarlar. Yine en iyi kulaklıklar diye yapılan incelemelere bakarsanız da bu modellerden hiçbirinin olmadığını görürsünüz. O yüzden tercihinizi kaliteli bir stero modelden yana yapabilirsiniz.
  • Yardım edebilecek yok mu arkadaşlar ??
  • Gerçek 7.1 ler öyle reklamı yapıldığı gibi değil. İçinde birden fazla sürücü olmasına rağmen hemen kulagınızın dibinde olduklarından hoparlör ile kurulan çevresel ses gibi fark hissedilmiyor. Ayrıca sürücüler arası ses geçilmesi de olabiliyor. Çoğu karşılaştırmalı incelemeye bakarsanız sanal surround un gerçekten daha iyi olduğunu yazarlar. Yine en iyi kulaklıklar diye yapılan incelemelere bakarsanız da bu modellerden hiçbirinin olmadığını görürsünüz. O yüzden tercihinizi kaliteli bir stero modelden yana yapabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cnytkyz

Gerçek 7.1 ler öyle reklamı yapıldığı gibi değil. İçinde birden fazla sürücü olmasına rağmen hemen kulagınızın dibinde olduklarından hoparlör ile kurulan çevresel ses gibi fark hissedilmiyor. Ayrıca sürücüler arası ses geçilmesi de olabiliyor. Çoğu karşılaştırmalı incelemeye bakarsanız sanal surround un gerçekten daha iyi olduğunu yazarlar. Yine en iyi kulaklıklar diye yapılan incelemelere bakarsanız da bu modellerden hiçbirinin olmadığını görürsünüz. O yüzden tercihinizi kaliteli bir stero modelden yana yapabilirsiniz.
    Peki bana iyi bir sanal surround kulaklık önerebilir misiniz ?
  • GamerYigit17 kullanıcısına yanıt
    Kulaklıklarda sanal surround, onlarla birlikte gelen usb ses kartları ile oluyor. Sizin anakartınızdaki ses kartı kulaklıklarla gelen USB’lerden daha iyi. O yüzden jack girişli bir model alıp surround u anakartın ses yazılımından yapabilirsiniz. Gerçi sanal surround bazen daha kötü ses deneyimi sunabiliyor. Oyununa göre deneyip karar vermek lazım.

Kulaklık tercihi yaparken bir kriterde mikrofon. Mikrofona ihtiyacınız var mı. Eğer yoksa veya harici çözüm yaparsanız. Hi-fi sınıfı bir kulaklık tercih edilebilir.

Hem ses kalitesi hem mikrofonu iyi olsun derseniz sennheiser modellerine bakabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cnytkyz

Kulaklıklarda sanal surround, onlarla birlikte gelen usb ses kartları ile oluyor. Sizin anakartınızdaki ses kartı kulaklıklarla gelen USB’lerden daha iyi. O yüzden jack girişli bir model alıp surround u anakartın ses yazılımından yapabilirsiniz. Gerçi sanal surround bazen daha kötü ses deneyimi sunabiliyor. Oyununa göre deneyip karar vermek lazım.

Kulaklık tercihi yaparken bir kriterde mikrofon. Mikrofona ihtiyacınız var mı. Eğer yoksa veya harici çözüm yaparsanız. Hi-fi sınıfı bir kulaklık tercih edilebilir.

Hem ses kalitesi hem mikrofonu iyi olsun derseniz sennheiser modellerine bakabilirsiniz.
    Saolun mesajınız için. Mikrofon lazım ama aşırı bir ses kalitesine ihtiyacım yok. Sanal surround bazen daha kotu ses deneyimi sunuyor dediniz kastettiğiniz kulaklık mı yoksa anakart sesi mi ? Bir de jak girişli modeller hangisi oluyor ? Sennheiser modellerine bakacağım. Bir de olur da gerçek surround almak istersem strix 7.1'i mi yoksa centurionu mu tavsiye edersiniz ?

• GamerYigit17 kullanıcısına yanıt
    Hayır anakart veya kulaklıkla alakası yok, sanal surround un kendisi. Sese biraz teneke içinden geliyormuş efekti veriyor. Kimisi seviyor kimisi sevmiyor. Kendiniz tecrübe edip farka bakarsınız.

Jack dediğim ses ve mikrofon girişlerinin 3.5mm jack olan modeller işte, usb olmayan. Usb olanların kendi ses kartı oluyor. Misal sennheiser game one 3.5 jacklı bir modeldir. Sennheiser pc373d ise aynı modelin usb ses kartlı versiyonudur. Ses kartından ötürü 200₺ daha pahalı. Yine hyperx cloud ile cloud 2 arasında ki tek fark exttadan usb ses kartıdır. Usb olan yine 150-200₺ daha pahalı.

Bahsettiğiniz Asus modelleri hakkında pek bilgim yok, yabancı sitelerden veya forumlardan incelemelere ve yorumlara bakın derim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.