Şimdi Ara

Geometri Dahisi Arkadaşlar Yardım Çok Önemli.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar geometri hocası bugun bi soru sordu ve açıklayan 3 yıldızlı + vericeğini söyledi. Aslında sorudan çok ispat. Geometri seven ve üst düzey geometri bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Çok makbule geçer Teşekkürler..

Soru: Ortadaki üçgenin nasıl, neden, orta olduğunu ispatlamamı ve detaylı bir şekilde açıklamamı istedi. Yardımcı olursanız çok sevinirim..

• e çok basit
  • O ortadaki cizgileri uzat cozersin zaten kendin
  • ortadaki çizgileri açı ortay şeklinde çiz göreceksin arkadaşta söylemiş zaten
  • İki köşesi toplamı 180 derece olan dörtgenin biinmeyen köşesinin dış açısı, bilinen köşesine eşittir.
  • ortadakini çocuk sandım
  • Soruda vermiş zaten üçgenin orta olduğunu. İspatlamana gerek yok
  •  Geometri Dahisi Arkadaşlar Yardım Çok Önemli.

Çizgiyi uzat 2 tane dik üçgen olacak. x açısı her ikisinde de olduğu için kalan açı b olur. Diğerlerinde de uygula bunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: great_cnta

İki köşesi toplamı 180 derece olan dörtgenin biinmeyen köşesinin dış açısı, bilinen köşesine eşittir.

Daha iyi açıklanamaz...
  • TAMAM HOCAM TEŞKKRÜLER..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mX-L4S3R

Çizgiyi uzat 2 tane dik üçgen olacak. x açısı her ikisinde de olduğu için kalan açı b olur. Diğerlerinde de uygula bunu.

Çizginin tam köşeye geleceği kesin değil. Dörtgenin iç açılarından yola çıkmak lazım...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.