Şimdi Ara

General mobile discovery ekran camı kırıldı yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
4.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Malesef telefonun on ekran camı kırıldı (lcd ekranda sorun yok). Kendim değiştirmek istiyorum daha önce nexus 4 ün ekranını komple kendim değiştirdim oradan bir tecrübem var yalnız discovery için gerekli video hiç bi bilgi bulamadım.

İlk seçeneğim sadece ekranın camını değiştirmek aliexpressde sunları buldum.

http://www.aliexpress.com/item/Touch-screen-replacement-for-Gionee-Elife-E3-Touch-Screen-Digitizer-New-arrival-Top-quality-Free-Shipping/1515243673.html

15 usd

ikiinci seçenek ise lcd ile birlikte dokunmatik ekran değiştirmek

http://www.aliexpress.com/item/original-11-6-HD-Glossy-Slim-LED-LCD-display-B116XW03-V-2-V2-for-Acer-Aspire/1268187417.html

32 usd

Sadece ekranın camını değiştirmek istiyorum kendime güvenim var ama lcd ye cıkarırken zarar verir miyim diye korkuyorum ? internette de sadece cam değişimi hakkındada hiç video yok. ben bulamadım yada :(

Sizce ne yapmalıyım ?

• disconun kasa biraz narin gibi duruyor

ekranı yapayım derken diğer parçalara zarar vermezsin umarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: birolhan1

Arkadaşlar merhaba

Malesef telefonun on ekran camı kırıldı (lcd ekranda sorun yok). Kendim değiştirmek istiyorum daha önce nexus 4 ün ekranını komple kendim değiştirdim oradan bir tecrübem var yalnız discovery için gerekli video hiç bi bilgi bulamadım.

İlk seçeneğim sadece ekranın camını değiştirmek aliexpressde sunları buldum.

http://www.aliexpress.com/item/Touch-screen-replacement-for-Gionee-Elife-E3-Touch-Screen-Digitizer-New-arrival-Top-quality-Free-Shipping/1515243673.html

15 usd

ikiinci seçenek ise lcd ile birlikte dokunmatik ekran değiştirmek

http://www.aliexpress.com/item/original-11-6-HD-Glossy-Slim-LED-LCD-display-B116XW03-V-2-V2-for-Acer-Aspire/1268187417.html

32 usd

Sadece ekranın camını değiştirmek istiyorum kendime güvenim var ama lcd ye cıkarırken zarar verir miyim diye korkuyorum ? internette de sadece cam değişimi hakkındada hiç video yok. ben bulamadım yada :(

Sizce ne yapmalıyım ?

gm discovery nin orjinal lcd sini bulabiliyorsan kendin degistirirsin cok kolay.. sadece cok yavas ve sakin hareket ediceksin... arka kapagi cikartip ordaki vidalari sok sonra kasanin tirnaklarini cikar al sana lcd kismi cok kolay yaparsin sadece yavas ve sakin ol... ama orjinal lcd yi bulamiyorsanda kesinlikle garantiye yolla parasiyla yaptir... dikkat.et orjinal diye abuk subuk bir magzeme vermesinler

• telpa ne kadar fiyat çekiyor
  • beyler inat ettim sadece ön camı sipariş ettim. eğer bozar kırarsamda zaten lcd panel olanı sipariş ederim dedim. sökerkende videoya çekeceğim. Başarılı olursam koyarım videoyuda :)
  • YouTube de videosu varsa öyle açın. Ben 5800 ın kasasını ve dokunmatiğini öyle değiştirmiştim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: birolhan1

beyler inat ettim sadece ön camı sipariş ettim. eğer bozar kırarsamda zaten lcd panel olanı sipariş ederim dedim. sökerkende videoya çekeceğim. Başarılı olursam koyarım videoyuda :)

Aynı dertten muzdaribim.Cam kırık ama ekranda hiçbir sorun yok.Videoya çekersen sevinirim ona göre ben de sipariş edicem ya da telpaya 180 lira bayılacam.
  • benim de kırıldı. servise gönderdim. ellerine ulaştığı günün ertesi ödemeyi (180 tl) yaptım, aynı gün yapıp kargoya verdiler. 3 günde antalyadan istanbula gidip yapılıp geldi. her aradığımda da bir iki dakikada telefonla görüştüm. bazı yerlerde yazdığı gibi 1 ayda gelmez, telefonla ulaşılmıyor gibi bilgileri okuyup gönderdim ama öyle olmadığını, son derece düzgün bir hizmet verdiklerini gördüğüm için yazıyorum.
  • Discovery'im yok ama sonucu merak ettim :D noldu değiştirebildiniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medal55 -- 19 Kasım 2014; 23:31:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: horserman

benim de kırıldı. servise gönderdim. ellerine ulaştığı günün ertesi ödemeyi (180 tl) yaptım, aynı gün yapıp kargoya verdiler. 3 günde antalyadan istanbula gidip yapılıp geldi. her aradığımda da bir iki dakikada telefonla görüştüm. bazı yerlerde yazdığı gibi 1 ayda gelmez, telefonla ulaşılmıyor gibi bilgileri okuyup gönderdim ama öyle olmadığını, son derece düzgün bir hizmet verdiklerini gördüğüm için yazıyorum.

kardeşim karşı ödemeli mi göndermiştin sen ben de mersinde yaşıyorum ellerine ulaşır ulaşmaz döndüler mi sana bi de ekranındaki kırık nasıldı yamulma var mıydı? ben de aynı dertten müzdaribim yardımcı olursan sevinirim...
  • hala bualamdım degısıtmesını
  • quote:

Orijinalden alıntı: ILKERATLIILKER

hala bualamdım degısıtmesını

m.youtube.com/watch?v=ekil1EA2kMQ

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.