Şimdi Ara

Gelir kaygısı olmasa tercih edeceğiniz bölüm? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
368
Cevap
4
Favori
7.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yine tıp fakültesi olurdu muhtemelen. İnsanlara yardım etmek çok güzel bir şey.
  • İstanbulda iç mimarlık, endüstriyel tasarım ya da mimarlık okurdum herhalde :)
  • fizik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RioShui -- 20 Temmuz 2015; 15:43:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joney1sTR

quote:

Orijinalden alıntı: Kararsız İstanbullu

saati 100 tl herkes öyle gelemiyor kaç mezundan kaçı bunu başarıyor, ben daha garanti olsun diye tıp okuyup psikiyatriye kayıcam inşallah

girişimci olan başarıyor nişantaşında psikolog 300 lira 50 dk

babadan zengin olup tezgahı mı nişantaşına açıyor.. nişantaşına dükkan açıp girişimcilik yapınca mı zengin oluyor?
  • Dil ve edebiyat bolumu okurdum; Ingilizce, Fransizca, Japonca veya Koreceden biri tercihim olurdu. Ha su an sectigim bolumu(bilgisayar mühendisliği) de cok seviyorum, is olayini dusunmesem bile oturup hangini secsem diye uzun zun dusunurdum. Hatta odtu, boun tarzi bir universite gelse su anki bolumumu tercih etme ihtimalim daha yuksek olurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BESYO.

• felsefe veya coğrafya
  • asgari ücret alacak olsaydı yine de tıp çünkü başka hiçbir mesleğe ilgim yok.....
  • İTÜ uzay mühendisliği
  • Rus dili ve edebiyatı
  • Baskı ve türkiyede saygın olmamasını yani gelir kazanamasını bi kenara bırakırsak iç mimarlık her zaman gönlümde yatan bölümdü
  • Astronomi ve Uzay Bilimleri
  • Fizik.Bir dakika dusunmem.

• felsefe veya tarih
  • Sayısal bir öğrenciydim.
    Şimdiki aklım ve ailemin duyar-bilinç düzeyi biraz daha gelişmiş olsaydı dil okurdum.
    Öğrenebildiğim kadar fazla dil öğrenirdim ve yazları seyahat ederdim. Felsefe ve sosyoloji de okumak isterdim.
    İnsan ömrü çok kısa ve inananın bunları yapma fırsatınız önünüzde çok yok. Kitaba gömülmek değil bence asıl mesele, zaten galakside nokta kadar bir yer işgal ediyoruz, kozamızı ne kadar yırtsak, ne kadar eğlensek,gezsek, yaşasak kârdır bence.
    Babam iyi bir şirkette senelerdir çalışan bir makina mühendisi. Senelerdir çalıştığı için kıdemli de. İşinde 3 bölgeden birden sorumlu. Ama ne zaman telefon gelse sabah akşam gece yemek esnasında tuvalette fark etmeksizin yaptığı işi bırakıp gitmek zorunda. Düzensiz iş hayatından dolayı elle tutulur bir hobisi yok. 2 gün aralıksız çalıştığını hatırlarım. Hayat bu değil.

• Sanat tarihi ve felsefe

• Tarih okurdum ama şimdi elektrik müh seçtim

• quote:

Orijinalden alıntı: Mcraeconrad

quote:

Orijinalden alıntı: Joney1sTR

quote:

Orijinalden alıntı: Kararsız İstanbullu

saati 100 tl herkes öyle gelemiyor kaç mezundan kaçı bunu başarıyor, ben daha garanti olsun diye tıp okuyup psikiyatriye kayıcam inşallah

girişimci olan başarıyor nişantaşında psikolog 300 lira 50 dk

babadan zengin olup tezgahı mı nişantaşına açıyor.. nişantaşına dükkan açıp girişimcilik yapınca mı zengin oluyor?

nişantaşına dükkan açınca evet zengin oluyorsun. babadan zengin olmaya gerek yok kiralayabilirsiniz 5-10 günlük parayı kiraya verirsin kalanı senin olur onuda bir zahmet biriktirip seneler sonra dükkanı satın alırsın yada kredi çeker oraya verirsin bir şekilde yapılabilir illa nişantaşı olması şart değil işinde iyi olursan girişimci olursan kazanırsın yoksa milletin yanında günlük 100 liraya çalışırsın ki mezunların %90ı böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6580C8B72 -- 20 Temmuz 2015; 16:35:45 >

• Ekonomi

• ASTRONOMİ VEYA ARKEOLOJİ
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.