Şimdi Ara

## GeForce 8800GT Yeni Soğutması ile Daha Serin Daha Sessiz ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
3.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nvidia da kesin oluyor böğle ilk alınan ürünlerin hemen bi makyajlısı , yangından mal kacırır gibi ilk seriyi alanlara da geçmiş olsun ,bu soğutuculu yeni modeller eski serilere daha iyi olmuşda esas yenide 1664RPM - 4333RPM'lik fana göre sesizliğini düşünemiyorum , serin ve sesiz üstelikde ek masrafsız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan84 -- 6 Aralık 2007; 12:25:46 >
  • ya o kadart bende oluucak yemişim sesini
  • NVIDIA KULLANICI ( BİZLER )

Arkadaşlar bence bunun tek açıklaması bu. Yani kartı çıkarıyorlar ondan sonra yok bunun daha hızlısı ( aynı isimde ) yok daha büyük fanlısı yok ıvırı zıvırı. Adamlar ne güzel ya nasıl olsa alan olduktan sonra neden çıkarmasınlarki. Nvidia daha performanslı olabillir ama tüketici dostu değil bence. AMD-Ati bence daha çok son kullanıcıya hitap eden bi firma. ( yazdıklarımla marka fanatikliği yapmıyorum gözlemlediğimi yazıyorum. )
  • Nvidia yakışmayan hareketler bunlar.

hadi fanatikler savunun nvidia yı

Yoldan geçen birine para ver fanatiklik yap de bu forumda nvidia fanatikliği yapanlar kadar yapmaz be
  • kartları nvidia üretiyor ama referans tasarımdan uzaklaşan diğer üreticilier ayrıca standart kullanım için üretilen ürünler hakkında böyle yorumlar yapılması çok saçma. Adam sana al bununla o-c yap kartını soğutur mu demiş ? Standart kendi ürettiği değerlerde kartın soğutması geyet yeterli, o-c ayrı bir sektör artık, o-c yapmak isteyen özel soğutucusunu alır kullanır, ona buna laf atmaz.
  • Kumandan

bikerede kullanıcıdan atiden amd den yana görelim seni neolurki , şimdi 1 aydamı akıl etti üreticiler bu fanı yazık değilmi onca alan insana
  • nvidia bunu hep yapıyor... ilk kartın mutlaka bir makyajlısı çıkıyor işte... en iyisi bir iki ay bekleyip sonra almak.. bu sayede hem fiyatı olması gereken normal fiyatına düşüyo hemde bu süre içerisinde kartı kullananların yorumlarına ulaşabiliyorsunuz... gerçi bu kart için bekleme sözcüğü doğru olmadı çünkü doğru düzgün bulunmuyor...mecburen bekliyorsun..
  • ATI yi bu konuda daha çok seviyorum. Nvidea bu konuda hep yanlış yapıyor ama şu anda en iyisini onlar yapıyor yanlız bir düşerse pişman olur!!!!
  • Hiç içime sinmiyordu zaten soğutması,Inno3D iChill veya Sparkle Calibre soğutma çözümleri iyi gibi duruyor.İşin enteresan yanı Zotac referans soğutmayla bu 2 değiştirilmiş,daha iyi soğutma çözümünden de yüksek overclocklu geliyor.. Mümkün değil yaz sıcağını kaldırması referans soğutmanın,sesi geçtim benim 8800GTSm ısınmadan dolayı bozuldu yeni alacağım kartada aynısının olmasını istemiyorum,belki 8800GTS beklemek daha iyi olur.
  • Şu an Sparkle 8800 Gt elime geçti. İnternet siparişleri baya hızlı elime geçmeye başladı hadi hayırlısı. Bu bir konsola geçmeden önceki son ekran kartımdı. Bundan sonra ya x360 a geçeceğim ya da PS3 e . Kazıklanmadan usandım yemin ederim. Evet şimdi şu kartı deneyelim
  • 2-3 derece soğutma ile hiçbir şekilde fan hızı değilşmez iyiki de almışm 7-8 gündür doyasıya oyun oynyorum zaten oyunlarda paso 5.1 ses sitemimi baslara yüklenipo oynuyorum ses beni çok etkilemiyor. zaten oyun oynamazken fanı duymuyosun bile ;)

85 derece olacağına 82 derec olsa fan yine hızlı olacak !! bekle bekle nereye kadar
  • eski tiplteki alanlara hem gecmiş olsun hemde hayırlı olsun , bundan sonra alıcak olanlar dikkat etsin eski olanı almayın
  • Sessislik önemli gerçekten dikkat etmek lazım alırken artık.
  • Nvidia'dan yine güzel bir hamle. Gerçi bunu en başta yapmalıydı. Yani bu adamların hiç test uzmanları yok mu ? Hayır o kadar üretici var onlarda mı bir şey söylemez anlamak mümkün değil.
  • bu fan olayı hemen hemen bütün ekran kartlarında olan bi sorun .zaten oyun için görüntü için alınmıyormu bunlar? oyunuda sessizmi oynuyoruz ya kulaklık yada ses sistemidir oyunu oyun yapan bu durumda fan %100 çalışsa bile kim takarki ?boşta zaten en fazla 60 olur 8800gt benin güçkaynağım frisby ile bile 55 derece psu ocz560w olunca ekran kartı braz daha soğuyor! tek sıkıntı oyundan çıkarken masaüstüne dönmek okadar eğer prof 3d kaplama render uygulamalarla uğraşmıyorsan ses kimseyi etkilemez 8800gt kasa içi iyi hava akışı varsa &60 da ses cok az duyuluyor ha ben dvd dede problem yok ...
  • fahrencelcius

şimdi kış ama yazın sıcaklıklar artınca fanı 4400 devirden aşağı alma , gerci sende baslı maslı bişiler varmış gündüzleri bas la sesi aşarsın,artık geceleride kulalıkla takılırsın

bundan sonra alıcaklar dikkat etsin foruma girip bişiler okuduğunun ve hemen cıkan bi ürünü almamanın faydalarını görsün eskiyi almasın herhalukarda ses ve ısısal anlamda iyileştirme olduğunu gözardı etmeyin alırken
  • Idle ve load da eskiye nazaran 2-3c farklılık olmuş. Load da 94c den 92c ye düşürmüş şaka gibi. Bunlara fark bile denemez.

Oysa bu ucube soğutucunun rezilliklerini çekeceğinize, 60YTL civarı verip Zalman VF900-Cu gibi bir soğutucu takıyorsunuz 90c den 55c ye düşürüyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Soultrap

Idle ve load da eskiye nazaran 2-3c farklılık olmuş. Load da 94c den 92c ye düşürmüş şaka gibi. Bunlara fark bile denemez.

Oysa bu ucube soğutucunun rezilliklerini çekeceğinize, 60YTL civarı verip Zalman VF900-Cu gibi bir soğutucu takıyorsunuz 90c den 55c ye düşürüyor.

söylemesi güzelde yapması zor tüm parayı bu karta yatırınca ekmek almaya para kalmazken bide soğutucu masfafı pehh niye alıyım olazaman
    lafım nvidiaya

• o kadar düşürüyorsa vf900 almak daha mantıklı.Yaz aylarını hiç düşünemiyorum orjinal fanla..
    quote:

Idle ve load da eskiye nazaran 2-3c farklılık olmuş. Load da 94c den 92c ye düşürmüş şaka gibi. Bunlara fark bile denemez.

• quote:

benim ekran kartında bu sogutucu var.daha önce bakmıştım şimdi yine baktım 8 serisi uygunluk listesinde yok.acaba 8 serisine uyuyormu bu sogutucu?

birde sogutucunun ram sogutma parçaları yerine stok ram parçalarını kullanıyorum şu an daha etkili oluyor.8800gt de ram leri sogutmak ne kadar

gerekli,ne şekilde yapılabilir o sivri uçlu plastik parçaları yapıştırmak dışında??

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.