Şimdi Ara

Geçen ay yaşadıgımız ş.dışından araba alma macerası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçen ay niğdeden bir araba bulduk. 2011 model ford focus 1.6 titaium x araç. bende adanada ikamet ediyorum. Arkadaşım inegölde. Rica etti bana abi niğde sana yakın bu arabaya bakabilirmisin ? bende tamam dedim niğde bana 180 km 1.5 saatlik yol ben bakarım.

Çıktım yol yolda adamı aradım gel abi şuraya bekliyorum. Neyse geldim. elemanı bir 20 dakika bekledim. normalde araba satan kişi,nin beklemesi gerekir bence. Telefonla aradım kardeş ben geldim bekliyorum. Adam telefonda dedi çok önemli bişey oldu. dedim ne oldu ? abi gelince anlatırım.

Adam geldi hadi gidelim araba nerde ? Abi çok önemli bişey oldu belki inanmazsın ama anlatayım.

-Abi kayseride kuzenim va. beyin kanaması geçirmiş bizimkiler acilen kayseriye gitti arabayla

-E ne olacak şimdi ben boşunamı işi gücü bırakıp geldim ?

- Hele şuraya oturalım gel abi.(elinde ekper raporu ile gelmiş beni oturttu) abi artabanın durumu bu falan.

-e ben işimi gücümü bıraktım o kadar yol geldim 80 lira yakıt yaktım vs.. ne oalcak ?

- Abi arabanın durumu bu şuan araba yok dediğim gibi araba 42 43 ediyor ben 39a verecem bu arabanın dizelini alacam odan satıyorum.(ilanda fuluence ile takas olur yazıyor)

-abi 80 lira yakmaz benim arabada lpgli adanaya 50 liraya gidip geliyor.

-50 liraya gidip gelmezzz bu 1.4 turbo araba kardeşim. NEyse ben aptal pazarlıgı yapmam sen bana 50 lira ver ben geri gideyim o zman.

-Abi bende inan şuan kuruş para yok ama arabayı almaya gelirsen söz verecem o parayı sana.

-tamam kalsın ben gidiyorum.

Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız ?

• Bende onu adanaya çağırırdım aracı alacam ama çıkamıyorum dediğin fiyat kabulüm diye ondan sonra bir buluşma noktası seçer gizli bir yerden izlerdim gelince telefondan engeller birde sigara yakardım😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş olsun

www.gezenadam.com.tr denedim gayet memnun kaldım hiç böyle şeylere girmeye gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

Bende onu adanaya çağırırdım aracı alacam ama çıkamıyorum dediğin fiyat kabulüm diye ondan sonra bir buluşma noktası seçer gizli bir yerden izlerdim gelince telefondan engeller birde sigara yakardım😊

Fena fikir değil

• İnsanlık hali hastalık olmuş olabilir yapacak bir şey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rena34

İnsanlık hali hastalık olmuş olabilir yapacak bir şey yok.

Benim yol parası ne olacak ?
  • Rena34 kullanıcısına yanıt
    İnsanlık hali denebilecek bir durum olsa satıcı, alıcının zararını karşılar. O anda üzerinde olmasa da eft,havale zor bir iş değil.

• dkerem2 D kullanıcısına yanıt
    Araba alış satış işine girmedim ama bir arkadaşa rica etsem o da sizin duruma düşse ben arkadaşımın zararını karşılarım. Yani siz istemeden arkadaşınızın vermesi lazım bana göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgutozkan

Araba alış satış işine girmedim ama bir arkadaşa rica etsem o da sizin duruma düşse ben arkadaşımın zararını karşılarım. Yani siz istemeden arkadaşınızın vermesi lazım bana göre.

Bende aynısını yapardım. Galiba karşı taraf dürüst değil. dürüst alıcı ve satıcı olmak lazım.
  • uzaktan araba almanın her zaman bu tarz sıkıntıları olabilir ama adam da esekmiş sabah ara araba yok diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: 41gokhan41

uzaktan araba almanın her zaman bu tarz sıkıntıları olabilir ama adam da esekmiş sabah ara araba yok diye

1 saat öne aradım yoldayım diye oysaki. Ben o duruma düşürsem karşı tarafı yüzün kızarır 2 katını veririm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.