Şimdi Ara

'GDI' Motora LPG Takılır mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
3
Favori
68.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • gdi motorlu araçlarına lpg taktıran arkadaslar neden yorum yazmıyor
  • ben mitsubishi gdi 1800 cc ye takmıştım ve resimlerini burda paylaşmıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: yılmaz_dogu

gdi motorlu araçlarına lpg taktıran arkadaslar neden yorum yazmıyor

Önce bir üst tarafları okusanız... Yorumlara rastlarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: woodlawn

quote:

Orijinalden alıntı: yılmaz_dogu

gdi motorlu araçlarına lpg taktıran arkadaslar neden yorum yazmıyor

Önce bir üst tarafları okusanız... Yorumlara rastlarsınız.

üst tarafları okudum arkadasım merak ettiğim ,ileriki km lerde neler yasandığı öyle ben taktırdım su anda 10.000 km yaptım tık yok hesabı yazılar değil,
    şöyle 30.000 lere filan doğru km yapanların yorumları.tabii o kadar araç kullanan birisi varsa.
  • Hundai ix35 marka aracıma bu gün itibari ile zavolii marka lpg sistemi taktırdım. Lovato, Landerenzo gibi markalarda GDİ motor teknolojisi ile üretilen motorlara lpg sistemi takabiliyorlar. Yakıt tüketimi konusunda bu gün bir test gerçekleştirdik. Şehirler arası (trafigin ve trafik ışıklarının olmadığı yol) bir yolda lpg tankı akaryakıt istasyonunda full yapıldı. Pompaya kesinlikle müdahale ettirmedim. (yani ne kadar aldıysa o zaman pompa kendisi durdu ) Cruz kontrol sistemi ile araç 100 km. hıza sabitledim. 106 km. sonra yine aynı istasyonda aynı pompada aynı tabanca ile lpg tankını pompaya müdahale etmeden doldurduğumda 9,50 TL yakıt aldı. Ancak bu tüketimde arcın ne kadar benzin yaktığın yönünde bir tespit yapmadım. Şimdi her iki depoyu birden full yaptım. İnşallah 500-1000-km. gibi bir rakam sonra lpg + benzin karışımı aracın km. de kaç tl yaktığı ortaya çıkacak. Ancak ben sonucun güzel olacağını düşünüyorum. Sonuçtan bilare daha sonra sizleri heberdar edeceğim. Bu konuda paylaşımı olacak olan arkadaşlar var ise sevinirim. Yukarıda vermiş olduğum fiyat oranları van bölgesi için geçerlidir. Eğer Kırıkkale de yakıt alıyorsanız bu fiyatlar biraz daha düşecektir diye tahmin ediyorum. Saygılarımla….

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HUNDAİ_İX35 -- 22 Eylül 2012; 21:55:15 >

• Hundai ix35 4000 devirden sonra benzine geçir diyen arkadaşlar neye göre bunu söylüyor benim bildiğim araç kaç bin devirde olursa olsun enjektörler ısınınca benzin püskürtme işlemi başlıyor en azından zavolii marka lpg sistemi bana böyle söylüyor bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.
  • Evet arkadaşlar aracım şuan itibari ile 0,23 tl yakıyor kilometrede saygılar sunarım.
  • woodlawn nerdesin ?Senin aracı durumu ne şu an tavsiye ediyormusun günlerdir İx35 alıp LPG mi taktırsam dizelde mi kalsam diye düşünüp duruyorum.ğörüşlerini paylaş bizimle
  • Hyundai, Kia gibi araçlar için paylaşım var ama Mitsubishi GDI 1.8 araçlar içinde bu Lovato, Landirenzo marka LPG kiti takılabiliyor mu? Eğer cevap evet olursa çok sevineceğim :-)
  • araçta benzin ve lpg arasındaki yakıt farkı nedir? bende bu aracı almayı düşünüyorum... ve hangi markayı önerirsiniz araç hyundai ix35 1.6 gdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkcansirin94 -- 21 Aralık 2012; 15:28:03 >
  • Öncelikle merhaba ix35 ve kia siportage araçlarda bulunan motorların aynı olması nedeni ile daha fazla veriye ve paylaşıma ulaşabilmek adına bu araçlara taktırdığımız ve taktırmayı düşündüğümüz lpg sistemleri ile ilgili olarak İX35 VE SPORTAGE LPG HAKKINDA isimli grubumuzu kurduk. Lpg sistemleri hakkında veri, paylaşım ve yorumları bulabileceğiniz ve yorumlar yapabileceğiniz grubumuza bekliyoruz. Grup adresihttps://www.facebook.com/groups/ix35lpghakkinda/
  • domadaşı D kullanıcısına yanıt
    Biraz geç oldu ama başka bir başlıkta da açıklamasını yaptım. Mitsubishi Carisma 1.8 GDI 1999 model aracıma 1 yıl önce TEK NOKTA LPG sistemi taktırdım. hala kullanmaktayım LPG den dolayı hiçbir sıkıntı yaşamadım. aracım benzinde de gayet güzel çalışıyor. Buradan Carisma alacak arkadaşlara tavsiyem sırf LPG takılamıyor söylentisinden dolayı piyasa değeri düşük olan 1.8 Carismaları alın ve Tek Nokta LPG sistemi takıp istediğiniz gibi kullanın.
  • Biraz geç oldu ama başka bir başlıkta da açıklamasını yaptım. Mitsubishi Carisma 1.8 GDI 1999 model aracıma 1 yıl önce TEK NOKTA LPG sistemi taktırdım. hala kullanmaktayım LPG den dolayı hiçbir sıkıntı yaşamadım. aracım benzinde de gayet güzel çalışıyor. Buradan Carisma alacak arkadaşlara tavsiyem sırf LPG takılamıyor söylentisinden dolayı piyasa değeri düşük olan 1.8 Carismaları alın ve Tek Nokta LPG sistemi takıp istediğiniz gibi kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: birolkoke

Biraz geç oldu ama başka bir başlıkta da açıklamasını yaptım. Mitsubishi Carisma 1.8 GDI 1999 model aracıma 1 yıl önce TEK NOKTA LPG sistemi taktırdım. hala kullanmaktayım LPG den dolayı hiçbir sıkıntı yaşamadım. aracım benzinde de gayet güzel çalışıyor. Buradan Carisma alacak arkadaşlara tavsiyem sırf LPG takılamıyor söylentisinden dolayı piyasa değeri düşük olan 1.8 Carismaları alın ve Tek Nokta LPG sistemi takıp istediğiniz gibi kullanın
    eski mesajı canlandıracağım ama 18 000 e carisma lpg li gdi bir araç var, almayı düşünüyorum. lpg kullananlar ya da bilgisi olanlar acaba şu anki durumu nedir, paylaşabilir mi?
  • Antalya da mitsubishi carisma için usta bilen varmı acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Antalya Serik Özkan usta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.