Şimdi Ara

Garip bi sorun...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Asus A7V8X-X anakartta bios gibi görünen bir açılmama durumu var. PC çalışırken RAM i yerinden oynattığımda hiç bir ikaz yok. HDD'de çalışmıyor. Ama IDE kablosunu söktüğüm anda HDD çalışmaya başlıyor. Anakart BIOS'unu tekrar nasıl yükleyebilirim ? Bu durumda neler denenebilir ? Bi fikri olan varsa yardımcı olmaları rica olunur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solidus -- 15 Mart 2005, 0:28:36 >

• ramlaeri tamamen çıkartıp açmayı dene.. eger ikaz sesi geelmiyorsa buyuk ihtimalle board uçmuştur. eger geliyorsa baska bi sorun vardır. oda beni asar
  • enteresan hakkaten sıfırdan acıkta calıştır derim .adım adım donanımları bagla.asus un sitesinden ayrıntılı öğrenirsin de nasıl oldu bu birden değil herhalde.....
  • bence İDE kablolarını yanlış takmışındır hdd ondan kitelniyodur düzgün tak olur derim
  • İşlemciyi oturmuşmu kontrol et ramlari çıkar ekran kartını oturt..ve çalıştır ikaz sesi gelmesi lazım dıııııııııııııııt dıııııııııııııııt diye uzun uzun...gelmemesinin bir nedenide pc hoparlörü baglı değildir belki..ramlari teker teker dene Herşeyi teker teker tak bişeyler yap...
  • Sanki BİOS uçmuş gibi. Anakart cd'sinde Bios update programı vardır. onunla windows altında BİOS update yapabilirsiniz.
  • Hdd'nin jumper ayarlarını bir kontrol etmende fayda var.
  • biyosun pilini çıkart kısa devre yap tekrar tak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.