Şimdi Ara

Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.731
Cevap
156
Favori
426.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Adaptor olayı cozumsuz degil. Ama g3 fiyatini hak etmeyen bir urun. Ayrica isilar lenovo dan kotu. Onun disinida fena degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mx150 grafik kartlı laptop alacaklar dikkat etsin düşük versiyon tespiti yapılmış bu konuda ismi çok geçen lenovo idea 320 de var

https://m.donanimhaber.com/haberler/Dikkat-Nvidia-GeForce-MX150-daha-dusuk-bir-versiyona-daha-sahip.html

• HoLY.oNE kullanıcısına yanıt
    Bütçe 2500 ise Lenovo v330 dışında alternatif yok bildiğim kadarıyla. Radeon 530 ağır sistem istemeyen oyunları orta veya düşük grafik ayarında oynatır CS:GO, Lol gibi.
    Burada oyun performansına bakabilirsin;https://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-530-GPU-Benchmarks-and-Specs.214534.0.html
    İki modele SSD ve Ram takılıyor sorun yok o konuda.

İmkan varsa MX150'li IPS ekranlı Ideapad 520 alınmalı diyorum ben. Laptop her sene değiştirilen bir şey değil bir kere alıp iyisini almak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon -- 5 Ağustos 2018; 0:15:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leon

Bütçe 2500 ise Lenovo v330 dışında alternatif yok bildiğim kadarıyla. Radeon 530 ağır sistem istemeyen oyunları orta veya düşük grafik ayarında oynatır CS:GO, Lol gibi.
    Burada oyun performansına bakabilirsin;https://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-530-GPU-Benchmarks-and-Specs.214534.0.html
    İki modele SSD ve Ram takılıyor sorun yok o konuda.

İmkan varsa MX150'li IPS ekranlı Ideapad 520 alınmalı diyorum ben. Laptop her sene değiştirilen bir şey değil bir kere alıp iyisini almak lazım.
    Oyun oynamasamda iyi birşey alıp bi 7-8 sene sorunsuz götürsün istiyorum

IPS panel farkı ciddi hissediliyor mu peki ?

Benim pedere almıştım zamanında bir 510 serisiydi galiba full hd klavye ışıklandırmalı felan 8gb ram,i5 bir de o zamana göre iyi bir GeForce kartı vardı.ekranı güzel ancak müthiş de değil hani..

kaç sene önce aldım 8gb ram vardı ramler halen 8gb enteresan

Bu SSD dvd okuyucusuna mı takılıyor 520 lerde,garantiyi bozuyor mu ? Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam 4200 4300 civarında ne önerirsin ? aklımda bunlar var ama.

ACER Nitro 5 AN515-51-50SR i5
    Dell Inspiron 7577 FB30F81C
    ASUS FX503VD-DM104
    ASUS FX553VE-DM416
  • savas1000 S kullanıcısına yanıt
    Hocam mesajlar birbirine girdi. Sizin butcenizi bilmiyorum. Fakat dedıgın iz gıbı 1050ti daha iyidir. Dell ve y 520ıyı cihazları lakin fiyatlar uctu gitti. İndirim takip i ediniz

• HoLY.oNE kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/inanilmaz-f-p-laptopu-lenovo-v330-i5-8250u-8g-1tb-128gb-radeon-530-2300tl--131689413
    Bu konudaki en beğenilen üçüncü yorumda V330 kullanıcı incelemesi var.

Klavye ışıklandırması gerekli değilse ve ağır oyun oynanmayacaksa 3500 verip 520 almaya değmez. 520'in fiyatı 3500'ü geçerse benim de alternatifim V330.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon -- 5 Ağustos 2018; 0:44:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leon

https://forum.donanimhaber.com/inanilmaz-f-p-laptopu-lenovo-v330-i5-8250u-8g-1tb-128gb-radeon-530-2300tl--131689413
    Bu konudaki en beğenilen üçüncü yorumda V330 kullanıcı incelemesi var.

Klavye ışıklandırması gerekli değilse ve ağır oyun oynanmayacaksa 3500 verip 520 almaya değmez. 520'in fiyatı 3500'ü geçerse benim de alternatifim V330.
    teşekkürler dostum

Açıkçası ekran kalitesi benim için önemli,klavyede ışıklandırma olsa iyi olur

Keşke ssd li gelseymiş şu 520 direk alıcaktım,

Ssd yle felan 4000tl ye mal olucak gibi,indirim gelirse 520 alıcam gibi teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu dönemde ülkemizde bulunanlardan en dayanıklı marka-model hangisidir?
    Son birkaç yılda çok bozulma 2 yılı geçmeden garantilik duruma gelme muhabbeti duyuyorum da merak ettim..
    Eski kalite yok mu yeni laptop ya da gaming laptoplarda?
  • Drima kullanıcısına yanıt
    parasını verebilirseniz en kalitelisi MSI Titan serisidir, sonra alienware gelir
  • Tyler Durden kullanıcısına yanıt
    Hocam merak ettiğim dayanıklılığı.
    Performans kısmı ile son 3-5 yılda zaten ilgilenmek için ciddi zengin olmak gerekir çünkü her yıl yeni gpu cpu modelleri, çıkar oldu. Anakart yuvaları değişir oldu..
    Özetle Performansında değilim
    Dolar 8-9TL olmadan bari bi laptop alayım kenarda dursun diyorum ve esas önceliğim dayanıklılığı-sağlamlığı çünkü uzun süre kullanma planım var
  • Hocam iyi günler dün de yazmıştım ama kusra bakma. Lenovo'nun stoğu bayağı tükendi galiba artık onu bulmam zor fakat şimdi de araya Monster girdi. Dell 7577 ile arasındaki farklar

Monster 8. Nesil i5 - Dell 7. Nesil i7

Monster 8gb 2666mhz ram - Dell 2400mhz 16gb ram

Ekran kartları aynı ve monsteri ilerde 16gb rame yükselteceğim, şimdilik alırsam 8gb yeter.

Oynayacağım oyunu illa ultrada oynayayım takıntım yok ve genelde multiplayer oyun oynuyorum, yeni çıkan ağır oyunlarda pek gözüm yok. Açıkcası Monsterin fiyatı 1 hafta öncekiyle aynı olsaydı 16gb rame de yükseltir Dell'i düşünmezdim bile.

Şimdi sen bana hangisini önerirsin ömür bakımından?

• disisteyenbiri D kullanıcısına yanıt
    Monster daki en onemli sorun kullandiklari oemler. Mesela ram yukseltmek istiyorsun ya kullandiklari ram cok degisik bi markanin. O yuzden yukseltme yaparken onlara muhtac oluyorsun disarda ornek 100 tl ise onlar sana aynisini 300 400 e rami satiyor. Ssd ler de ayni sekilde adata markasinin

• savas1000 S kullanıcısına yanıt
    1050ti tabiki daha iyidir ucurum yok ama aralarinda. Acele lazimsa ve oyunlarda ultra takintiniz yoksa 1050 de isinizi gorebilir. Hepsiburada temmuz kdv indiriminde i7 7700hq 16 gb ram 1050ti li lenovo legion laptopu 4600 tl ye satildigini hatirliyorum

• yasin_92 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam, peki rami 16 yapsam direkt alırken hddyi bir süre sonra taktırsam hallolur diye düşünüyorum. Sanırım hddyi dışardan bi yerden de ekletebilirim. Onun dışında bir problemi var mı sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin_92

1050ti tabiki daha iyidir ucurum yok ama aralarinda. Acele lazimsa ve oyunlarda ultra takintiniz yoksa 1050 de isinizi gorebilir. Hepsiburada temmuz kdv indiriminde i7 7700hq 16 gb ram 1050ti li lenovo legion laptopu 4600 tl ye satildigini hatirliyorum
    Hocam uzun süre kullanacağım için 1050ti olsun istiyorum açıkçası.

Yukarıda attığım karşılaştırmada 4500 5000 tl için 2 makina var. Onlar için ne düşünürsünüz? Yada bu bütçeye ne önerirsiniz? Kdv indirimi her ay oluyor mu? Bekleyeyim mi?

• disisteyenbiri D kullanıcısına yanıt
    Kronik bi problemi var mi, sogutmasi nasil onlar hakkinda bi bilgim. Hdd takmak cok basit ama kendin takarsan garantin yaniyor. 16 gb ramli monsterlar 5000 tl ustu fiyatlarda bence kdv indirimi bekleyip hepsiburada dan alman daha mantıklı olabilir msi veya lenovo legion saglam modeller

• yasin_92 kullanıcısına yanıt
    Açıkcası çok bekleyemeyeceğim. Monsterda yükseltme yaparken içeriye zarar vermediğin sürece garantisi bozulmuyor. Muhtemelen aldıktan sonra kargolarsam ücreti karşılığında kendileri de yükseltir.

Lenovo ve Dell'de sağlam indirim görmezsem kararımı vermiş gibiyim. Biraz da Monster kullanıcısı bulup soracağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disisteyenbiri -- 5 Ağustos 2018; 13:48:39 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.