Şimdi Ara

. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
1
Favori
5.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam ilk işlemciyi aldığım zaman 3900x i sizinle de muhabbet etmiştik diye hatırlıyorum undervoltlu şekilde kullanıyordum işlemciyi :) ama maalesef bozuldu undervoltlu olmasına rağmen belki o seri sorunluydu sorun yaşayanlar oldu 3900x de ama 3 nesildir ram olayı hala devam ediyorsa benimde midem bulanır normal olarak iki anakart değiştim sistem uzun süre kapalı kaldığında 8d q code verip sistem boot etmiyordu farklı ramlerle de denedim.

Kullandığım ram : Gskill Trident Z Rgb 3200 C14

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanimist

Kardeşim Amd önce driver yapmasını öğrensin gelsin sonra işlemci testi falan ortaya kendini atsın 1 haftadır 5700xt ile uğraşmaktan bilgisayarda başka birşey yapamaz oldum. Hele işlemcisimi bırakın abi sentetik testleri hiç bir gerçeklik payı olmayan testleri ben kullanıcı deneyimi ne ise ona inanırım.

Kullandığım AMD işlemciler 2600x 2700x 3600x 3600x denilen o kendi adı sırf işlemci diye geçen yaratık 1080Tİ ye 1440P de dar boğaz yaptırıyor ben daha hiçbirşey demiyorum.

AMD PİŞMANLIKTIR KOCAMAN NOKTA.
    Evet 5700XT için Sürücü problemi var demiştiniz ama? Vega sorunsuzdu da demiştiniz ve bende bunların yazılımsal olduğunu söylemiş size baya yardım etmeye çalışmıştım.

.

İşlemci konusuna gelince!!!!!!!!!!!!! Sanırım orda asıl mesele çok farklı ..

.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140666319

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 10 Kasım 2019; 22:32:42 >

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Eksik olmayın sizde baya bi yardımcı oldunuz ama ben kartı iadeye gönderdim bile çünkü gerçekten artık uğraşamam.

Şimdi benim anlamadığım konunun benim ikinci el ilanlarımla ne alakası var ? Forumun ikinci el bölümüne bakarsanız kimse zaten birşey satamıyor malum ülke ve piyasa şartları.

Bundan sonra bütün AMD konularında belirtecem AMD Pişmanlıktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanimist -- 10 Kasım 2019; 22:28:49 >
  • O iyi bu kötü diye bir kastım yok.

Devir değişti teknoloji de, boost mantığı da değişti belki.
    Boştaki çekirdeğin o kadar yüksek frekansta çalışması çok mantıksız geliyor.

Sadece aşağıdaki gibi bir mantığı var sanıyordum.

Resimler şuan kullandığım sistemden.
    Minimum frekans 3.30 Ghz yazıyor ama boştaki çekirdekler 800 Mhz hızına kadar düşüyor.
    .

Yüke göre çekirdekleri devreye alıyor-çıkarıyor.
    .

Bu da başka bir resim.
    .

• quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

Fx 8150 için optimizasyon gelecekti, uçup kaçacaktı. 7 sene oldu gelemedi
    10 senelik bitmeyen muhabbet bu. Ben sistem toplarken AMD 8350 al 4770k napıcan diyenler acaba şu an ne düşünüyor. 6 senelik işlemci oyunları çatur çutur oynatıyor yag gibi. Ne stutter ne bir şey.
    Topladığın 3950X sistemin testlerini atacaksın değil mi?
  • oklawa kullanıcısına yanıt
    This troll infected

Delete or Block?

both.

GOOD BYEEE
    https://forum.donanimhaber.com/3900x-ile-ust-seviye-sistem-toplama-montaj-rehberi-full-argb-kasa-topluyoruz--140720128
    Sadece AMD reklamı yapıyorsun, başka bir numaran yok.
    BLOK

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

This troll infected

Delete or Block?

both.

GOOD BYEEE
    https://forum.donanimhaber.com/3900x-ile-ust-seviye-sistem-toplama-montaj-rehberi-full-argb-kasa-topluyoruz--140720128
    Bu ne bicim bir uslup? 16 senedir uyesin, forum kulturu nedir ogrenememissin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oklawa

Sadece AMD reklamı yapıyorsun, başka bir numaran yok.
    BLOK
    Adamın imza ve profile bak ya AMD ceosu görse " abi sakin ol biraz o kadar da abartma" der herhalde
  • Nasıl oynayamayacanız kadar ciddi shutter testin bir sahnesinde 1% ve 0.1% düşük çıkmış ise bahsi geçen HT siz işlemciler le oynanamaz haldemi oluyormuş ?

0.1% de ki düşüş 1% e de ortalama olrk yansır, 1% e bakınca öyle sık sık düşmediği ortalamadan anlaşılıyor'ki 0.1% de 1 kez düşmüş ve haliyle 1% in ortalamsını diğer işlemcilerle benzer seviyede giderken yarı oranda aşağıya çekmmiş, kısaca test esnasında ki o 1 düşüş 1% 'in yarısına kan doğramış yani, ekrandan geçen 1000 kare de 1 kare yüksek sürede çizilmiş'se senin o 1 kareyi yakalaman da çok zor, hele o esnada fareyi kıpırdatıyor kamera açılarını değiştirerek etrafa bakınıyorsan filn mümkünü yok, kare yi bırak takılma hissini bile yakalayamazsın, yani bu test tablosuna göre konuşuluyorsa bu oyun oynanamıyacak halde demek komik olur v.s.

Neyse video fln varsa bizde görelim, çünkü oynanılmayacak denilen ht'siz işlemcilerle çatır çutur oynanadığına dair dünya kadar videolar izledik üstelik inanılmaz düşük dediğin 1% ve 01% değerleriyle sabit olrk oynayanların bile videoları var, inanılmayacak bir durum yok.

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    Fx 8350 , i3 6100 fiyatına satılıyordu şimdi i3 6100 alan mı mutlu fx 8350 mi ?

• KANDIRAMAYACAKSINIZ.

Ama ayemdi oyunda ...

İmdel tek çekirdek ...

Yemez.

İ9 hariç oyunda dağılan işlemciler belli oluyor... onuda 3700x mimari kalitesi ile eziyor..

Bak bakalım tek çekirdekte de çok çekirdektede 1. kim?

https://www.cgdirector.com/cinebench-r20-scores-updated-results/

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 11 Kasım 2019; 10:24:40 >

• Tek çekirdekte amd birinciliği hakederek almış oyunlardada amd farkını kalitesini ortaya koyuyor boş tartışma...

• oyunda sorun yaşayanların işlemcileri hemen hemen hep intel
  • quote:

Orijinalden alıntı: B-2 Spirit

oyunda sorun yaşayanların işlemcileri hemen hemen hep intel
    Burnuma demode teknoloji kokusu geldi çok pis.

Hala aynı mimariye bel bağlayan var yahu 10. Nesil i5 6/12 yaparsa i7/i9 u kime satcak bu adamlar?

MUHAHAHAHAHAHAYYYY

Yaaaaaaaaaaaaa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 11 Kasım 2019; 14:33:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

KANDIRAMAYACAKSINIZ.

Ama ayemdi oyunda ...

İmdel tek çekirdek ...

Yemez.

İ9 hariç oyunda dağılan işlemciler belli oluyor... onuda 3700x mimari kalitesi ile eziyor..

Bak bakalım tek çekirdekte de çok çekirdektede 1. kim?

https://www.cgdirector.com/cinebench-r20-scores-updated-results/

Bu testteki rakamlar doğru referans değil en basitinden 9900ks single core olarak 508'den daha fazla bir rakam alır.

• donda kullanıcısına yanıt
    Rakamlar program yapımcısının Official ölçümleridir.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.