Şimdi Ara

Samsung Galaxy Watch Active 2 [ANA KONU] (220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.084
Cevap
121
Favori
432.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonda var olan bir özellik için uğraştığımız işlere bak akla mantığa sığmıyor cidden.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir şey sormak istiyorum arkadaşlar. Şimdi saat güzel hoş yalan yok ama aradan zaman geçince ya çok da gerek yokmuş telefon zaten elimizden düşmüyor mu diyorsunuz yoksa kullanmak keyif vermeye devam mı ediyor. Sepete ekleyip çıkartıyorum kaç gündür kararsız kaldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tzaac T kullanıcısına yanıt
    Hocam ekran yüzü değişme yeni bir saat hissi veriyor sürekli değişiyorum, çok güzel saat yüzleri var facer uygulansında, ve kordon değiştirip kullanmakta çok keyifli,yani açıkcası bende heyecanı devam ediyor 8 aydır.

• siyasiyabend S kullanıcısına yanıt
    Hocam peki işlevsellik olarak ne düşünüyorsunuz? Benim şu an kullanma düşüncem bildirimleri görmek ve cevaplamak, telefon gorüşmesi ve sağlık özellikleri. Bunları efektif kullanmaya devam ediyor musunuz yoksa telefon yine ön plana mı çıkıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: tzaac

Bir şey sormak istiyorum arkadaşlar. Şimdi saat güzel hoş yalan yok ama aradan zaman geçince ya çok da gerek yokmuş telefon zaten elimizden düşmüyor mu diyorsunuz yoksa kullanmak keyif vermeye devam mı ediyor. Sepete ekleyip çıkartıyorum kaç gündür kararsız kaldım.
    neye göre kullanacağına göre değişir hocam bildirim almak alarm kurmak vs için alıyorsan gayet iş görüyor.Her bildirimde telefona bakmıyorsun böylelikle.Adım vsde onlara meraklıysan onlara bakarsın benim için bildirimler önemli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiomi telefonlarda Bluetooth kopuyor bilginize.

• bu kadran active2 güzel durdu tavsiye ederim

http://galaxystore.samsung.com/geardetail/com.watchface.BLACKOps-Arena
    kupon;
    https://bergen-freebies.netlify.app/?campaign=y2yg9P5VoiVlccyVIxVH

Hocam, ben saati aldım bir hafta sonra korona muhabbeti çıktı evlere kapandık. Bilmiyorum aldığımdan beri evde kurcalayıp taktığım için mi ama bana bu sürenin sonunda pahalı bir oyuncak hissi vermeye başladı. Aldığıma pişman değilim ama almaya da gerek var mı emin değilim. Bilmiyorum, belki de dışarda kullanabilsem hayatı kolaylaştırdığı yerler olur. O zaman fikrim değişir ama şu an için böyle düşünüyorum ben.

• 2 oda yana geçince bluetooth kopması telefondan mı kaynaklıdır sizce (Telefonum Samsung S7 Edge (Bluetooth 4.2)) ?

Şarjım 2 gün gidiyor. Saati çok aktif kullanmıyorum, ama bluetooth, adım sayar, nabız sürekli açık. Telefonum şarjı ama çabuk bitiyor.

Bluetooth 5.0 sürümlü telefonla kullanan arkadaşlarda kopma durumu ne alemde?
    Hocam telefon bilgisayarın yerini aldı fakat bu saatlere telefon misyonu yüklemek yanlış. Devamlı telefona bağlı kalacaksam bu saati kullanmak anlamsız olur gibi bir düşüncen varsa-arada kaldıysan bence sıkılırsın, hem zorlandığın için hem de devamlı şarj ettiğin için. Ben ara ara telefon görüşmesi yapıyorum, bildirimlere bakıyorum bir de bu adımsayar uyku takibini falan düzenli olarak takip edildiği için seviyorum. Eskiden ara ara spor için motivasyon olurdu şimdi o yok tabi Ama onun dışında telefon kullanarak daha rahat yapabileceğim her şeyi telefondan yapıyorum saatten çoğunlukla bir şeyleri görüntülüyorum, genelde arayüz-kadranlarla falan oynamak için kurcalıyorum. Her zaman farklı kadran-kayış opsiyonlarıyla kullanabileceğim bir aksesuar gibi daha çok.

• apollonx kullanıcısına yanıt
    Oneplus var hocam benim de kopuyor

Duvarin malzemesi de etkiler... Bu tur cihazlar birbirlerini goren ama belirlenen mesafeler icin idealdir.

Samsung Galaxy Watch Active 2 [ANA KONU]

Bluetooth 5.0 ile 4.2 arasinda mesafe ve enerji tuketimi acisindna bariz hissedilir farklari mevcuttur.
    https://www.amarinfotech.com/differences-comparisons-bluetooth-5-vs-4-2.html

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Bu tür bilgiler teorik hocam. Ona bakılırsa bluetooth 4.2 için mesafe 100 metre gözüküyor, önemli olan duvarlar. O yüzden sordum bluetooth 5 telefon sahiplerine kopma oluyor mu diye, bir arkadaş da yazmış kopuyor diye.

2 oda ötesinde kopuyorsa, bu saatin bluetooth ile eşleşmesinin bence hiçbir esprisi yok. Belki active3 ile bu tür sorunlar çözülür.
    En basta ilk cumleden ilk kelimelerinde dedim ya :) : Duvarin malzemesi de etkiliyor diye ...

Tarihi binalarin yani eski yapilarin sinyalleri zor gecirdigi de bir gercek .

Ya da basit bir ornek vereyim absurt olacak : Aluminyum Folyo veya levha ile bariyer yapilsa da sinyal aktarimi imkansizdir ne kadar ince folyo dahi olsa :) ...

Teorik degildir...

Sen elbette Bluetooth 5.0 ile ayni mekanda 4.2 li ile her acidan ayni performansi kaliteyi alamazsin muhakkak 5.0 onde olacaktir.

Iletisim kuran cihazlardaki anten yapilari yani alici ve verici her iki taraftakinin de acik alandaki performansina da bagli . Sadece Bluetooth un kendisinde keramet yoktur anten yapilarinin da seklinin de onemi buyuktur ...

Suphesiz Active 3 daha iyi olacaktir ama Bluetooth 5.1 ten ote birsey de yok suan ...

Baglanti icin WIFI veya LTE modelleri akilli saatlerde mantiklica olacaktir.. DErt edene de cozumler vardir

• Pulucu P kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim cevap için. Şantiyede sahada olduğum zaman hayatımı kolaylaştırır ise almayı düşünüyorum. Ama işime yaramazsa ya da kullanmacaksam belli bir süre sonra boşuna para vermek istemiyorum açıkçası.

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Aynen yazmışsınız duvarı .

Wifi de sorun yok ama benim bir işime yaramıyor.

eSim'li modellerle belki bu tür sorunlar çözülebilir, yoksa sadece bluetooth ile çözülemeyeceği aşikar.

Saatte wifiyi kapattım, bluetooth'u da kapatacam sanırım. Haybiye hem telefonumun hem de saatimin şarjını sömürüyor, 5 metre öteye gidiyorum arada 1 duvar var diye sürekli bağlantı kesildi uyarıları bezdiriyor.

Özetle bu ve benzeri saatlerden almak isteyenler için uyarımı yapayım;

Telefonu bi yere bırakır evde saatimle rahatça gezerim diyorsanız bu saat size göre değil, bu saat değil sanırım hiç bir bluetoothlu saat size göre değil. Benim gibi sağlık verilerini öğrenmek için alıyorsanız yada telefon sürekli yakınınızdaysa alınabilir gayet hoş oluyor yeni arayüzlerle.

Adım ölçer zaten spor haricinde hiç bir işe yaramıyor, şuan saatim 1684 adım gösteriyor, evde toplasan 200-300 adım atmışımdır Kolumu sallasam adımları patır patır işliyor.

Nabız ve tansiyon ise gayet başarılı, braun tansiyon aletimle kıyaslamalar yapıyorum ve genelde %1-2 sapmayla doğru sonuçları veriyor. Ben de zaten bunun için almıştım ve pişman değilim.

• Arkadaşlar bu saat su anda en uygun şekilde nasıl alınabilir ve fiyatı sizce değer mi? Mi band 4 var şu anda bende ama herseyin altına takılmiyor mi band 4 o yüzden saat almayı düşünüyorum.

Ben de Gear S3 Frontier dan gecis yaptim Celik olani bileklerim de buyuk buyuk ekranlisini aldim. Aluminyum olanlari veya farkli renklerde olanlarda boyasinin atma riski var.

Alacaklara tavsiyem kendi renginde gumus diye tabir edilen celik oneriyorum.

Ben aslinda baya bir bekledim alsam mi almasam m diye. Zaten Gear S3 Frontier var bircok ozelligi de ortak ama EKG disinda tansiyon olcme ozelligi de gelmesi ile satin alma surecim basladi .

Kolunuzu sallasaniz filan adimdan saymamasi lazim bende adimdan saymiyor da. Bazen yerimde sabit bazi hareketleri test amacli yapiyorum uzunca dinamik antreman olarak algiliyor tespit ediyor ama adimdan yaniltici saymiyor...

Belki de guncellemeniz gerekir :) ... Turkiye'ye inatla getirilmeyen 2020 deki 2. guncellemesi ...

Tansiyon aletim yoktur ama aylardir plazma bagisi yapiyorum haliyle tansiyon ve kan degerleri oncesinden yapiliyor bir sorun yok ama yas ilerliyor veya bazi rahatsizliklar erken yasta da belirebiliyor :/ Tedbirli olmak lazim. Saat artik uyku kayitlarini da tespit ediyor ...

Cihazda GPS olsa da telefondaki GPS ten de bilgi alabiliyor saatin pili tum markalarda oldugu gibi GPS aktiflenirse bataryasi baya hizli tuketiniyor. Ufak ipuclari

Cihazi hakkiyla kullanilsa kimse pisman olmaz :) .

EKG isini cozseler. Halen istesem sizan Tizen EKG uygulamasi ve Android .apk uygulamasi ile kurabilirim ama kurmadim ..

Oksijen saturasyonu da olsaymis :) Gerci telefonlarin en basit fenerini kamerasina yakin olmasi ile de is goruyor ama ... Hepsi bir alette olsa fena olmaz...

Yillar once aldigim ve suan yazilimi her turlu oldurulmus Microsoft Band2 de UV sensoru vardir ek olarak vuct ISINIZI DA olcekmekteydi ...

Aslinda eklenmeis gereken cok seyler vardir ama yakin zamanda tanitilmasi beklenen GAW3 esasli yeniliklerle pek gelecegini sanmam sadece EKG aktif olacaktir ki o zamana kadar bizlerinkine de aktiflenir ...

Bir yerlerde okumustum EKG sensoru nabiz olcumu icin ideal saglikli olcumlerde olmazas olmazlardanmis... O yuzden bazi olcumler Gear S3 Frontier veya sonraki ama GWA2 den once cikmis diger tum Samsung saglik/akilli saatlerinde de calismayacaktir. xda da Gear S3 Frontier sahibi biri cabaliyor ama sensor alakasiz gib olsa da EKG onkosullu imis anlasilan ...

Bluetooth bence gelecekte WIFI catisindan birlesip yok olacaktir :) ... WIFI de her turlu gelecek vardir ...

Ara gecis teknolojilere sahip Bluetooth ta Beacon ozelligi bircok acidan ve kullanimi acisindan a onemlidir Bluetooth Low Energy (BLE)
    https://www.beaconstac.com/what-is-a-bluetooth-beacon

https://www.endustri40.com/beaconbluetooth-tabanli-etkilesim-teknolojisi/

En guzeli batarya acisindan BLE uzerinden Bluetooth ile baglanmak .

• Enıac kullanıcısına yanıt
    EKG için Güney Kore’de izin almışlar

• jacktron kullanıcısına yanıt
    Maalesef aynı hisleri yavaş yavaş bende hissediyorum :/

• 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.