Şimdi Ara

[Galatasaray 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
86.923
Cevap
110
Favori
443.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstediği kadar iyi olsun adamın oyun tarzını beğenmiyorum. Bize alıp gidecek bir kanat lazım Kenan öyle biri değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

Olaya sadece gol asist olarak bakarsak haklısın. Ama oyuna katkı olarak bakarsak faydası yok diyemeyiz.

Takımın topla en çok buluşan oyuncularından birinin en çok top kaptıranlarda ilk sırada olması doğal değil mi?

Belhanda ya talip varsa, değerini buluyorsa tabi ki satalım. Ama sadece satmak için satarsak yerine gelecek adam minimum 10 milyon euro. Vereceği katkıda soru işareti. Belki gitmesinin tek olumlu yanı maaş bütçesine olur.

Bunun haricinde terim kalsın diyorsa bana göre de kalması gitmesinden daha hayırlı olabilir.

Eren i istemedik diagne ye 13 milyon euro verdik. Şimdi de gitsin diye dua ediyoruz. İşin bir de bu tarafı var unutmayalım
    Lütfen bırakın Belhanda fanlığını. Futbolunu geçtim adam mental olarak sorunlu. Her an kırmızı kart yiyebiliyor. Haberler doğruysa geçen milli maçta da olay çıkarmış. Bu yaz sattık sattık yoksa elde patlayabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: gereksiz işler bunlar

İstediği kadar iyi olsun adamın oyun tarzını beğenmiyorum. Bize alıp gidecek bir kanat lazım Kenan öyle biri değil.
    Birçok oyuncunun ismi geçiyor. Kenan Karaman da bunlardan biri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PayneKillers

Lütfen bırakın Belhanda fanlığını. Futbolunu geçtim adam mental olarak sorunlu. Her an kırmızı kart yiyebiliyor. Haberler doğruysa geçen milli maçta da olay çıkarmış. Bu yaz sattık sattık yoksa elde patlayabilir.

Alıntıları Göster
    Fanlıkla ne alakası var?

Talibi varsa, değerini buluyorsa satılsın dedim zaten.

Ama satmış olmak için satılmasın. Dediğim bu.

İşinize gelen herşeyde terim in bir bildiği var dersiniz. Belhanda olayında tam tersi. Biz ne desek boş. Terim kalsın derse kalacak gitsin derse gidecek.

• yalnız konudan alakasız belki ama ali koç şuan bildiğin taraftarı trollüyor. sanki süper sezon geçirmişlerde diğer takımlar yüzünden o haldelermiş gibi durmadan diğer takımlara laf atıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gusttavo

Hocam Belhandacı tayfaya bunları anlatmak çok zor. Adamlar körü körüne savunuyor.

Şahsen Banega yı bin kere tercih ederim. Umarım alınır.
    Haklısın. Banega'nın yanına Savanier ya da kiralık olarak Grujic olursa orta saha problemini kökten çözeriz bence.Tabi bir de Fernando giderse adam şart.

@Olivier17

Valla isteyen istediğini yazsın, saygı çerçevesinde belirtilmiş her fikre saygı gösterip, detaylı şekilde araştıran taraftarlarımız gerçekleri görüyor. Bu arada mesajlara dikkat edin derim lakin anında şikayet ediliyor. Ceza almayın boş yere.

@auto_man

Sadece gol ve asist yönünden bakmıyorum. Baktığım yönlerden sadece bir ya da birkaçı bu. İstikrara bakıyorum. Disipline bakıyorum. Devamlılığa bakıyorum. Topla buluşan isimlerin, verdiği kararlara, bu kararlar neticesinde gerçekleşen olaylara bakıyorum. Sezon içinde oynanan maçların farklılığına, rakiplerin farklılığına dikkat ediyorum. Her maçı aynı kefeye koymuyorum. Elimden geldiğince.

En çok topla buluşan oyuncunun doğru orantılı olarak en fazla top kaybı yapan oyunculardan olmayabileceğini biliyorum. Bunun örneklerine bakıyorum, kıyaslama yapıyorum. Mesela Sosa.

Farklı bir örnek. Mesela Onyekuru. Değerlendirme yaparken "la bu herif pozisyonları hep harcıyor, çok bencil yahu, la hep top kaybediyor yahu,umarım tez gider, umarım as oynamaz" diye kestirip atmıyorum şahsen. Bakıyorum, bu çocuk alternatif olarak alınmış. Maaşı 1.200.000 €. Ki bu paralara yerli futbolcu bile alamıyorsun artık.

Garry Rodrigues ile dönüşümlü olarak oynasın, ne kadar katkı sağalrsa kardır diye düşünülerek alınmış ve henüz 20'li yaşların başında olan toy bir çocuk geliyor, ilk sezonunda mükemmel bir istikrar göstererek ligde 2600 dakika forma şansı buluyor. Takımın orta sahasının golü unuttuğu, forvetsiz sezonda takımın gol yükünü çekiyor adeta.

Bunları yaparken kaç maç cezalı duruma düşmüş diye bakıyorum ? Fazla değil. Sadece 1 maç. İstikrar var, çalışkanlık var. Genç bir kanat oyuncusu olduğu düşünüldüğünde, skor katkısı hiç fena değil. 19 gole doğrudan katkı. Oynadığı maçlara bakıyorum, kaç kere rakip defansın dengesini bozmuş, ani hızlanmaları araya kaçışları ile.
    Eksikleri de var bunları da görüyorum ama genel bir değerlendirme yaptığımda, bu oyuncunun hala gelişime açık, sürekli üzerine koyan, koyabilecek bir isim olduğunu anlıyorum. Fiyat - performans oranına baktığımda son derece mantıklı bir hamle olduğunu görüyorum.

Durum bu. Demek istediğimi anlamışsındır, sen zeki birisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gazoz Kapağı

Ertuğrul Ersoy Benim de çok beğendiğim bir stoper. Daha 22 yaşında ve buna rağmen çok deneyimli bir oyuncu. Ayağı iyi stoper şu dönemde her türlü para ediyor.
    Bizim Ozan kabağın ayağı biraz daha iyi olsaydı 20m den aşağı gitmezdi kesinlikle.
    Haklısınız. Biraz da iyi pazarlamak lazım ama. Bizim yöneticiler bu konuda biraz sınıfta kalıyor gibi.
  • Anthony Quinn kullanıcısına yanıt
    Aynı düşünüyoruz. Banega + çift yönlü orta saha alınmalı.

Belhanda ve Diagne mutlaka satılmalı.

Feghouli ve Onyekuru kalacak gibi görünüyor. Feghouli çok katkı sağladı. Onyekuru da oyun olarak değil ama skor olarak çok katkı sağladı. Onyekuru tekrar kiralanır büyük ihtimal.
  • quote:

Olaya sadece gol asist olarak bakarsak haklısın. Ama oyuna katkı olarak bakarsak faydası yok diyemeyiz.

Takımın topla en çok buluşan oyuncularından birinin en çok top kaptıranlarda ilk sırada olması doğal değil mi?

Belhanda ya talip varsa, değerini buluyorsa tabi ki satalım. Ama sadece satmak için satarsak yerine gelecek adam minimum 10 milyon euro. Vereceği katkıda soru işareti. Belki gitmesinin tek olumlu yanı maaş bütçesine olur.

Bunun haricinde terim kalsın diyorsa bana göre de kalması gitmesinden daha hayırlı olabilir.

Eren i istemedik diagne ye 13 milyon euro verdik. Şimdi de gitsin diye dua ediyoruz. İşin bir de bu tarafı var unutmayalım
    Belhanda yerine Banega gelecek. Tabi satışı gerçekleşirse. Bir de çift yönlü orta saha alınacak.

Belhanda nın eşi benzeri yok gibi davranmayı bırakın

Üstad sosa demişsin ama ne oynadıkları mevkii birebir aynı ne de oyun tarzları. Misal sosa ve belhanda yanyana oynar. Ama oyun olarak birbirlerine alternatif değiller. O yüzden iki oyuncunun top kayıpları hangi oranda bilmiyorum ama yine de kıyaslamak sağlıklı olmaz.

Aynı işi yapmamalarına rağmen istatiksel olarak geçen sezon ligde;

Sosa 30 maç 5 gol 4 asist.

Belhanda 24 maç 4 gol 9 asist.

Talibi varsa satılsın. Daha iyisi alınabilecekse alınsın. Ama sırf gitsin diye de gönderilmesin. Çünkü ne göndermekte ne de yerine koymakta iyi değiliz ne yazık ki.

• quote:

Üstad sosa demişsin ama ne oynadıkları mevkii birebir aynı ne de oyun tarzları. Misal sosa ve belhanda yanyana oynar. Ama oyun olarak birbirlerine alternatif değiller. O yüzden iki oyuncunun top kayıpları hangi oranda bilmiyorum ama yine de kıyaslamak sağlıklı olmaz.

Talibi varsa satılsın. Daha iyisi alınabilecekse alınsın. Ama sırf gitsin diye de gönderilmesin. Çünkü ne göndermekte ne de yerine koymakta iyi değiliz ne yazık ki.
    Kanka kendine gel Belhanda düşmanlarına üstat falan deme, sonra kendilerini bilir kişi falan sanıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ali Koç: "Kimin parasını kime veriyorsunuz? Kulüplerin parası bu. Kimse de çıkıp bir şey demiyor. Sonra bir de gittiği yerde 1905TL gibi bir maaş yapıyorlar ki tazminatı haketsin diye. Bu konuyu isteyen herkesle her yerde tartışırım."

Vizyon reise bak be. Fatih Terim ne kadar büyük bir acı yarattıysa, hocanın çocuk esirgeme kurumuna bağışladığı tazminattan bahsetmeden duramıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PayneKillers -- 16 Haziran 2019; 20:14:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gusttavo

Belhanda yerine Banega gelecek. Tabi satışı gerçekleşirse. Bir de çift yönlü orta saha alınacak.

Belhanda nın eşi benzeri yok gibi davranmayı bırakın

Alıntıları Göster
    hiçbir oyuncu vazgeçilmez değildir. Bu kulüpten kimler geldi kimler geçti.

Ama banega ne belhanda nın ne de ndiaye nin alternatifi değil.

Bizim taraftar sürekli birileri gitsin birileri gelsin diyor.

Geçen sezon medya taraftar gazladı emre akbaba süperdi avrupa ya satardık.

Devre arasında medya taraftar gazladı diagne süper golcüydü Çine katar a para kazanarak satılırdı.

Bu sene de banega yı muriç i medya ve taraftar parlatıp duruyor. Biz ne zaman gaza gelsek elimizde patlıyor. O yüzden kesin alınmalı kesin gitmeli diye yüksekten uçmamak lazım.

• https://twitter.com/comandanTerim/status/1140307051337453571

Balotelli bitmiş deniyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARTH_BLACK -- 16 Haziran 2019; 20:20:32 >
  • quote:

Tamam, zaten oyun tarzlarının aynı olduğunu iddaa etmedim ki.

Bu mantıkla hiçbir oyuncuyu hiçbir oyuncuyla kıyaslayamassın. Ben şu açıdan kıyas yaptım. Hani sen dedin ya en başında, Galatasaray'da en fazla topla buluşan oyuncu ya da oyunculardan Belhanda. Bu sebeple çok top kaybediyor, gayet normal diye.

Ben de dedim ki, Sosa da Trabzonspor'da en fazla topla buluşan oyunculardan biri. Ama topu daha doğru ve olumlu kullanıyor. Daha az top kaybı yapıyor Belhanda'ya oranla. Sadece bunu kıyasladım. Ki ne Trabzon ciddi ciddi kıyaslama yapılacak bir takım ne de Sosa bu işin çıta noktası. Galatasaray daha farklı bir boyutun takımı. Daha iyisini yapmalı ve her zaman daha iyilerine sahip olmalı.

Ayrıca, iki ismin farklı bölgelerin oyuncusu olduğunu söyleyen sensin (-ki bu kısmen doğru), sonra gelip gol asist rakamlarını koyup,karşılaştıran da sensin. Biraz çelişki olmamış mı üstadım ? Biri merkez orta saha oynuyor. Yeri geliyor ön liberoya kadar kayıyor. Bir diğeri, sevenlerinin 8 numara olduğunu söylemesine rağmen 10 numara olarak oynuyor çoğu zaman. Yani kaleye daha yakın.

Her neyse. Dediğim gibi, benim kıyas yaptığım husus farklıydı. Son yazdığına da katılıyorum. Plansız iş yapılmamalı. Satalım, nasıl olursa birisini buluruz mantığı bizi batırır ve batırdı.

Benim anlatmak istediğim, Belhanda'nın çok kötü bir futbolcu olduğu ya da külliyen zarar olduğu değil. Faydası olduğu kadar zararı da olduğu ve maliyetli bir oyuncu olduğudur. Ayrıca belli yerlerde hala piyasası olduğunu düşünüyorum. Katar,Arabistan gibi. Guiliano 10.000.000 € kazandırdıysa Belhanda da buna yakın paralar kazandırır, kazandırmalıdır diyorum. Hali hazırda 2 yıldır şampiyon durumdayız ve Belhanda'nın 2 yıl sözleşmesi kalmış. Şuan satmak için doğru zaman. Aksi halde gelecek sene şampiyon olamadığımızı varsay. Belhanda'nın da son senesi olduğu için kazanabileceğin rakamlar en az yarı yarıya düşer. Hatta satamama ihtimalin doğar.

Bu sebeple mümkün olan en iyi rakamlara satıp yerine planlı, iyi araştırılmış birini almak, yeni ve daha uzun vadeli bir yatırım yapmak daha doğru olur. Bu benim görüşüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anthony Quinn -- 16 Haziran 2019; 20:23:19 >

• https://twitter.com/ibrahiimseten/status/1140306096483184646

İbrahim seten hem balotelli hemde benega transferlerinin bittiğini açıklamış.Yarın KAP çıldıracak deniliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maicole

Kanka kendine gel Belhanda düşmanlarına üstat falan deme, sonra kendilerini bilir kişi falan sanıyorlar.

Alıntıları Göster
    Talibi varsa değerini buluyorsa satılsın diyoruz buna rağmen fan oluyoruz

Sezon içinde onyekuru ya neler neler deniyordu şimdi vazgeçilmez oldu

Eren e gitsin diyenler diagne yi görünce eren kalsaydı daha iyiydi dedi.

Sezon başı yasin gitsin diyenler sinan ı muğdat ı görünce keşke kalsaydı dedi.

Futbol böyle birşey. Performansa bağlı olduğu için herşey anlık yaşanıyor.

Belhanda gidecekse gider zaten. Ama terim geldiğinden beri biletini kesecek diye dört gözle bekleyen bir grup var.

Adam forvet yokken eldeki tek forveti sildi ama taraftarın disiplinsiz dediği, vurdumduymaz dediği, işe yaramaz dediği belhanda yı silmedi.

Muğdat için terim in bir bildiği vardır diyenler belhanda için bunu diyemiyor ne yazık ki

Bi de belhanda için olumlu yorum yapan herkesi fan olarak etiketliyorlar. Ağlanacak halimize gülüyoruz

Bende daha iyisini alabiliyorsak satılsın diyorum zaten. Ama gitsin de kim gelirse gelsin mantığıyla olmasın.

Aynı şeyi söylüyoruz ama farklı yollardan.

• quote:

hiçbir oyuncu vazgeçilmez değildir. Bu kulüpten kimler geldi kimler geçti.

Ama banega ne belhanda nın ne de ndiaye nin alternatifi değil.

Bizim taraftar sürekli birileri gitsin birileri gelsin diyor.

Geçen sezon medya taraftar gazladı emre akbaba süperdi avrupa ya satardık.

Devre arasında medya taraftar gazladı diagne süper golcüydü Çine katar a para kazanarak satılırdı.

Bu sene de banega yı muriç i medya ve taraftar parlatıp duruyor. Biz ne zaman gaza gelsek elimizde patlıyor. O yüzden kesin alınmalı kesin gitmeli diye yüksekten uçmamak lazım.

Alıntıları Göster
    Banega şampiyonlar ligini düşünürsek mutlaka alınmalı. Belhanda ve Diagne satışı transferlerin gerçekleşmesi için kaynak oluşturacak.

Eğer Banega alınırsa yanına çift yönlü bir orta saha alınmalı.

Vedat Muriç yedek için düşünülüyor sanırım ama ben alınması taraftarı değilim. Umarım şişirilmiş Muriç ten vazgeçeriz.

Bize hızlı ve bitirici bir santrfor lazım.

• DARTH_BLACK kullanıcısına yanıt
    Diagne 17 milyona gitti diyiyor.

• 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.