Şimdi Ara

[Galatasaray 2018/2019 Sezonu] - ŞAMPİYON GALATASARAY - #Hedef23 (2415. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
87.311
Cevap
93
Favori
2.317.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24132414241524162417
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onurguner

Peteği aç pintilik yapma :)

Alıntıları Göster
  • Ordan Geçenbay kullanıcısına yanıt
    Ozan ı yıllardır avrupa takipte zaten. En son düzenlenen dünya kupasında fifa turnuvada dikkat edilmesi gereken futbolcular arasında gösterdi.

Çocukta bir ışık olduğu belliydi. Ama parlaması için şans bulması lazımdı bu sezon oldu.

Marcao denen adamı portekizliler harici tanıyan, araştıran, scout eden kaç ülke var acaba? Zaten brezilya lı birçok oyuncunun ilk durağı portekiz.

Herkesin kör diye dalga geçtiği carole bile benfica görmüşken sürekli kiralık dolaşan, lig sonuncusu takıma cüzzi bir bonservisle transfer olan birini 4 milyon euro verip almak cidden maceradır.

Bırak kar edip satmayı 4 milyon euro yu çıkarabilirsek kendimizi şanslı görüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 16 Ocak 2019; 0:50:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

TRT Spor'a konuşan Abdurrahim Albayrak, "Taraftarlar forvet transferini çok merak ediyor. Hafta sonuna yetişecek mi?" sorusuna "Biz de çok merak ediyoruz." cevabını verdi.

Şimdi de dalga geçmeye başladar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Louise Attaque

Gomis 29 gol attı aynen. Deplasmanlarda da çok güzel yattı, hantallıktan bi tarafını kaldıramadığı için olsa gerek. Oyunu rakip kaleye yığacaksın ki zam reyyis gol bulsun. Yoksa casper modunda takılırdı rahmetli.

Geçen sene imza parasıyla beraber 5.8 milyon euro para aldı bir de, ona rağmen zam istedi, hala adını iyi ananlar var. Dursun alınca öyle oluyor herhalde.
    Sizi anlamak güç.Son 10 yılda Burak hariç 20 gol üstü atan kaç oyuncunuz oldu ? Gelecek 10 yılda 3 büyüklerde 20 gol üstü atacak 3 oyuncu bile çıkmayabilir. Adam 29 gol atmış hala deplasmanda yattı diyor. Gomis kalsaydı Ş.L.'de atacağı gollerle bu seneki maaşını fazlasıyla kazandırırdı, kulübe getireceği prestijde cabası. Adam aslında bedavaya oynadı 29 gol atıp üstüne 200bin euro kazandırdı size, sizin adama bir sövmediğiniz kaldı. Gerçi sövenlerde çıkmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3qzotix -- 16 Ocak 2019; 1:7:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Türkçü Kayı

Takımı küme düşme hattında olan ne idüğü belirsiz bir futbolcuya 4 milyon euro vermek akıl karı değil
    Adam gelecek vaad etse kendi liginde Benfica Porto gibi yetenek avcısı takımlar var onlar kapardı
    * Takımı küme düşme hattında olan takımın taraftarından neyin akıl karı olup olmadığını ogrenecek degiliz.

* Sizinkiler Slimfit Ali'ye koşulsuz şartsız taparken, Biz burda doğruları yanlışları en sert şekilde eleştiriyoruz sen onu dert etme kendi takımının derdiyle dertlen.

• quote:

Takımı küme düşme hattında olan ne idüğü belirsiz bir futbolcuya 4 milyon euro vermek akıl karı değil
    Adam gelecek vaad etse kendi liginde Benfica Porto gibi yetenek avcısı takımlar var onlar kapardı
    Benfica, Porto'nun 120 kişilik kadrosu var da bizim mi haberimiz yok. Bütün gelecek vadeden futbolcuları nasıl alsınlar?

• Bu Marcaoya 4m veren Dünya bir tane kulüp çıkmazdı bizden başka . Bu adam 2. maicon , inanılmaz ıskalar geçen savunma arkasına adam kaçıran birisi. Kesinlikle gs stoperi değil. Ama bizimkiler 4m i buna gömdü. Şimdi para yok ayağı yapacaklar. Keşke maaşı yüksek olsaydı da bonservisi düşük olsaydı. Hiç değilse hala forvet alacak paramız kalırdı. Biri nizipli diğeri rizeli zaten bunlardan birşey beklemek mantıklı değil.
    İnanılmaz kötü planlama var her teklif gelen satılmaya çalışılıyor sonra gelen para çarçur ediliyor , para yok deniyor.
  • Fatih Terim izin vermediği için Belhanda takımda kalır. Alan 21inde gelir. 31inde de Demba Ba'yı açıklayıp transferi bitirirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şifalı Bitki

* Takımı küme düşme hattında olan takımın taraftarından neyin akıl karı olup olmadığını ogrenecek degiliz.

* Sizinkiler Slimfit Ali'ye koşulsuz şartsız taparken, Biz burda doğruları yanlışları en sert şekilde eleştiriyoruz sen onu dert etme kendi takımının derdiyle dertlen.

Alıntıları Göster
    Ben sana değil Galatasaray kulübü yetkililerine dedim ne yetkilisin ne de transferi yapansın üzerine alınmana gerek yok
  • Balotelli, sezon sonuna kadar 2 milyon euro karşılığında Marsilya ile anlaştı. (Di Marzio)

Selçuk ile Tarık ne kadar maaş alıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rai-gy

Balotelli, sezon sonuna kadar 2 milyon euro karşılığında Marsilya ile anlaştı. (Di Marzio)

Selçuk ile Tarık ne kadar maaş alıyordu.
    Ciddi bi sekilde söverim erenden az alıyor adam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paradaisu. -- 16 Ocak 2019; 3:43:55 >
  • quote:

Siz bu kafayla daha çok 17. olursunuz

Porto dediğin takım Eder Militao diye bir stoper çıkardı muhtemelen adını ilk defa duydun şuan. Onu da geliştirebilmek için yanına Pepe'yi transfer etti.

Galatasaray Telles'i Gremio'dan alırken 36 yaşında sol beki olan yetenek avcısı Porto uyuyor muydu? Sonra Galatasaray'dan aldı Telles'i.

Elif Elmas'ı 15e satacağız diyordunuz(1.5 milyon euro veren çıkmaz) olur ya bir takım transfer eder 2-3 milyona ne desin o takımın rakibinin taraftarı düşme hattındaki Fenerbahçe'nin ne idüğü belirsiz futbolcusuna 2 milyon vermek akıl karı değil. Gelecek vaat etse Galatasaray kapardı mı desin?

• Marcao 22 yaşında, haziranda 23 oluyor.

Toplam 58 maçlık tecrübesi var, son 1,5 yıldır Portekiz'de ve bu sürede 49 maç oynamış, ondan önce kendi liginde düzenli oynamamış.

Brezilya milli takımının alt yaş gruplarına HİÇ seçilmemiș.

Genç oyuncuyu ucuza alıp satma konusunda uzman Portekiz kulüpleri tarafından transfer edilmemesi de bir konu.

Geçen sene kiralık oynadığı Portekiz kulübü Rio Ave de bonservisini almamış bu arada, Chaves almış 900 bin avroya.

4m bonservis ile alındı, biraz daha düşük olabilirdi ancak makul denebilir, zira adam 900 bine alınmış ancak asıl sıçramasını bu alımdan sonra gerçekleştirmiș, yukarıda dediğim gibi geçen sene kiralayan kulüp almamış oyuncuyu. Yani 900 bine göre kıyas yapmak pek doğru değil, çıkış yapmadan bulsak o parayla kıyas yapabilirdik. Tutarsa bu ücret hiç göze gelmeyecektir.

800-850-900 bin maaşı var yıldan yıla artan, çok olumlu bana kalırsa. Bonservisten daha önemli hatta. Zaten genç oyuncu transferi bu tarz olmalı.

Bu arada maaş 1,2m olsa bonservis 3m olsa daha az tepki çekerdi, bonservis olayına bir de böyle bakın derim.

Bunlar benim görebildiğim elle tutulur veriler, kağıt üzerinde biraz kumar gibi durduğu doğru, kendi açımdan özellikle milli takımın alt yaş gruplarına hiç seçilmemiș olması kafa karıştırıcı. Ama asıl çıkışını bu sezon yaptığını göz ardı etmemek gerekli.

Yine de scout transferi olması, genç ve bir çıkış yakalamış olması güzel. Tutmasa bile tarz olarak artık yapmamız gereken transferler bunlar.

Bazı olumsuz verilere ve fikirlere rağmen oyuncu iyi çıkarsa scout ekibi iyi çalışmış demektir. İyi çıkmasa bile ben olumlu görüyorum, yol doğru, daha iyisi yapılmalı deriz ve kulüp kendini bu yolda geliştirip daha iyisini yapmaya çalışır.

Genç oyuncu alıp yüksek değere satan kulüplerin her transferi tutuyor mu ki? Hayır. Ancak onlarda bu bir kültür haline gelmiş, bu işi daha çok önemsiyorlar ve sonuç olarak da bu konuda bizden iyiler. Yani bizim transferin tutmama ihtimali daha fazla. Bu durum böyle iken biz 2-3 yılda bir bu tarz transfer yapınca ve bunlar da tutmayınca bu iş olmuyor diyoruz. Halbuki yanlış düşünüyoruz, anlattığım durumu göz önüne alınca.

Belki ilerleyen yıllarda bu oyuncuyu 900 bine alan kulüp oluruz, kim bilir? Zira artık 30+ oyunculara yığınla para verecek durumumuz yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lepanto -- 16 Ocak 2019; 2:08:03 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Maicon muhtemelen elimizde kalıcak, kontenjan dolu olduğu için de Gary'nin yerine oyuncu alamayacağız. Alan ve Ba'yı alıp transferi kapatırız.
  • Lepanto kullanıcısına yanıt
    Merak ettiğim için soruyorum? 900 bin euro ya chaves e gelen futbolcu 6 ayda ne sıçrama yaptı da 4 milyon euro ya transfer oluyor?

Scout transferi demişsin de scout transferi olması için brezilya dan bizim bulup çıkarmamız lazımdı. Menajer önermiştir bizimkilerde izlemiştir.

Marcao alt yaş milli takımlarında oynasaydı zaten direkt olarak porto daydı, real deydi, barca daydı.

Umarım benim gibi bu transfere negatif yaklaşanlar hatalı çıkar oyuncu bize çok büyük katkı verir. Ama benim umudum yok ne yazık ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

Merak ettiğim için soruyorum? 900 bin euro ya chaves e gelen futbolcu 6 ayda ne sıçrama yaptı da 4 milyon euro ya transfer oluyor?

Scout transferi demişsin de scout transferi olması için brezilya dan bizim bulup çıkarmamız lazımdı. Menajer önermiştir bizimkilerde izlemiştir.

Marcao alt yaş milli takımlarında oynasaydı zaten direkt olarak porto daydı, real deydi, barca daydı.

Umarım benim gibi bu transfere negatif yaklaşanlar hatalı çıkar oyuncu bize çok büyük katkı verir. Ama benim umudum yok ne yazık ki.

Ne sıçrama yaptığını ben bilmiyorum, 6 ay ben izlemedim bu adamı. YouTube videosu ile de stoper hakkında yorum yapmak makul gelmiyor bana.

Scout transferi olarak lanse edildi, ona binaen diyorum, kulüp çalışanı değilim ki bilgiyi doğrulayayım.

Ben de çok olumlu değilim ama yazdığım gibi tarz olarak doğru buluyorum, bu girişim başarısız olur o ayrı. Şuan 900 bine Brezilya'dan alacak bir yapımız yok, belki bu yolda ilerleyerek bir gün o da olur diye de ekledim hatta.

Alt yaş grupları dediğim gibi en büyük endişem, ama sonradan parlayan oyuncular da var, bu 6 ayda iyi parlamıș olmalı ki bu ücret ile alındı. Tutmazsa demek ki 6 ay izleyen scout ekibimiz yetkin değildir, belki bir şans daha verilip olmadı scout ekibi yenilenmelidir, ancak bu transfer tarzından sapmamalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lepanto

quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

Ne sıçrama yaptığını ben bilmiyorum, 6 ay ben izlemedim bu adamı. YouTube videosu ile de stoper hakkında yorum yapmak makul gelmiyor bana.

Scout transferi olarak lanse edildi, ona binaen diyorum, kulüp çalışanı değilim ki bilgiyi doğrulayayım.

Ben de çok olumlu değilim ama yazdığım gibi tarz olarak doğru buluyorum, bu girişim başarısız olur o ayrı. Şuan 900 bine Brezilya'dan alacak bir yapımız yok, belki bu yolda ilerleyerek bir gün o da olur diye de ekledim hatta.

Alt yaş grupları dediğim gibi en büyük endişem, ama sonradan parlayan oyuncular da var, bu 6 ayda iyi parlamıș olmalı ki bu ücret ile alındı. Tutmazsa demek ki 6 ay izleyen scout ekibimiz yetkin değildir, belki bir şans daha verilip olmadı scout ekibi yenilenmelidir, ancak bu transfer tarzından sapmamalı.

Alıntıları Göster
    Chaves in alımından sonra sıçrama yapmış dediniz ya, o bakımdan sordum 6 ayda ne yapmışta bonservisi 4 e ulaşmış

Ülkede bütün oyuncular scout transferi zaten

Adamı 16 yaşından itibaren izlersin rio ave den önce sen alırsın o zaman scout transferi yapmış olursun.

Öyle birşey ki ülkede kimsenin oyuncu hakkında bilgisi yok. Herkes portekiz kanadından gelen haberler doğrultusunda oyuncuyu tanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sertancanluksenburg

Bu mesaj silindi.
    denize düşüp burağa sarılan takımın taraftarı bile bize laf edebiliyor, bu yönetim Galatasaray a 5 gömlek küçük gelir beyler

• quote:

Orijinalden alıntı: Tanrıkut Mete Han

Ben sana değil Galatasaray kulübü yetkililerine dedim ne yetkilisin ne de transferi yapansın üzerine alınmana gerek yok

yorumunda bir sıkıntı görmedim, herkes gibi görüşünü paylaşmışsın sonuçta forum bu, düzgün paylaşımlar baş tacı, umarım buraya doğru düzgün yazıp konuna gittiğinde Galatasaraya her türlü çamur atan tiplerden değilsindir, problem amblemin olsa gerek, genelde troll oluyor bşka takım taraftarları bizim konuya geldiğinde, buyur arada gel görüşlerini belirt bakalım dışarıdan nasıl görünüyor bizim takım fikir sahibi olalım.

• Paradaisu. kullanıcısına yanıt
    Okuduğunuzu anlayamıyorsunuz sanırım. 2 milyon sezon sonuna kadar, yani ikinci yarı için. Eren tüm sezonda o kadar kazanıyordu

• 
Sayfa: önceki 24132414241524162417
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.