Şimdi Ara

[Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY - (2319. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
90.245
Cevap
109
Favori
3.240.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23172318231923202321
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PERENAL. kullanıcısına yanıt
    Valla ne yalan söyleyim Fenerbahçelisin ama söylediklerin tamamen doğru tespitler. Tolgayı orta sahanın solunda oynattığın zaman zaten çizgi oyuncusu gibi oynamıyor. Top rakipdeyken orta sahanın direncini yükseltip çok iyi baskı uyguluyordu. Hücuma çıkınca da sık sık ceza sahası içerisine girip hem orayı karıştırıyor hem de Gomis’e destek olup pozisyon üretiyordu. Ki bence en önemli özelliği buydu. Böyle bir sistem Tolga’yı bitirmek olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denayer sol bek olabilir(bana göre Linnes olmalı) ama ben klasik kurgudan vazgeçeceğini düşünmüyorum.
    Şu an Fernando stoperlerin önünde ve arasında çok rahat, bu konuşulan diziliş onun rolünü de değiştirir bu riske gireceğini hiç sanmıyorum. Ayrıca Maicon da bir bek gibi çıkıp top kullanıyor ortada oynatılırsa bu özelliğinden vazgeçeceğiz demektir ki hiç mantıklı değil. Bu dizilişte Tolga'dan da verim alamazsın.

Alin Naci Küçük'ün iddia ettiği kadroda çok fazla soru işareti var. Bana göre böyle bir değişikliğe hiç gerek yok. Sol bekte Denayer oynayabilir. Bu 11 ile biz yine klasik oyunumuzu oynayabiliriz önemli olan Fernando'nun stoperlerin önünde olduğu bir 3'lü denememesi. Şimdiki gibi hücumda Fernando'nun stoperi üçlediği kurguyu bozmanın anlamı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xginxa -- 21 Ekim 2017; 23:33:40 >
  • tudor üçlü savunma ile çıkar mi bilmiyorum ama Eğer böyle bir planı varsa tamamen büyük teknik direktörlüğe oynuyordur. böyle çıkar başarılı da olursa sonrasında neler olur tahmin edemiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aty.

Denayer sol bek olabilir(bana göre Linnes olmalı) ama ben klasik kurgudan vazgeçeceğini düşünmüyorum.
    Şu an Fernando stoperlerin önünde ve arasında çok rahat, bu konuşulan diziliş onun rolünü de değiştirir bu riske gireceğini hiç sanmıyorum. Ayrıca Maicon da bir bek gibi çıkıp top kullanıyor ortada oynatılırsa bu özelliğinden vazgeçeceğiz demektir ki hiç mantıklı değil. Bu dizilişte Tolga'dan da verim alamazsın.

Alin Naci Küçük'ün iddia ettiği kadroda çok fazla soru işareti var. Bana göre böyle bir değişikliğe hiç gerek yok. Sol bekte Denayer oynayabilir. Bu 11 ile biz yine klasik oyunumuzu oynayabiliriz önemli olan Fernando'nun stoperlerin önünde olduğu bir 3'lü denememesi. Şimdiki gibi hücumda Fernando'nun stoperi üçlediği kurguyu bozmanın anlamı yok.

fenerin en kuvvetli tarafı isla-guiallano kanadı, latovlevicic zaten gs’nin en zayıf halkası, isla-guillano cidden fizik olarak çok iyi oyuncular, o bölgeye defansif özellikleri daha iyi olan ve pozisyon bilgisi hem danayer’e hem latovlovicic’e göre daha iyi olan linnes’in oynaması gerektiğini düşünüyorum, danayer iyi galatasaraylı olabilir, iyi niyetli bir oyuncu da olabilir ona lafım yok ama biraz hafif kalıyor gs kalibresindeki bir takımın sol beki için, latovlevicic ise biraz daha ofansif özellikleriyle ön plana çıkıyor, isla gibi bir silah var bizde fener’de, ona dikkat etmek ve linnes’i kullanmak en mantıklısı sol bekte, tudor’un bunları düşünmesi lazım,

• Denayer oynasa da oynamasa da hücumda böyle durmaya devam etmeliyiz. Farklı bir şey denenecekse o bu maç olmamalı çünkü işler yolunda giderken büyük bir maçta işleyen çarkı değiştirmeye gerek yok. 3 stoperle oynar ve başarılı olursa alkışlarız tabi ama başarısız olursa da çok büyük tepki görür, 8 haftada toparladığı güveni kaybeder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xginxa -- 22 Ekim 2017; 0:11:4 >
  • Bugüne kadar nasıl oynadıysak, bu maçta da öyle oynayacağız. Takım zaten topa sahipken Fernando ile stoperi üçleyip, bekleri ileri çıkartıyor, yeni bir şey değil bu. Lato veya Linnes yerine defans olarak daha iyi olan Denayer tercih edilebilir ancak bu klasik oyunumuzu etkilemez.
  • Linnes varken solda Denayer'i oynatmak. Tudor kafayı yedi galiba

• Tudor riskli bişey denemez umarım . Şov yapmasına gerek yok kazandırsın su maçı yeter. İlk golü yersek zor toparlanırız diye öngörüyorum. Çünkü günlerdir oyuncular bu maçın psikolojisi altında . Çok hırslı, istekli başlıcaklar maça umarım konsantrasyonalarını kaybetmezler.

• https://twitter.com/GalatasaraySK/status/921843490513965062

Tüyler diken diken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jason Momoa -- 22 Ekim 2017; 0:20:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

tudor üçlü savunma ile çıkar mi bilmiyorum ama Eğer böyle bir planı varsa tamamen büyük teknik direktörlüğe oynuyordur. böyle çıkar başarılı da olursa sonrasında neler olur tahmin edemiyorum

Sonradan 1 maç kaybeder bizim çocuklar Allah ne verdiyse saydırır merak etme. Türk taraftarını bilmiyorsunuz sanki. Adam verdiği sözü tuttu güzel futbol oynatıyor ama 1 maçta harcamak için pusuda yatan çok adam var. Şu maçı da kazansın, bundan sonra destek yerine köstek olanlar art niyetlidir bana göre.
  • PERENAL. kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir futbol izleyici olarak ligin en iyi sağ bekinin Mariano olduğunu söylüyorum. Ligin en iyi ikinci sağ beki ise Miguel Lopes. Isla da Sabri ile kapışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Casablanca -- 22 Ekim 2017; 0:23:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PERENAL.

quote:

Orijinalden alıntı: lucas10

Isla Mariano dan iyi diyorlar.

herhangi bir futbol izleyicisi ligin en iyi sağ bekinin isla olduğunu söyler zaten, adriano’dan sonra da ligin en iyi beki,

neyse bunun için gelmedim, 3lü savunma çıkacakmış gs, tudor derbiyi bize vermek için her şeyi deniyor, rodriges kadroda yokmuş, tuhaf çok tuhaf, maç bize dönüyor,

Sabri > İsla

• Icardi'nin kızı Galatasaray taraftarı :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rai-gy

quote:

tudor üçlü savunma ile çıkar mi bilmiyorum ama Eğer böyle bir planı varsa tamamen büyük teknik direktörlüğe oynuyordur. böyle çıkar başarılı da olursa sonrasında neler olur tahmin edemiyorum

Sonradan 1 maç kaybeder bizim çocuklar Allah ne verdiyse saydırır merak etme. Türk taraftarını bilmiyorsunuz sanki. Adam verdiği sözü tuttu güzel futbol oynatıyor ama 1 maçta harcamak için pusuda yatan çok adam var. Şu maçı da kazansın, bundan sonra destek yerine köstek olanlar art niyetlidir bana göre.

8 hafta geçmiş. Hala tudor a destek vermiyorsak taraftarlığımizi sorgulamak lazım. Adam dediğiniz gibi bir söz verdi ve geçen süre içinde de bunu tuttu. Derbiye gelirsek ben bu maçı denge de görenlere çok şaşırıyorum. Bu Fenerbahçe değil miydi yerden yere vurulan, taraftarı bu sene biz kötüyüz galatasaray şampiyon olsun diyen. Bir hafta da ne oldu da yeniden potaya girdiler. Sezon başında denk gelmişti trabzonspor için arkadaşlık kamp ortamı çok iyi galatasaray da bu durum yok diye bir haber geçilmişti. Dokuzuncu hafta da durum ortada. Ben Yarın akşam üçlü de çıksak dörtlü de çıksak kazanacağımızi düşünüyorum. Karşımızda 1 haftadir yüceltilen bir takım var. Yenilirsek üzülürüm. Yenilebiliriz de ama o da büyük ihtimalle yine tek kale oynayarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 22 Ekim 2017; 1:7:53 >

• Islayı izlediniz mi bilmiyorum ama ligin en iyi beki isladır objektif olmak gerekirse

• quote:

quote:

quote:

8 hafta geçmiş. Hala tudor a destek vermiyorsak taraftarlığımizi sorgulamak lazım. Adam dediğiniz gibi bir söz verdi ve geçen süre içinde de bunu tuttu. Derbiye gelirsek ben bu maçı denge de görenlere çok şaşırıyorum. Bu Fenerbahçe değil miydi yerden yere vurulan, taraftarı bu sene biz kötüyüz galatasaray şampiyon olsun diyen. Bir hafta da ne oldu da yeniden potaya girdiler. Sezon başında denk gelmişti trabzonspor için arkadaşlık kamp ortamı çok iyi galatasaray da bu durum yok diye bir haber geçilmişti. Dokuzuncu hafta da durum ortada. Ben Yarın akşam üçlü de çıksak dörtlü de çıksak kazanacağımızi düşünüyorum. Karşımızda 1 haftadir yüceltilen bir takım var. Yenilirsek üzülürüm. Yenilebiliriz de ama o da büyük ihtimalle yine tek kale oynayarak.

Geçen senenin aynısı olmaz, yani tek kale oynayıp yenileceğimizi sanmıyorum. Geçen sene kazmaydı takım bu sene öyle değil. Bu maçı kaybetmek için en kötü günümüzde olmamız lazım, onunda olacağını sanmıyorum. Abartanlar hep Fenerli, onlarda şov amaçlı konuşuyor, hepsinin içi kan ağlıyordur. Allah aşkına bana Fener'den bir tane oyuncu söyle Gs'de görmek isteyeceğin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Geçen senenin aynısı olmaz, yani tek kale oynayıp yenileceğimizi sanmıyorum. Geçen sene kazmaydı takım bu sene öyle değil. Bu maçı kaybetmek için en kötü günümüzde olmamız lazım, onunda olacağını sanmıyorum. Abartanlar hep Fenerli, onlarda şov amaçlı konuşuyor, hepsinin içi kan ağlıyordur. Allah aşkına bana Fener'den bir tane oyuncu söyle Gs'de görmek isteyeceğin.

Kimyası tutan güzel bir takımımız var. Eksik yerler var. Ama Fenerbahçe den takviye yapılacak bir futbolcu yok. Belki valbuena diyen çıkacaktır ama bizim oyun yapımızda faydalı olacağını düşünmüyorum. Fenerbahçe de alt alta yazdık mi kaliteli oyuncular var. Ama hiçbiri birbiriyle alakalı değil. Yarın çok büyük futbol şanssızlığı olmazsa göreceğiz zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gal Gadot Askım

Malatya maçı öncesine kadar biz bittik, Galatasaray bizi dağıtacak kafasında olan Fenerbahçe bugün bakıyorsun bir gariban Malatya galibiyeti ve medyanın şişirmesiyle burda show yapacaklarını zannediyorlar

Yarın şunlara 3 taneden az sallamayız umarım zaten ilk 20-25 dk 1-0 yaptık mı maç farka gider. Aykutun tek planı geriye yaslayıp kontradan gol atmak zaten.

Maçtan sonra Aykut'un tek planı ne imiş görüşelim olur mu ? Aykut Kocaman'ı çok ama çok hafife alıyorsunuz. Çok değişik bir adam aslında. Her neyse.

Görüşlerine saygı duyuyorum ancak kendinizi kaf dağının tepesine çıkardığınız gibi Fenerbahçe'yi de yerin dibine sokuyorsunuz. Kadromuz gayet iyi, sadece ortada bir uyum sorunu var. O da ortadan kalkacaktır elbet.

Şu bir gerçek ki Galatasaray'ın önünde zor maçlar var. Sezonu 3 hafta kadar erken açtınız, takımınız elbet formdan düşecek. Yenseniz bile, yani fark 11 olsa bile lig kopmuyor. Evet medyasından-taraftarına, futbolcusundan-başkanına büyük bir baskı oluşacak Fenerbahçe üzerinde ama altından kalkarız. Gel gelelim biz yenersek fark 5'e düşüyor. Sonra sizin Trabzon deplasman, Gençler ev, Başakşehir deplasman, Alanya ev, Beşiktaş deplasman, Akhisar ev maçlarınız var.

Trabzon, Alanya ve Akhisar(Okan Buruk verir maçı size) maçlarını çok kolay geçeceğinizi düşünüyorum. Ancak diğer maçlarınız sıkıntılı olacaktır. Sizin olası kayıplarınızda Fenerbahçe'nin bir galibiyeti işin rengini tamamen değiştirir. Ayrıca bu yıl Beşiktaş'ın şampiyonluğu bırak, Fener-Gs arasındaki şampi yarışına bile katılabileceğini sanmıyorum.

Çok farklı bir maç ve dönem bizi bekliyor gibi. Henüz 9. haftadayız ve 17. haftaya kadar hiçbir şey bitti demem, bu her iki takım için de geçerli.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Amacım ortamı germek değil de Allah aşkına söylediğinize siz inanıyor musunuz? Soldado, Giuliano, Kameni, Isla, Josef, Jannsen, Ekici, Valbuena gibi oyuncular var ve yazdıklarımın hepsi çok kaliteli oyuncular.
    Fenerbahçe'deki tek sorun uyum, o da zamanla aşılacaktır. Ha belki bu oyuncuların bir çoğu sisteminize uymaz o ayrı mesele ama hepsi Gs'de oynayabilecek oyuncular. Barcelona değilsiniz ve oynadığınız lig Spor Toto Süper Lig.

Ben de şöyle söyleyeyim o zaman. Galatasaray'dan alıp banko oynatacağım tek ama tek oyuncu Çakma Robben Fego reistir. Adam çok kaliteli, çok teknik. Zaten zamanında biz de 2 yıl koştuk adamın peşinden. Başkasını kağıda bile yazmam. Olur mu ? Olmaz. İki takımda da çok kaliteli isimler var.

• 
Sayfa: önceki 23172318231923202321
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.