Şimdi Ara

G20 neden f30 gibi satılmıyor? Araç beğenilmedi mi? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
3
Favori
7.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam A4 2 litre motor altında bir seçenek ile gelmedi TR’ye. Bu yüzden Doğuş’un özel anlaşmasıyla özel fiyatlara çekildi. Hiç 335.000 TL ye satıldığını da duymadım, forumda geçici audici cihan bile 2.0 A4 ü 400.000 TL ye aldım diye yazıyordu.
    Ben borusan’ı eleştirmeyin demiyorum zaten. Varsa ortada ispat edilebilecek bir düzenbazlık, beraber de eleştirir gerekirse boykotta ederiz.
    Ben bu aracı alanları eleştirirken yazılan iğrenç üsluba tepki gösterdim. İsteyen istediği aracı almakta serbesttir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • brhc B kullanıcısına yanıt
    "sifir sifirdir, adi ustunde. diger turlu sonu gelmez. o zaman neden 400 bine s350 almiyoruz da e250 aliyoruz? hem de f segmenthttps://www.sahibinden.com/mercedes-benz-s-serisi?price_max=400000&sorting=price_desc"

alan zaten alıyor, senin mantığınla ikinci el diye bir şey olmaması lazım

benim 150.000 tl param vardı. sıfır c segment orta dolulukta bir araç alacağıma 2016 model 40.000 km de sport + still koltuk ısıtmasına kadar gırtlak dolu bir makyajlı insignia aldım.

bunun yerine 0 km 1.4 tsi comfortline golf almam daha iyi olacaktı diyorsan, zaten konuşmamıza gerek yok

dediğime geliyor konu, istekler, beklentiler meselesi.

olayı bmw-mercedes karşılaştırmasına çekme bu arada. 5.25 xdrive linkleri de koydum orda, vakumlu kapısından full koltuk ısıtmasına kadar 218 bg 4 çeker 0-100 7sn. top speed ve 100-200 de de görmek isteriz bu arada 1.6 yı

bu arada benim aldığım araç da garantili hala 1 yıl daha garantisi devam ediyor.

hayır aracın satışları ortada, madem çok başarılı bir araç, neden satmıyor? fiyattan başka sebebi mi var? f30 peynir ekmek gibi satarken, yolda 5 tane g20 gördüm görmedim çıktığından beri. çoğu da şirket üzerine alınmış patron araçları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falterubbix -- 27 Şubat 2020; 16:52:5 >

• 2016 ekimde f30 sportline aldım. O tarihte 44.000 Euroya geliyormuş. Bugün G20 satış fiyatı 59.000 Euro. 15.000 Euro daha pahalıya satılıyor. Pardon satılamıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cole Trickle -- 27 Şubat 2020; 16:55:38 >
  • Cole Trickle kullanıcısına yanıt
    2016 Kasım ya da Aralık ayında ÖTV %45'ten %60 a çıktı. Yılbaşını bile beklememişlerdi net hatırlıyorum.. Aracınızı %45 ÖTV ödeyerek aldınız yüksek ihtimalle. Fakat şimdi %60 maalesef.
  • Beavis. kullanıcısına yanıt
    Doğrudur dostum, ben hatırlamıyorum ötv artışını. Ama bu %15 ötv artışı aradaki 15.000 Euro farkı karşılarmı???? Euro bazında %34 artmış gözüküyor. %15 ötv artışı o kadar arttırmamalı fiyatı...
    Şimdi bizim ülkemizde ÖTV'li fiyat üzerinden birde %18 KDV eklenmesi gibi bambaşka bir saçmalık daha var. ÖTV dilimi 45'ten 60'a çıkıp üzerinede %18 KDV si de eklenince aşağı yukarı aynı paraya geliyor Euro bazında.

Bir örnek mesela,

Vergi Hariç Araç Bedeli
    222.980,02 TL
    Ö.T.V. (% 60,00)
    133.787,99 TL
    Ö.T.V. li Toplam
    356.768,01 TL
    K.D.V. (% 18,00)
    64.218,27 TL
    Genel Toplam
    420.986,28 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beavis. -- 27 Şubat 2020; 17:5:59 >
  • Fiyat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • falterubbix kullanıcısına yanıt
    bastan beri dedigim su: herkes caninin istedigini alir, kimse de elestiremez. hayirli olsun der gecer

butcen aradigin ozelliklere yetmiyorsa, tabi ki gider 2. el alirsin, yanlis da degil. benim yazdigimla alakasi yok bunun

senin verdigin ornekler benim lehime. yasli, mtvsi yuksek, daha cok yakan, kmsi yuksek, daha bos araclar ile g20 yi kiyaslamissin. g20 donanim listesine bi bakmani tavsiye ederim.

bu baglamda hic bir avantaji yok onlari almanin. 204 bg diyorsun, hizlanmasi daha yavas. aktarma rezil olduktan sonra 300 bg olsa nolcak?

e220 orneklerini ve linklerini sen verdin. bmw-mercedes karsilastirmasini sen baslattin :)
    ayni sey 525 xd icin de gecerli, hic farki yok. 400 binlik linkleri koydum, km leri kaza durumlari ortada, donanimlari belli

5 yasinda alip 3 sene kullansan, satarken 8 yasinda olacak. g20 yi 3 yasinda satarsan cok da iyi kazanci olur ornegin

arac cok basarili, bi testet sen de gor. sorun aracta degil, alim gucunde. daha once de yazdim. kum gibi satilan f30 ile ayni fiyat bu arac. kur 3 ten 7 ye cikti. herkesin geliri doviz bazinda dustu, e araclar dovizle geliyor. bu sadece otomotiv degil her sektorde boyle. 300 bin altinda arac yok su anda. egeayi vs yi saymiyorum

napsin simdi borusan? arac satilmiyor diye alis fiyati belli olan araci zararina mi versin sen soyle. f30 kac euro ise bu da o euro. daha nasil aciklayayim?

• Hangi model eskisi gibi satiliyor ki? :(

hesapta bi hata olmasin?

ben de mayista sportline almistim. 45 vergi dahil 50 bin euro vermisim. 150 bin tl. proforma duruyor

siz nasil ekimde 132 bine aldiniz?
  • brhc B kullanıcısına yanıt
    Ben 148.000 TL ye aldım dostum. O günkü kura baktım az önce 3.38 miş. O da yaklaşık 44.000 Euro yapıyor. Mayısta da euro kuru 3.36 yazıyor.
    3.14 ile almistim ben
  • Para yok millette

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bloklusun da başlığa cevap yazıyorum ,

Millet fakir alamıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ötv zammı kur yükselişi alım gücü düşüklüğü satılmamasının en başlıca sebepleri yoksa tasarım olarak gayet iyi
  • Vay arkadaş forumda amma çok milyoner varmış 400-500 binlik arabalar havada uçuşuyor Eskiden F30, audi ve mercedes yeni kasaları çıktıgında yollar kızılay dagıtmış gibi dolardı şimdi G20 Çıktıgı aydan beri sadece 1 tane gördüm o da alman plakaydı. Bütün G20'leri megersem donanımhaber üyeleri toplamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 27 Şubat 2020; 20:2:21 >
  • Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    O zaman sizi G20 konusuna davet ediyorum, gelin gözünüz gönlünüz açılsın, sahiplerinden imzalı fotoda isteyebilirsiniz

https://forum.donanimhaber.com/bmw-3-serisi-g20--135227358-1

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.