Şimdi Ara

G2 Yere Düştü,Ekranda Çizgiler Oluştu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
38.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: cemal1982

quote:

Orijinalden alıntı: umitkokcu

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum tekrar ama aynı şey benim de basıma geldi. Sorun gerçekten ekran mı yoksa bağlantılarda mı? Ayrıca ekranı hangi satıcıdan aldın. Yardımcı olursan sevinirim.

http://tr.aliexpress.com/wholesale?SearchText=Lg+g2+screen&catId=0&initiative_id=SB_20150128062141
    Bu siteden kredi kartın varsa alabilirsin ortalama 10-15 günde adresine ptt kargo ile %95 geliyor, geçmiş olsun...

Teşekkür ederim ilgin için. Sanırım ben de buradan Alıp kendim değiştirteceğim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Slyvia

Dokunmatikte hiç bir sıkıntı yok da,kılıf olduğu halde sadece yanına gelen darbeyle bu hale gelmesi çok şaşırttı beni,ekran vurmadı bile yere

Hocam geçmiş olsun öncelikle, bir LG G2 kullanıcısı olarak G2 ve G3'ler ince kenar yapılarından dolayı çok hassas telefonlar, muhtemelen yandan aldığı darbeden dolayı flex lcd birleşme noktasından esneme yada darbe almış. Servis komple ekran değişimi diyecek fiyat 600 tl civarı isterler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erturkmen

quote:

Dokunmatikte hiç bir sıkıntı yok da,kılıf olduğu halde sadece yanına gelen darbeyle bu hale gelmesi çok şaşırttı beni,ekran vurmadı bile yere

Hocam geçmiş olsun öncelikle, bir LG G2 kullanıcısı olarak G2 ve G3'ler ince kenar yapılarından dolayı çok hassas telefonlar, muhtemelen yandan aldığı darbeden dolayı flex lcd birleşme noktasından esneme yada darbe almış. Servis komple ekran değişimi diyecek fiyat 600 tl civarı isterler...

Merhaba hocam, benim kulaklık simgesi takılı kalıyordu kulaklık olmadığı halde, garantiyi umursamadim telefoncuya verdim ekran Flexi ciddi şekilde su almış yağmur yüzü görmeyen Izmirde nasıl oldu hiç bilmiyorum. 120TL istedi.

Neyse 2 film denemiş olmamış bende geri aldım cihazı, ama şimdi sağ tarafta bu cizikler oluştu. İsim olduğundan aldım telefonu yarın yine götüreceğim bakacak. Flex tam oturmamış mıdır ya da ekrana zarar mı geldi? Flex denilen parça 20 dolar civarında yurt dışında. Takılması kolay mı acaba? Arka kapağı açmak için nelere ihtiyacım var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emir.ksk -- 31 Ocak 2015; 1:44:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: car_26

quote:

quote:

Merhaba hocam, benim kulaklık simgesi takılı kalıyordu kulaklık olmadığı halde, garantiyi umursamadim telefoncuya verdim ekran Flexi ciddi şekilde su almış yağmur yüzü görmeyen Izmirde nasıl oldu hiç bilmiyorum. 120TL istedi.

Neyse 2 film denemiş olmamış bende geri aldım cihazı, ama şimdi sağ tarafta bu cizikler oluştu. İsim olduğundan aldım telefonu yarın yine götüreceğim bakacak. Flex tam oturmamış mıdır ya da ekrana zarar mı geldi? Flex denilen parça 20 dolar civarında yurt dışında. Takılması kolay mı acaba? Arka kapağı açmak için nelere ihtiyacım var?

Önelikle geçmiş olsun,
    Kapağı açmanın en kolay yolu bir Pena bulmanız. Telefonun arka tarafı size bakarken sağ üst köşeden penayı biraz zorlayıp sola tarafa doğru kaydırın tırnaklar atacaktır. Sonra yavaşça aşağıya doğru devam edin. Flex'de yada ekranda sorun olmuş olabilir. Ancak Flex ve ekranın bağlantı noktası pil aşağı tarafında siyah hoparlör bölümünün altındandır. El beceriniz varsa açıp kontrol edebilirsiniz.

Şu videoyu izlemenizi öneririm, burda keskin bir bıçakla açmış ama tavsiye etmiyorum telefonu yada kapağı çizebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=hPFBA24dR1w

Bahsettiğim lcd ekran flex bağlantı yeri burası
     G2 Yere Düştü,Ekranda Çizgiler Oluştu

Son bir not Ebay yada Aliexpress'de çok ucuz parçaları almanızı önermem bir çoğu orjinal olmayıp telefonunuza daha fazla zarar verebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erturkmen -- 31 Ocak 2015; 15:14:56 >

• Geçmiş olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: car_26

quote:

quote:

Ekranda ilk mesajdaki gibi çizgiler oluştuysa ekranı değiştirmekten başka çareniz yok malesef.

• erturkmen kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.

Telefonu aldım 4 adet film denedik 2si cihazı açmadı bile, 2side uyum sağlamadı. Garantiye vereceğim artık.

Vatandan almıştım fakat ben direk teknik servise kargolamak istiyorum. Distribütör Başarı. Hangi servis bakıyor acaba biliyor musunuz ?
  • Ayni durum basima geldi.Bilgisi olan bisey soylesin.Garanti devam ediyor. Delta Sevisinden garantili. Para isterlerse ne tutar ? Dokunmatikte sorun yok.

• Benim telefonum bugün ne olduğunu anlamadım cebimde biyere çarptım sanırım çıkardığımda bu haldeydi telefonda çizik bile yok ama açınca böyle beyaz çizgiler oluyor servise götürsem nolur acilen cevap verirmisiniz ?

Bu mesaja eklenen görseller:

G2 Yere Düştü,Ekranda Çizgiler Oluştu G2 Yere Düştü,Ekranda Çizgiler Oluştu

• quote:

Orijinalden alıntı: izgi07

Benim telefonum bugün ne olduğunu anlamadım cebimde biyere çarptım sanırım çıkardığımda bu haldeydi telefonda çizik bile yok ama açınca böyle beyaz çizgiler oluyor servise götürsem nolur acilen cevap verirmisiniz ?

Bu mesaja eklenen görseller:

G2 Yere Düştü,Ekranda Çizgiler Oluştu G2 Yere Düştü,Ekranda Çizgiler Oluştu

Herhangi bir yerinde vuruk,kırık veya darbe izi yoksa muhtemelen ücretsiz olarak ekranınızı değiştireceklerdir, daha doğrusu değiştirmek zorundalar

• Slyvia kullanıcısına yanıt
    selam kardesim sen bu cep hizasindan dusurunce Lcd nin kablosu oynamisi yerinden sende yerden alip ekrani acmamis sokub kabloyu acip yeniden baglayib sonradan ekrani acsaydin bu sorun olmazdi ekranin kablosundan olmus o sorun lg g2 ben de almistim ben onun ekran kablosunu yanlislika cikardim ve sonra ekrani actim ekran calismadi sonra telefonu yeniden baslatinca telefon calisti ama benimde telefonum da bu sorun oldu tipki seninki gibi
  • Benim tablet ekranında da renkli çizgiler oluştu kırık yok ama bizim oğlan darbe uygulamış biraz ekran kart olabilir mi

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.