Şimdi Ara

full sistem gereksinimleri nelerdir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar şuanda kullanmış olduğum sistem ;

COOLER MASTER CM 690 II kasa,
    Intel Core i5 760 Soket 1156 2.8GHz 8MB Cache 45nm İşlemc,
    ASUS P7P55D-E PRO Intel P55 DDR3 2200MHz (O/C) Sata 3.0 USB 3.0 Anakart,
    ASUS EAH5750 FORMULA 1 GB 128 BIT GDDR5 PCI-EX EKRAN KARTI,

bu sisteme uygun bir su soğutma sistemi önere bilirmisiniz.

ayrıca elimde

ASUS GTS450 GDDR5 1GB 128Bit Nvidia GeForce DX11

Ekran Kartı var onunlanda değiştire bilirim

önerileriniz nelerdir.

• Öncelikle bütçeniz ve beklentiniz nedir?(Sessizlik,performans vb.). Overclock yapıyormusunuz, ayrıca hangi parçaları soğutmak istiyorsunuz. Su soğutma işi pahalı bir iştir,eğer 150-200tl gibi bir bütçeniz varsa ve sadece işlemcinizi soğutmak istiyorsanız bence hiç bulaşmayın şöyle H70, noctua nh-d14 gibi soğutucu alın yeterli gelecektir.Bütceniz varsa beklentiniz ve neleri soğutmak istediğinize göre öneride bulunabiliriz.
  • hem sessizlik hemde performans istiyorum .
    şahsen hiç overclock yapmadım.
    bütçe konusunda sorunum yok sadece zaman konusunda sıkıntım var.
    soğutmak istediğim yerler ekran karı , işlemci , kuzey-güney köprüleri,
    kısace ana karta ve donanımlarda soğuta bileceğim her yer.

hiç overclock yapmadığım için deneyimsiz olabilirim fakat biyerden başlamak lazımdimi

cnc ve torna işleri olabilceğini duydum onlarda sorun yaşmam çalıştığım firmada yaptıra bilirim.
  • türkiye de hıcbır orjınal parca olmadıgı ıcın adam gibi sıvı soğutma sistemi istiyorsan parçaları yurtdısından getirtmen lazım..bunun da maliyeti sadece işlemci soğutmak için 600-1000tl arasındadır:.buna ekran kartı ve anakart eklersen 1000-1500tl yi bulabılır..en kaliteli ve en performanslı parcalar için konusuyorum..böyle bir bütce ayırabılıyorsan ve bu işte kararlıysan pm den ulaş yardımcı olurum..ha yok 300-500tl ye kapatmak ıstıyorum risk alsam da sorun değil dersen o zaman türkiyede ki imkanlar dahılınde bir sistem olusturabılırsın..klasik akvaryumpompası türk malı blok araba radyatörü el yapımı hazne ıle bu işe girebilirsin ki keisnlikle önermem...
  • turkiyedeki imkanlar bu degilki fireballda fazla cesit olmasada pompa block su haznesi vb var radyatoru baska yerden almasi gerekir ayrica 1000 1500 filanda tutmaz arkadas icin okadar guclu sogutma gerekmiyor
  • tabi bu bakış acısı..firebalda uzun süredir olmayan iki orjınal parca var..o da biterese ne zaman gelir bılınmez...aylardır yoktu hıcbırsey..ayrıca firebalda satılan swiftec 655 yurtdısı fıyatının 2 katı..arkadas anakartını da ekran kartını da yazdıgına göre komple sistem için sıvı sogutma istediği anlaşılıyor..ve evet kalite -performans istiyorsan 1000-1500tl tutar hatta emin ol gecer bile..ha dersen ki akvaryum pompası ıle yaparım türk malı blok kullanırım o zaman ayrı...

cok net bir örnek vereyim..imzamdaki sistemin maliyeti 2000tl..radyatörüm 480 lik ve 8 adet fanı var..bu fanlar en yüksek kalite olmamasına rağmen tanesi 25tl..çarp 8 ile..200tl sırf rad üzerindeki fanlar tutuyor..herhalde bu örnekten yola cıkarak fiyatın nerelere geleceği hesaplanabılır..

ve yine dediğim gibi mesajımda yazmısım sadece cpu için sıvı oğutma isteniyorsa bunun maliteyi minimum 600tl dir..

kabaca,

pompa bahsettiğin firebal dan 276 tl

http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=3830046995575

cpu blok bahsettiğin firebaldan 166tl

http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=3830046990211

bununla beraber diğer parçalar yurtdısından gelıcek..150€ luk sipariş bası sınır aşılmayacak ..bu hesaba göre siparişler 2 ye gerekirse 3 e bölünecek..dolayısı ile sipariş başı 50€ da kargo masrafı eklenıcek..

sırf pompa ve blok gördüğüm kadarıyla 450tl..gerisini gerekirse hesaplarız..

• quote:

Orijinalden alıntı: atiktuk

tabi bu bakış acısı..firebalda uzun süredir olmayan iki orjınal parca var..o da biterese ne zaman gelir bılınmez...aylardır yoktu hıcbırsey..ayrıca firebalda satılan swiftec 655 yurtdısı fıyatının 2 katı..arkadas anakartını da ekran kartını da yazdıgına göre komple sistem için sıvı sogutma istediği anlaşılıyor..ve evet kalite -performans istiyorsan 1000-1500tl tutar hatta emin ol gecer bile..ha dersen ki akvaryum pompası ıle yaparım türk malı blok kullanırım o zaman ayrı...

cok net bir örnek vereyim..imzamdaki sistemin maliyeti 2000tl..radyatörüm 480 lik ve 8 adet fanı var..bu fanlar en yüksek kalite olmamasına rağmen tanesi 25tl..çarp 8 ile..200tl sırf rad üzerindeki fanlar tutuyor..herhalde bu örnekten yola cıkarak fiyatın nerelere geleceği hesaplanabılır..

ve yine dediğim gibi mesajımda yazmısım sadece cpu için sıvı oğutma isteniyorsa bunun maliteyi minimum 600tl dir..

kabaca,

bununla beraber diğer parçalar yurtdısından gelıcek..150€ luk sipariş bası sınır aşılmayacak ..bu hesaba göre siparişler 2 ye gerekirse 3 e bölünecek..dolayısı ile sipariş başı 50€ da kargo masrafı eklenıcek..

Evet gercekten sivi sogutma icin harcanacak rakam sizin dedidiginz gibi cok yüksek , ivir zivir inanin blocklardan daha cok tutuyor , bugün kendi kendime düsündüm ben ne yapiyorum diye ......

• quote:

Orijinalden alıntı: praetorians

quote:

Orijinalden alıntı: atiktuk

tabi bu bakış acısı..firebalda uzun süredir olmayan iki orjınal parca var..o da biterese ne zaman gelir bılınmez...aylardır yoktu hıcbırsey..ayrıca firebalda satılan swiftec 655 yurtdısı fıyatının 2 katı..arkadas anakartını da ekran kartını da yazdıgına göre komple sistem için sıvı sogutma istediği anlaşılıyor..ve evet kalite -performans istiyorsan 1000-1500tl tutar hatta emin ol gecer bile..ha dersen ki akvaryum pompası ıle yaparım türk malı blok kullanırım o zaman ayrı...

kabaca,

bununla beraber diğer parçalar yurtdısından gelıcek..150� luk sipariş bası sınır aşılmayacak ..bu hesaba göre siparişler 2 ye gerekirse 3 e bölünecek..dolayısı ile sipariş başı 50� da kargo masrafı eklenıcek..

Evet gercekten sivi sogutma icin harcanacak rakam sizin dedidiginz gibi cok yüksek , ivir zivir inanin blocklardan daha cok tutuyor , bugün kendi kendime düsündüm ben ne yapiyorum diye ......

evet maalesef öyle..dediğin gibi bir bakıyorsun maliyet almış basını gitmiş..daha bu işin sogutma sıvısı var haznesi var hortumu ,rakoru var..kalite ve performans için maliyet biraz yüksek..

• bence su soğutma sistemine girmeden önce sisteminizi tekrardan yapılandırın ve uzun süreli kullanım yapmıyacaksanız çok külfetli bir işe giriyorsunuz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.