Şimdi Ara

Full Build 1vs1 de JAX mi DARİUS mu ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
1
Favori
2.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Jax "E"yi açınca, Darius gözlerini yumar.
  • Jaxin klavyesi kirik olsa dahi keser.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jaxı fiora kayle bide vayne belki kesebilir diğer çarlar kesemez

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark_Knife

quote:

Orijinalden alıntı: syberr2112

Antreman modunda iki kişi giriliyor mu bilmiyorum ama giriliyorsa ver nickini.Lvl para fulleriz direk istediğin itemleri alırsın.Jaxla bi tokatlayayım seni de anla artık.Jaxtan sonra bide masterle tokatlarım,masterden 1.5k gerçek hasar yiyince nasılmış anlarsın.Kabul mu?bu kadar lagaluga yapmışsın burada.

Deli sağır olsa bu dediklerini duyup gülerdi.

Darius 18 jax 14 lvl

İtemler gözükmüyor

Dariusun jaxı yendiği bir video en son sezon bilmemkaçta görülmüş xd(sezon 3 e benziyor)

Hacı ya kaliteli trollsün ki saygı duyarım ya da senin iq 2 basamaklı felan o yüzden laftan anlamıyorsun.

Edit:Ayrıca davetime karşılık vermemişsin,koktun mu?(dariusun son çıkan korku videosunu koydum farzet)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syberr2112 -- 23 Mayıs 2017; 9:40:45 >

• Jax

• Jax'in 2 sn de 1 gelen w su min 300 vuruyor zaten. Q su 5sn de 1 geliyor 350-400 civarı vuruyor. E si 3 sn boyunca darius'un tüm hasarlarını dodgelayacaktır. En son 1sn lik stun atıyor. Yani 4 saniye darius mal oluyor. E nin bekleme süresi 5-6 sn gibi birşey zaten. E ek olarak stun attığında 300-400 arası bir hasar vuruyor. Ultisinin pasifi sayesinde her 3.vuruşu ek olarak 150-200 hasar vuruyor. Ve Ultiyi açtığında 150-250 armor+150-250büyü direnci kazanıyor.

10 sn de vurabileceği hasara bakalım

Q-2 kere=700 hasar

W-5kere=1500 hasar

E-2kere=600 hasar( 6 sn dodge+2sn stun=8sn dodge)

10snde skilleri çıkarırsak 15 düz vuruş yapabilir. Bu da 5 kere ultinin pasifinin etkin olması demektir. 10 düz vuruş=10×250=2500 damage+5 ulti pasifiyle düz vuruş 5×500=2500

Toplayalım=700+1500+600+2500+2500=7800 hasar oluyor. Darius'un Armor değeri bunu yarı yarıya düşürdü diyelim. 3900 net hasar eder. 3900 net hasarı sadece 10 saniyede vuruyor.

Darius'un Jax'e verebileceği en büyük hasar ultisidir. Dark Knife nickli arkadaş. Darius'un ultisinin gerçek 1000 hasar vurduğunu yazmış. Engellenemez 1000 yani. Jax'in 3500 canı olduğunu varsayarsak ultiyi vurduğunda 2500'e düşecektir. Jax ultiyi yedikten sonra e açtığında 3 sn dodge ve 1 sn stun sürecinde kaybettiği 1000 hp yi geri kazanacaktır.

1vs1 de Jax'i haklayacak şampiyon yoktur!

• quote:

quote:

quote:

Antreman modunda iki kişi giriliyor mu bilmiyorum ama giriliyorsa ver nickini.Lvl para fulleriz direk istediğin itemleri alırsın.Jaxla bi tokatlayayım seni de anla artık.Jaxtan sonra bide masterle tokatlarım,masterden 1.5k gerçek hasar yiyince nasılmış anlarsın.Kabul mu?bu kadar lagaluga yapmışsın burada.

Darius 18 jax 14 lvl

İtemler gözükmüyor

Dariusun jaxı yendiği bir video en son sezon bilmemkaçta görülmüş xd(sezon 3 e benziyor)

Hacı ya kaliteli trollsün ki saygı duyarım ya da senin iq 2 basamaklı felan o yüzden laftan anlamıyorsun.

Edit:Ayrıca davetime karşılık vermemişsin,koktun mu?(dariusun son çıkan korku videosunu koydum farzet)

Darius skill bile kullanmamış sen lvl farkı diyorsun. İyi kafaymış. Davetini kabul edemem çünkü artık oynamıyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Darius 18 jax 14 lvl

İtemler gözükmüyor

Darius skill bile kullanmamış sen lvl farkı diyorsun. İyi kafaymış. Davetini kabul edemem çünkü artık oynamıyorum.

Anladım.İtem gözükmemesi,sezon kaç olduğu hakkında bir cevabın yok tabi :D

Daha fazla cevap verme,oynamadığın bir oyunun forumunda şampiyonlarla ilgili yorum yapıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: PeacefulBoy

Jax'in 2 sn de 1 gelen w su min 300 vuruyor zaten. Q su 5sn de 1 geliyor 350-400 civarı vuruyor. E si 3 sn boyunca darius'un tüm hasarlarını dodgelayacaktır. En son 1sn lik stun atıyor. Yani 4 saniye darius mal oluyor. E nin bekleme süresi 5-6 sn gibi birşey zaten. E ek olarak stun attığında 300-400 arası bir hasar vuruyor. Ultisinin pasifi sayesinde her 3.vuruşu ek olarak 150-200 hasar vuruyor. Ve Ultiyi açtığında 150-250 armor+150-250büyü direnci kazanıyor.

Q-2 kere=700 hasar

W-5kere=1500 hasar

10snde skilleri çıkarırsak 15 düz vuruş yapabilir. Bu da 5 kere ultinin pasifinin etkin olması demektir. 10 düz vuruş=10×250=2500 damage+5 ulti pasifiyle düz vuruş 5×500=2500

Toplayalım=700+1500+600+2500+2500=7800 hasar oluyor. Darius'un Armor değeri bunu yarı yarıya düşürdü diyelim. 3900 net hasar eder. 3900 net hasarı sadece 10 saniyede vuruyor.

Darius'un Jax'e verebileceği en büyük hasar ultisidir. Dark Knife nickli arkadaş. Darius'un ultisinin gerçek 1000 hasar vurduğunu yazmış. Engellenemez 1000 yani. Jax'in 3500 canı olduğunu varsayarsak ultiyi vurduğunda 2500'e düşecektir. Jax ultiyi yedikten sonra e açtığında 3 sn dodge ve 1 sn stun sürecinde kaybettiği 1000 hp yi geri kazanacaktır.

Öncelikle yaptığın birinci hataya gelelim.

Darius q suyla hasar vurmak için değil can doldurmak için vurur. Dariusa item olarak çivili çıkılır. Jax can dolduramaz. Ancak darius köpek gibi can çekmeye devam eder. Ayrıca dariusun her vuruşu da can doldurmaya devam eder. Darius 5.vuruştan sonra kanama etkisi kazanır. Pasif olarak yüzde 25 zırh yok sayması vardır. Yani her vuruşu jaxın 300 den fazla canını alır. Bunun dışında neredeyse dövüş sonuna kadar 1k hasar veren kanama pasifini de unutmamak gerekir. Ultisi gelen pasif ile birlikte 1k dan fazla gerçek hasar vurur. W düz vuruştan hemen sonra vurulur ve yavaşlatma uygulayarak dariusa vuruş sıfırlayacak kaçma zamanı verir. E si skill engellemede ve saldırı engellemede kullanılabilir ki dövüşün geç safhalarında 1 saniye bile çok önemlidir.

Şimdi gerçek hesaplamalara gelelim. Dariusun canı başta daha erken inecektir. Ancak daha dövüşün yarısı bitmeden jaxın ultisi bitecektir. Jax zırhsız kalacaktır ve dariusun her düz vuruşu 400 500 civarı olacaktır kanamanın da etkisiyle. Jax çiviliden ve kanamadan hasar yer. Can dolduramaz. Darius ise en az 2 kere 400 500 arası can yeniler. Düz vuruşları saymıyorum şuan. Ayrıca dariusun can değeri daha fazla olur çünkü jaxa göre daha fazla savunma itemi çıkabilmiştir. Jax hasar için item açlığı duyar.

Senin yaptığın hesaplamalar eksik ve düşünülememiş hesaplamalardır. Şimdi uzun uzun yazmam da istemiyorum ancak daha önce yazmıştım onu arayıp bulabilirsen gerçek hesaplamaları görebilirsin.

Darius dövüşü uzattıkça güçlenen bir şampiyondur. Jax ise sadece belli bir süre için gücünü koruyabilir. Ve ayrıca jax gerçek bir dövüşçü değildir. Jax apc ve adc avcısıdır. Uzun dövüşlere karşı dayanıksızdır.

Ayrıca jaxın w si 300 vuramaz. Mr değeri zaten 18 lvlde o hasarı yarıya indirecek kadar kuvvetlidir. Bu da eksik olduğun başka bir kısım. Ayrıca jax e açtığında darius randuin kullanır ve düz vuruş yemez. Q atsa bile kaçmaya devam edebilir. E si bittikten sonra ise sersemleme süresi sadece 2 vuruşa yeter. Ancak jaxın düz vuruşları da senin hesapladığın gibi vurmaz. Jax carry bir şampiyondur ancak her carrynin korkulu rüyası sağlam bir tanktır. Darius rahatlıkla jax için gerekli sağlamlığa erişir.

Sonuç olarak bakıldığında bırakın jaxın darius ile dövüşebilecek güçte olduğunu düşünmek, aynı kareye konması bile başlı başına bir hatadır. Jax 1vs1 herosu değil avcı bir herodur. 1vs1 de güçlü olması bu gerçeği değiştirmez.

Şimdi yaptığın hesap hatalarını tekrar gözden geçirerek hesaplamaya çalış. Gerçeğe ulaşacaksın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Darius 18 jax 14 lvl

İtemler gözükmüyor

Anladım.İtem gözükmemesi,sezon kaç olduğu hakkında bir cevabın yok tabi :D

Daha fazla cevap verme,oynamadığın bir oyunun forumunda şampiyonlarla ilgili yorum yapıyorsun.

Adam skill atmıyor sen hala ne konuşuyorsun...

• Sezon diyorum sezon okuman yok mu ilkokulu bitirmedin mi? Dariusun q su kaç vuruyordu eskiden?R si skill değil mi?14 lvl itemsiz jaxın canı ne kadarda gerçek hasarı yok sayıyorsun?Neyse blokladım değmezsin vaktime valla.

• Kayle ve vayne kitelayarak mı kesiyor. Vaynenin gene esi var da kayle nasıl kesiyor?

• İstersen full build jax vs darius yapalım.

• quote:

Jax'in 2 sn de 1 gelen w su min 300 vuruyor zaten. Q su 5sn de 1 geliyor 350-400 civarı vuruyor. E si 3 sn boyunca darius'un tüm hasarlarını dodgelayacaktır. En son 1sn lik stun atıyor. Yani 4 saniye darius mal oluyor. E nin bekleme süresi 5-6 sn gibi birşey zaten. E ek olarak stun attığında 300-400 arası bir hasar vuruyor. Ultisinin pasifi sayesinde her 3.vuruşu ek olarak 150-200 hasar vuruyor. Ve Ultiyi açtığında 150-250 armor+150-250büyü direnci kazanıyor.

Q-2 kere=700 hasar

W-5kere=1500 hasar

e 2 sn dodgeliyor 1 sn stun veriyor tabi flash atmazsa flash atmasa bile randuin basıp kaçınca e çöp oluyor ama dari için e basmadanda kesebilir zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Isla Tortuga

Kayle ve vayne kitelayarak mı kesiyor. Vaynenin gene esi var da kayle nasıl kesiyor?

guinsoo kasınca acayip hasarı oluyor q slowu ghost felan iyi kitelıyor ultiside var jaxta kesebilirde ortada biraz

• quote:

Sezon diyorum sezon okuman yok mu ilkokulu bitirmedin mi? Dariusun q su kaç vuruyordu eskiden?R si skill değil mi?14 lvl itemsiz jaxın canı ne kadarda gerçek hasarı yok sayıyorsun?Neyse blokladım değmezsin vaktime valla.

Beyninde problem var bence, bir doktora görün derim. Jaxın q su değişmedi. Dariusun q su değişti ancak videoda da görüldüğü gibi q kullanmıyor. Üstüne üstlük sadece düz vuruyor ki dariusun s3 den beri adam akıllı tek güçlenen özelliği düz vuruşları. Yani darius eskiden bile bu kadar güçlüyken şimdi jaxı ne hallere sokar sen düşün. Ya da dur düşünme, hata bende. Cahille girdiğim bir tartışmadan haklı çıkmam olanaksız çünkü.
  • quote:

İstersen full build jax vs darius yapalım.

oyunu bıraktım baba zaten uzun zamandır forumada girmiyordum birkaç gündür zevkine giriyorum
  • Full build jaxi darinin almasina imkan yok jaxin pasiifini okuyun.Ayrica burda yapilan yorumlar ligleri yansitiyor

• quote:

quote:

Sezon diyorum sezon okuman yok mu ilkokulu bitirmedin mi? Dariusun q su kaç vuruyordu eskiden?R si skill değil mi?14 lvl itemsiz jaxın canı ne kadarda gerçek hasarı yok sayıyorsun?Neyse blokladım değmezsin vaktime valla.

Beyninde problem var bence, bir doktora görün derim. Jaxın q su değişmedi. Dariusun q su değişti ancak videoda da görüldüğü gibi q kullanmıyor. Üstüne üstlük sadece düz vuruyor ki dariusun s3 den beri adam akıllı tek güçlenen özelliği düz vuruşları. Yani darius eskiden bile bu kadar güçlüyken şimdi jaxı ne hallere sokar sen düşün. Ya da dur düşünme, hata bende. Cahille girdiğim bir tartışmadan haklı çıkmam olanaksız çünkü.

Yav nasıl bir cahilsin anlamadım ki akşam akşam güldürdün valla :D

Benim dışımda bir kişi daha demiş gel dövüştürelim diye yanaşmıyorsun.Oyunu bıraktım bahane değil ki?Darius oynamayı mı unuttun?IQ su 2 basamağın üzerinde olan her insan oynayabilir.Bu kadar ahkam kestiğine göre birşey de unutmamışsın zaten.Hesabın mı yok?sorun değil içinde darius olan hesap buluruz çocuk.

Sıkıntı senin "Abi,ben fullbuild jax ile daha önce dövüştüm beni dövdüler,başıma gelecekleri biliyorum,şimdide geri adım atamayacak kadar eziğim,burada saçmalayıp duruyorum."diyememen işte.

• quote:

quote:

quote:

Yav nasıl bir cahilsin anlamadım ki akşam akşam güldürdün valla :D

Benim dışımda bir kişi daha demiş gel dövüştürelim diye yanaşmıyorsun.Oyunu bıraktım bahane değil ki?Darius oynamayı mı unuttun?IQ su 2 basamağın üzerinde olan her insan oynayabilir.Bu kadar ahkam kestiğine göre birşey de unutmamışsın zaten.Hesabın mı yok?sorun değil içinde darius olan hesap buluruz çocuk.

Sıkıntı senin "Abi,ben fullbuild jax ile daha önce dövüştüm beni dövdüler,başıma gelecekleri biliyorum,şimdide geri adım atamayacak kadar eziğim,burada saçmalayıp duruyorum."diyememen işte.

Ne saçmalıyorsun anlamadım ki... Bana hakaret etmekten başka bir şey sunamıyorsun. Bana karşı ne videolu içerik sunabiliyorsun ne de daha başkasını. Ben orada 5-6 paragraf dariusun jaxtan neden üstün olduğunu açıkladım. Ama yok, aynı yobazlığa devam et sen. Zaten şu hayatta bir şey başarabileceğin yok, benim de senin gibi kaybedenlerle işim yok. Tamam sen haklısın, jax dariustan üstün. Oldu mu abicim hadi yoluna.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.