Şimdi Ara

FRENLE ilgili tüm cevaplar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
31.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam işlerden dolayı siteye giremedim araca önce arka fren ayarlarınızı yaptırın deneyin
  • kolay gelsin fatih usta..97 model 1.6 corolla aracımda el freni lambası 1 ay önce yanmaya başladı..ilk başlarda arada yanıp sönüyordu şimdi ise cogunlukla yanıyor,arada bir sönüyor...el freninde bir sorun varmıdır diye düşündüm ama tutmasında sorun yok, hidroliğe baktım oda tam.... sizin yorumunuz nedir? (8 ay önce ön göstergelere led taktırmıştım acaba temassızlık varmı diye düşündüm ama olsa taktıktan hemen sonra yanardı,1 ay önce yanmaya başladı)
  • tabiki el fren muşurunda olabilir birde hidrolik haznesindeki kapaktası sibob da arzalı olabilir ama muhtemelen el fren muşuruda olabilir gsm 0532 498 49 98 bana ulaşabilirsiniz
  • selamlar fatih usta
    genelde tüm 307 lerde olur diye biliyorum
    firene basınca neden ses yapar ve bu sesi nasıl keseriz
  • selamlar fatih usta, 94model spring aracım sabah çalıştırıp yola çıktığımda ilk 4-5 kmlik mesafede frene basınca arka lastiklerden iğrenç bi sürtme sesi geliyo araç sanki el frenini çekmiş gibi oluyo fakat daha sonra kesiliyo (kanımcamotor ısınmasına bağlı olarak) problem nedir acaba saygılar
  • selam balataların sert se yapar birde arka merkez pistonlara baktır kilitliyse yada balata sert se değiştir keser saygılar
  • Ustam bizim el freni nerdeyse hiç tutmuyo.El freninin altındaki civatayı da sıktım ama bi faydası olmadı.Sorun nerde sence??
  • ustam senin ilgi alanına girer mi bilmiyorum ama yine bir sorayım dedim.Belki bilirsin.
    yine 307 ile ilgili. bozuk yollarda süspansiyon sistemi aşırı ses yapıyor özellikle arka amortisörlerden.çok hissettiriyor bozuk yolu.bunu nasıl çözebiliriz.yada azaltabiliriz.
  • selam arka balatalarına baktır bitikse değiştir düzelir
  • merhaba fatih usta ,,marea 1.6, 70000 km de aracım var,benim sorum frenden gelen ses cıııykk diye özellikle duruş esnasında,ve hareket halindeyken 30-40km hızda ayağımı frenden hafif çekince gelen ses ön balatalar iyi,,arkaları bilmiyorum,, 6 ay önce fren hidroloğini değiştirdim.sizce normalmi bu ses????
  • Merhaba Ustam. Bende 94 model şahin var. Araba ile özellikle yüksek hızlarda ilk frene basışımda bir problem olmazken aynı zamanda tekrar ikinci kez basışımda ciddi derecede frende sertleşme oluyor.Fakat fren tutmamazlık yapmıyor. Balatalar henüz yeni. Neden kaynaklanır, Acaba başıma bir iş açar mı bu sorun?
  • Geçen hafta ön fren balatalarını değiştirdim.Delphi marka orjinal balatalar takıldı ( disk fren).Bu balatalarla yaklaşık 25 km yaptım daha.Frenleme,duruş herşeyden memnunum fakat bir ses problemim var.Ses frene basınca gelmiyor.10 km sabit hızla gidersem veya trafik ışığına yaklaşırken 30 km gibi ayağımı gazdan çektiğim zaman (frene basmıyorum) hafif bir kuş şakıması gibi ses geliyor ve bu ses uzun süre devam ediyor.Gaza basar hızlanırsam bu ses kesiliyor.Rulman,aks boşluğum,ön düzen problemim yok,diskim çizik,çatlak veya yamuk değil.Kısacası araçta herhangi bir problem yok.
    Acaba bu balatalarım yeni olduğu için balatadan çıkan tozun diskin yüzeyine yapışmasından mı yapıyor ? İlerde kesilir mi ? Yoksa başka bir sebebi var mı ?
    İyi çalışmalar
  • selam arkalara fren ayarı yaptırın ve havalarını aldırın düzelecektir saygılar
  • selam aracınız ne marka yazarmısınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: frenci

selam aracınız ne marka yazarmısınız

Tahmin ettiğim gibi yeni diye yapıyormuş.Biraz daha kullandım şu an o ses kayboldu.
  • Fatih usta ben arka balataları orjinal taktırdım 1 ay geçmedi frene uzun sure bastığımda pedal aşağıya kadar iniyor ve tekrar pompalamam gerekiyor.
  • selamlar benim sorum otomatik vitesli araçların fren balataları manuel vitesli araçlara göre daha çabukmu biter
  • evet arkadaşım otomatik araçlar balataları erken bitirir saygılar
  • selam arka fren ayarlarını yaptırın ayar yaptıktan sonra pedal şişecektir şiştiğinde tekrar padela bastığınızda inme yapıyorsa anamerkez i söktürün bu arada araç ne marka
  • selam arka fren ayarlarını yaptırın ayar yaptıktan sonra pedal şişecektir şiştiğinde tekrar padela bastığınızda inme yapıyorsa anamerkez i söktürün bu arada araç ne marka

Bilgi için teşekkürler.Araç 1995 model TİPO SX..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.