Şimdi Ara

Franck Muller Saat Orjinal midir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
13.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar dün patronum bana bi saat verdi camını kırmış al senin olsun dedi. saat franck muller marka. 8885 C CC modelinden. arkasında numarası falanda yazıo... en basit modeli 15bin dolar bu saatin orjinal mi nerden anlarım? bide buna camı taktırabileceğim biyer varmıdır? şimdi gider biyere cam takın derim adam çakma der rezil olurum :D patron milyoner sahte takmaz ama banada nie versin o kadar pahalı saati :D rezil olmadan anlamak istiom :)

bilgi veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler

• orj frank müller saatin camı kırılacak.kırılmaz özel camdan yapılıyor o saatler. yani üzerinden tank, tren geçmedigi sürece kırılmaz. hiç sanmam orj degildir o
  • onada hediye gelmiş olabilir fiyatını bilmiyordur gerçi o kadar yüksekse haberi olur sahtede olabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: NiHilistt

orj frank müller saatin camı kırılacak.kırılmaz özel camdan yapılıyor o saatler. yani üzerinden tank, tren geçmedigi sürece kırılmaz. hiç sanmam orj degildir o

Öyle pahalı saatlerin camı kolay kolay kırılmaz.
  • Sorsana yarın 5e mi 10a mı almış
  • ya onda çok var orjinal saatler rolex falan var. camı hiç yok şuan naptıysa :) saatin içi kabartmalı arkasında oyma yazılar var. no: 729 falan yazıo bide ayarlamak için olan çubuğunu boştayken çevirince sanki kuruluomuş gibi ses çıkıo.
  • Gidin iyi bir saatciye sorun orjinalliğini arkadaşlarında dediği gibi orjinal bir Frank Muller in camı kolay kolay kırılmaz heleki koldan yere düşerek hiç kırılmaz
  • yarın nişantaşında servisi varmı oraya gidicem camını sormak için. inş. orjinaldir rezil olmayız :) orjinalsede benim para yetmez heralde cama :D
  • Pahalı saatlerin camı kırılmaz diyen arkadaşlara gülüyorum. Kaç tane FM aldınız elinize?

Saati elinizden sert zemine düşürürseniz cam tuzla buz olur.

FM saatleri de 15.000 USD'den başlamıyor, çok daha makul fiyatlara saatleri var. Bu arada saat büyük olasılıkla çakmadır, durup dururken bir patron işçisine FM vermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

Pahalı saatlerin camı kırılmaz diyen arkadaşlara gülüyorum. Kaç tane FM aldınız elinize?

Saati elinizden sert zemine düşürürseniz cam tuzla buz olur.

FM saatleri de 15.000 USD'den başlamıyor, çok daha makul fiyatlara saatleri var. Bu arada saat büyük olasılıkla çakmadır, durup dururken bir patron işçisine FM vermez.

Amcm Patek Philppe saat kullanyr ve baya yüksekten düşmesine ragmen kırılmadı , patron işcisine Frank Muller vermez diyorsunuz böyle bir genellemeyi asla yapmayın dünyada milyarlarca insan var ve o insanlar sizinle aynı düşüncede olmayabilir.

• Yanlış yere sordun. SAATLER adlı konuya yazman daha faydalı olabilir senin için.
  • Patron işçisine FM alsa vermez demedim, sadece vermez dedim.

Amcanızdaki PP hangi model bilmiyorum, olasılıkları ise şöyle sıralayabilirim:

PP platin dahi olsa çoğu modeli deri kordonlu olduğundan genelde hafif saatler üreten bir markadır. Hafif saatin çarpma şiddeti daha az olacaktır.

Amcanızdaki PP vintage ise hesalit camlı olacağından kırılmaması normal, çünkü hesalit safire göre kırılganlık konusunda daha iyidir. Mika camdan daha esnek bir maddedir.

Saatin yere düşüş şekli de çok önemli. İlk şoku alt kapak, boynuz ya da kordon karşılarsa camın kırılma olasılığı azalır. Bir de sert zemine düşmezse cam kurtulabilir. (Makinede hassasiyet kalmaz orası ayrı mesele.)

Komplikasyonlu bir PP'nin fiyatı derhal 6 basamak olduğundan amcanın saati Calatrava'dır diye tahmin ediyorum. Calatrava hafif bir saat. Şans faktörü yanında ise düşüşü cam kırılmadan savuşturabilirsin.

Ancak sert zemine camın üzerine yeterli yükseklikten düşen bir saatin camı safir ise kurtulma şansı yok. Çatır çatır kırılır, bakakalırsın arkasından.

Safir camın özelliği kırılganlığa mukavemet göstermek değildir, safir camın asıl özelliği çizilmeye karşı dayanıklılığıdır. Kaliteli bir safir camı zor çizersin. Çizilmez mi, tabi ki çizilir. Camında 6 tane çizik olan bir Rolex Submariner görmüştüm.

Amcanın saatinin referansını buraya yazabilir misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: MustafaYılmazcan

arkadaşlar dün patronum bana bi saat verdi camını kırmış al senin olsun dedi. saat franck muller marka. 8885 C CC modelinden. arkasında numarası falanda yazıo...

en basit modeli 15bin dolar bu saatin orjinal mi nerden anlarım?

bide buna camı taktırabileceğim biyer varmıdır? şimdi gider biyere cam takın derim adam çakma der rezil olurum :D patron milyoner sahte takmaz ama banada nie versin o kadar pahalı saati :D rezil olmadan anlamak istiom :)

bilgi veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Dostum Patek veya Vacheronla karıştırdın galiba.

Franck Muller süper markadır ama en basit modeli 5.000 usd civarıdır

15.000 usd değil, abartmayalım lütfen.
  • quote:

Patron işçisine FM alsa vermez demedim, sadece vermez dedim.

PP platin dahi olsa çoğu modeli deri kordonlu olduğundan genelde hafif saatler üreten bir markadır. Hafif saatin çarpma şiddeti daha az olacaktır.

Amcanızdaki PP vintage ise hesalit camlı olacağından kırılmaması normal, çünkü hesalit safire göre kırılganlık konusunda daha iyidir. Mika camdan daha esnek bir maddedir.

Saatin yere düşüş şekli de çok önemli. İlk şoku alt kapak, boynuz ya da kordon karşılarsa camın kırılma olasılığı azalır. Bir de sert zemine düşmezse cam kurtulabilir. (Makinede hassasiyet kalmaz orası ayrı mesele.)

Komplikasyonlu bir PP'nin fiyatı derhal 6 basamak olduğundan amcanın saati Calatrava'dır diye tahmin ediyorum. Calatrava hafif bir saat. Şans faktörü yanında ise düşüşü cam kırılmadan savuşturabilirsin.

Ancak sert zemine camın üzerine yeterli yükseklikten düşen bir saatin camı safir ise kurtulma şansı yok. Çatır çatır kırılır, bakakalırsın arkasından.

Safir camın özelliği kırılganlığa mukavemet göstermek değildir, safir camın asıl özelliği çizilmeye karşı dayanıklılığıdır. Kaliteli bir safir camı zor çizersin. Çizilmez mi, tabi ki çizilir. Camında 6 tane çizik olan bir Rolex Submariner görmüştüm.

adam saatin tarihcesini yazmis sanki bilgili bir vatandas.. :)

• CCC 8885 C CC reyizzz
  • quote:

Patron işçisine FM alsa vermez demedim, sadece vermez dedim.

http://www.chrono24.com.tr/patekphilippe/calendario-perpetuo-rattrappante--id1448902.htm saat budur üstadim hepsi birbirine benziyor ama kadran aynı bu şekilde kordonda renklerde vs. gidip referansını soramam ama saati sahte takmıycak bir insan oldugunu biliyorum merdivenden düştü 20 basamak kadar fln çizik bile görmedim benm kullandgm 300 400 tl lik saatler bi yere deyse iz kalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donda -- 15 Aralık 2010; 23:27:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ParaBende

http://www.chrono24.com.tr/patekphilippe/calendario-perpetuo-rattrappante--id1448902.htm saat budur üstadim hepsi birbirine benziyor ama kadran aynı bu şekilde kordonda renklerde vs. gidip referansını soramam ama saati sahte takmıycak bir insan oldugunu biliyorum merdivenden düştü 20 basamak kadar fln çizik bile görmedim benm kullandgm 300 400 tl lik saatler bi yere deyse iz kalıyor

Diyosunki ParaBende değil,amcamda.. Polemik arkadaşımızın dediği gibi 6haneli fiyatlarla nirvanaya ulaşmış amcan

• Fiyat konusunda bilgi vermesi açısından lütfen tıklayınız.

20 basamak düşen safir camlı bir saatin camının kırılmaması mümkün değil. Saatin fiyatını ve bulunmasının güçlüğünü de ekleyince sana ne yazık ki inanamıyorum.

Ama şunu sormadan edemeyeceğim: Bu düşüşten sonra saatin kasasında çizik var mıydı?
  • quote:

Fiyat konusunda bilgi vermesi açısından lütfen tıklayınız.

20 basamak düşen safir camlı bir saatin camının kırılmaması mümkün değil. Saatin fiyatını ve bulunmasının güçlüğünü de ekleyince sana ne yazık ki inanamıyorum.

Ama şunu sormadan edemeyeceğim: Bu düşüşten sonra saatin kasasında çizik var mıydı?

yok hocam ben yanlıs modeli atms olablrm çünkü bu kadar para veremez ama attıgım saate çok benziyor , hiç bir cizik yoktu yanlız şunuda söylym ahşap merdivendi bununda etkisi önemlidir elbet

• Merdiven birden ahşap oldu.

Saat budur dedin, belki bu değildir diyorsun şimdi de.

Saat altınsa (ki çok büyük olasılıkla altın) 20 basamaklık bir düşüşte çizik olmaması imkansız. Toz bile çizer altın saati.

Dediğim gibi, sana inanmam mümkün değil bu şartlarda.

Saatin detaylı resimlerini koyarsan ve saat orjinalse, özür dilerim senden.

Bir de şu var: Bir cisim, top gibi yuvarlak ya da buzdolabı gibi çok ağır olmadıktan sonra, tekme bile vursan yirmi basamak aşağı zor düşer. Bir saatin yirmi basamak düşmesi için saati fırlatman lazım. Ama basamak sayısı da bir sonraki mesajında ona inerse şaşırmayacağım ve anlayışla karşılayacağım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.